I2C Prijímač. vysielač

Pomoc s ostatnými vecami okolo elektroniky

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Radus
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1497
Dátum registrácie: 27 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 42

I2C Prijímač. vysielač

Príspevok od používateľa Radus » 03 Apr 2018, 22:09

Zdravím, je nejaká jednoduchá možnosť ako pripojiť zariadenie pomocou I2C ale bezdrôtovo? Chcel by som si spraviť jednoduché zapojenie a to senzor, "I2C" vysileač - prijímač, prevodník FT232 a šup to do PC. Nechcel by som pridávať ďalší procesor a prevádzať to na UART. Existuje niečo na priame použitie s I2C? Dosah mi stačí do 10metrov v jednej miestnosti, vysielač a senzor by bol napájaný batériovo. Zatial som s ničím takým nerobil, tak budem vďačný za každú radu. Komunikácia by musela byť obojsmerná :(
Ďakujem.
R.
0

Používateľov profilový obrázok
Tribec Zacks
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 709
Dátum registrácie: 26 Jún 2010, 00:00
Bydlisko: Levice / Cork IRL
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Re: I2C Prijímač. vysielač

Príspevok od používateľa Tribec Zacks » 04 Apr 2018, 00:33

mohol by si napisat co konkretne chces robit a ako si predstavujes obsluhu toho na pc ked potrebujes obojsmernu komunikaciu, pri takomto tajnostkareni ti jeden povie, pouzi rpi, druhy mcu s bt, dalsi arduino s wifi modulom, dalsi esp... atd atd.
0
Kreativita a motivacia je to, co prinasa originalne napady a myslienky, disciplina je to, co ich dokaze zrealizovat.

Používateľov profilový obrázok
Radus
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1497
Dátum registrácie: 27 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 42

Re: I2C Prijímač. vysielač

Príspevok od používateľa Radus » 04 Apr 2018, 09:43

Žiadne tajnostkárenie, chcem len čo najjednoduchšie pripojenie na vyskúšanie senzora SGP30 na monitorovanie kvality ovzdušia, ktorý bol tuná inzertovaný, kedže u nás v práci je to také všelijaké. Nechcel som pridávať procesor, tak som chcel len použiť modul FT232H a naprogramovať ho priamo na komunikáciu I2C a kedže ten snímač beží na tuším 1,2V tak ešte logic shifter a malý step-down menič.V PC by som si spravil aplikáciu na komunikáciu. Neskôr mi napadlo že by bolo fajn mať senzor polohovateľný a dať ho do nejakej krabičky s vysielačom a prímač prilepiť k tomu FTčku. Obojsmernú komunikáciu preto lebo senzor dosť veľa papá, tak by som ho zapínal len dajme tomu raz za 5 minút a tak isto potrebuje do seba vopchať nejakú kalibračnú konštantu. Ale nakoniec mi to vychádza že aj tak knemu asi prilepím nejaké STMko32l1** s ktorým ho budem riadiť a vysielať pomocou UART. Pozeral som na CMT2300 na prenos. Nemám s tým skúsenosti, beriem len čo vidím a nájdem k tomu DS aby som si spravil knižnicu...We will see...
0

Používateľov profilový obrázok
xmilos
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3671
Dátum registrácie: 04 Máj 2011, 00:00
Bydlisko: Povazie

Re: I2C Prijímač. vysielač

Príspevok od používateľa xmilos » 04 Apr 2018, 10:15

I2C bola vyvinuta pre komunikaciu medzi IO v ramci zariadenia. Neda sa to riesit klasickym USART. Jedine riesenie je pouzitie nakeho MCU na kazdej strane a konvertovat I2C na USART a do/z radia.
0

Používateľov profilový obrázok
Radus
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1497
Dátum registrácie: 27 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 42

Re: I2C Prijímač. vysielač

Príspevok od používateľa Radus » 04 Apr 2018, 10:17

Myslel som si, len som sa pýtal či by to nešlo bez pridaného procesora. Čo by ste mi teda poradili v rámci USARTu?
0

Používateľov profilový obrázok
Tribec Zacks
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 709
Dátum registrácie: 26 Jún 2010, 00:00
Bydlisko: Levice / Cork IRL
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Re: I2C Prijímač. vysielač

Príspevok od používateľa Tribec Zacks » 04 Apr 2018, 13:48

Radus, mozes skusit mrknut na usb5734 od microchipu, je to usb-to-uart/i2c/spi/gpio prtevodnik, maju k tomu nejake sdk a kniznice pre pc/win/linux kod ktory to ma obsluhovat, teda ak sa ti chce ist touto cestou, pomocou esp8266 by si si mohol urobit pomerne jednoducho datalogger ktory by si mal pristupny nonstop na wifine aj s peknymi grafmi, je k tomu habakuk kniznic a projektov na podobne veci. alebo ako pises, ak chces pobastlit nejaky mcu na senzor a posielat data cez uart-usb...
0
Kreativita a motivacia je to, co prinasa originalne napady a myslienky, disciplina je to, co ich dokaze zrealizovat.

Používateľov profilový obrázok
Radus
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1497
Dátum registrácie: 27 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 42

Re: I2C Prijímač. vysielač

Príspevok od používateľa Radus » 04 Apr 2018, 19:36

Rozmýšľal som nad FT232H. Stiahol som od nich nejaký example merača kde FT232jka komunikuje s prevodníkom pomocou SPI, obsluha je vo VBA čo mi je blízke, kedže si v tom robím jednoduchšie párminútové programy. Teraz keď rozmýšľam nad niečím bezdrôtovým, zvažoval som snímač, k tomu stmko a príjimačo-vysielač som pozeral s SI4430 čo má rozhranie SPI a celkom dobre popísaný DS a na druhej strane zase príjimačo-vysielač rozhranie SPI do FT232 a do PC. Do STMka by som naprogramoval časový zber dát a aktiváciu senzora, obsluhu kalibrácie, len sa mi to zase ako stále komplikuje a bude mi treba robiť DPSKu... Asi konečne skúsim čino-výrobu :)
0

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Re: I2C Prijímač. vysielač

Príspevok od používateľa hpeter » 06 Apr 2018, 18:40

0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok