Generátor ultrazvuk mikrofón

Pomoc s ostatnými vecami okolo elektroniky

Moderátori: mirosne, Moderátori

eman
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 21 Feb 2019, 19:16

Generátor ultrazvuk mikrofón

Príspevok od používateľa eman » 21 Feb 2019, 19:27

Zdravím vás, chcem sa vás opýtať akým spôsobom nie je možné rušiť mikrofón v v akomkoľvek zariadení ako su aj IP kamery, proti odpočúvaniu a podobne, určite sa dá také niečo aj vyrobiť len nie som v tom taký zbehli, niečo čo nie je počuť volne ušami, ale mikrofon to spoľahlivo ruší .. ďakujem vám za podnety, rady, prípadne koľko by stála domácka výroba, stači niečo obyčajne ale účinne a nie moc veľké stačí na par metrov..
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10144
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Generátor ultrazvuk mikrofón

Príspevok od používateľa 5ko » 21 Feb 2019, 19:36

Nerozmiem reči tvojho kmeňa. :D
Ešte raz si to po sebe prečítaj a napíš to znovu logicky čo vlastne chceš,pretože píšeš , že chceš najprv aby sa mikrofon nedal rušiť, a potom napíšeš, že chceš vyrobiť zariadenie, ktoré ruší mikrofon, ale aby to nebolo počuť ušami: :pain: Alebo som blbý ja? :pain:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

technikus110
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1153
Dátum registrácie: 28 Jún 2018, 10:40
Vek: 64
Kontaktovať používateľa:

Re: Generátor ultrazvuk mikrofón

Príspevok od používateľa technikus110 » 21 Feb 2019, 20:10

Píšeš: ......akým spôsobom nie je možné rušiť mikrofón v v akomkoľvek zariadení ako su aj IP kamery, proti odpočúvaniu a podobne, určite sa dá také niečo aj vyrobiť.....

NIE JE MOŽNÉ ho rušiť obrázkami nahých dievčat, fotkami politikov, mávaním mávatkom.....alebo si mal na mysli AKO SA DÁ RUŠIŤ???

1. Tvoje uši počujú viac, ako ten mikrofón. (ak si zdravý jedinec) takže niečím čo nepočuješ ťažko. Aj dobre mierenú strelu smerom na kameru z 9 s tlmičom je počuť...
2. Mikrofón v IP kamere nezahltíš, reaguje iba v dosť úzkom frekvenčnom pásme a má autokorekciu na šum, hluk a vietor.


Chce to jasnejšiu formuláciu, čo chceš dosiahnuť.
0

Používateľov profilový obrázok
josko158
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 07 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 32

Re: Generátor ultrazvuk mikrofón

Príspevok od používateľa josko158 » 21 Feb 2019, 20:12

Asi myslel rušičku mikrofónov... niečo takéto. Ale pravdu povediac tá cena no 8O alebo toto. Len to už funguje cez slúchadlá a cena je tiež parádna :twisted:
0

technikus110
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1153
Dátum registrácie: 28 Jún 2018, 10:40
Vek: 64
Kontaktovať používateľa:

Re: Generátor ultrazvuk mikrofón

Príspevok od používateľa technikus110 » 21 Feb 2019, 20:22

Tá ultrazvuková rušička nefunguje na všetko. Je dobrá pre odposluch cez laserový lúč, ale aj to je už prekonané. Na niektoré mobili je neúčinná úplne. Mal som ju možnosť testovať.
0

eman
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 21 Feb 2019, 19:16

Re: Generátor ultrazvuk mikrofón

Príspevok od používateľa eman » 21 Feb 2019, 21:18

Ospravedlňujem sa, to slovo nie je tam nemá byť, až teraz som si to všimol, musel som to prehliadnuť . Dobre že ste ma upozornili, nevšimol som si to.

Bolo to myslené akým spôsobom je možné rušiť mikrofón bez toho aby to bolo počuť, aby to rušilo len ten mikrofón, ľudským uchom nepočutelné.. niečo ako ultrazvuk ktorý ruší mikrofón ..

Ešte raz sa ospravedlňujem za ten zmätok ..

-- Spojený príspevok 21 Feb 2019, 22:22 --

Áno oba prístroje som videl ale sú neskutočne drahé, niečo čo by bolo účinné nejaké vlny ktoré by zachytil mikrofón ale sluchom ušami nepočutele ale asi to je len fikcia podla toho čo tu píšete .. neviem, dá sa to nejak odrušiť ?áno malé rádio priložiť k nemu :finga: ...
0


Používateľov profilový obrázok
zdeno6505
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1524
Dátum registrácie: 04 Aug 2010, 00:00

Re: Generátor ultrazvuk mikrofón

Príspevok od používateľa zdeno6505 » 22 Feb 2019, 07:58

Ultrazvuk.
napr.

Kód: Vybrať všetko

https://plasice.sk/mysi/vsestranny-plasic-898
0
Amatéri postavili Noemovu archu, profesionáli Titanic.

eman
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 21 Feb 2019, 19:16

Re: Generátor ultrazvuk mikrofón

Príspevok od používateľa eman » 22 Feb 2019, 08:18

Ďakujem Vám za odpovede, áno napadlo ma aj to čo ste poslali generátor bieleho šumu, ale ten je počuť keby som ho pustil, to by počul každý v miestnosti, a tie plašiče ma tiež napadli len som to ešte neodskúšal, pozriem sa na to

ďakujem vám za rady, vážim si to :agree: :thumbup:
0

sidvis
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 27 Aug 2019, 21:56

Re: Generátor ultrazvuk mikrofón

Príspevok od používateľa sidvis » 27 Aug 2019, 22:02

Dobry den, chcem sa opytat, ci existuje pristroj, ktory by zrusil ultrazvuk, ktory vychadza z pristroja. Mame na dvore dvoch mensich psov a obcas steknu. Sused nenavidi psov a tak si kupil ultrazvukovu rusicku, aby psi nestekali. Namontoval ju u seba na plote a natocil na nas dvor. Psy su uz tyzden zalezeni v dome a frustrovani z toho zvuku, pretoze ide nonstop. Viete mi poradit, ako rusit tento zvuk, kym nam nezdochnu psy? Dakujeme.
0

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4317
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Generátor ultrazvuk mikrofón

Príspevok od používateľa misocko » 27 Aug 2019, 22:24

obavam sa ze nijako, dohodni sa so susedom, pockaj az zomrie, prestahuj sa, zo susedmi je to vecsinou tazke, ak nie stale , tak urcite su obdobia ked to stoji za to :(
ja by som potreboval nieco co donuti susedove psi v panelaku stekat ked je sused doma, nech si aj on uzije to co my (susedia) si uzivame v jeho nepritomnosti. Myslim ze po dvoch nociach by ho jeho prachovky prestali bavit....
0

Používateľov profilový obrázok
Dr.Martin
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1361
Dátum registrácie: 15 Jún 2011, 00:00
Vek: 29

Re: Generátor ultrazvuk mikrofón

Príspevok od používateľa Dr.Martin » 27 Aug 2019, 22:26

Možno by šla použiť táto technológia https://techbox.dennikn.sk/temy/co-je-t ... o-funguje/ ,ale ja by som to riešil tak že sa susedov ultrazvukový plašič jednej noci "presunie do inej dimenzie" a skutok sa nestal.
0
Ľudovít Štúr opustil túto konverzáciu.
Nemám rád špenát, Tdi a moralistov.
GitHub

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Generátor ultrazvuk mikrofón

Príspevok od používateľa Drakoush » 27 Aug 2019, 23:09

Susedovi by som do okna natočil amplión kŕmený sínusom povedzme 14kHz a sused by si rozmyslel, či sa bude aj naďalej chovať ako kretén.
Prípadne jedného dňa, noci by som mu ten jeho zázrak zrušil dobre mierenou strelou, podľa možností. V najhoršom prípade prúdom moču.
A ako tu bolo povedané, skutok sa nešťal.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Generátor ultrazvuk mikrofón

Príspevok od používateľa Milos66 » 27 Aug 2019, 23:13

Vzduchovka by ten problém vyriešila.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

sidvis
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 27 Aug 2019, 21:56

Re: Generátor ultrazvuk mikrofón

Príspevok od používateľa sidvis » 28 Aug 2019, 01:17

Dik za vsetky rady, presun do inej dimenzie nehrozi a vzduchovka :lol: pobavila. Isli by sme do toho amplionu so sinusovym zvukom 14kHz. No nerozumieme sa do elektroniky, tak nevieme, co pouzit a ako :oops: Poprosime podrobne :oops:
0

Používateľov profilový obrázok
raden
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 628
Dátum registrácie: 27 Jún 2009, 00:00
Bydlisko: Žilinský kraj

Re: Generátor ultrazvuk mikrofón

Príspevok od používateľa raden » 28 Aug 2019, 08:10

sidvis napísal:Dobry den, chcem sa opytat, ci existuje pristroj, ktory by zrusil ultrazvuk, ktory vychadza z pristroja. Mame na dvore dvoch mensich psov a obcas steknu. Sused nenavidi psov a tak si kupil ultrazvukovu rusicku, aby psi nestekali. Namontoval ju u seba na plote a natocil na nas dvor. Psy su uz tyzden zalezeni v dome a frustrovani z toho zvuku, pretoze ide nonstop. Viete mi poradit, ako rusit tento zvuk, kym nam nezdochnu psy? Dakujeme.
Len či netreba hľadať chybu aj inde.
Aj ja mám suseda ktorý tvrdí že jeho pes "iba občas štekne" a pritom vie hulákať aj niekoľko hodín v kuse (a to aj v noci). V takom prípade mám tiež chuť pretiahnuť ho lopatou po hlave...
Takže možno miesto riešenia následku by si mohol skúsiť riešiť príčinu a dohodnúť sa so susedom nech to vypne a ty zabezpečíš že psy nebudú "občas" štekať...
0

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Generátor ultrazvuk mikrofón

Príspevok od používateľa Milos66 » 28 Aug 2019, 08:14

Presne aj toto som mal na mysli.
Môj sused má vlčicu. Keď je on doma, pes zalezený na podstení a drichme. Akonáhle idú preč, psica spustí a ide ako píla niekoľko hodín v kuse. Našťastie iba cez deň. V noci je zatiaľ kľud.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

sidvis
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 27 Aug 2019, 21:56

Re: Generátor ultrazvuk mikrofón

Príspevok od používateľa sidvis » 28 Aug 2019, 08:40

Ano, chapem, ze kto ma psa, co celu noc steka, ci vyje je to velky problem pre okolie. V dedine mame par psov, ktore v noci takto znemoznia vyspat sa. Problemom je, ze tuto noc dal sused pristroj na inu silu a poculi sme ho celu noc aj my a museli sme okna zavriet, nech sa vyspime. Pristroje, ktore su nonstop zapnute su do priestranstiev, kde je nevyhnutne, aby tam zver nechodila, druzstva, skladove haly. Kdo chce vymedzit priestor psovi, aby nechodil vystekavat v urcitom priestore, ma sa pouzit pristroj, ktory pri steknuti vyda na urcitu dobu ultrazvuk. Nevidim dovod, preco by sme my mali byt zavreti cely rok v dome, lebo sused si to praje :rolleyes:
0

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Generátor ultrazvuk mikrofón

Príspevok od používateľa Milos66 » 28 Aug 2019, 10:56

Vzduchovka :)

PS: aj na suseda
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Používateľov profilový obrázok
pablox
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1735
Dátum registrácie: 19 Júl 2006, 00:00
Bydlisko: Ruzomberok
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: Generátor ultrazvuk mikrofón

Príspevok od používateľa pablox » 28 Aug 2019, 11:06

Neda sa dat podnet na hygienu alebo podobne, nech spravia meranie u teba doma s tym, ze sused ti zneprijemnuje zivot ultrazvukom?
0
Meranie radiačného pozadia https://radmon.pablox.net/
Moja osobná webstránka http://www.pablox.net
Moja meteostanica http://www.teplomer.pablox.net

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok