Zváranie termoplastov - koho osloviť?

Pomoc s ostatnými vecami okolo elektroniky

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
zawin
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2639
Dátum registrácie: 17 Júl 2006, 00:00
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Zváranie termoplastov - koho osloviť?

Príspevok od používateľa zawin » 05 Dec 2017, 16:23

Ahojte,
máme dva diely krabičky vyrobené s polyamidu, ktoré by sme chceli zvariť a tak elektroniku vo vnútri hermeticky uzavrieť. Máte skúsenosti s firmami ktoré sa na to špecializujú?

Ďakujem
0
Sú dve veci, ktoré sú nekonečné - vesmír a ľudská hlúposť. Ale s vesmírom som si ešte nie celkom istý. /Einstein/

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Zváranie termoplastov - koho osloviť?

Príspevok od používateľa Marek1975 » 05 Dec 2017, 16:47

firma neviem, ale skor nejaky kurenar / vodar ktory zvara plast a ma taku zvaracku
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4317
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Zváranie termoplastov - koho osloviť?

Príspevok od používateľa misocko » 05 Dec 2017, 19:42

sice zvarame vibracne, IR, a Hot plate, ale vseto je to s formami presne na mieru, nic take ze tam hodis hocico. Neviem ci ti nejaka firma takto zavari jeden / dva kusy. Mozno tak nadoma by sa dalo nejaku lestenu platnu zohriat na 220 - 250°C , prilozit na nu na chvilu obe casti krabicky aby sa natavili okraje a sup s tym k sebe (taky DIY hot plate).
0

joži
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 06 Júl 2014, 10:55
Bydlisko: Lazany

Re: Zváranie termoplastov - koho osloviť?

Príspevok od používateľa joži » 05 Dec 2017, 20:16

lenže pri zvaraní treba vysat vzduch popripade to naplniť nejakým inertným plynom aby neoxidovali spoje. takže to kurenar ani nejaký amater určite nespraví
0

Používateľov profilový obrázok
jezevec
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1767
Dátum registrácie: 22 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: JM

Re: Zváranie termoplastov - koho osloviť?

Príspevok od používateľa jezevec » 05 Dec 2017, 20:18

Najdi si někoho, kdo opravuje prasklé nárazníky aut apod.
0

Používateľov profilový obrázok
zawin
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2639
Dátum registrácie: 17 Júl 2006, 00:00
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Zváranie termoplastov - koho osloviť?

Príspevok od používateľa zawin » 05 Dec 2017, 20:42

joži napísal:lenže pri zvaraní treba vysat vzduch popripade to naplniť nejakým inertným plynom aby neoxidovali spoje. takže to kurenar ani nejaký amater určite nespraví
Aký inertný plyn by si navrhoval? Asi by mal byt ťažší ako vzduch, nech sa tam dá "naliať". Varianta dať dám silicagel nie je vhodná?
0
Sú dve veci, ktoré sú nekonečné - vesmír a ľudská hlúposť. Ale s vesmírom som si ešte nie celkom istý. /Einstein/

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Zváranie termoplastov - koho osloviť?

Príspevok od používateľa Marek1975 » 05 Dec 2017, 21:05

nepomohlo by?

link : http://motoride.sk/c/2417/zvaranie-plas ... -doma.html

-- Spojený príspevok 05 Dec 2017, 21:10 --
joži napísal:lenže pri zvaraní treba vysat vzduch popripade to naplniť nejakým inertným plynom aby neoxidovali spoje. takže to kurenar ani nejaký amater určite nespraví

sorry za reakciu... plast oxiduje? oxiduje podla mna zvar, ale zelezny a vtedy sa pouziva inertny plyn... robil som vselikde, aj plasty som zvaral a aj lisoval... ale zeby oxidovali? tak toto som este nepocul...
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

Používateľov profilový obrázok
zawin
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2639
Dátum registrácie: 17 Júl 2006, 00:00
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Zváranie termoplastov - koho osloviť?

Príspevok od používateľa zawin » 05 Dec 2017, 21:15

joži myslel spoje na DPS ktorá bude vo vnútri. Vlhkosť sa vyzráža na tých spojoch.
0
Sú dve veci, ktoré sú nekonečné - vesmír a ľudská hlúposť. Ale s vesmírom som si ešte nie celkom istý. /Einstein/

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Zváranie termoplastov - koho osloviť?

Príspevok od používateľa Marek1975 » 05 Dec 2017, 21:18

aha, tak to je uz ine, mozno by sa dalo vo vakuu nejako, ale podla mna technicky len velmi tazko zrealizivatelne... ale treba skusit, mozno by sa dalo v argone, ale ciste vakuum by asi viac vyhovovalo
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4317
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Zváranie termoplastov - koho osloviť?

Príspevok od používateľa misocko » 05 Dec 2017, 22:11

aj by som skusil silikagel , čerstvy alebo oprazeny na cca 300°C aby pustil šťavu :)
nasledne obetovat rovnu teflonovu panvicu (neviem ake to mas velke, ci sa zmesti do panvice) rozohriat na tych max 250°C, prilozit na chvilu tie polovice krabicky nech sa natavia a rychlo spojit.
0

Používateľov profilový obrázok
E001
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: 18 Nov 2012, 19:05
Vek: 66

Re: Zváranie termoplastov - koho osloviť?

Príspevok od používateľa E001 » 06 Dec 2017, 07:43

zawin napísal:joži myslel spoje na DPS ktorá bude vo vnútri. Vlhkosť sa vyzráža na tých spojoch.
S tým ochranným plynom ti pomôže každý lepší chladiar. Na krabičku namontuje servisný ventilček, vyvákuuje a naplní dusíkom. Dusík sa totiž v chladiacich systémoch používa na vykonanie tlakovej skúšky a ako ochranná náplň proti oxydácii v nových zariadeniach z výroby.
0

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Zváranie termoplastov - koho osloviť?

Príspevok od používateľa Milos66 » 06 Dec 2017, 08:19

1. keď z tej krabičky vysajete čo i len deci vzduchu tak sa zdeformuje a môžte to zlepiť akorát sopľom a vyhodiť do koša.
2. dusík sa vháňa do priestoru tak, aby vytlačil atmosfericky kyslík. Teda niekde v rohoch sa navŕtajú dve dierky kade to sa to plní. To vám povie každý sklár, čo niekedy plnil okná plynom.
3. Tú krabičku by bolo asi najlepšie zlepiť Toluenom. Robí sa to tak štandardne. Ak treba, rozpustí sa v Toluene malé množstvo plastu, aby to bolo hustejšie.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Používateľov profilový obrázok
zawin
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2639
Dátum registrácie: 17 Júl 2006, 00:00
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Zváranie termoplastov - koho osloviť?

Príspevok od používateľa zawin » 06 Dec 2017, 08:30

Posielam foto pre lepšiu predstavu. Tie otvory na skrutky sú v novej verzii preč. Malo by to byť vystavené vonkajšiemu prostrediu niekoľko rokov. Materiál je polyamid s 30% plnením sklovláknom.
Prílohy
foto_case.jpg
0
Sú dve veci, ktoré sú nekonečné - vesmír a ľudská hlúposť. Ale s vesmírom som si ešte nie celkom istý. /Einstein/

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10144
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Zváranie termoplastov - koho osloviť?

Príspevok od používateľa 5ko » 06 Dec 2017, 09:01

Ak nezoženieš spôsob ako to zataviť, tak si myslím, že by to kludne utesnilo aj gumené tesnenie alebo ,,O,,krúžok v drážke a dať raz tolko šroubičiek dookola.Prípadne to potom vyvákuovať pod sklenou vývevou ako hodinky.A budeš to môcť opakovane otvoriť a zavrieť.
Ten nápad s teflonkou sa mi zdá asi najschodnejší,len potom by som to zatavil poobvode turbozapalovačom.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

ferguson
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 916
Dátum registrácie: 18 Nov 2007, 00:00
Bydlisko: Pod Dubňom
Vek: 34

Re: Zváranie termoplastov - koho osloviť?

Príspevok od používateľa ferguson » 06 Dec 2017, 09:17

Obcas davame plastove veci robit sem:
http://www.tvarovanie.sk/

Dobre skusenosti mame s firmou Titan Tatraplast v Ruzomberku. Ci vedia zvarat netusim.

Ja osobne by som to radsej zalepil ako zvaril.
0

Používateľov profilový obrázok
StefanST
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 778
Dátum registrácie: 20 Feb 2012, 22:25
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Zváranie termoplastov - koho osloviť?

Príspevok od používateľa StefanST » 06 Dec 2017, 09:46

zawin napísal: Malo by to byť vystavené vonkajšiemu prostrediu niekoľko rokov.
Jednou z možností je zaliať to nejakej vhodnej zalievacej hmoty.
0

elmoto
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3154
Dátum registrácie: 15 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 44

Re: Zváranie termoplastov - koho osloviť?

Príspevok od používateľa elmoto » 06 Dec 2017, 11:21

No je tam hodne vzduchu. Musí sa to spraviť v prostredí s hodne nízkou vlhkosťou lebo sa vám tam vyzráža po čase na doske a tá zhnije. Bude to vystavené priamemu Slnku ? Ak hej tak opäť problém s pekelným teplom ! Ako pozerám tak ja vám navrhujem to zalepiť lepidlom na ten plast určeným /pomôže vám výrobca toho plastu/ Inak mne sa to na termoplast nepozdáva !

Prečo to nechcete zoskrutkovať?
0
nie som tu

Používateľov profilový obrázok
zawin
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2639
Dátum registrácie: 17 Júl 2006, 00:00
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Zváranie termoplastov - koho osloviť?

Príspevok od používateľa zawin » 06 Dec 2017, 15:10

Prečo sa ti ten termoplast nepozdáva?

Na začiatku sme to skrutkovali a do vnútra dávali o-krúžok - žiaľ niektoré senzory nám zatiekli. Preto sme sa rozhodli to zazvárať, aby to bolo naozaj hermeticky uzavreté.
0
Sú dve veci, ktoré sú nekonečné - vesmír a ľudská hlúposť. Ale s vesmírom som si ešte nie celkom istý. /Einstein/

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12406
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: Zváranie termoplastov - koho osloviť?

Príspevok od používateľa boraicho » 06 Dec 2017, 15:13

a čo tak to zlepiť a potom to zaliať do epoxidu?

čo su to za senzory? kam idu?
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

ferguson
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 916
Dátum registrácie: 18 Nov 2007, 00:00
Bydlisko: Pod Dubňom
Vek: 34

Re: Zváranie termoplastov - koho osloviť?

Príspevok od používateľa ferguson » 06 Dec 2017, 17:26

zawin: viem ti to zaliat dvojzlozkovym polyuretanom. Vlastnostami podobny gume, farba podla potreby. K dispozicii aj vakuova komora, keby nieco.
0

Napísať odpoveď