Samsung PS42C7HX bliká ST-by LED

Pomoc s ostatnými vecami okolo elektroniky

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
psichac
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5097
Dátum registrácie: 27 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Samsung PS42C7HX bliká ST-by LED

Príspevok od používateľa psichac » 09 Sep 2012, 15:49

Zdravím,tak dostala sa ku mne táto plazma,najskôr som ju preventívne rozobral že či tam je všetko ok,aj to tak vyzerá lenže ked ju zapojím do siete tak len bliká stand-by ledka a nereáguje na žiadne tlačidlo,ani power ani program up/down nič...skúšal som na nej ovládač od DVDčka (tiež samsung) ale len blikala rýchlejšie (teda "odpovedala") ale inač nič,relé na primárny zdroj necvakne,teda celý primárny zdroj je vypnutý,beží len stand-by zdroj.Pozeral som kondíky ale nenašiel som žiaden zjavne nafučaný,napätie som ešte nestihol zmerať lebo je to 40kg marha a moc často sa mi ju preto nechce rozoberať :D
Panel ako taký vyzerá v pohode,nepoškodený (aspoň dúfam...)
A všimol som si že zrejme sa v nej už niekto vŕtal predomnou lebo na hlavnej doske kde su scarty,tuner atd tak tam boli zodrate hlavičky šróbov (z čoho som ja už vyrástol) a tiež sa mi celá ta doska zdá divná,ako by už bola upečená...
Niečo som hľadal aj na nete,no nič konkrétne som nenašiel...teda našiel,niečo sa spomínalo s tými ledkami na logic borde že ktorá má svietiť/blikať no problém je že mne nesvieti ani jedna :D
Neporadí niekto? Dakujem

link na foto z vnútra:
https://picasaweb.google.com/1123027367 ... ngPS42C7HX
0
zaujimáš sa o DVB-T alebo DXing všeobecne? klikni sem a dozvieš sa viac
-->FTP server<--||diskusia k FTP serveru||zase tie tvoje komentare...
Inak som Rado ;)

Používateľov profilový obrázok
mirosne
Moderator
Moderator
Príspevky: 5066
Dátum registrácie: 07 Sep 2009, 00:00
Bydlisko: BLUE STONE,VK

Re: Samsung PS42C7HX bliká ST-by LED

Príspevok od používateľa mirosne » 10 Sep 2012, 12:03

To blikanie je poruchový kód,ktorý vieš vyčítať zo servisného manuálu(možno) a približne možno zistiť,čo je vadné,alebo ti niečo zdroj preťažuje,treba len merať a merať a merať......
0
Pozdravuje vás Miro.

Používateľov profilový obrázok
psichac
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5097
Dátum registrácie: 27 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Samsung PS42C7HX bliká ST-by LED

Príspevok od používateľa psichac » 16 Sep 2012, 17:17

no...tak už viem čo je to blikanie...bliká to vtedy ked plazma štartuje...a vyzerá to že je chybný zdroj...stand-by zdroj je ok ale primárny,ten je napájaný najskor cez NTC a potom pri zapnutí sa prepne (mal by sa pri normálnom používaní) cez relé,lenže veeelmi pomali mu nabiehajú napätia...sú tam dve primárne vetvy D5,3 a D12, na oboch je od zapnutia že 0,3...0,4...0,5....0,6...0,7...proste nič....vyskúšal som dať na riadiacu dosku 5V z iného zdroja (na stand-by a D5,3 piny) a ledka po asi 4 bliknutiach zhasla...a ked som stlačil power on tak sa rozsvietila (vypnutý stav) a po sltačení channel up/down zase rozblikala a zhasla (zapnutý stav),takže tá doska by mala byť ok,niečo bude so zdrojom...

mám už aj service manuál tak popozerám...
0
zaujimáš sa o DVB-T alebo DXing všeobecne? klikni sem a dozvieš sa viac
-->FTP server<--||diskusia k FTP serveru||zase tie tvoje komentare...
Inak som Rado ;)

Používateľov profilový obrázok
mirosne
Moderator
Moderator
Príspevky: 5066
Dátum registrácie: 07 Sep 2009, 00:00
Bydlisko: BLUE STONE,VK

Re: Samsung PS42C7HX bliká ST-by LED

Príspevok od používateľa mirosne » 17 Sep 2012, 21:07

psichac napísal:no...tak už viem čo je to blikanie...bliká to vtedy ked plazma štartuje...a vyzerá to že je chybný zdroj
Nemusí to byť vadný zdroj,to blikanie môže byť bootovanie,alebo ti niečo preťažuje zdroj.Sú to dosť zložité Tv,ak nemáš skúsenosti,radšej sa do neho nepúšťaj.Jediné,čo môžeš urobiť,je kontrola studeňákov a kontrola kondíkov v zdroji na ESR.
0
Pozdravuje vás Miro.

Používateľov profilový obrázok
psichac
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5097
Dátum registrácie: 27 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Samsung PS42C7HX bliká ST-by LED

Príspevok od používateľa psichac » 04 Nov 2012, 17:10

no tak trošku som poštudoval dosku,kedže v servisno manualy nieje schema zdroja (ktory je imho zlý nakoniec) tak som meral a meral...je tam nejaka chyba.
Na vstupe zdroja je okrem prepetoveho stupna aj PFC,aktívne,najskôr som myslel že je vadný IO ktorý to riadi (NCP1653A) ale zrejme bude OK,mosfety su ok tak som myslel že IO nedostáva napájanie.potrebuje 15V a to sa vytvára zo ST-BY zdroja riadeného VIPer22A a to zaujimavým spôsobom,na primárnej strane je nejaké vinutie z ktorého je napájaný samotný VIPer,potom ide napájanie cez nejaký trand (ktorý spína optočlen zo sekundárnej strany napájania) a ten púšta prúd do 7815 a z nej ide už 15V do PFC.lenže ako zapnem zdroj (PS_ON->GND) tak asi na pol sekundy tam je 15V a potom nič,samozrejme PFC sa zapne,napatie stúpne z 318 na 420V lenže klesá a už nereaguje/nestúpa...a niekto sa už musel babrať predomnou v tom zdroji bo tam bol jeden klasický odpor namiesto SMD a dokonca tam kde nemal byť...ale zrejme to vypína nejaká ochrana ale bez schémy je to tažko určiť čo a prečo vypína...a natvrdo tam nechcem tých 15V dodať aby som nemal ohnostroj...
našiel som konečne schemu zdroja ale neviem sa z toho vysomáriť nejako,na druhej strane je ST_BY blok tak hladám tam zatial...neporadí niekto?
Prílohy
samsung_bn94-03052a-pspf441a01-.pdf
(576.88 KiB) 164 stiahnutí
0
zaujimáš sa o DVB-T alebo DXing všeobecne? klikni sem a dozvieš sa viac
-->FTP server<--||diskusia k FTP serveru||zase tie tvoje komentare...
Inak som Rado ;)

Používateľov profilový obrázok
mirosne
Moderator
Moderator
Príspevky: 5066
Dátum registrácie: 07 Sep 2009, 00:00
Bydlisko: BLUE STONE,VK

Re: Samsung PS42C7HX bliká ST-by LED

Príspevok od používateľa mirosne » 04 Nov 2012, 17:49

Určite ti niečo preťažuje zdroj na sekundárnej strane,prezri všetky diódy na sekundároch tráf,potom meraj odpor jednotlivých napájacích vetiev na sekundároch zdrojov za diódami,vôči GND,samozrejme bez napätia.Jedná sa o trafá TP802 a TS801.
0
Pozdravuje vás Miro.

oravan

Re: Samsung PS42C7HX bliká ST-by LED

Príspevok od používateľa oravan » 14 Dec 2012, 19:52

ahoj ja by som sa zameral na bloky a to GS801, SPW 20n60c3 potom ak su v poriadku tak odpajal jednotlive U na sekendarnej strane a meral odber prudu určite je to nejaka mala zaležitost samsungy robim v ramci garančneho servisu tuto schemu nemam ak by bola cela tak neni problem poradit

Používateľov profilový obrázok
psichac
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5097
Dátum registrácie: 27 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Samsung PS42C7HX bliká ST-by LED

Príspevok od používateľa psichac » 26 Jún 2013, 21:29

áno, už mi rok stojí v izbe ale zatial som nepokročil a bohužial fakt že mám prázdniny na tom nič nemení lebo robota :/
ale mám takú inakšiu otázku, v tom PDP paneli, mal by tam byť nejaký vzácny plyn/plyny...teraz otázka, ak ho náhodou rozbijem, stane sa mi niečo? sú jedovaté, majú nejaké následky alebo nie?
nastane explózia/implózia?
0
zaujimáš sa o DVB-T alebo DXing všeobecne? klikni sem a dozvieš sa viac
-->FTP server<--||diskusia k FTP serveru||zase tie tvoje komentare...
Inak som Rado ;)

Používateľov profilový obrázok
djwiktor
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 01 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: Šaľa
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Re: Samsung PS42C7HX bliká ST-by LED

Príspevok od používateľa djwiktor » 04 Júl 2013, 07:31

Serus, no tak nestane sa ti obecne nic, bezne sme ich mlatili s kladivom v praci pri skrepovani :) Ono to sklo je tvrde ale krehke, takze ked po nej spredu klepnes kladivom, vecsinou sa ti rozsype to sklo na take vecsie kusy a odpadne.

Inak ma este napada so skusenosti z prace , podobne sa stavalo na plazmach, ked X-main alebo Y-main robili sarapatu tranzistory na vystupe. Skus ten zdroj tak, ze maj pripojene Main PCB, ale od zdroja odpoj X-main ( a potom zasa opacne, odpoj Y-main ).

Pripadne podloz aj SMPS, aj Main PCB papierom - nemaj ich prisrobovane o kostru telky ako su..
Viac ti neviem narychlo poradit, trebalo by to zmerat, a hlavne pozriet osciloskopom vystup 5V z SMPS PCB - Daj si trigger na PS-ON, uroven 0.5V, nabezna hrana. a kanal A si daj na 5V na zaciatok na SMPS - potom telku pripoj do siete a pozri ako sa to chova. Ak tam bude impulz, tak potom moze byt dobabrany loader vo flashke. Najdi si potom na Main PCB (ta zelena) tie male cipy - flashky boli 8nozickove, a niekde na plosaku su aj meracie body ako SDA,SCL,WP,En.. Tieto setky pomeraj tak, ze si ich napichni na osciloskop, a potom zapni telku do siete . Ak vravis ze standby cast SMPS je v poriadku, tak pri ''zapnuti tv'' by tuna mala bezat komunikacia - je mozne ze tam budu az 3 eepromky, tak setky popozeraj..
0
Tlacim na 3D tlaciarni Felix 3.0 dual
Stormchasers.sk

Používateľov profilový obrázok
psichac
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5097
Dátum registrácie: 27 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Samsung PS42C7HX bliká ST-by LED

Príspevok od používateľa psichac » 04 Júl 2013, 08:50

Noo osciloskop nemam :/ ale main board by mala byt ok pretoze ked som jej dal 5V (nie 5VSB ale normalnych potrebnych na beh) tak sa spravala ako funkcna...ona do zdroja dava len power on signal,nic viac...a sak pozrem to
0
zaujimáš sa o DVB-T alebo DXing všeobecne? klikni sem a dozvieš sa viac
-->FTP server<--||diskusia k FTP serveru||zase tie tvoje komentare...
Inak som Rado ;)

Používateľov profilový obrázok
psichac
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5097
Dátum registrácie: 27 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Samsung PS42C7HX bliká ST-by LED

Príspevok od používateľa psichac » 07 Júl 2013, 21:47

no takže, ako má oravan v podpise :
"ved len odporček je zlý" :D a ona ta zmrda 1MOhm mala ničOhm...lebo sú tam 3 1MOhm do série ako zrazenie 400V z PFCčka a ide to do komparátoru (nejaká ochrana) a jeden z nich mi nenameralo...tak som nazrel do "zásob" spínaných zdrojov čo mám a hľadal niekde daný odpor. Našiel som, osadil som a zrazu zdroj cvakol. Dám to plazmy a ona ide :)
A štítkový údaj o spotrebe naozaj neklame :/ (max 360W, reálne 240-340)

Len čo je problém tak nejako zrní...aj bez pripojeného signálu (pri modrej obrazovke napr) a potom ked som dal signál tak som zistil že sa pomaly vybíjajú jednotlivé pixely, proste, mal som napr pustenú TdF, bola svetlá scéna, potom tmavá a bolo vidno ako niektoré body svietia ešte (poväčšine na modro). Prípadne ak bolo všade tma a mal som len menu vyvolane, a zrušil som ho, sekundu-dve bolo vidno jeho tieň. Trochu to je na foto vidno, na poslednej...
Môže vadiť LVDS káblu že popri nom idú káble od zdroja do dosky alebo "končia" Y/X-main drivre (alebo panel) ?

foto : https://picasaweb.google.com/1123027367 ... redirect=1 posledných 6 fotiek
0
zaujimáš sa o DVB-T alebo DXing všeobecne? klikni sem a dozvieš sa viac
-->FTP server<--||diskusia k FTP serveru||zase tie tvoje komentare...
Inak som Rado ;)

Používateľov profilový obrázok
psichac
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5097
Dátum registrácie: 27 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Samsung PS42C7HX bliká ST-by LED

Príspevok od používateľa psichac » 11 Sep 2013, 19:43

no,plazma stále ide ale..no...nerobí to dobrý dojem ten obraz....
https://www.youtube.com/watch?v=Hzw7ASQAvyQ
to zrnenie myslím, to že sa sem-tam zmeni farba je bug pri natáčaí...

nestretol sa s tým niekto? odchádza panel alebo boardy?...

/nejak hodinku po zapnutí sa mi to zdalo pomenej akokeby...alebo rýchlejšie reakcie panelu (prechod svetla>tmava tak rýchlejšie zmizol tieň :D )
0
zaujimáš sa o DVB-T alebo DXing všeobecne? klikni sem a dozvieš sa viac
-->FTP server<--||diskusia k FTP serveru||zase tie tvoje komentare...
Inak som Rado ;)

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4318
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Samsung PS42C7HX bliká ST-by LED

Príspevok od používateľa misocko » 24 Jún 2018, 20:47

UE32EH4003W, po zapnuti do zasuvky 6 krat blikne standby ledka, potom reaguje na stlacenie spinaca aj joysticku blikanim ledky, takisto na dialkove ovladanie reaguje blikanim led. nic ine neroby. zdroj sa tvari OK, elektrolity som vsetky premeral, procesor sa jemne hreje (asi normalne, neprehrieva sa, ma maly chladic).
hladal som na nete a najlepsie vyzerajuca tema skoncila tym ze prisiel opravar a vymenil v TV oba plosaky (su tam dva :lol: ), takze oprava jak hovado.
neviete niekto co zanmena 6 bliknuti , pripadne kde zohnat tieto kody?

Vopred dakujem
0

Používateľov profilový obrázok
MAKOSYS
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 680
Dátum registrácie: 23 Jan 2016, 15:56
Bydlisko: VT SLOVAKIA

Re: Samsung PS42C7HX bliká ST-by LED

Príspevok od používateľa MAKOSYS » 24 Jún 2018, 20:59

Keď zasvietiš na panel silnou baterku, niečo vidíš? Neodišlo ti iba podsvietenie?

https://www.electronica-pt.com/esquema/ ... 71g-26983/
0
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin(KUBO)

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4318
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Samsung PS42C7HX bliká ST-by LED

Príspevok od používateľa misocko » 24 Jún 2018, 22:25

tak to ma sice napadlo ako prve, ale neskusal som :)
skusil som pridat zvuk a ked sa nic nedialo tak som to rozobral. az teraz ma napadlo ze tieto telky bez nejakeho vstupu asi sičať nebudu ako tie stare. skusim teda zajtra podsvietenie
0

Používateľov profilový obrázok
oravan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2993
Dátum registrácie: 13 Sep 2014, 01:43
Bydlisko: Martin
Vek: 59

Re: Samsung PS42C7HX bliká ST-by LED

Príspevok od používateľa oravan » 24 Jún 2018, 22:37

psichac napísal:no,plazma stále ide ale..no...nerobí to dobrý dojem ten obraz....
https://www.youtube.com/watch?v=Hzw7ASQAvyQ
to zrnenie myslím, to že sa sem-tam zmeni farba je bug pri natáčaí...

nestretol sa s tým niekto? odchádza panel alebo boardy?...

/nejak hodinku po zapnutí sa mi to zdalo pomenej akokeby...alebo rýchlejšie reakcie panelu (prechod svetla>tmava tak rýchlejšie zmizol tieň :D )
náhodou neblbne anténa
0

Používateľov profilový obrázok
amater63
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2632
Dátum registrácie: 02 Máj 2016, 16:02
Bydlisko: Morava-č.r.

Re: Samsung PS42C7HX bliká ST-by LED

Príspevok od používateľa amater63 » 24 Jún 2018, 22:45

Na to se ptal před 5 léty,, 8O
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok