Moze mi antena odpalit router?

Pomoc s ostatnými vecami okolo elektroniky

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
zen
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 483
Dátum registrácie: 22 Nov 2013, 14:33
Bydlisko: Cadca

Moze mi antena odpalit router?

Príspevok od používateľa zen » 12 Máj 2019, 11:42

Jeden piatok vecer som sa nemohl pripojit na internet. Router odpovedal na 192.168.1.254, no pripojenie dalej neslo.

V pondelok prisel technik, konstatoval, ze je zly kabel medzi antenou a router, vymenil kabel a ziaric (ktory mu spadol z 3-4 metrovej vysky na travnik).

Antena vyzera takto, je aktivna, tazko budem hladat ci je na nej cosi napisane - dufam, ze na tom az tak nezalezi.
IMG_2673.JPG
Interent fungoval do soboty, v pondelok mi technik doporucil odpojit router a antenu. Aj ked som to uz skusil ubezpecil sa, ze router odpoveda v Firefox, nediskutoval som a isel to urobit znovu. K routeru mam sest metru cesty, celu tu dobu veselo blikal.

Odpojil som router a antenu, zapojil, modem sa nerozsvietil.

Technikova diagnoza: prepetie v sieti mi odpalilo modem.

Akosi sa mi to nepozdava. Ze by bolo prepetie zrovna, ked som router pripojil?

V tej dobe boly zapojene 3 pocitace s monitorom, 3 Raspberry PI, 1 Arduino (ktory mi casto robi chyby v meranie, no v tu dobu neboli) a televizia v stand-by.

Ja si spise myslim, ze problem bol v antene. Zaplatili by ste fakturu bez namitok alebo by ste trvali na tom, aby firma dodala aj novy router?
0
Samozřejmě, že dědeček nemá kapesní hodinky poháněné elektřinou. Takový nesmysl si může vymyslit jen Saturnin. (Zdenek Jirotka, 1942)

Používateľov profilový obrázok
AlbiDartanan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1899
Dátum registrácie: 09 Júl 2009, 00:00
Vek: 39

Re: Moze mi antena odpalit router?

Príspevok od používateľa AlbiDartanan » 12 Máj 2019, 12:14

Nechcem byť "zlý" ale podla mňa je tu dosť málo info a veľa omáčky .

Anténa by ti možno odpálila router iba ak by sa tam nejakým záhadným spôsobom objavil nejaký strašne silný signál / prepätie (aspoň myslím / ešte som o tom nepočul aby anténa odpálila router ) .

Počkať , router ??? Nieje to náhodou nejaký access point ???
Kde je tam modem ???

Mohol by si nakresliť , odfotiť ako to máš zapojené (z popisom / typmi tých zariadení ) ???
0
"Possible is that which can be done immediately, impossible that which takes a little longer..."
intitle:"index of " XXX YYY -html -htm -php -asp -cf -gsp
Mamont. Largest FTP Search Engine = http://www.mmnt.ru/int/
http://www.mmnt.net/

Používateľov profilový obrázok
zen
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 483
Dátum registrácie: 22 Nov 2013, 14:33
Bydlisko: Cadca

Re: Moze mi antena odpalit router?

Príspevok od používateľa zen » 12 Máj 2019, 12:49

AlbiDartanan napísal:Počkať , router ??? Nieje to náhodou nejaký access point ??? Kde je tam modem ???
Akoze je antena pripojena cez RJ45, mam za to, ze modem je uz zabudovany v antene. Technik tomu vzdy povedal "antena". (A ta ma napajanie.)

Terajsia konfiguracia:

Kód: Vybrať všetko

antena    <--->    RJ45    <--->    TP-LINK   <--->  RJ45  <--->  PC
(220V->12V)                      (220V->12V ) <--->  RJ45  <--->  PC
                                              <--->  RJ45  <--->  RPI
                                              <--->  RJ45  <--->  RPI
Obcas som to mal zapojene takto:

Kód: Vybrať všetko

antena   <--->   router   <--->  PC
                          <--->  PC
                          <--->  RPI
                          <--->  TP-LINK <--->  RPI
                                         <--->  PC
0
Samozřejmě, že dědeček nemá kapesní hodinky poháněné elektřinou. Takový nesmysl si může vymyslit jen Saturnin. (Zdenek Jirotka, 1942)

Daevid
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 206
Dátum registrácie: 15 Nov 2007, 00:00

Re: Moze mi antena odpalit router?

Príspevok od používateľa Daevid » 12 Máj 2019, 13:45

K tvojej pôvodnej otázke "Moze mi antena odpalit router?", ak je anténa pripojená cez RJ45, tak ti nemôže odpáliť router. Iba ak by si to zle zapojil (konkrétne mám na mysli PoE). Na ďalšiu diagnostiku chýbajú informácie.
0

Používateľov profilový obrázok
zen
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 483
Dátum registrácie: 22 Nov 2013, 14:33
Bydlisko: Cadca

Re: Moze mi antena odpalit router?

Príspevok od používateľa zen » 12 Máj 2019, 13:56

Je zde este akasi ina moznost, nez ze technik mal pravdu a ze som zase mal ohromnu smolu?
0
Samozřejmě, že dědeček nemá kapesní hodinky poháněné elektřinou. Takový nesmysl si může vymyslit jen Saturnin. (Zdenek Jirotka, 1942)

Daevid
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 206
Dátum registrácie: 15 Nov 2007, 00:00

Re: Moze mi antena odpalit router?

Príspevok od používateľa Daevid » 12 Máj 2019, 14:06

Na tvoju otázku existuje nekonečne veľa odpovedí (ale ani jedna nemusí byť správna) ...
0

milansprlak
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 191
Dátum registrácie: 07 Feb 2014, 10:54
Bydlisko: Trstená
Vek: 31

Re: Moze mi antena odpalit router?

Príspevok od používateľa milansprlak » 12 Máj 2019, 14:11

Celkom tomu nerozumiem. Odpalil sa ti router ci modem? Ak ti odisiel router tak sa odpalil tak ze fungoval normalne a ty si ho vypol a uz ked si ho zapol nerozbehol sa?
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6203
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Moze mi antena odpalit router?

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 12 Máj 2019, 15:08

ja ti k tomu poviem tolko. par m. odo mna udrel blesk. odpaleny hlavny router, 2 wifi, ktore nan boli zapojene cez kabel. ale vonkajsia jednotka tiez pripojena na router to prezila - a to je umiestnena vonku. Vsetko to bolo mikrotik.
okrem toho mi odislo vsetko pripojene na hdmi a vyrazilo vsetky 3 poistky na stlpe.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
AlbiDartanan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1899
Dátum registrácie: 09 Júl 2009, 00:00
Vek: 39

Re: Moze mi antena odpalit router?

Príspevok od používateľa AlbiDartanan » 12 Máj 2019, 18:37

Troška sme sa posunuli z tou schémou ale ešte stále chýbajú presné typy ("anténa" taká a taká ,TP link taký a taký ).

Môže to byť chyba injektorov , chyba káblov , nesprávneho zapojenia , nejakého prepätia ....

Vedel by si si tie veci odskúšať samostatne ???

Nepoplietol si si pri zapájaní do injektora káble (teda aspoň dúfam že máš pre ten "access point" / teda že to nieje robené ako sa niekedy robí prerábkov káblu ) ???

Poznáš takú vecičku ako je POE ????
0
"Possible is that which can be done immediately, impossible that which takes a little longer..."
intitle:"index of " XXX YYY -html -htm -php -asp -cf -gsp
Mamont. Largest FTP Search Engine = http://www.mmnt.ru/int/
http://www.mmnt.net/

Používateľov profilový obrázok
zen
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 483
Dátum registrácie: 22 Nov 2013, 14:33
Bydlisko: Cadca

Re: Moze mi antena odpalit router?

Príspevok od používateľa zen » 12 Máj 2019, 19:54

Rebrik je zhnity, nechce sa mi lezt na strechu, aj tak mam dojem, ze na antene nebolo nic napisane. Na shorelom routeru nie je nic, ohlasoval sa ako CC&C Technology.

Odskusat nie je co, teraz vsetko funguje. Ziaric technik odniesol, router sa nezapne.

Problem v kabloch to nie je, inac by to nefungovalo ked sa vymenil router resp. by ho to s najvetsou p. take odpalilo. Kable som si nemohol poplest, lebo som len vytiahol predlzovacku zo zastrcky a po pol minute zase zastrcil.

POE - hadam Power On Ethernet. Toto som mal tak trocha na mysli, ze antena pustila 12V do data. Podla toho, co pisal Daevid je to vylucene.
0
Samozřejmě, že dědeček nemá kapesní hodinky poháněné elektřinou. Takový nesmysl si může vymyslit jen Saturnin. (Zdenek Jirotka, 1942)

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2564
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: Moze mi antena odpalit router?

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 12 Máj 2019, 20:12

Preklep, power over ethernet. A napájanie ide po dátových vodičoch bežne.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok