Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Kr├ísna star├í elektronika

Krásna stará elektronika

Pomoc s ostatn├Żmi vecami okolo elektroniky

Moderátori: mirosne, Moderátori

Re: Krásna stará elektronika

Odosla┼ąod amater63 » 02 Okt 2016, 15:00

Neva,i tak d─Ťkuji.Ale jak jsou na tom dne┼ín├ş za┼Ö├şzen├ş kter├ę jsou zkomprimovan├ę -dekomprivovan├ę- do formatu- (od mp3.....)-znovu zapojen├ę do ┼Öet─Ťzce poslucha─Źe.Elektronkov├Ż p┼Öedzesilova─Ź,sluch├ítkov├Ż zesilova─Ź s elkou (nap┼Ö) ECC83 m─Ť d├í v├Żsledek lep┼í├ş.??(jasn─Ť jsou i jin├ę elky ,ale co po┼Ö├şdit) --DAC to zachr├ín├ş.,fak jsem buran. ( jinak je to o DIN norm─Ť) minulost. :oops:
amater63
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1346
Zalo┼żen├Ż: 02.05.2016

Odosla┼ąod muziker » 02 Okt 2016, 15:23

oravan nap├şsal:...ale boli aj okresn├ę HIFI kluby tam sa tak isto Fu┼íovalo no a potom kolekt├şvne stanice aj pre ml├íde┼ż...

To ano, v ka┼żdom okresnom meste s├şce bol Zv├Ązarm so svojou "kolekt├şvkou" kde si HAM-ovia pri┼íli na svoje, dokonca aj nejak├ę Hi-Fi kluby sa tam povytv├írali, ale bol iba slab├Ż odvar t├Żch ─Źo som menoval prv. Zv├Ązarm sl├║┼żil hlavne ako "z├ísob├íre┼ł mlad├Żch z├íujemcov o technick├ę smery pre potreby ─Źsl. arm├ídy. Preto sa tam objavovali nejak├ę veci─Źky z arm├ídnych (zv├Ą─Ź┼ía vyraden├Żch) z├ísob ako aj vojnov├í koris┼ą v podobe inkurantov inak nezohnate─żn├Żch.
Nie─Źo sa dalo tie┼ż poobjedn├íva┼ą z prazsk├ęho Klub-u elektroakustiky ak sa ─Ź├ştal pravidelne spomenut├Ż ─Źasopis HaZ. Napr├şklad komponenty na zosil┼łova─Źe Transiwatt, ale aj prenoskov├ę ramienko ─Źi cel├Ż gram├│f├│n, tie┼ż RIAA korektor pre magnetodynam. prenosku alebo nie─Źo na repros├║stavy a podobne,
muziker
muziker
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 5489
Vek: 68.81
Zalo┼żen├Ż: 10.03.2009

Odosla┼ąod amater63 » 02 Okt 2016, 15:47

oravan nap├şsal:Muziker m├í pravdu ale boli aj okresn├ę HIFI kluby tam sa tak isto Fu┼íovalo no a potom kolekt├şvne stanice aj pre ml├íde┼ż kde sa tak isto dalo ─Źo to zohna┼ą , v RTS sme mali celkom slu┼íne z├ísoben├║ patrilo to pod KOVO a zam aj zahrani─Źn├Ż materi├íl sa objavil ale m├ílo toho bolo

Ano m├í┼í pravdu,n─Ťjek├ę HIFI kluby jsem nav┼ít├şvil.-byl i u n├ís,informac├ş m├ílo,tak proto. ( jenom n─Ťco o problematice v├Ż┼íe)PDF.
Pr├şlohy
Bakalarska_prace.pdf
(1.25 MiB) Stiahnutá 15 krát
amater63
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen

Odosla┼ąod jurosdi » 03 Okt 2016, 17:50

Nie─Źo z mojej zbierky....
Pr├şlohy
DSC01843 uprava.jpg
Od najmenšieho......
DSC01845 uprava.jpg
E┼íte my toho vela ch├Żba....
DSC01846 uprava.jpg
Komb├í u┼ż skoro komplet...
jurosdi
Nov├Ż ─Źlen
Nov├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 85
Zalo┼żen├Ż: 06.05.2016

Odosla┼ąod amater63 » 03 Okt 2016, 19:46

P─Ťkn├ę,ale se ti toho se┼ílo m├şt toho tolik pohromad─Ť. :thumbup:
amater63
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen

Odosla┼ąod jurosdi » 03 Okt 2016, 20:26

Zop├ír kusov m├ím mimo z├íbery,nakolko s├║ rozobrat├ę k├┤li ─Źisteniu a oprav├ím....
jurosdi
Nov├Ż ─Źlen
Nov├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 85
Zalo┼żen├Ż: 06.05.2016

Odosla┼ąod oravan » 03 Okt 2016, 23:33

Pou┼ż├şvate─ż dostal varovanie: "Opakovan├ę poru┼íovanie pravidiel baz├íru!"

muziker nap├şsal:
oravan nap├şsal:...ale boli aj okresn├ę HIFI kluby tam sa tak isto Fu┼íovalo no a potom kolekt├şvne stanice aj pre ml├íde┼ż...

To ano, v ka┼żdom okresnom meste s├şce bol Zv├Ązarm so svojou "kolekt├şvkou" kde si HAM-ovia pri┼íli na svoje, dokonca aj nejak├ę Hi-Fi kluby sa tam povytv├írali, ale bol iba slab├Ż odvar t├Żch ─Źo som menoval prv. Zv├Ązarm sl├║┼żil hlavne ako "z├ísob├íre┼ł mlad├Żch z├íujemcov o technick├ę smery pre potreby ─Źsl. arm├ídy. Preto sa tam objavovali nejak├ę veci─Źky z arm├ídnych (zv├Ą─Ź┼ía vyraden├Żch) z├ísob ako aj vojnov├í koris┼ą v podobe inkurantov inak nezohnate─żn├Żch.
Nie─Źo sa dalo tie┼ż poobjedn├íva┼ą z prazsk├ęho Klub-u elektroakustiky ak sa ─Ź├ştal pravidelne spomenut├Ż ─Źasopis HaZ. Napr├şklad komponenty na zosil┼łova─Źe Transiwatt, ale aj prenoskov├ę ramienko ─Źi cel├Ż gram├│f├│n, tie┼ż RIAA korektor pre magnetodynam. prenosku alebo nie─Źo na repros├║stavy a podobne,

Tu n├ís v Martine som sa prv├Ż kr├ít stret├│l z PMD mali aj stanicu ale znak u┼ż neviem ale viem ┼że na Vr├║tkach e┼íte funguje kolekt├şvna stanica ako aj r├┤zny fu┼íeri a maj├║ dobr├ę miestnosti dokonca Tatru ─Ź├şslo neviem t├║ prv├║ ter├ęnnu od vojska to vzali a dali do pucu teraz je to par├ídne vozidlo a chodia vysiela┼ą na Martinsk├ę hole ke─Ć s├║ preteky i ke─Ć maj├║ na z├íkladni slu┼ín├ę ant├ęny ,ale moc ma nel├íkaj├║ vysiela─Źky i ke─Ć v pr├íci sa mus├şm z t├Żm vysporiada┼ą v s├║─Źastnej dobe
oravan
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 1937
Vek: 52.45
Zalo┼żen├Ż: 13.09.2014

Odosla┼ąod oravan » 04 Okt 2016, 00:40

mr.dred ┼íkoda mohol som aj to jedno r├ídio zobra┼ą no smola iba ak by si mi ho poslal u┼ż mi to nevyd├í tam cestova┼ą
oravan
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod mr.dred » 04 Okt 2016, 04:34

OK budem na to myslie┼ą.
Ne┼íikovn├ş elektrik├íri maj├║ ob─Źas tak├║ zvl├í┼ítnu iskru v oku.
mr.dred
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1486
Vek: 52.28
Zalo┼żen├Ż: 17.08.2011

Odosla┼ąod amater63 » 10 Okt 2016, 16:24

amater63 nap├şsal:
muziker nap├şsal:Aj ke─Ć to dnes znie u┼ż priam ├║smevne, ner├íd spom├şnam na obdobie produkcie elektroniky po─Źas trvania RVHP (napr. druh├í polovica 70-tych rokov), lebo v├Żroba s├║─Źiastok bola rozdelen├í medzi jednotliv├ę ┼ít├íty zoskupenia a zvy─Źajne tam ─Źlovek na┼íiel "z ka┼żd├ęho ro┼żku tro┼íku" ale hor┼íie to u┼ż bolo pri servise, ke─Ć sa v na┼íich predajniach nedalo okrem ur─Źitej ─Źasti tesl├íckych v├Żrobkov k├║pi┼ą prakticky ni─Ź. Dokonca ─Źasto ani ofici├ílne servisy nemali mnoh├ę s├║─Źiastky.
Len tak n├ímatkovo tu vypichnem r├ídioprij├şma─Ź STEREO JUNIOR z NDR v ktorom sa por├║─Źali koncov├ę (zjavne poddimenzovan├ę) tranzistory, alebo polovodi─Źov├Ż zosil┼łova─Ź VERMONA 1000H - tie┼ż z NDR, .... ale problematick├ę bolo aj tak├ę tesl├ícke autor├ídio z Tesla Bratislava (DV, SV, KV, VKV) malo probl├ęm s rozla─Ćovan├şm na VKV pri jazde a v servise to lokalizovali na mimotolerantn├Ż vf tranzistor KFxxx (3x mi dali potvrdenie ┼że nemaj├║ ND a tak mi ho museli v predajni ke─Ć┼że bolo v z├íruke vymeni┼ą za in├ę) ... a o TV prij├şma─Źoch na na┼íom trhu v tej dobe rad┼íej poml─Ź├şm.

Ahoj,a kter├ę to bylo.Probl├ęm se vstupn├ş jednotkou m─Ťlo tohle (dostat se tam.. KF124,vf,... ) ,a t┼Öeba se pletu. 1prv├ę nebo 2 , :) Nebo potem Spider- ,ale ten m─Ťl SV,-DV a zesilova─Ź na konci s OC30 ???. germanium..,d─Ťlal se i pro 6V nap├íjen├ş.

Tak jsem tohle autor├ídio na┼íel p┼Öi ├║klidu ve sklep─Ť(obr├ízek naho┼Öe.)Po nahl├ędnut├ş- stav jak za mlada.Funk─Źnost nezn├ím├í,nep┼Öipojoval jsem.-jinak v ml├íd├ş dobr├Ż ,ve st├í┼Ö├ş taky.... :) (je to jenom o jak to bylo "proveden├ę-o nic v├şc")
Pr├şlohy
SAM_8141.JPG
SAM_8142.JPG
SAM_8143.JPG
amater63
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen

Odosla┼ąod amater63 » 10 Okt 2016, 19:54

Je┼ít─Ť jsem na┼íel tohle:-nen├ş to tak star├ę ale ot├ízka pro- pof├şky-,nebo znalce, jestli je to k n─Ť─Źemu.K ─Źemu to slou┼żilo to v├şm.Snad funk─Źn├ş...,mo┼żn├í to n─Ťkdo pou┼ż├şval,tak jen ot├íze─Źka. :cry:
Pr├şlohy
SAM_8154.JPG
SAM_8155.JPG
SAM_8156.JPG
amater63
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen

Odosla┼ąod oravan » 10 Okt 2016, 20:17

dom├íce disco si robi┼ą
oravan
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod amater63 » 10 Okt 2016, 20:24

Tak to nen├ş pro mne,j├í m├ím sv├ę,ale m├í┼í pravdu. :)
amater63
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen

Odosla┼ąod oravan » 10 Okt 2016, 21:31

no pokia─ż je dobr├Ż by sa hodil
oravan
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod muziker » 22 Okt 2016, 22:57

S├şce toto ─Źudo - s├║os├Ż germaniov├Ż tranzistor z roku 1949 fyzicky nevlastn├şm, ale aspo┼ł ─Źl├ínok o ┼łom sem pre zauj├şmavos┼ą d├ím.
Pr├şlohy
S├║os├Ż tranzistor.png
Naposledy upravil muziker d┼ła 23 Okt 2016, 10:23, celkovo upraven├ę 1 kr├ít.
muziker
muziker
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod breta1 » 23 Okt 2016, 09:05

Jestli je to tranzistor, kter├Ż vymysleli P┼Öemyslovci v roce 1049, ten by fungovat mohl.
Ale ten na obr├ízku n─Ťjak nech├ípu, po┼Ö├íd mi u n─Ťho chyb├ş t┼Öet├ş noha....
breta1
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 7975
Zalo┼żen├Ż: 06.02.2009

Odosla┼ąod hpeter » 23 Okt 2016, 09:23

mohol byt ako mosfet.. stacilo ze stred bol omotany izolovanym drotom z anodoveho obvodu -napatove zosilnenie
on potom urobil vykonove z.
podobny sposob http://sparkbangbuzz.com/cds-fet/cds-fet.htm
XMOS_U8/PCM5102A 32b/384k > LL1544A > 12AX7WB+┬Áfoll > 2A3 JJ/Sov > LL1660 > STAX ╬╗ SR207 / L300 # STAX ╬ę SR007_MK2 # LL2748 > 394A > LCLC 4H/100┬Á
hpeter
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 719
Vek: 33.81
Zalo┼żen├Ż: 16.06.2013

Odosla┼ąod muziker » 23 Okt 2016, 10:24

breta1 nap├şsal:Jestli je to tranzistor, kter├Ż vymysleli P┼Öemyslovci v roce 1049, ten by fungovat mohl.
Ale ten na obr├ízku n─Ťjak nech├ípu, po┼Ö├íd mi u n─Ťho chyb├ş t┼Öet├ş noha....

...to vie┼í, asi to u┼ż ide aj s vekom, ale "0" je pr├şli┼í bl├şzko "9" , tak┼że mal├í chybi─Źka se vloudila. Opravil som to. :)
muziker
muziker
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Krásna stará elektronika

Odosla┼ąod zipaj » 02 Nov 2016, 18:14

kimlo nap├şsal:Ja som tam ulovil tohoto kr├ísavca, plne funk─Źny a stav ako nov├Ż...

A hlavne m├í perfektn├║ citlivos┼ą na VKV, ja m├ím tie┼ż Schaub Lorenz - Weekend, je z rovnak├ęho obdobia (tu┼í├şm 1964), vyzer├í takmer rovnako, ale je v bielej ko┼żenke, foto sem prid├ím zajtra, nechce sa mi po neho ├şs┼ą do pivnice. M├┤j mal zvod na 5uF kondenz├ítore pred potenciometrom hlasitosti, tak blbol a zaseknut├Ż ladiaci kondenz├ítor pre DV/SV

! T├ęma m├í n├ízov "Stretnutia r├ídioamat├ęrov, burzy",preto bol pr├şspevok presunut├Ż do spr├ívnej sekcie.(vybavenie nahl├ísenia pr├şspevku u┼ż├şvate─żom ako OT).Aby nevzniklo nedorozumenie,pridal som p├┤vodn├Ż obr├ízok predmetu o ktorom je re─Ź. upravil: 3.11.2016 mirosne !
Pr├şlohy
IMG_2605.JPG
Ja som tam ulovil tohoto kr├ísavca, plne funk─Źny a stav ako nov├Ż...
Z├íkladn├ę parametre zosil┼łova─Źa pre kapelu? - N├şzka v├íha a ve─żk├Ż v├Żkon, v tom hluku sa aj tak v┼íetko strat├ş :-)
zipaj
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 2187
Vek: 42.36
Zalo┼żen├Ż: 13.02.2011

Re: Stretnutia r├ídioamat├ęrov, burzy

Odosla┼ąod amater63 » 02 Nov 2016, 18:20

Ahoj,rok 64,to bylo asi na vstupu-VF germanium.V┼íak d├í┼í foto bude na co d├şvat.
amater63
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen

PredchádzajúcaĎalšia

Nasp├Ą┼ą na Ostatn├ę

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 2 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist