Vreckový generátor signálu 1kHz

Môj výrobok - MINI

Moderátori: psichac, Moderátori

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Vreckový generátor signálu 1kHz

Príspevok od používateľa Marek1975 » 01 Apr 2019, 18:31

Zdravim osadku. Len tak z nudy a aj absencie "skladneho a prenositeľného" generátora sinusoveho signalu som si postavil jeden "vreckový" napajany 9V clankom. Je to sice "bastel" ale tak trochu elegantnejsi :wink:

Paremetre :

Fout - 1kHz (+ /- 500Hz - preladitelne)
Uout - 0,5V
Odber z baterie - cca 20mA
Vyvod - BNC , koli moznosti pripojenia dalsich zariadeni - citac, osciloskop....
Zvlnenie a skreslenie som zatial nemeral

Ano, ako vidite, je to cisto modulovy Aliexpress (nechcelo sa mi vymyslat zapojenie a pri cene cca 8€ za vsetko to nema vyznam)
Celkove zapojenie sa sklada z dvoch funkcnych blokov
1. Generator sinusoveho signalu 1kHz
2. Modul "priposluchu" - nf zosilovaca 0.5W

Generator je v jednoduchom zapojeni ( v scheme nizsie), celkovo je princip popisany na tomto odkaze :
https://alzat.spseke.sk/Oscilat/oscil_r ... en_osc.htm

Obrázok

Ako "priposluchovy" zosilovac je pouzite zapojenie s IO LM386 v doporucenom zapojeni, priposluch je mozne uplne stlmit, je len na kontrolu, ze z generatora nieco lezie. Mensou upravou vnutorneho prepojenia je mozne zmenit generator na sledovac nf. signalu pre kontrolu priechodnosti v nf. zosilovacoch, predzosilovacoch....
Link na priposluchovy zosilovac : https://www.aliexpress.com/item/LM386-S ... 4c4dPig2l9

Neberte prosim toto zapojenie ako "High End" - neporovnavajte ho prosim z komercnymi vecami, ano viem dalo by sa to poriesit elegantnesie (MCU, specialne IO....) , ale moj zamer bol taky aby to bolo co najjednoduchsie

Dakujem za pozretie a precitania, popripade nejaky ten komentar a prajem hodne zdaru do bastlenia :D
Prílohy
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
Výstupná frekvencia
Výstupná frekvencia
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok