Zásuvka RC-710 +DO TR-502MSV slabý dosah

Pomoc s ostatnými vecami okolo elektroniky

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10149
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Zásuvka RC-710 +DO TR-502MSV slabý dosah

Príspevok od používateľa 5ko » 21 Mar 2016, 22:51

http://i01.i.aliimg.com/img/pb/919/022/ ... 19_352.jpg
http://www.mobilebattery.com.au/main/co ... 031640.jpg

Mám tieto 4 zásuvky na dialkové obládanie RC-710, a dialkové obládanie TR-502MSV tuším z Lidla,ktoré fungovali donedávna takmer 10 rokov,ale vlani začala jedna blbnúť ,tak ,že zapnúť sa dala aj na vzdialenosť 10-15 metrov,ale vypnúť už nešla, len ked som prišiel s DO tesne k zásuvke na pár cm.
Vymenil som 9V baterku, spároval zásuvku s DO / teach -in/ a správa sa to stále rovnako.
Nejde mi to do hlavy, prečo vyslaný signál na zapnutie je prijatý z dialky bez problémov, ale signál na vypnutie je prijatý len na takú malú vzdialenosť.Predsa výkon vysielača je rovnaký, citlivosť prijímača tiež, tak čo to spôsobuje?
Robí to na všetkých 4 tlačítkach DO aj zásuvkách.
Na plošáku DO som neobjavil stuďák, alebo inú zjavnú príčinu.
Stretol sa už niekto s podobným správaním alebo má vysvetlenie Dík.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5646
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Zásuvka RC-710 +DO TR-502MSV slabý dosah

Príspevok od používateľa mr.dred » 22 Mar 2016, 06:25

Skús zmerať napájacie napätie prijímača v tej "zásuvke" či nepoklesne keď zopne relé...to by mohlo byť príčinou. Určite tam je zdroj len so zrážacím kondíkom.
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10149
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Zásuvka RC-710 +DO TR-502MSV slabý dosah

Príspevok od používateľa 5ko » 22 Mar 2016, 07:43

To je práve zaujímavé, že na povel ,,zapnúť,, to reaguje aj z dialky, teda relé pritiahne spolahlivo, ale ,,vypnúť,, nechce len s piatich centimetrov, potom relé normálne odopne.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5646
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Zásuvka RC-710 +DO TR-502MSV slabý dosah

Príspevok od používateľa mr.dred » 22 Mar 2016, 07:48

Veď práve...v klude sa kondík nabije na plné napätie a prijímač je vtedy citlivý, dostane povel zapnúť,relé pritahne a napätie klesne - prijímač stratí citlivosť.....
zrejme ten zrážací kondík stratil kapacitu
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
mirosne
Moderator
Moderator
Príspevky: 5066
Dátum registrácie: 07 Sep 2009, 00:00
Bydlisko: BLUE STONE,VK

Re: Zásuvka RC-710 +DO TR-502MSV slabý dosah

Príspevok od používateľa mirosne » 22 Mar 2016, 08:42

Presne ako píše mr.dred,je to napájané "kondíkovým zdrojom" a kapacita toho kondíka zrejme klesla,tak napájanie nie je dostatočné.Minulý týždeň som akurát riešil presne toto isté,bol tam tuším kondík 680nF/275V∼ a jeho zostatková kapacita bola 200nF.Skús to pozrieť.Akurát je zaujímavé,že to robí na všetkých zásuvkách,odišiel ten kondík vo všetkých? :pain:
0
Pozdravuje vás Miro.

Používateľov profilový obrázok
muziker
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6267
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: BA, KE, RV, Praha, Toronto,
Vek: 75

Re: Zásuvka RC-710 +DO TR-502MSV slabý dosah

Príspevok od používateľa muziker » 22 Mar 2016, 09:16

Ak by to nerobilo problém, skúste sem "prilepiť" aj nejakú fotku aby bolo jasné o aký typ kondenzátora ide konkrétne - zrejme čínska pomsta a "kvalitka". Ja som asi pred 10 rokmi podobne dopadol s kondíkom v aut. práčke Elektrolux ktorý po krátkej dobe (samozrejme po záruke aut. práčky) stratil svoju kapacitu takmer úplne. To sa tesláckym kondenzátorom nestávalo ani po 40 rokoch.
0
muziker

breta1
Power user
Power user
Príspevky: 9330
Dátum registrácie: 06 Feb 2009, 00:00
Bydlisko: brno

Re: Zásuvka RC-710 +DO TR-502MSV slabý dosah

Príspevok od používateľa breta1 » 22 Mar 2016, 09:42

Ten kondík snadno najdeš, bude největší a bude mít kapacitu okolo 220n-330n
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10149
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Zásuvka RC-710 +DO TR-502MSV slabý dosah

Príspevok od používateľa 5ko » 22 Mar 2016, 09:53

Vďaka za rady,zrejme to bude pravda.
Tie zásuvky tu nemám všetky, lebo tým na chalupe ovládam svetlo na dvore pred bránou a ďalšia je vo verande,v izbe je so stmievačom na nočnú lampu... takže som vzal cez zimu domov len tú čo blbla a vymenil som ju s inou.Myslím, že to teda robila len jedna.Dúfam že to do piatku stihnem opraviť, nech ju môžem vziať rovno zo sebou.Ked to rozkuchám, pofotím to aj s výsledkom postnem sem.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10149
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Zásuvka RC-710 +DO TR-502MSV slabý dosah

Príspevok od používateľa 5ko » 22 Mar 2016, 14:48

Na tom žltom kondíku je napísané .22K 275V≈X2

Kolko má vlastne hodnotu,lebo som s toh už jeleň. Ked je tam bodka tak by to mlao byť M22,teda 220k/220nF/,ale prečo je tam to k? pretože 22k by bolo asi málo a 0,22k ešte horšie. :wink:
merák mi ukazuje 32,7nF :rolleyes:
Prílohy
sp.zás.1.jpg
sp.zás.2.jpg
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

breta1
Power user
Power user
Príspevky: 9330
Dátum registrácie: 06 Feb 2009, 00:00
Bydlisko: brno

Re: Zásuvka RC-710 +DO TR-502MSV slabý dosah

Príspevok od používateľa breta1 » 22 Mar 2016, 14:53

Je to 220nF a je vadný.
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10149
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Zásuvka RC-710 +DO TR-502MSV slabý dosah

Príspevok od používateľa 5ko » 22 Mar 2016, 15:13

Premeral som aj tie ostatné elyty a na každom mi ukazuje trochu viac ako majú mať, teda napr.4,7mikroF, je 4,9, takže to môže byť aj chybou meráku /rozsah ,,Cap,, na kliešťaku,iný nemám / merané v zapojení.
Vymením ho a uvidím, diody vyzerajú ok.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

breta1
Power user
Power user
Príspevky: 9330
Dátum registrácie: 06 Feb 2009, 00:00
Bydlisko: brno

Re: Zásuvka RC-710 +DO TR-502MSV slabý dosah

Príspevok od používateľa breta1 » 22 Mar 2016, 15:34

Ten kondenzátor 220n bude jediná vada...
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10149
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Zásuvka RC-710 +DO TR-502MSV slabý dosah

Príspevok od používateľa 5ko » 22 Mar 2016, 23:42

:thumbup:
Chlapi, mali ste pravdu, vymenil som ho a už to šlape ako má.

Ale za odmenu sa aspoň zasmejte na tom čo sa mi stalo.
Kedže som tú zásuvku rozobral v robote,aby som mohol cestou domov skočiť do Coppra kúpiť ten kondík, tak som to len nasypal do väčšieho igelitového sáčka také rozobraté a doma som to vyložil.Potom som sa chytil čistiť zeleninu a ovocie, a samozrejme všetok ten bordel z odšťavovača som potom zhrnul do toho sáčka a vyhodil do kontajnera.Keď som sa pustil konečne do tej zásuvky, naletoval kondík, vyskúšal a natešený ju začal skladať, zrazu som zistil, že mi chýbajú tie dve tlačítka,ktorými sa zásuvka zapína a programuje. Samozrejme ma napadlo, že museli zostať v tom sáčku, takže hanba nehanba, baterka a poďme o polnoci do kontajnera vyhrabať sáčok, prehrabať za štvrťhodinu podrobne jeho obsah, kým som ich tam zrazu naozaj neobjavil ,celé zadrbané od toho maglajzu z banánov a pomarančov. :lol: :mrgreen: Ešteže som na to prišiel dnes, zajtra je vývoz smetí.
Niekedy aj sprostý má šťastie.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5646
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Zásuvka RC-710 +DO TR-502MSV slabý dosah

Príspevok od používateľa mr.dred » 23 Mar 2016, 06:42

Tiež mám túto sadu ovládaných zásuviek a zaujímavo sa správa tá so stmievačom. Mávam ju pripojenú na ventilátore v dielni (starý MEZaxial ešte s lopatkami v aerodynamickom tvare krídla), keď ho zapnem,ide ovládať-naštelovať otáčky len dovtedy,kým motor nedosiahne ustálené otáčky - potom sa dá len vypnúť a znovu zapnúť sa dá,len keď sa motor úplne zastaví. V odporovej záťaži funguje normálne.
Na ten vadný kondík som si spomenul,lebo raz mi sused doniesol bezdrôtový zvonček s ovládanou zásuvkou (som bol prekvapený,že to vedelo zvoniť, alebo po prepnutí ovládať zásuvku cez relé - asi nejaký MultiČíňan) a v nej bol zdroj tiež tak riešený a závada bola rovnaká....
:agree:
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10149
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Zásuvka RC-710 +DO TR-502MSV slabý dosah

Príspevok od používateľa 5ko » 23 Mar 2016, 07:25

Aj pohybové čidlá majú riešené napájanie takisto.
Tiež som si všimol,že tá stmievačová funkcia tobí podobné veci aj na žiaroivke.Kým to bolo nové, tak stačilo zapnúť žiarovku, nastaviť jas a po vypnutí a opätovnom zapnutí svietila na predošle nastavenej intenzite.Teraz ju musím zapnúť a znovu od nuly nastaviť jas.
Ale to je nie až taký problém,v noci ked idem priložiť do krbu, aspoň hneď nezobudím celý dom.
Horšie to bolo s tou pokazenou, lebo tú som mal na drevárni na stožiari s halogenom.Svieti na dvor ale aj na bránu ,teda ked som odchádzal s chalupy za tmy,tak som videl na zámok na bráničke a z auta som ju mohol zhasnúť.Ale ked nevypla, musel som vyliezť až ku nej a vypnúť ju . :mrgreen:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

bobvfr
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 31 Okt 2016, 20:07

Re: Zásuvka RC-710 +DO TR-502MSV slabý dosah

Príspevok od používateľa bobvfr » 31 Okt 2016, 20:17

Zdravím , som tu nový. Pokazil sa mi ovládač TR-502MSV. Mal som ho v servise u odborníka na elektroniku- nevie ho opraviť. Kúpil by som jeden . Ďakujem za hocijakú radu alebo pomoc.
0

dolynka
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 24 Dec 2017, 13:01

Re: Zásuvka RC-710 +DO TR-502MSV slabý dosah

Príspevok od používateľa dolynka » 24 Dec 2017, 13:05

Zdravím všechny,
mám také tyto zásuvky a používám je hlavně o vánocích. Bohužel letos se mi nedaří je zprovoznit. Nemáte někdo ještě manuál ? Anebo nějakou radu jak se párují zásuvky s ovladačem? Děkuji za pomoc.
0

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2440
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Zásuvka RC-710 +DO TR-502MSV slabý dosah

Príspevok od používateľa Edgar » 24 Dec 2017, 20:12

Párovanie sa robí iba cez DIP switche pod krytom na DO a v zásuvkách
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5646
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Zásuvka RC-710 +DO TR-502MSV slabý dosah

Príspevok od používateľa mr.dred » 24 Dec 2017, 20:58

dolynka napísal:jak se párují zásuvky s ovladačem?
Na zásuvke by malo byť tlačítko "teach in" - to zatlačíš a držíš...na diaľkovom potom zatlačíš tlačítko ON pre jednotlivé svetlo - hotovo (pre ďaľšie zásuvky zvolíš iné tl. ON )
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Janoba22
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 24 Nov 2014, 10:15

Re: Zásuvka RC-710 +DO TR-502MSV slabý dosah

Príspevok od používateľa Janoba22 » 08 Feb 2018, 18:52

Tiež mám problémy s dvomi zásuvkami,jedna bliká a druhá nejde vôbec.Tak odmeriam ten kondík podľa návodu.Diódy a elyty sú OK.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok