Arduino sleep a wake up

Sekcia určená pre Arduino nadšencov

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
ITIaster
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 177
Dátum registrácie: 01 Jún 2014, 13:00
Vek: 25

Arduino sleep a wake up

Príspevok od používateľa ITIaster » 12 Dec 2017, 01:10

Zdravím, potrebujem pomoc s problémom prepínania arduina do sleep modu a následného zobudenia, mam použité interrupty na oba príkazy ale pri zobudení mi nenabehne display...
program síce beží lebo základnú funkciu vykonáva ale nevypisuje mi hodnoty na display, používam I2C backpack a pred prepnutím do sleep modu pošlem príkaz "lcd.off();" a po opetovnom zobudení "lcd.on();" no po zobudení už nenabehne display naspäť, no keď dám príkaz na sleep preč tak mi to funguje ako hodinky...

program sem veľmi hádzať nechcem ma totiž asi 600 riadkov :D
ak to bude nutné spravim nejakú maketu programu :D :D ale myslím si že chyba je v tomto že v príkaze na sleep mam aj vypnutie ADC
"LowPower.powerDown(SLEEP_FOREVER , ADC_OFF, BOD_OFF);" a potom nemam žiaden príkaz na ich opatovné prebudenie ...

PS.: sorry za gramatiku píšem to narýchlo...
0
"Nemôžete sa báť ľudí, že vám ublížia, pretože ak sa budete obávať života, nikdy nebudete žiť..."
Chester Bennington

stefanSK
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 752
Dátum registrácie: 24 Jún 2010, 00:00
Bydlisko: Trnava
Vek: 68

Re: Arduino sleep a wake up

Príspevok od používateľa stefanSK » 12 Dec 2017, 07:17

Ja som mal podobný problém s ATmega128A. Vyriešil som to tak, že po zobudení zo sleep som znova inicializoval I2C.
0
S.K.

peterple
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2328
Dátum registrácie: 25 Jún 2013, 21:06
Bydlisko: Krajné
Vek: 57
Kontaktovať používateľa:

Re: Arduino sleep a wake up

Príspevok od používateľa peterple » 26 Dec 2017, 23:17

Nuž to sú také veci čo za teba nikto neodladí. Jednak by si mal pozrieť do zdrojáka tej "knižnice" a zbadal by si že, čo pred sleep sa vypína to sa po zobudení zase aj zapne. Ale ako všetci vieme je to o detailoch. Takže osciloskop (logický analyzátor) povie či je nejaká komunikácia na I2C zbernici. A potom sa ide ďalej a hľadá sa čo je zlé. Na debug treba využívať sériovú linku a terminál. Oboje ti arduino podporuje.
0
Ukáž múdremu chybu a on sa ti poďakuje. Ukáž chybu hlupákovi a on sa urazí.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok