Atmel ICE adapter + nandflash programmer

Môj výrobok - MINI

Moderátori: psichac, Moderátori

bzuk
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 01 Jún 2013, 09:37
Bydlisko: Bratislava

Atmel ICE adapter + nandflash programmer

Príspevok od používateľa bzuk » 14 Júl 2019, 11:33

Zdravim vsetkych, dostal som sa k jednemu projektu kde som potreboval precitat nand flash, progamatorov je vela ale za premrstene ceny, az som sa dostal k jednej zaujimavej polskej stranke https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3256200.html, podla nej som si spravil dosku podla svojich predstav :) flashku som precital hned po prvom zapojeni, databazy poliak aktualizuje a tiez mozete prispievat do vyvoja tohoto programatora, jeho vyroba je halierova oproti inym programatorom
nandlite_a.jpg
ale pri programovani chipu som narazil na problem s naprogramovanim ATXmega128A4U, ked ze moj programator USBasp nepodporuje PDI, teda ze vraj aj podporuje cez redukciu odporov a diod a upravenym avrdude pre PDI, mne sa to teda nepodarilo rozchodit, asi po mesiaci skusania a laborovania som sa rozhodol ze si kupim Atmel ICE, hovorim si ze aj do buducna to bude lepsie ako kupovat nejake cinske programatory, otvorim si TME a hned ma zarazili ceny, 53€ samotna doska ( s tymto som nemal problem ), s krabickou 100€ a nejake kabliky navyse 140€, co moze stat na plastovej krabicke a kabliku 50€ ? asi len to ze je tam vytlacene ATMEL ICE :)
tak som sa pustil do adapteru ( takej nadstavby ), adapter ma pridavne napatie cez USB konektor 5V a s LP2985 pre 3,3V, konektory SAM10 - 20 a AVR6 - 10,
ked uz davam vyrabat DPS tak som k tomu dal spravit aj taku jednu uni dosku so ZIF48 + externe napajanie 5V/3,3V + konektor pre krystaly
adap3_a.jpg
adap1_a.jpg
adap2_a.jpg
ak by mal niekto zaujem o hociktore DPS staci napisat, a dohodneme sa :)
0
Naposledy upravil/-a bzuk v 07 Feb 2022, 17:33, upravené celkom 1 krát.

michal312
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 385
Dátum registrácie: 30 Dec 2007, 00:00
Bydlisko: Hlohovec

Re: Atmel ICE adapter + nandflash programmer

Príspevok od používateľa michal312 » 29 Jan 2022, 17:56

Ahoj, su este prosim ta nejake DPS k dispozicii?
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok