Vypalovanie ziarovky (halogenu)

Pomoc s ostatnými vecami okolo elektroniky

Moderátori: mirosne, Moderátori

marek181818
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3330
Dátum registrácie: 20 Mar 2013, 13:04
Bydlisko: Čaka
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Vypalovanie ziarovky (halogenu)

Príspevok od používateľa marek181818 » 15 Jan 2018, 17:40

Zdravim.Tento problem trva udajne dlhsie .Vo firme kde pracujem som v piatok mal za ulohu vymenit halogenove ziarovky, kedze sa vypaluju jedna radost. No natom mieste kde som menil.Vydrzala asi 4h, vymenil som zase dalsiu ta necelu 1h.Dnes ze tak tam dame LED svetlo 20W. Ani nie hodinu a bum.Vyrazilo cely rad svetiel nad danymi linkami.Boli 3F istic dole, z neho asi je to rozvetvene na dalsie, cize je asi hlavny tympadom.No dalsie 2 1F istice boli tiez dole. Neviem ako je to robene , lebo vsade su dorabky a prerabky, ale 2 istice co som narychlo zbadal istia dve neonove svetla.Ale samostatne. Su tam aj stykace .No to by ma zase nejak netrapilo.Ale to jedno svetlo je prepojene s tymto halogenovym svetlom povodnym a teraz LED.No po opatovnom zapnuti LED nesvieti uz.Mam podozrenie ze sa tam nejak zvysuje napatie alebo co .Je nieco mozne take ze kvoli neonovemu svetlu?Nestretol sa nikto s takym.Lebo ja az teraz.Neonka inak svieti dalej.
0
Naposledy upravil/-a marek181818 v 15 Jan 2018, 17:51, upravené celkom 1 krát.

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Vypalovanie ziarovky (halogenu)

Príspevok od používateľa Drakoush » 15 Jan 2018, 17:45

Budem jediný, kto to musel čítať dvakrát, aby pochopil?

Áno, je to možné a odporúčam pre pýtaním sa urobiť základnú vec - zmerať napätie! Je možné...? Áno, veľa vecí je možných.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

marek181818
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3330
Dátum registrácie: 20 Mar 2013, 13:04
Bydlisko: Čaka
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Vypalovanie ziarovky (halogenu)

Príspevok od používateľa marek181818 » 15 Jan 2018, 17:52

No kebytam aj bolo napatie vyssie.Muselo byt riadne vysoke .Len zase dovod neviem.Inde sice sa vypaluju ale nie behom niekolko hodin ako tu a navyse este aj LED .V neonke je inak elektronicky starter.
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Vypalovanie ziarovky (halogenu)

Príspevok od používateľa Drakoush » 15 Jan 2018, 17:56

Čo je to riadne vysoké napätie?

Prepáč, teraz sa pýtaš na totálnu kravinu a stav sa, že za chvíľu tu bude po plafón domnienok, myšlienok a kadečoho, budeme listovať troma stranami názorov a budeš mať z toho guláš.

Pichni tam merák, potom budeme múdrejší. Vystopuj si, odkiaľ je to napájané, z toho popisu tomu nerozumiem, sú tam aj stýkače, aj čo ja viem čo - hrá to tam rolu, či nie?
Z toho predradníka tam nemá ako liezť vysoké napätie, buď je niečo s neutrálom a celé to tam pláva od nuly po 400, alebo z nejakého zariadenia lezú nejaké dosť vysoké špičky...
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

marek181818
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3330
Dátum registrácie: 20 Mar 2013, 13:04
Bydlisko: Čaka
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Vypalovanie ziarovky (halogenu)

Príspevok od používateľa marek181818 » 15 Jan 2018, 18:18

Mal som napisat skor vyssie napatie.
Tak odsledovat to nema zmysel nejak.Firma ma vlastnu trafostanicu.Ale ta je na inej strane firmy.Ale to je fuk.V okoli su linky, stroje XXX motorov. Stykace som mal namysli ze to nelezie priamo hned z istica lebo zapina sa to cez otocny spinac ktory zopina stykac ale isti dany istic.Vo firme maju robit novu elektriku resp vymena svietidiel vsetky za LED.Len nejak to musi zatial ist aj tak.
Zmerat zmeriam.Ale ked tam bude normal napatie tak ma asi porazi.
0

Bizo
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 25 Máj 2015, 18:35
Bydlisko: Nitra
Vek: 39

Re: Vypalovanie ziarovky (halogenu)

Príspevok od používateľa Bizo » 15 Jan 2018, 18:28

odkontroluj stredný vodič (pracovný nulák)či nemáš zlý spoj.
0

marek181818
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3330
Dátum registrácie: 20 Mar 2013, 13:04
Bydlisko: Čaka
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Vypalovanie ziarovky (halogenu)

Príspevok od používateľa marek181818 » 15 Jan 2018, 18:50

no mozem aj to.Ono podstate kabel je vyvedeny z neonovej lampy na Led svetlo aktualne .Ale vnutro som nepozeral v neonke.
0

Napísať odpoveď