Úprava predného plastového panela

Pomoc s ostatnými vecami okolo elektroniky

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5637
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Úprava predného plastového panela

Príspevok od používateľa mr.dred » 13 Máj 2019, 00:54

Chcel by som nejako jednoducho upraviť fazónu predného panelu zo sat.tuneru. Jedná sa mi o vyplnenie dier a "prelisu" nejakým vhodným tmelom, ktorý bude dostatočne tvrdý a dobre brúsiteľný. Finálna úprava - nástrek farbou, popis - propisot, alebo samolepka. Cez panel budú "čúhať" len osky prepínačov a potenciometrov (uchytené na subpanely)
Alebo máte nejaký iný návrh ?
(k fréze prístup nemám a nejaká autolakýrnická alchýmia mi je vzdialená :oops: )
satt.png
Našiel som nejaký produkt na tmelenie plastov. Nemáte niekto skúsenosti ?
Prílohy
plast.jpg
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10146
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Úprava predného plastového panela

Príspevok od používateľa 5ko » 13 Máj 2019, 09:02

Ja by som to celé prekryl nejakým tenkým plastom a prilepil dokopy.Napr. z výstražných bezpečnostných nápisov.Keď ich nahreješ, tak okopíruješ aj hrany .
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Úprava predného plastového panela

Príspevok od používateľa jenda23 » 13 Máj 2019, 09:12

epoxid....
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

maher
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 593
Dátum registrácie: 10 Sep 2008, 00:00

Re: Úprava predného plastového panela

Príspevok od používateľa maher » 13 Máj 2019, 11:37

ak máš taký istý zvyšný plast, tak ho nastrúhaj a roztop v nejakom rozpúšťadle (trichlór, toulen...) na hustú kašu a dieru vyplň a vybrus, ak tam budú bublinky a prasklinky, tak postup opakuj
samozrejme farbu z okolia diery odstraň a stykovu plochu tiež natri rozpúšťadlom, aby sa povrch naleptal a lepšie spojil
0

Používateľov profilový obrázok
amater63
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2632
Dátum registrácie: 02 Máj 2016, 16:02
Bydlisko: Morava-č.r.

Re: Úprava predného plastového panela

Príspevok od používateľa amater63 » 13 Máj 2019, 21:20

Ahoj,pokud by mi nešlo o zaoblené tvary,tak jak jsou- bych zvolil jinou cestu.(Mluvím za sebe.),a není pochyb že si poradíš. Sklotextit-docela dobrý matroš na opacování,...Já podle sebe než bych dal do nějakých tmelů a kde co tak bych dal potom na povrchovou ůpravu čelního panelu,za pár kaček.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok