Adruino - ovládanie nezávislého kúrenia

Sekcia určená pre Arduino nadšencov

Moderátor: Moderátori

MarekRS2
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 25 Jan 2011, 00:00
Bydlisko: Levice
Vek: 33

Adruino - ovládanie nezávislého kúrenia

Príspevok od používateľa MarekRS2 » 16 Mar 2017, 21:58

Zdravím, potreboval by som poradiť.. Našiel som na jednej stránke kód pre Arduino UNO na ovládanie nezávislého kúrenia. V pôvodnej verzii autor používa na meranie teploty senzor MAX6675. Ja som si svojpomocne upravil kód a na meranie teploty používam senzor DS18B20.

Kompilácia prebehne v podstate v poriadku, priebeh po aktivovaní "kúrenia" je tiež OK až po 60. sekundu. Vtedy príde požiadavka na opätovné meranie teploty ale tu nastáva problém (viď prílohy). Teplota na začiatku je dajme tomu 24°C, po 60 sekundách by malo byť, dajme tomu, 34°C, alebo aj 70° ak nahrejem senzor umelo zapalovačom.. Ukazuje však stále 24°C a s tým prichádza chyba a následné prerušenie procesu kúrenia.
Ešte jednoduchý popis v skratke: po pripojení GND na pin 2 sa zapne ventilátor a čerpadlo pre chladiacu kvapalinu spolu so žhavičom a do toho začína pulzovať palivové čerpadlo frekvenciou cca 2Hz (metering pump). Kontrola teploty by mala prebehnúť pri aktivovaní a po spomínaných 60 sekundách a potom priebežne počas procesu kúrenia až pokým voda nedosiahne teplotu 70°C. Štartovať sa pokúša 3x. Ak ani po 3 neúspešných štartoch nie sú splnené podmienky, jednotka sa vypne a o ďalší štart sa nepokúša až po odpojení pin 2 alebo reset.

Som v tomto úplný amatér a tak by som Vás poprosil o radu ak by to bolo možné. Pokiaľ by sa na to niekto chytal a vedel by poradiť, bol by som povďačný :)





! Téma presunutá do správnej sekcie. presunul: 17.3.2017 mirosne !
Prílohy
Standheizung.png
0
Naposledy upravil/-a MarekRS2 v 18 Mar 2017, 20:28, upravené celkom 1 krát.

Používateľov profilový obrázok
djwiktor
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 01 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: Šaľa
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Re: Adruino - ovládanie nezávislého kúrenia

Príspevok od používateľa djwiktor » 16 Mar 2017, 22:21

ja tam vidim ten problem, ze ty urobis sensors.requestTemperatures(); iba na zaciatku voidu startWebasto. Ale dalej vo voide pracujes iba s tymto meranim, aj po tej 60tej sekunde v tvojom loope
// Start the combustion process
for(int i = 0; i <= 1000; i++){....

do toho loopu by si mal requestovat teplot, lebo v ramci tejto slucky ty potom sledujes a porovnavas teplotu - ake kedze ju uz v ramci slucky nenacitas znovu, tak pouzivas stale rovnaku hodnotu z prveho merania na zaciatku voidu startWebasto.

Snad je to pochopitelne.
0
Tlacim na 3D tlaciarni Felix 3.0 dual
Stormchasers.sk

MarekRS2
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 25 Jan 2011, 00:00
Bydlisko: Levice
Vek: 33

Re: Adruino - ovládanie nezávislého kúrenia

Príspevok od používateľa MarekRS2 » 17 Mar 2017, 13:58

Ďakujem, mal si pravdu. Posunul som sa ďalej, teplotu to už meria ale zasa len do cca 70tej sekundy. Malo by to merať teplotu počas celej doby kúrenia a reagovať na jej zmenu. po nahriatí senzora na cca 100 stupňov jednotka veselo kúri ďalej. Mala by vypnúť pri 70°C a prepnúť sa do režimu "stand by" kedy ide len obehové čerpadlo a znova začať kúriť pri poklese teploty myslím o 6°C.
0

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2572
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: Adruino - ovládanie nezávislého kúrenia

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 17 Mar 2017, 14:07

Dobrý deň,

Tak sa pozrite, kde ešte používate hodnotu premennej s teplotou - možno ste na niektoré miesto zabudli a používate na ňom starú teplotu.
0

stanleyv
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 738
Dátum registrácie: 14 Máj 2007, 00:00
Bydlisko: Trnava
Vek: 51

Re: Adruino - ovládanie nezávislého kúrenia

Príspevok od používateľa stanleyv » 19 Mar 2017, 13:07

Možno by bolo lepšie tu dáť kód programu a bolo by to na pár postov a úprav. Zo screenu komunikácie s kompom to veľa nepovie ....
0
Ak nakupuješ často na ebay, Banggood, Aliexpres a pod., tu sa zaregistruj a môžeš ušetriť:
https://www.bonusway.cz?r=6361768

„Jediná druhá šance, kterou máme, je udělat stejnou chybu podruhé.“
David Mamet

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok