výber kompresora

Pomoc s ostatnými vecami okolo elektroniky

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
genius3258
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 809
Dátum registrácie: 10 Aug 2010, 00:00
Bydlisko: Ružomberok
Vek: 25

výber kompresora

Príspevok od používateľa genius3258 » 21 Okt 2012, 17:22

Dobrý deň
Chcem si zaobstarať nejaký menší kompresor na domáce použitie (fúkanie kolies,striekanie,ofukovanie...)
ide o to že mám obmedzený rozpočet a zároveň nechcem aby mi to zhŕkalo po hodine používania
ďalej neviem či mám kúpiť olejový alebo bezolejový
dá sa teda kúpiť dáky schopný kompresor do cca 130€ ?
ďakujem
:)
0
Run it, break it, fix it, love it :)

Používateľov profilový obrázok
mirosne
Moderator
Moderator
Príspevky: 5066
Dátum registrácie: 07 Sep 2009, 00:00
Bydlisko: BLUE STONE,VK

Re: výber kompresora

Príspevok od používateľa mirosne » 21 Okt 2012, 17:25

0
Pozdravuje vás Miro.

Používateľov profilový obrázok
genius3258
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 809
Dátum registrácie: 10 Aug 2010, 00:00
Bydlisko: Ružomberok
Vek: 25

Re: výber kompresora

Príspevok od používateľa genius3258 » 21 Okt 2012, 17:27

ďakujem,presne toto som nepotreboval... :D
bodla by nejaká skúsenosť,rada
0
Run it, break it, fix it, love it :)

nfko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1584
Dátum registrácie: 03 Nov 2011, 17:09
Bydlisko: BA
Vek: 27

Re: výber kompresora

Príspevok od používateľa nfko » 21 Okt 2012, 18:13

chcem vidieť ako budeš používať kompresor 1 hodinu :D btw čo tak stará chladnička ?
0
Obrázok
Kto sa veľa pýta , veľa vie. :)
PS: ZOCHOVA ŤA POCHOVÁ :D

Používateľov profilový obrázok
genius3258
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 809
Dátum registrácie: 10 Aug 2010, 00:00
Bydlisko: Ružomberok
Vek: 25

Re: výber kompresora

Príspevok od používateľa genius3258 » 21 Okt 2012, 18:22

hodinu som myslel ako súčet času prevádzky :D
0
Run it, break it, fix it, love it :)

Používateľov profilový obrázok
LevKamil
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 79
Dátum registrácie: 19 Jún 2011, 00:00
Bydlisko: Trenčianske Teplice
Vek: 63

Re: výber kompresora

Príspevok od používateľa LevKamil » 21 Okt 2012, 19:49

Ja mam Kompresor Einhell Airbase 8/2 za týžden asi tak 6-7 hodín v prevoze už 4roky cena 90 E som spokojný zaberie malo miesta

Připojení na sít’ 230 V ~ 50 Hz
Výkon motoru KW 1,5
Počet otáčiek kompresoru min-1 2850
Prevoznýtlak bar 8
Objem tlakové nádoby (v litrech) 6
Teor. sací výkon l/min 206
Hladina akustického výkonu LWA v dB (A) 95,7
Hladina akustického tlaku LPA v dB (A) 75,7
Způsob krytí IP 20
Hmotnost přístroje v kg 24
Prílohy
Kompresor.jpg
Kompresor.jpg (20.86 KiB) 12626 zobrazení
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: výber kompresora

Príspevok od používateľa Drakoush » 21 Okt 2012, 22:19

To je dobré tak na fúkanie balónov...

Chlapec, písal si, že to potrebuješ na striekanie a zároveň si to vyvrátil rozmermi a cenou... Zaobstaraj si staršieho orlíka ak máš dosť placu. Dajú sa zohnať už za 100€ (môj stál 300) a to ti vydrží klepať v kuse.

Ak s tým chceš striekať, potrebuješ väčší objem tlakovej nádoby. Ten 8litrový kompresor, čo tu ukazoval Levkamil je dobrý na fúkanie kolies. Minimálne 50litrov ti odporúčam, aj to sa mi zdá príliš málo. Ja mám 150litrov. Síce zaberá miesto ale nekolíše mi tlak a hlavne nemusím "fajčiť" za každou potiahnutou čiarou s pištolou. Kompresor z chladničky je asi taký nápad, ako kúriť s reflektorom. S tým nestrekneš ani ň, sravíš 5cm čiaru a už ti tlak "ovisne".
Druhá otázka - olejový. Bezolejové sú dobré na fúkanie pre rybičky a na vytláčanie piva (vtedy máš suchý, nie mastný vzduch). Olejový má dlhšiu životnosť (za predpokladu, že olej meníš a dávaš originál, nie vypálený fritovací), lepšie sa chladí a hlavne maže. Bezolejový využíva teflonove krúžky, čiže netreba ho mazať, avšak rýchlejšie sa zohreje. Ďalej by som ti radil pozerať na chladenie, pretože niektoré kompresory sú opatrené len vrtuľkou vytvárajúcou "letný vánok". Netreba vodné chladenie, ale ak sa chystáš na dlhodobejšiu prevádzku, rozhodne si poriaden pozri chladenie.

Pokiaľ nemáš svoju "kompresorovňu" kam napratať, tak sa budeš musieť rozlúčiť so striekaním, pieskovaním, uťahovaním, vrtaním, brúsením. Utiahne ti to akurát sponkovačku, nitovačky, troška ofukovaciu pištol a samozrejme fukar na kolesá.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
mirosne
Moderator
Moderator
Príspevky: 5066
Dátum registrácie: 07 Sep 2009, 00:00
Bydlisko: BLUE STONE,VK

Re: výber kompresora

Príspevok od používateľa mirosne » 22 Okt 2012, 23:08

genius3258 napísal:ďakujem,presne toto som nepotreboval...
Za málo peněz,málo muziky :wink:
0
Pozdravuje vás Miro.

Používateľov profilový obrázok
muziker
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6267
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: BA, KE, RV, Praha, Toronto,
Vek: 75

Re: výber kompresora

Príspevok od používateľa muziker » 22 Okt 2012, 23:27

genius3258 napísal:Dobrý deň
Chcem si zaobstarať nejaký menší kompresor na domáce použitie (fúkanie kolies,striekanie,ofukovanie...)
ide o to že mám obmedzený rozpočet a zároveň nechcem aby mi to zhŕkalo po hodine používania
ďalej neviem či mám kúpiť olejový alebo bezolejový
dá sa teda kúpiť dáky schopný kompresor do cca 130€ ?
ďakujem
:)
Ak ti vyhovuje, mám spoľahlivý kompresor vyrobený u nás v CHIRANE (teda žiadna Čína, ale poctivá slovenská robota) s motorom 1 KW (na 230 V/50 Hz) s malou tlakovou nádobou vzbavenou poistným ventilom (pre fúkanie kolies je to zbytočné) a tlakovým ventilom. Fúka max. do 10 atmosfér (vyskúšané). Stačí strčiť do zásuvky a fúkaš. Je po GO v Chirane. Určite ťa nesklame. Môžeš ho mať za 50 Eur ak si preň prídeš osobne a môžeš skúšať koľko a ako chceš. :D
0
muziker

marek181818
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3330
Dátum registrácie: 20 Mar 2013, 13:04
Bydlisko: Čaka
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: výber kompresora

Príspevok od používateľa marek181818 » 18 Jún 2015, 20:09

Chcem sa poradit tiez, tak to tu aj trosku ozivim.Zsiel by sa mi lepsi kompresor zatial pre bazen.Mam sice 12V ale to je vecnost fukat.Neviem ci nieco male existuje s ktorym sa daco nieco fuklat okrem aj bazena.Teda ak by som mal kupovat tak nieco viacvyuzitelne.No na striekanie to asi nebude, ako som cital treba mi nieco nato fakt silne a zase miesto na ten zasobnik nemam .
0

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: výber kompresora

Príspevok od používateľa mato3000 » 18 Jún 2015, 20:18

HB, Baumax .... sú to všetko črepy, ale na nafúkanie bazénu sa dajú použiť. Aj koeso na aute tým nafúkaš. Ale nič viac od toho nečakaj, ja ich kupujem ako jednorázovky pre nejaký konkrétny účel, alebo projekt, zvečša mi ale vyhoria, či prestanú tlačiť. Preto mám jeden veľký dvojvalec orlík :thumbup: , ale ot je trošku iná cenová ketegória.
Zároveň ale mám napríklad taký jeden, vyzerá ako batoh a tým pracujem v labáku, zatial sa drží, robím s ním pomerne často a niekedy ide aj 1/2 dňa, keď prebublávam cez roztoky, ale to má dlhšie pauzy.
Proste od bezolejových výliskov nečakaj že budú slúžiť, je to skôr výnimka ako pravidlo.
0

Používateľov profilový obrázok
dxr
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3968
Dátum registrácie: 05 Aug 2013, 20:21
Bydlisko: V strede nicoho
Kontaktovať používateľa:

Re: výber kompresora

Príspevok od používateľa dxr » 18 Jún 2015, 20:20

kolizia s matovym prsispevkom sakra nemohol si pockat :-D

Muziker> tej chirany sa nevzdavaj tiez ju mame ale ona ma len origo 6l vzdusnik

inak 24l klasika olejovy einhell toto splna. Je pod 100e aked dokazal ist 3 dni s plazmou v kuse.
akurat treba davat pozor aby tam bol olej a odkalovac oleja treba pridat potom to fici
inak je to ten cierny einhell aj ked niekto bude somrat tento sa im podaril ale je hlucny
ako kazdy kompresor :-D ja mozno koncom roka kupim 50l a kludne Parkside lebo ho poznam z praxe
tj. ze ho maju ludiaco ho nestreia a je to dvojvalec


Orlik je fajn ale nieje lacny a treba na to silny motor ludia sa ho neradi zbavuju ak nieje vylagrovany.
alebo si postav bazos ma obcas kompresory z tatry tam ani netreba vzdusnik :-D


Proste od bezolejových výliskov nečakaj že budú slúžiť, je to skôr výnimka ako pravidlo.
toto je pravda ak chces kompresor v tej cenovej kategorii musis zobrat olejovy a pridat jeden odkalovac a
vydrzi ti roky vs. tie bezolejove to je tak na fukanie lopty a pneumatiky...
0
Naposledy upravil/-a dxr v 18 Jún 2015, 20:25, upravené celkom 1 krát.
Mahátma Ghándí: „Nejdřív tě budou ignorovat. Pak se ti budou smát. Pak proti tobě budou bojovat. Potom zvítězíš.“
čo viac dodať som taký a možeš to skúsiť vyhrať aj tak to vzdáš.. Obrázok
Arduino is popular becouse allow complex task with minimum investment

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: výber kompresora

Príspevok od používateľa mato3000 » 18 Jún 2015, 20:24

presne tieto kompresory čo sú na ..... mám ich 3 ks dva spálené motory , a že majú tepelnú ochranu :biggrin: - kulové majú- Ak aj majú. tak zabudli povedať, že nefunguje .... A jeden čo netlačí
A to že sú olejové je síce pekné, ale úplne na :butthead: . Ono ani olej nezachráni nekvalitnú zliatinu a zlé tesnenia. A že vysokotlaký :crying:
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: výber kompresora

Príspevok od používateľa Drakoush » 18 Jún 2015, 20:26

Načo to riešiš? :D

Kto si dodnes neuvedomil, že za lacný peniaz nekúpi kvalitný výrobok, nech sa popáli. Ja mám orla a spokojnosť. A keby som si mal vybrať znova kompresor a nový, jedine skrutkový, napr. kaeser.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: výber kompresora

Príspevok od používateľa mato3000 » 18 Jún 2015, 20:30

júú skrutkový mám tiež, ale nepoužíva sa, lebo je trošku výkonnejší 45kW a mám ešte turbínu, tú si nechám. O skrutkové sa musíš viac starať a je to moc zložitý stroj. Ale to sme trochu odbehli od témy ...

No riešim to v nádeji, že sa ludia spametajú a začnú si vážiť kvalitu a bude koniec tým sra**ám. Potom sa budú predávať kvalitné veci a tým pádom padne aj ich cena .... úúúú, utópia :ignore:
0

Používateľov profilový obrázok
dxr
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3968
Dátum registrácie: 05 Aug 2013, 20:21
Bydlisko: V strede nicoho
Kontaktovať používateľa:

Re: výber kompresora

Príspevok od používateľa dxr » 18 Jún 2015, 20:31

Ty znicis vsetko :-D alebe otec to mate v rodine toto bezi 5-6rok 3-4x tyzdni sa tlaci do plazmy slusna spotreba vzduchu.
utiahne to malicku pieskovacku. (viem ze ty mas inu a skrabal si tym cisternu on nebude) a bude to musiet presuvat.
Tak neviem ako ty mato ale ja sam 50l 2 valec dokazem tahat len po hladkom povrchu na schodoch aj dvaja maju co robit.
Tesnenia odisli po 4rokoch alebo tak nejako to sa opravilo za neviem 1-2 eura s benzinom a pohodicka.
Ten lidlacky 50l velky plazma vytazi tak ze 30sek cusi potom dotlaci vzdusnik 24l tam bezi nonstop aby stihal drzat
tlak. na malovanie uplne pohode strieka sa snim kazdy tyzden viac roboty je vycistit pistol ako udrzba kompresora :)

Ako orlik je fajn ale to neda do tej cenovej kategorie.
Okrem orlika a ludi co potrebuju spravit prievan v malom JRD hangari si vsimaj otacky niektore su pomalobezne
niektore su vysokootackove takze treba mat stastie z zobrat ten pomalo otackovy vydrzi to viac od 8-10atm
menej ani nepozeraj.
0
Naposledy upravil/-a dxr v 18 Jún 2015, 20:34, upravené celkom 1 krát.
Mahátma Ghándí: „Nejdřív tě budou ignorovat. Pak se ti budou smát. Pak proti tobě budou bojovat. Potom zvítězíš.“
čo viac dodať som taký a možeš to skúsiť vyhrať aj tak to vzdáš.. Obrázok
Arduino is popular becouse allow complex task with minimum investment

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: výber kompresora

Príspevok od používateľa mato3000 » 18 Jún 2015, 20:33

možno mám smolu na kúpu :pain: , ale ak chceš náhradné diely, tak ten spálený som ešte nevyhodil
0

marek181818
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3330
Dátum registrácie: 20 Mar 2013, 13:04
Bydlisko: Čaka
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: výber kompresora

Príspevok od používateľa marek181818 » 18 Jún 2015, 20:34

Dalsi problem neviem ako to je.Napr tu je dost velky ventil na tom bazene nieco ako rurka tam ide asi okolo 1cm ma priemer vnutro.Zase einhell nechcem stacila mi flexa.To sme s nou len obrusovali take dielce na plot, proste davala sa nova farba , potom sla samotna montaz zvaranie atd.No nevidrzala to asi po dvoch dielcoch co je asi 1,30x4m.zhorel motor .Videl som ze predavaju take male srandy co vyzera ako vysavac ale ta koncovka ma stve na fukanie lebo je to take ako na pneumatiky a pod a zase nechcem davat kopu penazi len na fukanie to radsej ptoom s tymto nejak nafukam za 12€ ci kolko to stalo +urobeny zdroj z PC zdroja do UPS skrinky :D
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: výber kompresora

Príspevok od používateľa Drakoush » 18 Jún 2015, 20:38

mato3000 napísal:júú skrutkový mám tiež, ale nepoužíva sa, lebo je trošku výkonnejší 45kW a mám ešte turbínu, tú si nechám. O skrutkové sa musíš viac starať a je to moc zložitý stroj. Ale to sme trochu odbehli od témy ...
Troška hej, ale starať sa musíš aj o piestový, síce menej, ale predsa. Skrutkáč má však vyššiu účinnosť, je tichší. Ale súhlasím, aj zložitejší, hlavne s mazaním a odlučovaním oleja zo vzduchu. Mne by v pohode stačil nejaký 4kW a pri skrutkáči by stačila aj menšia nádoba, odhadom 100l.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: výber kompresora

Príspevok od používateľa mato3000 » 18 Jún 2015, 20:39

také sa ani nerobia, tuším od 6kW
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok