vyssie rozlisenie TV

Pomoc s ostatnými vecami okolo elektroniky

Moderátori: mirosne, Moderátori

loksiklubos
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 350
Dátum registrácie: 23 Sep 2013, 22:10
Vek: 36

vyssie rozlisenie TV

Príspevok od používateľa loksiklubos » 05 Sep 2017, 00:53

Zdravim je to sice blba otazka je mozne dosiahnut vyssie rozlisenie TV ktory ma max rozl.1920x1080. Mam ip kamery ktore dokazu zobrazovat lepsi obraz pri vyssom rozliseni ktore je viac ako 1920x1080. Ked to skusam na monitore ide to v pohode ale ked to prepojim na TV tak po chvilke sa mi prepne zobrazovacie rozlisenie 2688x1520 spat na 1920x1080. Je mozne dakym sposobom upravit rozlisnie aj na tv? Lebo na monitore sa to da v pohode nastavit aj nad max. rozlisenia monitora
0

alois

Re: vyssie rozlisenie TV

Príspevok od používateľa alois » 05 Sep 2017, 07:04

IP kamera + TV = znamená prenos videostreamu upraveného cez NVR. Alebo sa mýlim? Prepoj HDMI a 4K kábel.
Aké max. VÝSTUPNÉ rozlíšenie má tvoje NVR?

Rozlišovačka (priama) na TV je pevne daná zobrazovacími bodmi. Všetko ostatné je kompresia smerom dole, alebo doplnenie obrazu "falošnými" bodmi smerom hore. Monitor je trošku sprostější, ten zobrazuje to, čo dostáva, takže sa niektoré dajú pretaktovať, pokiaľ znížiš obrazovú frekvenciu. Ale zobrazenie bude čiastočne orezané, čo asi nechceš.

8MPx kamery (3840x2160/22fps) mi bežne bežia na FullHD TV aj monitore, ale iba v max. rozličovačke NVR, alebo TV/monitoru pripojeného k NVR. Záznam je ale v plnej kvalite.

Napísať odpoveď