Kamera / Raspberry

Pomoc s ostatnými vecami okolo elektroniky

Moderátori: mirosne, Moderátori

marek181818
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3330
Dátum registrácie: 20 Mar 2013, 13:04
Bydlisko: Čaka
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Kamera / Raspberry

Príspevok od používateľa marek181818 » 25 Apr 2017, 12:26

Cawte.Davnejsie som planoval ale zatial stale to neni mozne do nasho amfiku nejak dat kamery.Lenze peniaze nepustia.
No uz sme tam mali utoky povodne ze od srnky, ale nakoniec sme zistili ze nasa tunajsia mladez a to dievca nejake sa zabava,Popisane vsade nejake 420 cisla, neviem co za nejaky trend zase leti medzi mladezov ale budis.
Tak ma napadla este jedna vec.Spominalo sa ze by sa tam dala nejaka fotopasca, ale mna napadlo tam nejak zriesit bud nieco ako Raspberry + nejaka lepsia kamera aspon pre orientaciu.Ono tam chodia nejak podvecer, ine zatial otoky neboli .Tak aj ako takou kamerou uz daco by sme hadam videli .A spoznali toho pachatela, kto sa chce dostat cez hlavnu branu, inakadial sa zatial neda, nieje pristup pesi ani autom.No cele nieco ako Raspberry by sa napajalo napr z autobaterie cez dalsiu elekttroniku.No dobre by bolo asi ked zaznamena pohyb.Video by sa nahravalo naj by bolo keby to slo na externy disk, tympadom by to mohlo nahravat aj cely den.Kedze tam sa dost zmesti.
Ono nemusi to byt Raspberry len to ma tak napadlo kedze je to taky mini PC.Pripadne nieco ine. Diky
0

marek181818
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3330
Dátum registrácie: 20 Mar 2013, 13:04
Bydlisko: Čaka
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Kamera / Raspberry

Príspevok od používateľa marek181818 » 26 Apr 2017, 15:42

Nejake napady, pripadne nieco ine co by nahravalo bud natu kartu ale radsej by som siel na disk.Keby bolo nieco take male ze kamera, miniPC disk a zdroj, cele by sa to dalo este do nejakej krabice, teda disk a zvysok len kamera by bola vonku, A bateria pripadne ak by sa pouzila nejaka z auta :D tak jasne tiez nieco dodatocne .

Este ma napadlo cez solar panel napajanie
0

alois

Re: Kamera / Raspberry

Príspevok od používateľa alois » 26 Apr 2017, 16:28

DS7104HQHI 75€ DVR pre 4 kamery FullHD
2CD16D7T-IT3,6mm FullHD + IR prísvit exteriér 50€ HD TVI kamera FullHD záznam
zdroj 12V/1A pre kameru 6€
1TB HDD WD Purple pre videorekordéry 60€ HDD potrebuješ vždy v každej zostave.

Spolu 191€ s DPH

Linuxový storj pracujúci v teplotách -20°C do 45°C, komfortné ovládanie cez MT, PC, WiFi a aplikácie zadarmo. Všetko beží na 12V max 2A.

Vieš to prevádzkovať na 230V, fotovoltike, alebo iba na akumulátorovej zálohe.

Neviem vyčísliť Raspberry zostavu, software a komfort ovládania. Ale za pár šupov to asi nebude.

marek181818
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3330
Dátum registrácie: 20 Mar 2013, 13:04
Bydlisko: Čaka
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Kamera / Raspberry

Príspevok od používateľa marek181818 » 26 Apr 2017, 16:34

Alois jj taketo si mi raz spominal, lenze ja to tam nemam kde zatial dat, Potrebujem nieco co viem dakde na strom dat.Kebyze teraz by stacila aj nejaka obycajna kamera
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Kamera / Raspberry

Príspevok od používateľa romiadam » 26 Apr 2017, 17:19

A ako by to bolo zabezpečené proti ukradnutiu celého systému zo stromu? Je ten objekt nonstop strazeny? Alebo veríš v poctivost narkomanov a hulicov trávy ktorí potrebujú peniaze?
Jedine čo by som dal na strom by bola len samotná kamera.
0
Naposledy upravil/-a romiadam v 26 Apr 2017, 17:20, upravené celkom 2 krát.
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
mac26
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1298
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: Martin

Re: Kamera / Raspberry

Príspevok od používateľa mac26 » 26 Apr 2017, 17:19

V takomto pripade by mozno stacil na branu napis monitorovany priestor a porozmiestnovat atrapy
0

marek181818
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3330
Dátum registrácie: 20 Mar 2013, 13:04
Bydlisko: Čaka
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Kamera / Raspberry

Príspevok od používateľa marek181818 » 26 Apr 2017, 17:26

Tabule su pomohli vies ako.narkomani tu niesu byvam v malej dedine , len mladez je niektora taka co sa nudi.Pokial nema poriadny rebrik tak to zo stromu neda dole
0

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: Kamera / Raspberry

Príspevok od používateľa alidedko » 26 Apr 2017, 17:34

420 je "heslo" travickarov, cize hulici u vas isto su :)

A co jedna kamera so zaznamom na SD len v pripade pohybu?
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

marek181818
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3330
Dátum registrácie: 20 Mar 2013, 13:04
Bydlisko: Čaka
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Kamera / Raspberry

Príspevok od používateľa marek181818 » 26 Apr 2017, 18:07

Tak hulici su asi vsade, to bolo aj bude ale narkomani zatial nastastie nie. Len ma prekvapilo ze dievca to vsade pokreslilo , Takze 420 heslo hmm divne .Napisala ta krava ale fixkou takou zlatou nejaky datum ale rok 2027 co akoze to ma byt neviem na schodoch Lubim a srdiecka , no koment
Ta kamera by tiez nebola zla, len preto ma napadol disk ze karta sa hned naplni a baterie tiez minu, Ja tam teraz chodim sem tam kazdy druhy den, a zakazdym by som zase musel sledovat kartu.Ale je to zatial najlacnejsie a najdednoduchsie riesenie.Pre FHD niesu zatial ani love a hlavne miesto kde dat elektroniku

edit pozeram to cislo na google no uz mi to je jasne 420
:axe:
0

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: Kamera / Raspberry

Príspevok od používateľa alidedko » 26 Apr 2017, 18:14

Preto pisem, nahravanie len v pripade pohybu.

Ked som dobre pochopil kolegu v praci, kazda lepsia kamera to zvladne. Ked zachyti pohyb, ponecha nahravku X sekund pred pohybom a Y sekund po pohybe. Vybavene.
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

marek181818
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3330
Dátum registrácie: 20 Mar 2013, 13:04
Bydlisko: Čaka
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Kamera / Raspberry

Príspevok od používateľa marek181818 » 26 Apr 2017, 18:18

Ine asi zatial neostava, Len tie baterie neviem aku to ma vydrz.
0

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: Kamera / Raspberry

Príspevok od používateľa alidedko » 26 Apr 2017, 19:03

Logicky by to malo byť predsa kapacita akumulátora / spotreba kamery.

Či nie? Bežná kamerka žerie tak 7-12W. Alois by ti určite vedel vytiahnuť nejaké modely s detekciou pohybu a slotom na microsd. V katalógoch nájdeš spotrebu a vyrátaš to v podstate matematikou zo základnej školy.

Aj tak mi nie je jasné, prečo to chceš vešať niekam na strom. Kameru za 100+€ by som určite nevešal na autobaterku niekde na strom, veď to daj normálne na budovu, aby to aj niečo videlo, nie?
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

marek181818
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3330
Dátum registrácie: 20 Mar 2013, 13:04
Bydlisko: Čaka
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Kamera / Raspberry

Príspevok od používateľa marek181818 » 26 Apr 2017, 19:15

jedna sa o amfiteater , budova je len to kebyze to dam na budovu a prelezu plot nemam ani kameru ano video, strom preto lebo je oproti brane v arealy , je to mohutny strom-Keby to bola nejaka taka kamerka co ma aspon nejaku v sebe dobijatelnu bateriou idealne ten solar, Ja tam nemozem kazdy den chodit a menit baterky predsa.Vstupna brana je od budovy asi min 100m do kopca

-- Spojený príspevok 26 Apr 2017, 18:21 --

nejake fotky.Amfik je len v ramci rekonstrukcie, resp pomocnymi silami clenov.Najblizsia elektrika je vzadu od brany alebo po pravej strane ako je brana len v strede kopca cca teda 50m Kopat kovli jednej kamere jamu kvoli elektrike nieje mozne, zriesit sa musi nieco teraz. Tie fotopasce len fotia vsak ?

http://imgur.com/a/CoOka
0

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: Kamera / Raspberry

Príspevok od používateľa alidedko » 26 Apr 2017, 20:39

Mysli aj na to, že čím nedostupnejšia bude kamera, tým bude záznam horší.

Strom bude mať ochvíľu listy, ktoré môžu kamere cloniť, výška tiež spraví svoje ... aby si z toho nakoniec nemal len rozmazané čosi.
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

marek181818
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3330
Dátum registrácie: 20 Mar 2013, 13:04
Bydlisko: Čaka
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Kamera / Raspberry

Príspevok od používateľa marek181818 » 26 Apr 2017, 20:46

No ja by som to dal ako mas ten strom za branou vlavo tak ako sa rozvetvuje kmen, .Listy je najmenej dat dole ak by to zavadzalo
0

backo
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 01 Jún 2014, 17:22

Re: Kamera / Raspberry

Príspevok od používateľa backo » 26 Apr 2017, 21:35

Mohol by si ešte skúsiť kameru do auta, je malá, väčšinou má vlastnú batériu, aj keď tá veľa nevydrží, ale dá sa napájať cez USB port. Dokonca aj tie lacnejšie sa dajú nastaviť tak, že nahrávajú iba pohyb. Síce majú aj vlastné IR diody na prisvetlenie v tme, ale tie dosvietia max. 1 - 2 m. Nahráva cyklicky na SD kartu, preto si myslím, že to by mohla byť tvoja cesta. Pozri gúgeľ:
https://www.google.sk/search?q=kamera+d ... 23&bih=887
0

marek181818
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3330
Dátum registrácie: 20 Mar 2013, 13:04
Bydlisko: Čaka
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Kamera / Raspberry

Príspevok od používateľa marek181818 » 26 Apr 2017, 21:53

To ano len to ma hacik niesu vodotesne. Bateria vydri par minut len.Mam autokameru. Asi predsa sa zameriam na tie foto pasce
0

alois

Re: Kamera / Raspberry

Príspevok od používateľa alois » 27 Apr 2017, 06:30

Ten ich amfiteáter podľa pohľadu zo satelitu má členitú rozlohu a aj to nie je čistá voľná plocha. Osobne si myslím, že ak sa bude montovať "hoci čo" na ten strom, tak sa to po "dedine/mestečku a okolí" dosť rýchlo roznesie. Nie je problém skákať teraz cez bránu a neskôr si urobiť otváraciu časť plotu. Jedným pohľadom to nevyriešiš. Ráno ju už nenajdeš.

V kmeni stromu budeš mať zatienenie a keby si mal len čo malý fotovoltický panel, tak ten bude v tieni. Alebo poslúži ako terč pre vzduchovku....

A najhoršie je, že to nie je súkromný objekt, ale obecný. Neoprávnený vstup ak sa nič nezničilo, či nevznikla škoda na XXX€ rieši obec a mestská polícia a keď je to pubertiačka, tak je to dieta trestne nie zodpovedné a je to úplná strata času.

marek181818
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3330
Dátum registrácie: 20 Mar 2013, 13:04
Bydlisko: Čaka
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Kamera / Raspberry

Príspevok od používateľa marek181818 » 27 Apr 2017, 10:18

Ano teren je taky vseliaky.Pridavam este jednu foto aktualnejsiu http://imgur.com/a/mnT2z pohlad z druhej strany arealu zo spodu.No tu slnko ale svieti od rana do vecera , nieje to zase nejaky strom co ma velku korunu.Do tej vysky sa len tak nedostanu.Ten plot bol len pokrceny ako ho preliezali.Ono tam zatial neni nic cenne, len napriek skor robia s tymi carbanicami.Nejak tam dat zatial daco musime. Neviem ci len tie velmi drahe pasce posielaju aj mms o pohybe alebo nieco take aj ked to ma nevyhody.Lenze tato mladez neviem ani co je fotopasca ani co to dokaze.Iní tam zatial nechodia, jasne casom by sa dali riadne kamery, Okolite dediny o amfiku vedia ale ti sem nechodia.Vzdy bolo tak ze tu len nasa mladez robila bordel.No a este sa vratim k tomu postihu.No teraz berie ale trest rodic za dieta.Tu staci len trosku vidiet kto to je a mame ho , kedze sa tu pozname.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok