Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Kotol Protherm 24KTV12 tiger poruchovy stav f3 a f1 r.v.2000

Kotol Protherm 24KTV12 tiger poruchovy stav f3 a f1 r.v.2000

Pomoc s ostatn├Żmi vecami okolo elektroniky

Moderátori: mirosne, Moderátori

Kotol Protherm 24KTV12 tiger poruchovy stav f3 a f1 r.v.2000

Odosla┼ąod jopo166 » 14 Okt 2017, 14:17

Ahojte. S t├Żmto kotlom mam ve─żke probl├ęmy. Piehrieva sa mi .Servisn├Ż technik bol a vymenil ─Źerpadlo no kotol sa aj nadalej prehrieva.Mus├şm ho zavola┼ą sp├Ą┼ą.Na kotli nasko─Ź├ş poruchov├Ż stav F3 potom F1 vysko─Ź├ş ─Źerven├Ż cuplik na havarijnom termostate a kotol sa vypne .Havarijn├Ż termostat na obrazku ktory prikladam.Vedeli by ste mi poveda┼ą poradi┼ą ─Źo by mal servisn├Ż technik na tom kotli skontrolova┼ą? Pripadne mi odporu─Źte dobreho technika z Michaloviec ktory mi kotol opravy.
Pr├şlohy
20171014_105235 (2).jpg
jopo166
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 20
Zalo┼żen├Ż: 20.02.2009

Re: Kotol Protherm 24KTV12 tiger poruchovy stav f3 a f1 r.v.2000

Odosla┼ąod Marek1975 » 14 Okt 2017, 14:27

no mal by pozriet aj ten termostat podla mna ci reaguje pri takej teplote na aku je stavany, tak ma napadlo... aku mas vodu? nieje system zaneseny vodnym kamenom? Michalovce a okolie maju dost vapenatu vodu, pokial viem, mal som s nou problemy, zanasalo mi trubky na prietokovom a robilo mi to iste.

edit:

Kukni sem

https://www.zlatestranky.sk/firmy/Michalovce/q_servis+kotlov/1/
Spusten├Ż nov├Ż e-shop.
Adresa ehopu : http://www.elektrolab.eu
Pokia─ż sa rozhodnete nakupova┼ą tak sa pripravte na trval├║ z─żavu vo v├Ż┼íke 2% z celkovej objedn├ívky!
─Äakujem :)
Moje práce : http://workzone.elektrolab.eu/
Marek1975
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1015
Vek: 42.61
Zalo┼żen├Ż: 25.10.2016

Odosla┼ąod 5ko » 14 Okt 2017, 21:31

Skontrolujte filter na spiatocke,ak je zaneseny
,tak to nemá cirkuláciu a prehrieva sa.
Lenivos┼ą je matka pokroku.Leniv├Ż ─Źlovek rozm├Ż┼íla,ako by si robotu u─żah─Źil a tak nie─Źo vyn├íjde.
Ku ka┼żd├ęmu ─Ź├şnskemu v├Żrobku by mali pribali┼ą jedn├ęho ─Ź├ş┼łana, aby som ho mohol nakopa┼ą do ....,ked sa to pokaz├ş.
5ko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 7560
Vek: 61.88
Zalo┼żen├Ż: 18.02.2010

Odosla┼ąod mr.dred » 15 Okt 2017, 01:12

5ko nap├şsal:Skontrolujte filter na spiatocke
m├í dojem ┼że tam ┼żiadny neni...
Pr├şlohy
Bez názvu.png
Bez názvu1.png
Ne┼íikovn├ş elektrik├íri maj├║ ob─Źas tak├║ zvl├í┼ítnu iskru v oku.
mr.dred
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 1688
Vek: 52.52
Zalo┼żen├Ż: 17.08.2011

Odosla┼ąod Milos66 » 15 Okt 2017, 06:57

Do minul├ęho roku som mal 24KTZ. Ten tvoj kotol bude cel├Ż upchat├Ż. Na komplet.
Ak si ho nikdy ne─Źistil ,tak sa ne─Źuduj. No a m├í┼í najvy┼í┼í├ş ─Źas. Kotol zhodi┼ą dolu, rozobra┼ą na kompletku, k├║pi┼ą aspo┼ł 3 litre kyseliny chlorovodikovej a pusti┼ą sa do pr├íce. Tie meden├ę trubky a vedenia bud├║ po to─żk├Żch rokoch ma┼ą vn├║torn├Ż prierez z├ípalky. Nezabudni si do z├ísoby nak├║pi┼ą O kr├║┼żky na tesnenia. Dosta┼ą aj cel├ę tesniace sady na Protherm. Hlavne sa zameraj na by-pas a pancierov├ę hadi─Źky. Ak tam s├║, treba ich bezpodmiene─Źne vymeni┼ą za nov├ę.
No a ke─Ć to bude┼í robi┼ą, nezabudni preletova┼ą v┼íetky silov├ę ─Źasti v elektronike. Sp├íjkovali to bezolovom a pri t├Żch teplot├ích a otrasoch to malo sam├Ż studen├Ż spoj.
Milos66
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 3073
Vek: 51.47
Zalo┼żen├Ż: 28.09.2013

Odosla┼ąod kit » 15 Okt 2017, 09:04

servisny co bol u teba a ti zbytocne vymenil cerpadlo - vytiahol od teba akurat peniaze, (mozno sa krutilo tazsie, co mohol zistit, ked potocil zozadu rotor, ale toto nebola prava pricina prehrievania kotla|
kotol sa vypina z dosledku prehrievania a neschopnosti odviest cerpadlom vykurovaciu vodu do systemu, co znaci
jeho zanesenost vodnym kamenom. za 17 rokov prevadzky mas v rurkach velmi maly prietok. vycistenie nema vobec opoddstatnenie,
pozeraj po novom kotli, este stale sa daju zohnat atmosfericke nastenne kotle za dobru cenu. (attack, immergas|

vycistenie a repasacia ta v tomto pripade bude cca na polovicu kotla, podla toho co budes menit vsetko za nove a co pouzijes repasovane,
robim aj tieto kotle, a ak nebol cisteni aj z vnutra, (co nebol, lebo to nikdto nerobi| a vodu hrejes nad 60 stupnov tak tam mas pekny bordel usadenin....
kit
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 2
Zalo┼żen├Ż: 20.08.2017

Odosla┼ąod jopo166 » 15 Okt 2017, 09:57

Dakujem za odpovede.Ked pobucham po riadiacej jednotke tak ob─Źas po─Źu┼ą cvakanie rele mo┼że to by┼ą nim?
jopo166
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod Marek1975 » 15 Okt 2017, 10:21

jopo166 nap├şsal:Dakujem za odpovede.Ked pobucham po riadiacej jednotke tak ob─Źas po─Źu┼ą cvakanie rele mo┼że to by┼ą nim?

zeby sa tak prejavoval nejaky studeny spoj? aj nieco zopne to rele, alebo sa ti iba zda, ze je to rele?
Spusten├Ż nov├Ż e-shop.
Pokia─ż sa rozhodnete nakupova┼ą tak sa pripravte na trval├║ z─żavu vo v├Ż┼íke 2% z celkovej objedn├ívky!
Marek1975
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen

Odosla┼ąod Milos66 » 15 Okt 2017, 10:27

Ako som p├şsal, tie elektroniky trpeli u┼ż od v├Żroby sam├Żmi studen├íkmi. Ja som ten m├┤j z├ízrak za cca 14 rokov prep├íjkov├íval asi ┼ítyri kr├ít. To ti ┼żiaden servis├ík neurob├ş. Oni s├║ len vymie┼ła─Źi dosiek a kas├şrova─Źi pe┼łaz├ş. Mus├ş┼í to zvl├ídnu┼ą s├ím.
Milos66
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod jopo166 » 15 Okt 2017, 10:34

Marek1975 nap├şsal:
jopo166 nap├şsal:Dakujem za odpovede.Ked pobucham po riadiacej jednotke tak ob─Źas po─Źu┼ą cvakanie rele mo┼że to by┼ą nim?

zeby sa tak prejavoval nejaky studeny spoj? aj nieco zopne to rele, alebo sa ti iba zda, ze je to rele?
Len podla po─Źutia to tipujem na rele.
jopo166
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod Marek1975 » 15 Okt 2017, 10:46

za beznych okolnosti - ak je vsetko ok, s tou riadiacou jednotkou mozes drbnut aj o zem a ziadne rele nema cvaknut, takze prever studene spoje
Spusten├Ż nov├Ż e-shop.
Marek1975
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen

Odosla┼ąod marioo » 15 Okt 2017, 12:38

s├║ tam zvy─Źajne 3 rele niekedy odchadzaju aj tie, ale niekedy pom├┤┼że t├║ dosku preletova┼ą...
tie┼ż kontakty na tej druhej jednotke ktor├í ide k venitlu ─Źo otv├íra plyn...

a ak nem├í┼í v stupa─Źke filter tak to bude zapchat├ę a necirkuluje dostato─Źn├Ż prietok kvapaliny... ale samozrejme m├┤┼że to by┼ą aj sn├şma─Ź teploty .. je nacvaknut├Ż na tej trubke kde je aj ten poistn├Ż ktor├Ż rob├ş F3 chybu
marioo
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 162
Vek: 44.46
Zalo┼żen├Ż: 15.07.2012

Odosla┼ąod kit » 15 Okt 2017, 13:20

a nezabudni --- kotol je VTZ - vyhradene technicke zariadenie,
ak nemas prislusne opravnenia, tak ti v pripade "nehody" poistovna nic neda.....

PLYN, ELEKTRIKA a TLAKOVA NADOBA..... to vsetko spada na plynovy kotol......

DVAKRAT MERAJ A RAZ REZ !!!!!

riadiaca doska je osadena aj 3x rele, nestretol som sa za moju dlhu prax ze by na nej boli studenaky, ale co nieje moze byt,
kit
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 2
Zalo┼żen├Ż: 20.08.2017

Odosla┼ąod jopo166 » 10 Nov 2017, 19:53

Ahojte no tak probl├ęm bol v riadiacej jednotke ┼że raz zapla ─Źerpadlo inokedy nie .Na to ┼że je chyba v riadiacej jednotke som pri┼íiel s├ím tak, ┼że som po nej poklepal a bolo po─Źu┼ą cvaka┼ą rele neviem v┼íak, ktor├ę rele ovl├ídalo ─Źerpadlo, lebo nem├ím sch├ęmu.Zavolal som servisn├ęho technika, ktor├Ż mi potvrdil. ┼że chyba je v riadiacej a ┼że asi rele m├í op├ílen├ę kontakty no on samotn├ę rele nemen├ş len cel├║ riadiacu( mo┼żno ani nem├í p├íjkova─Źku bohvie) Tak som dal vymeni┼ą cel├║ riadiacu ST6-8 zaplatil som mu 120ÔéČ aj s pr├ícou a kotol funguje.Nako─żko mi star├║ riadiacu nechal bolo tak som ju prezrel a boli na jednom rele studen├ę spoje.
jopo166
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod Milos66 » 10 Nov 2017, 20:55

Saaak som to pisal, nie?
Stacila trafacka a dve minuty roboty. bol by si usetril 120eciek.
Milos66
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod alidedko » 10 Nov 2017, 22:32

V podstate nechapem zmyslu temy v tomto pripade :D

My sme servisnemu technikovi nemohli radit, ved od toho je technik. A ak si si to nechcel spravit sam, nadarmo tu boli rady o studenakoch ... :D
Trhala si chrasty, tretieho dvanásty ...
alidedko
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 3249
Vek: 25.87
Zalo┼żen├Ż: 04.02.2013

Odosla┼ąod 5ko » 10 Nov 2017, 23:53

Ide o to, ┼że ten ist├Ż jav m├┤┼że by┼ą sp├┤soben├Ż z viacer├Żch pr├ş─Źin,tak ako v ka┼żdej elektronike,akur├ít v kotli a jeho okol├ş,je e┼íte aj zop├ír in├Żch prvkov, ktor├ę sp├┤sobia ten ist├Ż jav.
Preto mi bolo ─Źudn├ę, ┼że hne─Ć menil ─Źerpadlo. lebo ak sa to─Ź├ş a nie je zavzdu┼ínen├ę,tak nem├í pre─Źo prehrieva┼ą kotol.
Najhor┼íie poruchy s├║ tie, ─Źo sa prejavuj├║ len ob─Źas a nepravidelne,lebo je to potom na dlh├ę sledovanie,ale v┼żdy s├║ za nimi pr├íve ,,eskim├íci,,.
Ked┼że sa kotle kazia najrad┼íej na za─Źiatku vykurovacej sez├│ny,kedy maj├║ servis├íci najviac roboty, tak nie je vela ─Źasu na tak├ęto z├íludn├ę poruchy a rob├ş sa to pokus- omyl, nie dlhodob├Żm sledovan├şm.
Stu─Ć├ík /eskim├ík/ sa s├şce prejav├ş pri poklepan├ş, ale ┼ąa┼żko sa najde presn├Ż bod, kde sa nach├ídza.
Ja som ich hladal tak, ┼że za prev├ídzky som postupne, systematicky pritl├í─Źal ┼íroubov├íkom na plo┼í├ík v rovnomern├Żch rozostupoch a sledoval, ─Źo sa deje,alebo ,,pohyboval,, s├║─Źiastkami,tak┼że sa dal s dostato─Źnou presnos┼ąou najs┼ą okruh podozriv├Żch s├║─Źiastok.Potom sta─Ź├ş dobr├í lupa a pre istotu odhali┼ą ten bod,ktor├Ż to sp├┤sobuje.Ak nie je vadn├í aj s├║─Źiastka, tak sta─Ź├ş preletova┼ą a je pokoj.
Ale ako p├şsali hore ,kotol je VTZ a treb si sakramentsky rozmyslie┼ą, do ─Źoho zar├Żpete,in├í─Ź je pr├║ser na svete.V├Ą─Ź┼íina zahrani─Źn├Żch v├Żrobcov priamo zakazuje opravova┼ą riadiace automatiky ,ale len vymie┼ła┼ą,nie kv├┤li biznisu,ale bezpe─Źnosti.
Lenivos┼ą je matka pokroku.Leniv├Ż ─Źlovek rozm├Ż┼íla,ako by si robotu u─żah─Źil a tak nie─Źo vyn├íjde.
Ku ka┼żd├ęmu ─Ź├şnskemu v├Żrobku by mali pribali┼ą jedn├ęho ─Ź├ş┼łana, aby som ho mohol nakopa┼ą do ....,ked sa to pokaz├ş.
5ko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 7560
Vek: 61.88
Zalo┼żen├Ż: 18.02.2010

Odosla┼ąod Milos66 » 11 Nov 2017, 00:11

Len┼że . . . ako u┼ż p├ş┼íem ret├ş kr├ít. Kotle Protherm rady Tiger boli zn├íme svojou elektronikou. Tam to bolo vadn├ę na ka┼żdom jednom kuse. Tak┼że naozaj sta─Źilo zobra┼ą trafa─Źku a preletova┼ą to.
Tie Honeywell sra─Źky boli vadn├ę u┼ż vo v├Żrobe. A pr├íve preto, ┼że to bolo vyhraden├ę zariadenie, mali tam spravi┼ą v├Żnimku a sp├íjkova┼ą to olovom.
Milos66
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod romiadam » 11 Nov 2017, 04:00

Milos66 nap├şsal:Saaak som to pisal, nie?
Stacila trafacka a dve minuty roboty. bol by si usetril 120eciek.

Alidedko nap├şsal:V podstate nechapem zmyslu temy v tomto pripade :D

jopo166 sa na to necitil (preletovat to) tak to nechal na technika, nech hoto stoji co ho to stoji.

Tato tema ale posluzi dalsim co maju rovnaky kotol, ked uz neposluzil jopo166-ovi
(vyroky nemenovaneho clena fora:)
...zaklady elektrotechniky ovladam dokonale, tak napr. taky tyristor neviem ako presne funguje
...ak su prepocitane ohmy na metre kablu, znamena to ze musim mat pouzity vzdy celu dlzku 1 metra?
romiadam
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 1564
Zalo┼żen├Ż: 09.04.2008

Nasp├Ą┼ą na Ostatn├ę

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 3 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist