Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Kr├ísna star├í elektronika

Krásna stará elektronika

Pomoc s ostatn├Żmi vecami okolo elektroniky

Moderátori: mirosne, Moderátori

Re: Krásna stará elektronika

Odosla┼ąod kimlo » 24 Aug 2017, 10:01

Podarilo sa mi na zberate─żskej burze v TN k├║pi┼ą toto zauj├şmav├ę r├ídio, m├í romery 78x55mm, v perfektnom stave a v puzdre z pravej ko┼że. Na papierovom ┼ít├ştku na zadnom kryte n├ípis INTERNATIONAL, na puzdre Japan, bohu┼żia─ż typ ani v├Żrobca nezn├ímy. Nap├íjan├Ż je dvomi miniat├║rnymi bat├ęriami 1,5V, ozna─Źovan├ę ako UM-5. R├ídio je funk─Źn├ę, rozsah SV. Je to doteraz najmen┼íie s├ęriovo vyr├íban├ę tranzistorov├ę r├ídio v mojej zbierke. Ak by niekto mal o ┼łom bli┼ż┼íie inform├ície, popros├şm o ne...
Pr├şlohy
IMG_4172.JPG
IMG_4173.JPG
IMG_4174.JPG
IMG_4175.JPG
IMG_4176.JPG
IMG_4177.JPG
IMG_4178.JPG
kimlo
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 40
Zalo┼żen├Ż: 17.12.2008

Odosla┼ąod djwiktor » 24 Aug 2017, 12:07

kratke rychle patranie dalo tento vysledok : Futura 6-Transistor Radio, Model 366, Circa 1963, Made in Japan.

to oznacenie futura ti tam na prednom paneli prave chyba.
Tlacim na 3D tlaciarni Felix 3.0 dual
Stormchasers.sk
djwiktor
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1294
Vek: 30.13
Zalo┼żen├Ż: 01.07.2010

Odosla┼ąod kimlo » 25 Aug 2017, 10:25

─Äakujem :-)
kimlo
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 40
Zalo┼żen├Ż: 17.12.2008

Odosla┼ąod amater63 » 01 Sep 2017, 19:01

Dal┼í├ş kousek dobr├ęho zvuku co jsem dostal na "po-l├ę─Źen├ş" ,opravdu u┼ż d├ívno j├í ve sv├ę pam─Ťti -pozoruji ┼że star├ę stroje opravdu hraj├ş.A to je p├ír let.Zvukov─Ť tenhle Model se zd├í dosti ve t┼Ö├şd─Ť-( HiFI -zastaral├ę slovo..pro mlad┼í├ş) Na Japonce co v t├ę dob─Ť prod├íval v├Żrobky -n─Ťkte┼Ö├ş nesahaly na DIN "normu"?,. D├íle foto jak se to d─Ťlalo-d├ím. :argue:
Pr├şlohy
SAM_0345.JPG
SAM_0347.JPG
SAM_0344.JPG
amater63
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1348
Zalo┼żen├Ż: 02.05.2016

Odosla┼ąod amater63 » 11 Sep 2017, 20:35

Jenom p├ír foto.Jak se vyr├íb─Ťlo -( a jak pokra─Źuji.) :P
Pr├şlohy
SAM_0352.JPG
SAM_0359.JPG
SAM_0360.JPG
SAM_0357.JPG
amater63
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen

Odosla┼ąod E001 » 11 Sep 2017, 21:36

Hitachi bola v┼żdy iba spotrebka strednej triedy. D├ívnej┼íie to nebolo tak jednoduch├ę, kdesi si nalepi┼ą n├ípis Hi-Fi. Norma DIN 45 500 bola o skuto─Źn├Żch dosiahnut├Żch parametroch a nie o teoreticky mo┼żno, aj ke─Ć za cenu zni─Źenia... A ─Źo sa t├Żka elektroniky predpoklad├ím, ┼że s├║ to u┼ż roky iba glob├ílni k┼íeft├íri, ktor├ş maj├║ v portf├│liu v┼íetko od elektromototorov, stavebn├Żch strojov, cez elektroniku a┼ż po 4. reaktor vo Fuku┼íime.
Posledn├Ż mohik├ín, ktor├Ż dok├ízal vyr├íba┼ą vysokokvalitn├ę produkty vo viacer├Żch hodne vzdialen├Żch odboroch bola asi Yamaha. Vyr├íbala ┼ípi─Źkov├║ elektroniku, hudobn├ę n├ístroje a motorky. Mali ale jedno spolo─Źn├ę - perfektn├Ż zvuk. :applause:
SONY je SONY, ale bol som nevern├Ż - zos├şk a CD som vymenil za AKAI...
E001
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 637
Vek: 60.32
Zalo┼żen├Ż: 18.11.2012

Odosla┼ąod amater63 » 12 Sep 2017, 21:48

Ahoj.Tohle jak se to kdysi d─Ťlalo.Mo┼żn├í to budu formulovat jinak,ale v├Żrobky kter├ę jsi koupil v " ┼Öet─Ťzci TUZEX " a m─Ťla kr├ísnou a novou ""patinu"" tak z pravidla bylo n─Ťco. Tuner vlastn├ş┼í jak├Ż?? ( Japonec -hraje) Ale,┼że jsi vym─Ťnil SONY za AKAI .A j├í za TESLU ,a hraje ..( obchodn├ş n├ízvy neza┼Öazuji co jsem vlastnil- a m─Ťl mo┼żnost poslechnout .) 8)
amater63
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen

Odosla┼ąod E001 » 13 Sep 2017, 19:28

Ono je to na dlh├║ debatu. Nem├ím u┼íi, ani aparat├║ru na to, aby som rozoznal rozdiel v kvalite medzi 60 cm dlh├Żm prepojovac├şm k├íblom za 30, alebo 300ÔéČ. Mne sta─Ź├ş ten za 30. Za─Ź├şnal som SONY zosil┼łova─Źom a CD, nesk├┤r DAT-kou a tunerom, v┼íetko v ─Źiernom preveden├ş. Potom pri┼íiel p├íska─Ź TC 640, nesk├┤r TEAC X3 R. No a potom SONY TC765 za cenu, ktorej som nedok├ízal odola┼ą. Pre┼íiel servisom a kalibr├íciou a vtedy som vedel, ┼że to je v p├íska─Źoch pre m┼ła kone─Źn├í. Farebne bol hlin├şkovo - siv├Ż. Tak som za─Źal h─żada┼ą komponenty s hlin├şkov├Żm panelom. Na┼íiel som hlin├şkov├Ż AKAI AM 55, ktor├Ż m├í 3 plnohodnotn├ę vstupy a v├Żstupy pre magnetof├│n / p├íska─Ź, DAT, a kaze┼ą├ík/ a ako bonus 2 digit├ílne vstupy s prevodn├şkom. K tomu pribudol hlin├şkov├Ż AKAI CD 52. Teraz h─żad├ím tuner AT 52, alebo 57 a kaze┼ą├ík GX 67, alebo 65. Zatia─ż sl├║┼żia tie ─Źierne So┼ł├íky, tak┼że to nepon├íh─ża. Tak ┼że asi tak├Ż je m├┤j postoj k star├Żm strojom. Pod─ża m├┤jho n├ízoru nastal zlom v osemdesiatych rokoch. V├Żrobcovia za─Źali ┼íetri┼ą a ojebabr├íva┼ą.
SONY je SONY, ale bol som nevern├Ż - zos├şk a CD som vymenil za AKAI...
E001
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 637
Vek: 60.32
Zalo┼żen├Ż: 18.11.2012

Odosla┼ąod martin knocik » 13 Sep 2017, 20:39

┼áum kop├şrovan├Żch magnetof├│nov├Żch kaziet mi u┼ż v├┤bec k ┼żivotu nech├Żba. Slava tvorcom MP3. Zaujimavou ot├ízkou ostava pre─Źo sa v├Żrobcovia magnetofonov├Żch kaziet nepok├║sili zachr├íni┼ą svoj biznis pomocou digit├ílneho z├íznamu na magnetof├│nov├║ p├ísku.
http://mkbci.com

FEL UNIZA 2015, Ing.

─żudstvo je v├şrus ktor├Ż napadol Zem

nerobme si ┼ąa┼żk├║ hlavu z debilov ─Źo n├ím ani po ─Źlenky nesiahaj├║, bu─Ćme radi ┼że my da─Źo dok├í┼żeme a smejme sa im ak├ş s├║ sprost├ş
martin knocik
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1363
Vek: 26.58
Zalo┼żen├Ż: 23.01.2008

Odosla┼ąod Milos66 » 13 Sep 2017, 20:43

E001 nap├şsal: GX 67, alebo 65. Zatia─ż sl├║┼żia tie ─Źierne So┼ł├íky, tak┼że to nepon├íh─ża.

Mam 69nu, ale ciernu. no to asi nebudes chciet.
Milos66
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 2889
Vek: 51.24
Zalo┼żen├Ż: 28.09.2013

Odosla┼ąod oravan » 13 Sep 2017, 21:03

Pou┼ż├şvate─ż dostal varovanie: "Opakovan├ę poru┼íovanie pravidiel baz├íru!"

to bolo len sa to nechytalo ako minidisk a MP3 nemus├şm klasika je klasika ako nahr├ívky ,tak isto aj kot├║─Ź ┼íumel a ┼íum aj v ┼ítudiu je
oravan
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 1958
Vek: 52.46
Zalo┼żen├Ż: 13.09.2014

Odosla┼ąod amater63 » 13 Sep 2017, 21:26

E001 nap├şsal:Ono je to na dlh├║ debatu. Nem├ím u┼íi, ani aparat├║ru na to, aby som rozoznal rozdiel v kvalite medzi 60 cm dlh├Żm prepojovac├şm k├íblom za 30, alebo 300ÔéČ. Mne sta─Ź├ş ten za 30. Za─Ź├şnal som SONY zosil┼łova─Źom a CD, nesk├┤r DAT-kou a tunerom, v┼íetko v ─Źiernom preveden├ş. Potom pri┼íiel p├íska─Ź TC 640, nesk├┤r TEAC X3 R. No a potom SONY TC765 za cenu, ktorej som nedok├ízal odola┼ą. Pre┼íiel servisom a kalibr├íciou a vtedy som vedel, ┼że to je v p├íska─Źoch pre m┼ła kone─Źn├í. Farebne bol hlin├şkovo - siv├Ż. Tak som za─Źal h─żada┼ą komponenty s hlin├şkov├Żm panelom. Na┼íiel som hlin├şkov├Ż AKAI AM 55, ktor├Ż m├í 3 plnohodnotn├ę vstupy a v├Żstupy pre magnetof├│n / p├íska─Ź, DAT, a kaze┼ą├ík/ a ako bonus 2 digit├ílne vstupy s prevodn├şkom. K tomu pribudol hlin├şkov├Ż AKAI CD 52. Teraz h─żad├ím tuner AT 52, alebo 57 a kaze┼ą├ík GX 67, alebo 65. Zatia─ż sl├║┼żia tie ─Źierne So┼ł├íky, tak┼że to nepon├íh─ża. Tak ┼że asi tak├Ż je m├┤j postoj k star├Żm strojom. Pod─ża m├┤jho n├ízoru nastal zlom v osemdesiatych rokoch. V├Żrobcovia za─Źali ┼íetri┼ą a ojebabr├íva┼ą.

M─Ťl jsem AKAI GX-A5 ,no AIWA AD - R450 hr├íla l├ępe. :? https://www.hifiengine.com/manual_libra ... x-a5.shtml
amater63
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen

Odosla┼ąod oravan » 13 Sep 2017, 22:25

Pou┼ż├şvate─ż dostal varovanie: "Opakovan├ę poru┼íovanie pravidiel baz├íru!"

odbon├şci pod─ża ─Źoho viete ktor├Ż apar├ít hr├í lep┼íie pod─ża tabuliek natla─Źen├Żch v n├ívode ─Źi pod─ża sluchu ,no teraz k t├ęme p├íni netrepte blbosti som zvedav├Ż kto d├ínza magnetofon to─żk├ę peniaze aaaaaaaaaaaa poviete ja nie nie ani ty ani on ani nikto kot├║─Ź ─Źi kazeta ako aj CD ─Źi VHS je pre┼żitok pardon VHS zbieram a len no mimo t├ęmu podme to skon─Źi┼ą proste v┼íetko ─Źo bolo dolo do roku ved viete ak├ęho ako Tuzex ten pred├íval spotrebn├Ż matro┼í druhej ─Źi tre┼ą├ęj triedy sme sa ┼íli posra%t teraz to m├íte v ka┼żdom obchode a ste v┼íetci m├║dri len tolko
oravan
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 1958
Vek: 52.46
Zalo┼żen├Ż: 13.09.2014

Odosla┼ąod 5ko » 13 Sep 2017, 22:58

martin knocik nap├şsal:┼áum kop├şrovan├Żch magnetof├│nov├Żch kaziet mi u┼ż v├┤bec k ┼żivotu nech├Żba. Slava tvorcom MP3. Zaujimavou ot├ízkou ostava pre─Źo sa v├Żrobcovia magnetofonov├Żch kaziet nepok├║sili zachr├íni┼ą svoj biznis pomocou digit├ílneho z├íznamu na magnetof├│nov├║ p├ísku.

Ja si mysl├şm, ┼że nie v├Żrobcovia kaziet,ale prehr├íva─Źov/z├íznamov├Żch zariaden├ş to vzdali,preto┼że je jednoduch┼íie nap├ícka┼ą na plo┼í├ík p├ír ┼ív├íbov, ako sa tr├ípi┼ą s v├Żrobou ─Źoraz prec├şznej┼íej a spolahlivej┼íej mechaniky ,ktor├í by zvl├ídala n├íroky na digit├ílne ulo┼żenie a spracovanie z├íznamov.Aj videorekord├ęry pre┼íli z analogu na digit├íl a u┼ż s├║ tie┼ż v zabudnut├ş .
Ale na druhej strane sa to vyrie┼íilo s─Źasti technologiou CD mechan├şk..ale tam to asi kon─Ź├ş.
Sta─Ź├ş porovna┼ą potrebn├Ż priestor na ulo┼żenie nejakej nahr├ívky na p├íske s mechanick├Żm pohonom , s velkos┼ąou m├ędia pre ten ist├Ż objem d├ít v dne┼ín├Żch ─Źipoch v digit├ílnej forme.
Lenivos┼ą je matka pokroku.Leniv├Ż ─Źlovek rozm├Ż┼íla,ako by si robotu u─żah─Źil a tak nie─Źo vyn├íjde.
Ku ka┼żd├ęmu ─Ź├şnskemu v├Żrobku by mali pribali┼ą jedn├ęho ─Ź├ş┼łana, aby som ho mohol nakopa┼ą do ....,ked sa to pokaz├ş.
5ko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 7372
Vek: 61.65
Zalo┼żen├Ż: 18.02.2010

Odosla┼ąod SMITH » 13 Sep 2017, 23:43

martin knocik nap├şsal:┼áum kop├şrovan├Żch magnetof├│nov├Żch kaziet mi u┼ż v├┤bec k ┼żivotu nech├Żba. Slava tvorcom MP3. Zaujimavou ot├ízkou ostava pre─Źo sa v├Żrobcovia magnetofonov├Żch kaziet nepok├║sili zachr├íni┼ą svoj biznis pomocou digit├ílneho z├íznamu na magnetof├│nov├║ p├ísku.

Ale pokúšali sa , ale to zakapalo ... Volalo sa to Digital Compact Cassette
:-) Nikdy ne┼Ö├şkejte, ┼że n─Ťco nejde, proto┼że v┼żdy se najde blbec, kter├Ż nev├ş, ┼że to nejde, a ud─Ťl├í to ! :-)
SMITH
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1076
Vek: 41.71
Zalo┼żen├Ż: 29.09.2007

Odosla┼ąod zipaj » 14 Sep 2017, 00:36

Svet okolo n├ís je anal├│gov├Ż a digitaliz├ícia je iba met├│dou z├íznamu, digit├ílne nahr├ívky maj├║ obrovsk├║ v├Żhodu oproti anal├│gov├Żm v tom ┼że ich k├│pie s├║ rovnak├ę ako origin├íly. Ak neberieme do ├║vahy stratov├ę form├íty Mp3, Attrac at─Ć., tak ich hlavnou slabinou je vzorkovacia frekvencia. Napr├şklad typick├í vzorkovacia frekvencia CD 44100Hz na frekvencii 1KHz zabezpe─Ź├ş 44 vzoriek sign├ílu, ale na 20 KHz u┼ż iba dve alebo tri vzorky. Z dvoch alebo troch vzoriek neurob├ş s├şnusovku ani David Copperfield. A situ├ícia je e┼íte hor┼íia ak nebol nasamplovan├Ż s├şnusov├Ż sign├íl (─Źo pri hudbe prakticky nikdy nie je).
Z├íkladn├ę parametre zosil┼łova─Źa pre kapelu? - N├şzka v├íha a ve─żk├Ż v├Żkon, v tom hluku sa aj tak v┼íetko strat├ş :-)
zipaj
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 2189
Vek: 42.37
Zalo┼żen├Ż: 13.02.2011

Odosla┼ąod AEdison » 14 Sep 2017, 01:14

Nerad├şm sa do kateg├│rie "audiofilov" ale chcel by som si osobne potrias┼ą rukou z ─Źlovekom, ktor├Ż by preuk├ízate─żne vedel rozpozna┼ą rozdiel medzi origin├íl LP platnou a nahr├ívkou 24bit 96KHz alebo 24bit 192KHz. Dovol├şm si tvrdi┼ą ┼że od narodenia slep├ş ─Źlovek z citlivej┼í├şm sluchom, bude ma┼ą sakra probl├ęm n├íjs┼ą rozdiel ak v├┤bec nejak├Ż bude po─Źu┼ą.

M├íme dobu digit├ílnu. V┼íetky skladby z vinylu s├║ u┼ż digitalizovan├ę v najv├Ą─Ź┼íej kvalite. Na klasick├ę LP platne sa za p├ír rokou budeme pozera┼ą v m├║zeu alebo z nich nostalgici bud├║ raz za ─Źas ometa┼ą pavu─Źiny. Ale ke─Ć nad t├Żm tak uva┼żujem, u┼ż sa to deje.
AEdison
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 782
Vek: 22.26
Zalo┼żen├Ż: 13.07.2009

Odosla┼ąod Milos66 » 14 Sep 2017, 06:56

Tak neuva┼żuj a cho─Ć si zisti┼ą ko─żko LP sa v s├║─Źasnej dobe pred├íva v pomere oproti CD. Bude┼í ohromne prekvapen├Ż.
M├ím konkr├ętne info z jedn├ęho eshopu, kde sa za rok tu┼í├şm 2016 predalo cez net cca 13000CD, ale tak├Żch LP vy┼íe 60000. V podstate do v┼íetk├Żch okolit├Żch ┼ít├ítov. T├║to info viem priamo od majite─ża.
Tak┼że bludy alias "LP je m┼Ľtva" sk├║ste bra┼ą z rezervou.

PS: a naozaj z├ívid├şm ─żu─Ćom, ─Źo nerozoznaj├║ rozdiel medzi MP3 a vinylom, alebo hi-res nahr├ívkou v priamo mporovnan├ş. Tak├Żto ─żudkovia m├┤┼żu by┼ą prevelice ┼í┼ąastn├ş, ┼że u┼íetria kopec pe┼łaz├ş za kvalitn├║ a drah├║ audio techniku, nako─żko im sta─Ź├ş aj vre┼ítibudka od ─Ź├ş┼łana.
Milos66
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 2889
Vek: 51.24
Zalo┼żen├Ż: 28.09.2013

Odosla┼ąod Marek1975 » 14 Sep 2017, 07:50

Minule bol o tom jeden dokument na CT, ohladom jednej firmy v cechach, ktora prezila recesiu a uspesne modernizovala vyrobu a teraz vyvaza az 90% mimo CZ trh - samozrejme ze platne. Teraz robia mastering pre cely svet, takze analog mrtvy nieje a este dlho bude mat co povedat digitalnym mediam. Da sa preto povedat, ze media ako CD su prave na hrane toho, comu sa hovori "byt za zenitom", jednak preto, ze technologicky uz nemaju co ponuknut, a je pretlacana na trh idea digitalizacie a miniaturizacie - kde su tie casi, ked sa behalo po vonku z discmanom - toto obdobie, aspon u nas tiez netrvalo dlho, ked nastupili na trh mobily sice z obmedzenou pametovou kapacitou, ale uz s moznostou prehravat streamovane audio a aj video, no a tento stav pretrvava dodnes.
Takze uvidime co prinesie buducnost online stramovaneho obsahu roznych poskytovatelov a sluzieb.
Ale vynyl ma kazdopadne stale co povedat :)
Spusten├Ż nov├Ż e-shop.
Adresa ehopu : http://www.elektrolab.eu
Pokia─ż sa rozhodnete nakupova┼ą tak sa pripravte na trval├║ z─żavu vo v├Ż┼íke 2% z celkovej objedn├ívky!
─Äakujem :)
Marek1975
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 624
Vek: 42.38
Zalo┼żen├Ż: 25.10.2016

Odosla┼ąod elmoto » 14 Sep 2017, 08:14

Akosi sa pozabudlo na DAT digital audio tape https://cs.wikipedia.org/wiki/Digital_Audio_Tape je tam aj vysvetlen├ę pre─Źo sa to neroz┼í├şrilo pre tlak autorsk├Żch zv├Ązov ktor├ę sa ob├ívali pir├ítskeho kop├şrovania medi├ş CD. ┼ákoda toho ale ja mysl├şm ┼że CD form├ít bol krok k po┼íkodeniu kvality a krok k lacn├Żm vysok├Żm ziskom. M├ím doma zop├ír p├ísok DAT a DDS ale nem├ím k tomu rekorder alebo prehr├íva─Ź ale tie ceny no neviem ─Źi to niekedy vysk├║┼íam :(

A 5ko ale v dne┼ínej dobe sa st├íle pou┼ż├şvaj├║ p├ísky v arch├şvoch na ukladanie d├ít a s├║ to pekne kapacitn├ę p├ísky. http://www.vahal.cz/o-firme/clanky/proc ... pasky.html
alebo v├Żvoj https://technet.idnes.cz/sony-lto-s-kap ... rdware_vse
brekekeeee
elmoto
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 2762
Vek: 37.96
Zalo┼żen├Ż: 15.08.2011

PredchádzajúcaĎalšia

Nasp├Ą┼ą na Ostatn├ę

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 3 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist