SMD multifunkčné digitálne hodinky s AVR

Môj výrobok - MINI

Moderátori: psichac, Moderátori

AndrejBB
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 30 Dec 2016, 00:33
Bydlisko: Horná Breznica
Vek: 26

SMD multifunkčné digitálne hodinky s AVR

Príspevok od používateľa AndrejBB » 24 Nov 2019, 00:21

SMD multifunkčné digitálne hodinky s AVR

Zdravým všetkých. Dva a pol roka sa mi v mojom harddisku nato prášilo. Originál návrh vytvoril pán Danyk. Ja som jeho návrh trochu upravil, vypustil som budiace tranzistory pre ánody. Doska je navrhnutá vo vývojovom prostredí Eagle. Je to obojstranný návrh. Ako prekovy som použil tenký drát o hrúbke 0,1mm. SMD LED som použil 0603. SMD piezo som použil s malým príkonom. Objednával som ju z Anglicka. Odber hodiniek pri napájaní z batérie v spánku je 5-12uA. Odber pri maximálnom svite je 16mA. Batéria CR2032 by mala vydržať 1,5-2,5 roka. Všetky funkcie hodiniek popisuje pán Danyk na svojej stránke. Tento výrobok bol dar pre pána profesora. Ešte dodám. Viditeľnosť LED nieje najlepšia. Ako vylepšenie by som použil 1mm hrubé plexisklo. Ktoré by zdrsnil aby bolo matné. Mám pripravenú verziu aj s LiPo batériou. Ale nemám nato čas aby som to vyrobil. Odkaz na web je v linku. http://danyk.cz/avr_hod2.html



Popis riadenia tlačítok.
Do schémy som pridal riadiaci MC pre tlačítka. Ktorý riadil rozsvecovanie hodiniek. Program je vytvorený v assemblery. V spánku hodinky nesvietili. Po stlačení tlačítka SET sa rozsvietili. Nastavovanie hodiniek bolo blokované. Od posledného stlačenia tlačítka SET alebo MOD sa po 10 sekundách znovu uspali. Tlačítkom MOD sa dalo prepínať medzi jednotlivými 6 módmi. Pri podržaní tlačítka SET viac ako 3 sec. boli aktívne nastavovacie tlačidlá HOD,MIN. Po 30sec. od posledného nastavenia tlačítka sa zablokovali a hodinky sa uspali. Pri aktivácii budíka alebo Bomb časovača hodinky preblikovali v 1 sec. intervaloch.
Prílohy
návrh.png
návrh_1.png
DSC_0659.JPG
DSC_0660.JPG
Programovanie tlačítok:
Programovanie tlačítok:
DSC_0663.JPG
Ako som spomenul v texte. Čitateľnosť nieje zrovna najlepšia. Pomôcť by preto malo matné plexi sklo. Prípadne červené plexi sklo.
Ako som spomenul v texte. Čitateľnosť nieje zrovna najlepšia. Pomôcť by preto malo matné plexi sklo. Prípadne červené plexi sklo.
0
To najdôležitejšie je v živote zadarmo Elektrika :D , objatie, úsmev, priatelia, spánok, rodina, krásne spomienky, smiech, bozk, láska :)

  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok