Tablet nabíjanie

Pomoc s ostatnými vecami okolo elektroniky

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Neo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 706
Dátum registrácie: 20 Okt 2007, 00:00
Bydlisko: Levice
Vek: 32

Tablet nabíjanie

Príspevok od používateľa Neo » 31 Dec 2015, 18:11

Dobrý večer, mám jeden problém s ktorým si neviem rady, dostal sa mi do rúk tablet, ktorý mal chybu, odišla nabíjacie časť, takže vybil sa a už nešiel nabiť a tým pádom ani zapnúť sa. Tak som si ho chcel teda spraviť na kábel, čiže budem ho mať stále v zásuvke. Ale ako náhle som odpojil baterku a a miesto kde bola pripojená pripojil zdroj tak sa tablet nezapne, proste zapína sa nabehne ale hned vypíše že baterka na 0% a vypne sa. ked pripojím baterku a nanu aj moj zdroj tak ťahá z neho 4A zapne sa, systém vypíše že je na 22% nabitá a pomali sa vybíja aj napriek tomu že priamo na baterku je pripojený zdroj až sa vypne. Neviem pochopiť prečo sa nezapne bez baterky, ked priamo miesto baterky pripojím zdroj, ako ten systém vie že to nieje baterka, ale zdroj, ako by sa to dalo oklamať aby mi systém vypisoval stále 100% baterky a pritom by tam vôbec nebola, ale bol by miesto nej zdroj. Ďakujem za odpoved.
0
Som elektrikár, ale začiatočník

Používateľov profilový obrázok
MatthewStoner
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 293
Dátum registrácie: 19 Sep 2012, 15:34
Bydlisko: Vranov nad Topľou
Vek: 29

Re: Tablet nabíjanie

Príspevok od používateľa MatthewStoner » 31 Dec 2015, 20:27

Mozno hovorim somarinu ale mohla by to robit ta nabijacia cast? Neskusal si merat prud? Alebo nejak oddelit tu napbijaciu cast?
0

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12406
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: Tablet nabíjanie

Príspevok od používateľa boraicho » 31 Dec 2015, 20:49

a baterka ma 2 kontakty?
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Používateľov profilový obrázok
Neo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 706
Dátum registrácie: 20 Okt 2007, 00:00
Bydlisko: Levice
Vek: 32

Re: Tablet nabíjanie

Príspevok od používateľa Neo » 31 Dec 2015, 20:53

baterka má len dva vývody, teda dva čierne a dva červené ale ked meriem napetie medzi nimi tak to je rovnaké, aj na koncovke kde pripájam baterku tak su hned tie dva čierne prepojené aj tie červené, takže určite len dva vývody má, a čo sa týka tej elektroniky, to sa nedá to je na jednom plošáku
0
Som elektrikár, ale začiatočník

Používateľov profilový obrázok
oravan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2993
Dátum registrácie: 13 Sep 2014, 01:43
Bydlisko: Martin
Vek: 59

Re: Tablet nabíjanie

Príspevok od používateľa oravan » 31 Dec 2015, 21:03

v baterke je obvod ktorý ju blokuje preto 4dráty možnosť druhá dva pre nabíjanie dva pe chod zisti ,ktoré sú pripojené na chod a opoj jeden vodič čo to povie
0

Používateľov profilový obrázok
Neo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 706
Dátum registrácie: 20 Okt 2007, 00:00
Bydlisko: Levice
Vek: 32

Re: Tablet nabíjanie

Príspevok od používateľa Neo » 31 Dec 2015, 21:10

ale na plošnom spoji kde sa pripája baterka tak suhned spojené dokopy tie čirne a a j červené nejde každý inam, takže to nie asi, jedine ešte rozobrať baterku fakt či tam nieje v nej nejaké elektronika, robí to tá elektronika? lebo ked len pripojím miesto baterky zdroj, tak ked je vypnutý tak svieti baterka celá zelená že je nabytý, čiže určite tam kontroluje napetie a podla toho určuje stav nabitia, ale ked ho zapnem tak sa zapne, ael hned sa systém vypne že baterka má 0% a tomuto nechápem
0
Som elektrikár, ale začiatočník

veteran
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 17 Jan 2010, 00:00
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Vek: 53

Re: Tablet nabíjanie

Príspevok od používateľa veteran » 31 Dec 2015, 21:39

V baterke bude obvod manager nabíjania aj v mobile a notebooky baterky ho maju a info o stave baterky moze posielať aj po len tých dvoch napájacích vývodov.Podobne som robil pokus so starým notebookom tiež sa branil zapnutiu
0

Používateľov profilový obrázok
Neo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 706
Dátum registrácie: 20 Okt 2007, 00:00
Bydlisko: Levice
Vek: 32

Re: Tablet nabíjanie

Príspevok od používateľa Neo » 31 Dec 2015, 21:47

a čo mi teda odporúčas vybrať baterku a rozobrať ju a najsť ten obvod?bude to naisto v baterke nebude na spoločnom plošnom spoji s tabletom s jeho elektronikou? :) a ked ju nájdem tak ju vyberiem a za nu pripojím moj napající zdroj?
0
Som elektrikár, ale začiatočník

Používateľov profilový obrázok
MatthewStoner
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 293
Dátum registrácie: 19 Sep 2012, 15:34
Bydlisko: Vranov nad Topľou
Vek: 29

Re: Tablet nabíjanie

Príspevok od používateľa MatthewStoner » 31 Dec 2015, 23:12

Skusal si uz aj ine zdroje?
0

Používateľov profilový obrázok
Neo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 706
Dátum registrácie: 20 Okt 2007, 00:00
Bydlisko: Levice
Vek: 32

Re: Tablet nabíjanie

Príspevok od používateľa Neo » 31 Dec 2015, 23:23

skúšal pravdaže a pri každom presne to isté
0
Som elektrikár, ale začiatočník

breta1
Power user
Power user
Príspevky: 9330
Dátum registrácie: 06 Feb 2009, 00:00
Bydlisko: brno

Re: Tablet nabíjanie

Príspevok od používateľa breta1 » 01 Jan 2016, 10:01

Ještě zkus toto - přímo na kontakty, kde je připojena baterka, dej elyt (třeba několik 2G2/16V)
0

grant
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 28 Jún 2015, 20:01

Re: Tablet nabíjanie

Príspevok od používateľa grant » 01 Jan 2016, 11:55

Tiaž by som skusil to čo radi breta1.
Mam taku malu otazku ale nebudem zakladat novu temu.
Novy tablet nemusim nabijat 12hodin aby sa naformovala baterka,či treba.Tak to bolo iba pri starich či?Nove li pol nemaju ten pametovy efekt alebo ako?
Dakujem.
0

Ďuri12
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 677
Dátum registrácie: 10 Máj 2009, 00:00
Bydlisko: Novosad
Vek: 29

Re: Tablet nabíjanie

Príspevok od používateľa Ďuri12 » 11 Jan 2019, 16:53

Zdravím, nechcem zakladať novú tému, tak skúsim tu. Dostal sa ku mne tablet, kde bola úplne vybitá baterka. Vôbec ju tablet nechcel nabiť. Baterku som vybral a nabil na samostatnej nabíjačke a dal som ju späť. Tablet sa bez problémov rozbehol, no keď som k tabletu pripojil USB nabíjačku, začalo sa to správať nejako zvláštne. Tablet ukazuje, že sa nabíja, no baterka sa počas toho vybije. Môže byť poškodená tá nabíjacia časť, keď tablet ukazuje, že sa nabíja? Ďakujem.

Ešte dodám, že predtým, než som baterku nabil externe, skúsil som pripojiť paralelne druhú baterku, nech "naštartuje" nabíjanie. Mohlo sa pri tom niečo poškodiť? Lebo si vôbec neviem predstaviť, čo by som tým mohol pokaziť.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok