Oplati sa kupit neznackovy televizor?

Pomoc s ostatnými vecami okolo elektroniky

Moderátori: mirosne, Moderátori

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Oplati sa kupit neznackovy televizor?

Príspevok od používateľa romiadam » 20 Apr 2019, 00:26

Cavte,
Aku znacku/model TV mi odporucate ak sa televizor bude pouzivat len ako "monitor" pre Android box.
Pozadovane parametre:
Uhlpriecka okolo 32 palcov (bude osadeny do priestoru 85 x 57cm), LED TV Full HD, aspon dva HDMI vstupy, 2 USB vstpy. Len toto u podmienky-

Oplati kupit aj neznackove a TV?

Nechcem ziadne smart funkcie, tie bude mat android box.

Viete nieco konkretne poradit, alebo mam kupit naslepo?
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
AlbiDartanan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1899
Dátum registrácie: 09 Júl 2009, 00:00
Vek: 39

Re: Oplati sa kupit neznackovy televizor?

Príspevok od používateľa AlbiDartanan » 20 Apr 2019, 00:40

romiadam - preskúmaj si "trh" (ceny) .
Následne prezri aké chyby sa vyskytujú pri tom type čo chceš kúpiť .
Skús si nájsť nejaké podrobnejšie veci ku tomu čo chceš kúpiť (servisný manuál, schéma, firmware upgrade .... ) ....
0
"Possible is that which can be done immediately, impossible that which takes a little longer..."
intitle:"index of " XXX YYY -html -htm -php -asp -cf -gsp
Mamont. Largest FTP Search Engine = http://www.mmnt.ru/int/
http://www.mmnt.net/

Používateľov profilový obrázok
Tribec Zacks
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 709
Dátum registrácie: 26 Jún 2010, 00:00
Bydlisko: Levice / Cork IRL
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Re: Oplati sa kupit neznackovy televizor?

Príspevok od používateľa Tribec Zacks » 20 Apr 2019, 02:27

Romiadam, ked neriesis, v curryse, alebo aj tescu najdes sharp 40" 4k za menej ako tyzdnovu vyplatu. Fullhd na tu uhlopriecku bude klincom do oka.
0
Kreativita a motivacia je to, co prinasa originalne napady a myslienky, disciplina je to, co ich dokaze zrealizovat.

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Oplati sa kupit neznackovy televizor?

Príspevok od používateľa Edgar » 20 Apr 2019, 03:53

Vyše 10 rokov máme starú LCD TV TECHNIKA (Tesco) bez jedinej chyby a to ide ešte aj teraz každý deň. No na Samsungu po takomto období odišiel T-CON. Takže asi toľko k tomu z mojich skúseností ale áno je možné že som natrafil na zlý kus Samsungu a dobrý kus "TECHNIKY" :biggrin:
Tribec Zacks napísal:Fullhd na tu uhlopriecku bude klincom do oka.
Čo bude mať zo 4K telky, keď ten box zrejme taký výstup nedá?
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6200
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Oplati sa kupit neznackovy televizor?

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 20 Apr 2019, 10:37

kedze ja mam telku len ako zobrazovadlo, tak som kupil 42" techniku z tesca za 200 ecok a krmim to satelitom. mne to staci, nepotrebujem ziadne extra funkcie, zvuk ide priamo z boxu optikou.
predtym som mal 32" akai, ale odisla pri burke (vnutro nahradene modulom z ciny za 10 eur a slape dalej). takze ak mas telku len ako kulisu, tak kludne. je to pozeratelne.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
Tribec Zacks
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 709
Dátum registrácie: 26 Jún 2010, 00:00
Bydlisko: Levice / Cork IRL
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Re: Oplati sa kupit neznackovy televizor?

Príspevok od používateľa Tribec Zacks » 20 Apr 2019, 13:16

Edgar napísal:
Tribec Zacks napísal:Fullhd na tu uhlopriecku bude klincom do oka.
Čo bude mať zo 4K telky, keď ten box zrejme taký výstup nedá?
Tie boxy daju aj 4k vystup, ak planuje nejaky netflix tak tam bude mat aj 4k obsah. Btw akurat pozeram euronics letak, najlacnejsia 32" fullhd noname telka 200, najlacnejsia 43" 4k nejaka toshiba 350...
Ak by mal aj hned nastavit upsampling na tej telke furt to bude mat krajsie, a rozdiel v cene na tunajsie pomery neni zas tak strasny a dostane vacsiu telku s peknym rozlisenim aj do buducna, tot len nazor, sam by mal najlepsie vedet co chce, co mu staci a moze si dovolit a ci pozera, alebo to chce len aby v dome ticho nebolo...
0
Kreativita a motivacia je to, co prinasa originalne napady a myslienky, disciplina je to, co ich dokaze zrealizovat.

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Oplati sa kupit neznackovy televizor?

Príspevok od používateľa romiadam » 20 Apr 2019, 23:40

Dakujem za reakcie.

Ta telka sa bude kupovat na SK, pre rodicov (su na dochodku). Ja by som im kupil televizor aj za 400-500€, ale vsetko co im kupim mi preplacaju... ze nech nemynam na nich.... viete ako to je. A taktiez pre ich vyuzitie by to bolo zbytocne peplatene.

Tak preto som sa pytal ci kupit znackovy drahsi alebo staci aj nezackovy alebo nieco medzi tym.

pocitujlasku:
edze ja mam telku len ako zobrazovadlo
Aj oni t budu mat len ako zobrazovadlo

Jedineho coho sa obavam, ze lacny televizor, bude mat plechovy zvuk, preto som sem pisal, ze kto s cim ma skusenosti. Nerad by som potom este resil externe repraky k TV.

Android box bude prehravat HD (1920x1080) ak tak bude vysielat (IPTV).

Primarne vyuzitie TV bude na IPTV cez kodi.

Uhloprieckovo je to obmedzene velkostou miesta v obyvacej stene z cias CSSR. Ti co ste z tej doby viete o com hovorim. Teraz je tam este CRT OVP Orava (priestor 85 x 57cm)
Fullhd na tu uhlopriecku bude klincom do oka.
toto som nepochopil...
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Oplati sa kupit neznackovy televizor?

Príspevok od používateľa Milos66 » 21 Apr 2019, 06:58

0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6200
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Oplati sa kupit neznackovy televizor?

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 21 Apr 2019, 10:25

zvuk maju priemer, ale rodicia k tomu maju 5.1 prastare mini repraciky, nieco ako drevene genius5.1 a max. pohoda.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5623
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Oplati sa kupit neznackovy televizor?

Príspevok od používateľa mr.dred » 21 Apr 2019, 11:10

Keby bežne vyrábali monitory iba so vstupmi HDMI (prípadne aj AV či D-SUB, USB), bez reproduktorov, a kadejakých súčasných SMART vychytávok včetne tunerov DVB-T či DVB-S vo veľkosti od trebárs 38" hore, určite by som uvažoval nad jeho kúpou.
Dôvod je jednoduchý... mám staršiu LG 50" FullHD plazmu za prvé euráče, funguje len ako zobrazovač. Smart to nemá, tak že tam nechýba - a zase má ich pripojený satelit (prípadne by sa pripojilo iné vychytávkové zariadenie). Zvuk je aj vzhľadom na použitú technológiu (vraj Mark Levinson) úbohý...ale oproti dnešným plackám, kde si ani Harman s Kardonom neprdnú ešte ako tak.To rieši receiver. Signál na DVB-T je u nás na 2 MUXy a ďaľšie diaľkovo - čiže nutná vonkajšia anténa a predplatený balík (káblovka v chotári stojí kvalitou za :butthead: . Vstavaný obmedzený DVB-S nespĺňa moje požiadavky - na to je rozumnejší aj najlacnejší sat.tuner, hlavne v oblasti zdielania.
A určite by bola aj cena zaujímavejšia.... Ale má to svoje "ale" . Výrobcovia by nezarobili.
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Oplati sa kupit neznackovy televizor?

Príspevok od používateľa romiadam » 21 Apr 2019, 15:58

milos66,ne je to zle... dakujem za link.

este som narychlo pozeral v NAY maju LG za 170€. Do 200 je cena OK.
Co hovorite na LG? Je to casto servisovane alebo v pohode?

Ja mam samsung kupeny na irskom trhu v roku 2012 a dodnes ( :axe: -musim odklopat) sa mu nic nestalo. No vlastne jedno HDI na nom odislo ale to si myslim ze tym lebo som dost casto pichal HDMI kabel z Notebooku za jazdy do TV. ziadne vypnanie, alebo ze najprv sa opatrne dotknut GD a potom zasunut. Nastatie ma este 2 HDMI ktore idu.

Edit: teraz pozeram to nie je full HD. Rozlisenie 1366x768, Je ten rozdiel moc vidiet? Aj by som mozno upustil od full HD

Co je to Zobraz.frekv. obrazovky: 50Hz. To je to iste ako u CRT starych monitoroch? Ja som tu frekvenciu videl ked so sa pozrel do boku. Ked som to prepol na 60Hz tak som to uz nevidel. Je to to iste?
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Oplati sa kupit neznackovy televizor?

Príspevok od používateľa Edgar » 21 Apr 2019, 18:25

romiadam napísal:Rozlisenie 1366x768, Je ten rozdiel moc vidiet? Aj by som mozno upustil od full HD
Závisí od citlivosti oka :D podla mňa keby si telky nemal vedľa seba s Full HD a HD+ (1366x768) tak si to nevšimneš.
romiadam napísal: Co je to Zobraz.frekv. obrazovky: 50Hz. To je to iste ako u CRT starych monitoroch? Ja som tu frekvenciu videl ked so sa pozrel do boku. Ked som to prepol na 60Hz tak som to uz nevidel. Je to to iste?
Áno.
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Oplati sa kupit neznackovy televizor?

Príspevok od používateľa romiadam » 21 Apr 2019, 18:33

A podla vas je LG lepsi ako Hisense alebo je to na jedno kopyto? Oba su iba HD ready. Alebo mam kupit radsej HD? Na ktorej TV sa lepsie pozera futbal (32 palcov). Na HD ready alebo na HD. Alebo je to jedno?
0
Naposledy upravil/-a romiadam v 21 Apr 2019, 18:35, upravené celkom 1 krát.
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
E001
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: 18 Nov 2012, 19:05
Vek: 66

Re: Oplati sa kupit neznackovy televizor?

Príspevok od používateľa E001 » 21 Apr 2019, 18:35

Zo skúseností môžem povedať, že zvukový prednes drvivej väčšiny stojí za :butthead: Jednoducho tie malé širokopásmové v plastovej krabici nemajú šancu čosi zahrať. Ale zasa to od nich nikto neočakáva. Iba keď si " šľahnem " dáku klasiku z DVD, tak určite cez stereo trojpásmovky. Mal som aj také lacnejšie DVD homecinema 5+1 ale to ma nenadchlo. Kým som to nastavil, bolo po filme...Čo sa týka televízora, tiež som mal dilemu pred viac ako dvomi rokmi. Synovi som chcel kúpiť televízor k vianociam. Tak že klasický prieskum: Internetová ponuka miestnych predajcov, pomohla na určenie ceny s porovnávaním parametrov jednotlivých výrobcov. Do užšieho výberu sa dostali dva modely. Tak som zbehol do predajne, kde som si to obzrel " naživo" a zistil som že ten jeden mal lepšiu kvalitu zobrazenia farieb pri pohľade z boku a to rozhodlo. Zašiel som za predavačom, že ten by som kúpil. Začal ma presviedčať, že ten druhý je vyrábaný na Slovensku, a ten čo som si vybral už nie je Holandský. Nakoniec sme sa zhodli v tom, že všetko je aj tak v podstate Čína. :) Čo sa týka životnosti, čo by bol môj ďalší dôležitý argument, je to lotéria. To že ten, alebo ten model má lepšiu životnosť, sa dozvieš až po rokoch, keď už určite nebude v ponuke predajní. Z osobných skúseností môžem povedať asi tak: Na tomto počítači mám monitor LG flatron E2351, beží v pohode už viac ako osem rokov. V obývačke mám Toshibu - posledný model s CRT obrazovkou, zatiaľ tiež ešte originál zaplombovaný od výroby.
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6200
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Oplati sa kupit neznackovy televizor?

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 22 Apr 2019, 06:49

romiadam napísal: Co je to Zobraz.frekv. obrazovky: 50Hz. To je to iste ako u CRT starych monitoroch? Ja som tu frekvenciu videl ked so sa pozrel do boku. Ked som to prepol na 60Hz tak som to uz nevidel. Je to to iste?
Nie celkom, lcd a led ma vyssiu zotrvacnost, co sa tyka svietenia, takze tam nieco ako blikanie je iba v pripade poruchy. bezne monitory maju 60 hz.
LG tv monitor (24" monitor s dvb-t tunerom) mam doma uz par rokov, a bez problemov. a to ide aj 16 hodin denne.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 61

Re: Oplati sa kupit neznackovy televizor?

Príspevok od používateľa miroja » 22 Apr 2019, 08:38

Od leta 2015 mam Blaupunkt kupeny v Kauflande, LED 102 cm, odber 45W, stal okolo 230 ecok. Je to "hlupy" telkac, mam k nemu sat s IP pripojemim, s vlastnostami, co ziadny 'smrat" telkac nema. Zatial maximalna spokojnost. Ak nechces nic speci, kup si All-in-one, pre mna su to vyhodene peniaze, navyse ked aj tak casom pribudaju nove kodeky a ine ficure a podpora noveho FW je otazna. Ja vymenim skrinku za par desiatok ecok a frcim dalej, zobrazovaci panel zostava.
0

Používateľov profilový obrázok
Tribec Zacks
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 709
Dátum registrácie: 26 Jún 2010, 00:00
Bydlisko: Levice / Cork IRL
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Re: Oplati sa kupit neznackovy televizor?

Príspevok od používateľa Tribec Zacks » 22 Apr 2019, 09:43

Edgar napísal:
romiadam napísal:Rozlisenie 1366x768, Je ten rozdiel moc vidiet? Aj by som mozno upustil od full HD
Závisí od citlivosti oka :D podla mňa keby si telky nemal vedľa seba s Full HD a HD+ (1366x768) tak si to nevšimneš.
no dik za takuto "radu"....

@romiadam, urcite nekup "hd ready" vsetok obsah mas dnes fullhd a na tej uhlopriecke to teda vidiet bude. na futbal rodicom urcite netreba 4k ako som ti pisal vyssie, ale urcite im nechces kupovat dalsiu oravu. ani znacku tolko neries, radsej si priplat za dlhsiu zaruku pre kludne svedomie. btw tusim ze hd ready v tej uhlopriecke uz ani nenajdes vystavene nikde na predajni, uz by to dnes nikto nekupil keby to videl v porovnani s fullhd/4k....

btw co to v tom irsku robis ked rozoberas cenu 32" telkaca ????
0
Kreativita a motivacia je to, co prinasa originalne napady a myslienky, disciplina je to, co ich dokaze zrealizovat.

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Oplati sa kupit neznackovy televizor?

Príspevok od používateľa Milos66 » 22 Apr 2019, 10:05

Tribec Zacks napísal:vsetok obsah mas dnes fullhd
Jedine ak v mokrých snoch :biggrin: :biggrin: :biggrin:
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Používateľov profilový obrázok
cool-zool
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1099
Dátum registrácie: 09 Dec 2013, 11:39
Bydlisko: okr.Rimavská Sobota
Vek: 54

Re: Oplati sa kupit neznackovy televizor?

Príspevok od používateľa cool-zool » 22 Apr 2019, 10:20

To Tribec Zacks :
Dovolím si stebou nesúhlasiť ohľadom tvojho komentáru ,, že všetko je už vysielané vo full HD ,, Blbosť !!! Možno v tvojom okolí a okolí BA , BB a iných väčších miest !!! Je strašne veľa miest kde to nie je pravda ani omylom (ak nepočítam príjem zo satelitu) !!! U nás v obci je digitálna káblovka na nej asi 65 programov z toho polovica v HD ready a asi tretina vo full HD a zbytok ? - klasika !!! Čo je smutnejšie a pri každom jednotlivcovi iné , je voľba programov ... Niekto pozerá markízu , iný joj a niekto šláger či senzi , no väčšinou vo zvuku - jazyku jemu blízkemu a to je ten rozdiel v kvalite vysielania , či prenosu Full HD , HD ready , atd....
No zase plne súhlasím s výberom TV s FullHD a nie HD Ready , to už dnes naozaj nefrčí , ale so 4K - tak ďaleko sme ešte na celom slovensku nedošli , taký signál dostaneš akurát z poriadneho PC s riadnou grafikou , prípadne na nejakých zahraničných stránkach , ale platených !!!
Možno sa mýlim , ale ja by som do 4k nešiel , ale ani do HD Ready a tiež nie do 3D , tak isto je zbytočné SMART a pochybná ich podpora fimwéru z dlhodobého hľadiska ....
Mal som fullHD Philips 32 palcový , kúpený spod ruky - ročný a vydržal ešte rok - už je po ňom ( tu som to riešil : https://svetelektro.com/modules.php?nam ... e68c311a5b ) !!! Zvuk síce bol dosť obstojný , ale odozva na DO , prepínanie kanálov a pomalé zobrazovanie - max. nespokojnosť !!! Keď som sa snažil kontaktovať nejaké servisy a zisťovať možnosť opravy a poruchovosť-životnosť iných značiek na našom trhu bolo mi povedané : ,, Samsung , LG , Panasonic , až potom na konci niekde Philips , čo ma dosť prekvapilo ..
Dcére som po Vianociach kúpil FullHD , obyčajný , 42palcový LG a zatiaľ úplná spokojnosť (cez satelit ) a to si občas zahrá X-box ....
0

Používateľov profilový obrázok
Tribec Zacks
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 709
Dátum registrácie: 26 Jún 2010, 00:00
Bydlisko: Levice / Cork IRL
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Re: Oplati sa kupit neznackovy televizor?

Príspevok od používateľa Tribec Zacks » 22 Apr 2019, 11:09

No to som netusil ze na sk je tak malo fullhd programov z tak velkeho vyberu... Kazdopadne aj pri tretine z 60 programov to fullhd mat bude, s hd ready zastaranym telkacom by ho nemal dalsich x rokov pokial by nekupoval novy a nehovoriac o hdready na takej uhlopriecke...
Btw sportove kanaly vo fullhd mat najskor bude.

@cool-zool, smart upsampling sa da, vyhladzovanie a "smooth" play kedy to vypada ako natacane na 60Hz sa urcite neda, vypada to umelo a nedobre na filmoch tocenych v 29 framoch... Smart kktiny ako prehliadac a internet budu strasne pomale v lacnej tv a nepouzitelne.
0
Kreativita a motivacia je to, co prinasa originalne napady a myslienky, disciplina je to, co ich dokaze zrealizovat.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok