Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Nevyv├í┼żen├í hlasitos┼ą filmov

Nevyv├í┼żen├í hlasitos┼ą filmov

Pomoc s ostatn├Żmi vecami okolo elektroniky

Moderátori: mirosne, Moderátori

Nevyv├í┼żen├í hlasitos┼ą filmov

Odosla┼ąod Mego » 18 Aug 2019, 19:50

V├Ą─Ź┼íinu filmov, ktor├ę chcem na TV pozera┼ą, pozera┼ą ani nem├┤┼żem, lebo je brut├ílne nevyv├í┼żen├Ż zvuk
To znamen├í, ┼że pokia─ż herci nie─Źo rozpr├ívaj├║, mus├şm da┼ą hlasitos┼ą napr. na level 40, aby som v├┤bec po─Źul. Ako n├íhle za─Źn├║ strie─ża┼ą, turova┼ą motory, alebo id├║ hromy blesky, mus├şm da┼ą hlasitos┼ą na level 5. Nebav├ş ma ka┼żd├║ chv├ş─żu meni┼ą hlasitos┼ą, vlastne sa to ani ned├í. Existuje nejak├Ż sp├┤sob, ktor├Żm by sa to dalo fixnu┼ą, aby som aj po─Źul dial├│gy, aj neohluchol pri zvukov├Żch efektoch?
Som sk├┤r fyzik ako elektrotechnik.

Nestihne ┼ąa nijak├ę ne┼í┼ąastie
a k tvojmu stanu sa nepribl├ş┼żi pohroma.
Lebo svojim anjelom d├í pr├şkaz o tebe,
aby ┼ąa chr├ínili na tvojich cest├ích.
Na ruk├ích ┼ąa bud├║ nies┼ą,
aby si si neuderil nohu o kame┼ł
Mego
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 689
Vek: 26.48
Zalo┼żen├Ż: 07.09.2016

Re: Nevyv├í┼żen├í hlasitos┼ą filmov

Odosla┼ąod Pozitron » 18 Aug 2019, 20:30

No, ja som minul├Ż rok a mo┼żno e┼íte aj predt├Żm tie┼ż pozeral nejak├ę detekt├şvky na ─îT1 a tie┼ż Matos Ralo.
Vysk├║┼íal som v┼íetky "m├│dy" zvuku, ak├ę m├┤j TVP poskytuje, ale bolo to ─Ź├şm d├íl t├şm stejn├Ż. S oh─żadom na ostatn├Żch ─Źlenov rodiny som sedel bl├şzko TVP s ovl├ída─Źom v ruke a zosiloval som dial├│gy a zoslaboval ten ostatn├Ż balast. Teraz u┼ż rad┼íej pozer├ím RETRO music television a je po probl├ęmoch.
Okrem toho sa mi zd├í, ┼że n├í┼í k├íblov├Ż provajder nem├í ponastavovan├ę ├║rovne zvuku v jednotliv├Żch paketoch, pri prepnut├ş na nejak├║ in├║ vo─żbu sa urove┼ł zvuku niekedy ve─żmi odli┼íuje.
Pozitron
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 241
Zalo┼żen├Ż: 20.12.2011

Odosla┼ąod Drakoush » 18 Aug 2019, 20:35

To bude t├Żm, ┼że tie filmy s├║ tak stra┼íne na3,14─Źu nahrat├ę. Nebodaj ke─Ć m├í┼í dom├íce kino, alebo receiver so subom a za─Źne strie─ża─Źka, alebo nehoda...
Ja som to vyrie┼íil tak, ┼że som na receivri zdvihol ├║rove┼ł hovoren├ęho slova vy┼í┼íie a potom to cel├ę st├ş┼íil, pomohlo to.
Pon├║kame: v├Żkup, predaj, servis merac├şch pr├şstrojov r├┤znych zna─Źiek, overenie presnosti meradiel kalibr├ítorom - do 5,5 miest. Pozri aj na┼íu FB str├ínku (ikonka webu v profile), kde n├íjde┼í zauj├şmav├ę fotky a vide├í z opr├ív, review nov├Żch mer├íkov a pod.
Drakoush
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Moderator
Moderator
Pr├şspevky: 9690
Vek: 24.25
Zalo┼żen├Ż: 08.02.2012
Paragraf: 22

Odosla┼ąod maskrtnik01 » 18 Aug 2019, 20:53

Tro┼íku ot, ja v tom vid├şm rozm├Ż┼í─żanie niektor├Żch dne┼ín├Żch ─żud├ş.

Napr├şklad recenzia na sl├║chadl├í Beyerdynamic, vraj slab├ę basy. K├║pil som, a ver├şm tomu ┼że autor recenzie preferuje, ke─Ć mu dun├ş cel├í hlava.

Alebo ke─Ć ide auto po ulici, a aj na piatom poschod├ş po─Źu┼ą dunenie, ─Źudujem sa, ┼że ten ─Źlovek v aute e┼íte nie─Źo po─Źuje.

No a takto to asi bude aj s t├Żmi strie─ża─Źkami.
maskrtnik01
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1329
Vek: 22.83
Zalo┼żen├Ż: 20.07.2010

Odosla┼ąod Mego » 18 Aug 2019, 21:14

No to nie je kablovka, ale film v tv cez hdd. Inak v kine som bol na xmen apocalypse, normalne som siel v polke filmu poprosit to bsluhu, ze som si nezaplatil 7 ecka za to, aby som ohluchol. Tak to dali tichsie. A to ja som heavy metal.

Mego
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen

Odosla┼ąod helios » 18 Aug 2019, 21:43

Dnes sa zrejme vysielatelia riadia heslom "─Ź├şm viac hluku, t├Żm viac Dolby". Pritom aj na hladiny hlasitosti s├║ presn├ę normy. Len keby ich aj niekto dodr┼żoval. Typick├Żm pr├şkladom s├║ reklamy na nov├ę filmy pred hlavn├Żm filmom, a to nielen v kin├ích, ale aj na DVD, BD nosi─Źoch, kde je zvuk prehulen├Ż o 10 aj viac dB oproti filmu.
Za ├ęry klasick├ęho filmu sa ├║rove┼ł hlasitosti vcelku dodr┼żovala, lebo bola aj obmedzen├í schopnos┼ąou premodulovate─żnosti optick├ęho z├íznamu. Po prechode na digit├íl akoby sa na v┼íetky normy a doporu─Źenia kakalo a ka┼żd├Ż si rob├ş ─Źo chce. Asi producenti fek├ílneho obsahu zamestn├ívaj├║ prednostne silne nahluchl├Żch mixova─Źov zvuku a takto vyzer├í v├Żsledok. V┼íak si pustite d├íky film vo viacer├Żch jazykoch, ─Źasto tam s├║ ve─żk├ę rozdiely v z├íkladnej hlasitosti. A to u┼ż ani nehovor├şm o ve─żkom nepomere ├║rovn├ş re─Źi, hudby a efektov.

Jedin├Żm asi schodn├Żm rie┼íen├şm by bolo vradi┼ą do cesty pred koncov├Ż NF stupe┼ł limit├ęr, ktor├Ż stla─Ź├ş hul├íkanie na akceptovate─żn├║ mieru. Mimochodom, pri vysiela─Źoch na FM je to povinn├í v├Żbava, prekro─Źenie hlasitosti (a t├Żm aj zdvihu) kontroluje telekomunika─Źn├Ż ├║rad a pri prekra─Źovan├ş rozd├íva nemal├ę pokuty. Asi by da─Źo podobn├ę bolo treba uz├íkoni┼ą aj pri vysielate─żoch digit├ílneho fek├ílneho obsahu.
helios
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 863
Vek: 57.98
Zalo┼żen├Ż: 02.11.2013
Paragraf: 23

Odosla┼ąod pocitujlasku » 18 Aug 2019, 23:04

ja mam na telke automaticku hlasitost a pri vysielani je to aj pocut, ako stahuje zvuk pri hlasnych scenach. na domacom kine mam nastavene pri 5.1 stredny reproduktor ( kde su dialogy) na vyssie a ostatne tichsie. a nemam problem.
Intel, Nvidia, Ubuntu, Firefox, Asus, Nissan, Jelinek 52%, Metal
---------------------------------------------------------------------------------------------
Jedn├şm z nejv─Ťt┼í├şch projev┼» ned┼»v─Ťry v Boha je hromosvod na kostele.
pocitujlasku
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 4569
Vek: 36.53
Zalo┼żen├Ż: 20.07.2007

Odosla┼ąod djwiktor » 19 Aug 2019, 08:29

Na filmy co mam doma a pozeram ich cez pc pouzivam normalizaciu v prehravaci. Napriklad VLC. Ale je lepsie pohrat sa v nastaveniach aj s kompresorom dynamiky. Potom uz netreba nic nastavovat a iba v klude pozerat.
Tlacim na 3D tlaciarni Felix 3.0 dual
Stormchasers.sk
djwiktor
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1457
Vek: 32.11
Zalo┼żen├Ż: 01.07.2010

Odosla┼ąod penjo » 19 Aug 2019, 13:10

djwiktor ma predbehol. Takisto som chcel spomen├║┼ą VLC prehr├íva─Ź v PC, ktor├Ż m├í tak├║to funkciu.
penjo
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 806
Vek: 28.98
Zalo┼żen├Ż: 31.05.2007

Odosla┼ąod lacog » 19 Aug 2019, 15:44

Ako nerob├şm si ve─żmi il├║zie o s├║─Źasnej produkcie ale aj v re├ílnom ┼żivote dialog dvoch ─żud├ş je tich┼í├ş ako v├Żstrel, prelet st├şha─Źky, v├Żbuch ... Tak┼że na jednej strane ak chce div├ík ─Źo najvernej┼í├ş zvuk tak ten "v├Żbuch" mus├ş vystra┼íi┼ą. Samozrejme tak ako Hollywood preh├í┼ła vizu├ílne napr. s expl├│ziou ├íut a tie vyzeraj├║ ako v├Żbuch at├│movej bomby tak preh├í┼łaj├║ aj v t├Żch zvukov├Żch efektoch... K zvuku v kine sa ani nem├í v├Żznam vyjadrova┼ą preto┼że tam to je vyhnan├ę do extr├ęmu a zv├Ż┼íen├í hlasitos┼ą m├í prehlu┼íi┼ą rehotaj├║cich sa po┼żiera─Źov popcornu...
Ak m├í ─Źlovek doma dom├íce kino a neb├Żva v panel├íku s precitliven├Żmi susedmi tak raz za ─Źas si pusti┼ą film tak aby si ho vychutnal nie je probl├ęm. Osobne ak si chcem v noci nie─Źo pozrie┼ą tak si to pust├şm v origin├ílnom zvuku s titulkami. Bohu┼żia─ż ─Źoraz ─Źastej┼íie funguje telka ako kulisa a "div├íci" zareaguj├║ akur├ít tak na reklamu...
lacog
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 206
Zalo┼żen├Ż: 27.03.2007

Odosla┼ąod zipaj » 19 Aug 2019, 15:53

vol├í sa to dynamika zvuku a aj dynamika zvuku vo filmoch m├í ist├ę pravidl├í, novodob├í produkcia (z TV) m├í dos┼ą komprimovan├Ż zvuk, ve─żmi nepr├şjemn├ę je to pri star┼í├şch filmoch kde tie rozdiely boli ozaj ve─żk├ę.
Z├íkladn├ę parametre zosil┼łova─Źa pre kapelu? - N├şzka v├íha a ve─żk├Ż v├Żkon, v tom hluku sa aj tak v┼íetko strat├ş :-)
zipaj
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 2648
Vek: 44.36
Zalo┼żen├Ż: 13.02.2011

Odosla┼ąod Mego » 20 Aug 2019, 06:58

VLC hej, len┼że do telky VLC nedostanem... telka je tak├í "robenka", vyskladan├í z viacer├Żch teliek, do jedn├ęho relat├şvne funk─Źn├ęho celku :D Ale tie filmy, ─Źo id├║ zle, id├║ zle aj na in├Żch TV, aj na PC, proste v┼íade, oni s├║ u┼ż zle nahrat├ę.

Mego
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen

Nasp├Ą┼ą na Ostatn├ę

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 1 hos┼ą.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist