AVC napaťovo riadená

Pomoc s ostatnými vecami okolo elektroniky

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Radus
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1497
Dátum registrácie: 27 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 42

AVC napaťovo riadená

Príspevok od používateľa Radus » 10 Apr 2020, 18:57

Zdravím vospolok, hľadám nejaké zapojenie automatického riadenia úrovnei, ale aby bola možnosť riadenia výstupnej úrovne napäťovo. Potrebujem vlastne AVC ktorá my bude držať výstupnú úroveň, ale tá sa bude dať riadiť napäťovo. Hádam som to vysvetlil tak ako tomu ja v svojej kotrbe chápem :)
Potrebujem to potom riadiť pomocou prevodníka DA.
Nestretol sa nikto s niečím takým? Našiel som nejaké zapojenia ale buď tam bol trimer na nastavenie zosilnenia v obvode usmerňovača, alebo trimer na nastavenie úrovne z usmerňovača...
A nechcem tam trepať LM13700 :)
Ďakujem za každú pomoc. R.
0

Používateľov profilový obrázok
daqq
Power user
Power user
Príspevky: 2528
Dátum registrácie: 10 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Re: AVC napaťovo riadená

Príspevok od používateľa daqq » 10 Apr 2020, 19:08

Aku sirku pasma, aku uroven signalu? Mozes pouzit priamo multiplying DAC - su D/A prevodniky ktore priamo umoznuju to, ze pripojis signal na VREF a vystup mas VREF skalovany podla nastavenej hodnoty.
0
Outsource your thinking: Get religious!
Zistenie: Ked robite sucasne v C, C++, C#, Matlabe, trocha pokukujete po VHDL, sialenstvo nemoze byt daleko...este stastie, ze som lietadlo a nemam tieto problemy.

Používateľov profilový obrázok
Radus
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1497
Dátum registrácie: 27 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 42

Re: AVC napaťovo riadená

Príspevok od používateľa Radus » 10 Apr 2020, 19:22

Jedna schéma je napríklad na obrázku, kde vlastne ten zakrúžkovaný trimer potrebujem riadiť elektronicky. Nemyslím si žeby šírka pásma bola nejak kritická, keďže sa podľa mňa jedná až o úpravu usmerneného signálu.
Ešte mi napadlo že niekde mám zašitý elektronický potenciometer, tak možno to skúsim s ním...
Prílohy
AVC.JPG
0

Napísať odpoveď