Zmena reflektívneho displeja na transmisívny

Pomoc s ostatnými vecami okolo elektroniky

Moderátori: mirosne, Moderátori

Daragon
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 23 Mar 2019, 18:03

Zmena reflektívneho displeja na transmisívny

Príspevok od používateľa Daragon » 03 Apr 2019, 08:15

Zdravím,

je tu nejaký expert na problematiku LCD displejov?
Potreboval by som podsvietiť reflektívny displej. Zo starých LCD som vybral podsvietenie, reflektívny som rozobral takisto a ostal mi len ten základný pixelový panel. Je možné, že tam je na povrchu ešte polarizér, ale to som už ďalej nerozoberal.
S dodržaním všetkých vrstiev podsvietenia spolu s polarizérmi atď., tak ako boli v starom, mi však výsledok nepriniesol nič, viditeľnosť nie je žiadna displej svieti, ale farby nevidno. V čom spočíva to čaro ? :D
Ak zasvietim na displej spredu tak viditeľnosť je perfektná, kvôli tomu, že je reflektívny, ak však podsvietim zospodu tak je len biely - svetlo preniká skrz a vyzerá to len ako osvetlená plocha.
Všetky vrstvy sú rovnako "na-sendvičované" vo všetkých podsvietených displejoch, tak tam problém nebude. Predpokladám, že je to presne kvôli tomu, že sa jedná o reflektívny typ. Preto smerujem k otázke - je možné to nejako vymyslieť?
Napadlo mi, že by som odstránil reflektívnu vrstvu z toho reflektívneho displeja, ale tá neviem, kde je. Ešte napr. pridať nejaký polarizér z podsvietených displejov, na povrchu sú viac čierne.

No som z toho zmätený :rolleyes:
Ďakujem.
0

Používateľov profilový obrázok
mac26
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1298
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: Martin

Re: Zmena reflektívneho displeja na transmisívny

Príspevok od používateľa mac26 » 03 Apr 2019, 08:21

Pokial viem, jedna polarizacna vrstva je aj medzi podsvietenim a LCD, mozno ju mas inak otocenu (alebo vobec).
Alebo sa mylim ja...
0

Daragon
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 23 Mar 2019, 18:03

Re: Zmena reflektívneho displeja na transmisívny

Príspevok od používateľa Daragon » 03 Apr 2019, 08:37

Skúsim rozobrať čo najviac ten podsvietený displej a dolepiť to tam. Zrejme v tom reflektívnom chýba nejaká vrstva, ktorá bude rozsviecovať pixely a nie prenikať skrz. Myslím, že aj ten reflektívny ma polarizér na povrchu, zospodu si myslím je už sklo, ale je to dosť dobre polepené v kope, takže bude výzvou oddeliť to bez poškodenia.
0

Stefan31
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 488
Dátum registrácie: 10 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: Slovensko

Re: Zmena reflektívneho displeja na transmisívny

Príspevok od používateľa Stefan31 » 03 Apr 2019, 10:34

LCD reflexný = predná polarizačná fólia je priehľadná a zadná je reflexná -osvit spredu.
LCD transmisný = predná aj zadná fólia sú priehľadné - osvit zo zadu.

Stefan31
0
Keď som sa narodil, nemal som nič. Polovicu z toho ešte mám.

Daragon
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 23 Mar 2019, 18:03

Re: Zmena reflektívneho displeja na transmisívny

Príspevok od používateľa Daragon » 03 Apr 2019, 11:04

Takže čisto teoreticky po prelepení spodnej vrstvy (popr. oboch vrstiev) z transmisného displeja na reflektívny, by malo na momentálne reflektívnom displeji fungovať podsvietenie správne?
0

Stefan31
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 488
Dátum registrácie: 10 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: Slovensko

Re: Zmena reflektívneho displeja na transmisívny

Príspevok od používateľa Stefan31 » 03 Apr 2019, 14:22

O aké LCD display-e sa jedná? A už nepíš "reflektívny" .... :evil: :evil: ... malo by stačiť prelepiť spodné , s použitím tepla to ide ľahšie, tak do cca 60 st.C.

Stefan31
0
Keď som sa narodil, nemal som nič. Polovicu z toho ešte mám.

Daragon
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 23 Mar 2019, 18:03

Re: Zmena reflektívneho displeja na transmisívny

Príspevok od používateľa Daragon » 03 Apr 2019, 18:33

Prečo? Veď je to aj slovenské spisovné slovo :D , ale dobre, poberal som to z angličtiny, tak sa ospravedlňujem.

Ide o displej zo starej hernej konzoly GameBoy Advance, ktorý sa snažím podsvietiť. Čo sa týka transmisného displeja, tak tých mam veľa, z NTB / mobilov, predpokladám však, že medzi nimi rozdiely nie sú v štruktúre vrstiev, možno len v použití materiálu alebo s inými optickými vlastnosťami, ale myslím, že nie.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok