Paradox Spectra 6000 a vonkajsia sirena Satel 4006 R

Pomoc s ostatnými vecami okolo elektroniky

Moderátori: mirosne, Moderátori

Martin23
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 16 Mar 2018, 20:11

Paradox Spectra 6000 a vonkajsia sirena Satel 4006 R

Príspevok od používateľa Martin23 » 16 Mar 2018, 21:06

Ahojte,

Mam ustrednu Paradox SP6000 a skusam rozbehat drotovy alarm v novostavbe RD, zatial iba na skusobnej doske v obyvacke :)

Senzory som zapojil podla schemy s EOL a NC z manualu, ale viacej starosti mi robi externa sirena Satel SP-4006, zatial som ju vobec nepripojil a potreboval by som poradit ako na to ak ma niekto skusenosti s montazou alarmov.

V prilohe som dal obrazok vystupov na ustredne a tiez vstupov zo sireny, ako to spravne pospajat ?

Za pomoc a komenty vam D A K U J E M.
Prílohy
Ustredna a sirena.JPG
0

Simil
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 798
Dátum registrácie: 08 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: NR
Vek: 63

Re: Paradox Spectra 6000 a vonkajsia sirena Satel 4006 R

Príspevok od používateľa Simil » 16 Mar 2018, 22:29

Nazdar.Zapoj to podľa popisu a obrázku. Dá sa to aj inak,zložitejšie,ale toto bude asi najjednoduchšie pre Teba,pokiaľ s tou Spektrou nemáš skúsenosti.Nejak mi nechcelo dať ako prílohu žiadny typ obrázku/bmp, jpg, gif, png/ tak som to dal do wordu.

Svorku +12V sirény pripoj na svorku ústredni AUX +
Svorku GND sirény pripoj na svorku ústredni AUX -
Tamper zapoj podľa obrázku z manuálu:

Nastavenie Pinov:
ML0 -ON
ML1 -ON
TM0 -ON
TM1 -ON
OA -OFF
J6-Prepoj podľa nezaškrtnutého obr 2 vo WORD súbore
J7-Prepoj podľa nezaškrtnutého obr 2 vo WORD súbore
PLO -Prepoj podľa nezaškrtnutého obr 2 vo WORD súbore
PLA -Prepoj podľa nezaškrtnutého obr 2vo WORD súbore
LED -ON

Ovládanie sirény:
K svorkám BELL+ a BELL - na doske ústredni si pripoj relé.Na v kľude rozopnuté kontakty relé pripoj plus napr.z aux+,a druhú stranu rozopnutého kontaktu spoj so svorkami v siréne STA a STO. STA-pre akustickú signalizáciu, STO pre optickú signalizáciu

Ak to takto zapojíš,siréna bude v kľude,pri vyhlásení poplachu ústredňou sa relé na výstupe ústredni bell zopne,a pripojí +pol cez zopnutý kontakt k aktivačným vstupom sirény STA a STO, tým siréna dostane povel na húkanie a blikanie.

Snáď Ti takto krátky popis bude stačiť.
Prílohy
Siréna SATEL SP4OO6.doc
(100.5 KiB) 49 stiahnutí
Pripojenie relé k Alarmu a siréne Satel 4006.JPG
Pripojenie relé k Alarmu a siréne Satel 4006.JPG (7.22 KiB) 1949 zobrazení
0

Martin23
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 16 Mar 2018, 20:11

Re: Paradox Spectra 6000 a vonkajsia sirena Satel 4006 R

Príspevok od používateľa Martin23 » 19 Mar 2018, 19:22

Simil dakujem Ti za podrobny navod, aj s nastavenim sireny.

Takze teraz potrebujem kupit spravne rele, vyskusam to zapojit podla navodu a dam vediet ako som dopadol :)
0

Martin23
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 16 Mar 2018, 20:11

Re: Paradox Spectra 6000 a vonkajsia sirena Satel 4006 R

Príspevok od používateľa Martin23 » 27 Mar 2018, 10:15

Dakujem ti SIMIL, zapojil som to ako si napisal a funguje to spravne takze moja dilema vyriesena :)
0

atamk
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 28 Máj 2018, 22:25
Bydlisko: SC

Re: Paradox Spectra 6000 a vonkajsia sirena Satel 4006 R

Príspevok od používateľa atamk » 28 Máj 2018, 22:57

Ahojte, tiez mam paradox spectra 6000 s niekolkymi DG55. Mam otazku, ako je najlepsie postupovat ked chcem posunut senzor o cojaviem 0.5m vedla... tzn. bypass, odpojenie senzora, nadpojenie kabla, znova pripojenie senzora...?
Teraz moj problem. Postupoval som podla vyssie napisaneho teda bypas, ale pravdepodobne zle lebo..., pri otvoreni-odkrytovani nastal alarm, pri odpojeni a znova pripojeni boli potiaze (TBL) 05 a 06. Aktualne mi na danom senzore na klavesnici preblikava dookola "slucka otvorena" a zjavne nefunguje korektne, nejde zaarmovat. Teraz neviem ci sa stalo nieco senzoru, alebo som zle nadpojil niektory z vodicov - tamper?
Ak som to spravne pochopil, ked pozeram na svorkovnicu senzora tak z lava 3-4 je napajanie, 6 tamper, 1 - ustredna?
vopred dakujem za pomoc.
0

Napísať odpoveď