Software serial - Atmega 128

Sekcia určená pre Arduino nadšencov

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
ITIaster
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 177
Dátum registrácie: 01 Jún 2014, 13:00
Vek: 25

Software serial - Atmega 128

Príspevok od používateľa ITIaster » 06 Jan 2018, 17:12

zdravím, dnes som sa rozhodol svoj projekt rozšíriť o BT modul (HC-06) a kedže mam už 2 hardwarove seriove linky použité tak som si chcel vytvoriť dalšiu, tak ako to bežne robím na atmega328, cez software serial, lenže po kompilácii mi vyskočilo v chybovom okne toto :
"#error "ATmega64 and ATmega128 doesn't support SoftSerial!"
a tak guglim už dlhšie po nejakej knižnici či nejakom riešení no bohužiaľ nenašiel som, no na pár fórach bolo uvedené že sa im to podarilo, akurát že RX pin musel byť na HW interrupte, čo by problém nebol ale mne to nefunguje vobec :crying: :crying: :crying:
máte tu s tým niekto skúsenosti ?

btw: používam arduino IDE s rožšírením na MEGACORE - je to atmega128, 16mhz externý oscilátor (ani zmena oscilátora nepomohla, proste mi to neskompiluje...)
0
"Nemôžete sa báť ľudí, že vám ublížia, pretože ak sa budete obávať života, nikdy nebudete žiť..."
Chester Bennington

Používateľov profilový obrázok
roboulbricht
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 156
Dátum registrácie: 07 Jan 2015, 12:01
Bydlisko: Banská Bystrica
Vek: 54
Kontaktovať používateľa:

Re: Software serial - Atmega 128

Príspevok od používateľa roboulbricht » 06 Jan 2018, 19:18

To používaš toto MCUdude/MegaCore? Podľa zdrojákov tam má nejaké SoftwareSerial.

https://github.com/MCUdude/MegaCore/tre ... wareSerial
0

Používateľov profilový obrázok
ITIaster
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 177
Dátum registrácie: 01 Jún 2014, 13:00
Vek: 25

Re: Software serial - Atmega 128

Príspevok od používateľa ITIaster » 06 Jan 2018, 19:47

presne toto používam, no a keď dám kompilovať tak mi tam skočí chyba...
alebo je možno chyba samotne IDE ? lebo používam najnovšiu verziu...
btw tiež som si všimol v komentároch že software serial for 128/64 MCU DUDE
a dokonca sú príklady na software serial v príkladoch ku "mojej doske AtMega 128"...
0
"Nemôžete sa báť ľudí, že vám ublížia, pretože ak sa budete obávať života, nikdy nebudete žiť..."
Chester Bennington

Používateľov profilový obrázok
roboulbricht
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 156
Dátum registrácie: 07 Jan 2015, 12:01
Bydlisko: Banská Bystrica
Vek: 54
Kontaktovať používateľa:

Re: Software serial - Atmega 128

Príspevok od používateľa roboulbricht » 06 Jan 2018, 21:23

Ten problém je v tom, že v IDE sa nainštaluje verzia 2.0.0. To vydal niekedy v máji. Tam je naozaj v zdrojáku SoftwareSerial.h na riadku 45 ešte ten error. Vtedy to ešte nemal naprogramované. Odvtedy na tom dosť intenzívne pracuje a vidno, že postúpil s podporou ďalej.

https://github.com/MCUdude/MegaCore/com ... 20a9092e89

Keďže to ešte nemá v distre, tak jedine skúsiť stiahnuť z GitHub ako ZIP. A nahradiť adresár nainštalovaný z distra týmto ZIPom na rovnakej ceste. Na nejakej takejto ceste to bude a treba ZIP rozbaliť do tohoto adresára

c:\Users\Robo\AppData\Local\Arduino15\packages\MegaCore\hardware\avr\2.0.0\
0

Používateľov profilový obrázok
ITIaster
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 177
Dátum registrácie: 01 Jún 2014, 13:00
Vek: 25

Re: Software serial - Atmega 128

Príspevok od používateľa ITIaster » 06 Jan 2018, 23:58

fuuuuu ako neviem či to aj bude fungovať lebo nemám to teraz ako vyskúšať ale už to skompilovalo, som ti veľmi vďačný, veľmi si mi pomohol lebo už som sa zľakol že budem musieť vymeniť tu 128 za 2560 a kým by to prišlo z číny tak by som to nestihol dokončiť, som ti fakt veľmi vďačný :) skúšať to budem cca o 2 týždne, potom hodím feedback či to funguje :)

PS.: zrejme by som mal asi uploadnúť všetky knižnice takto :D aby sa mi to už nestalo :D ešte raz vďaka :)
0
"Nemôžete sa báť ľudí, že vám ublížia, pretože ak sa budete obávať života, nikdy nebudete žiť..."
Chester Bennington

Používateľov profilový obrázok
ITIaster
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 177
Dátum registrácie: 01 Jún 2014, 13:00
Vek: 25

Re: Software serial - Atmega 128

Príspevok od používateľa ITIaster » 14 Jan 2018, 18:24

tak včera som to skúšal, prv mi to nešlo a potom som našiel v príklade že ktoré piny môžu byť použité ako RX, prepájkoval som to, zmenil program a ide to :) ďakujem ti, veľmi si mi pomohol :)
0
"Nemôžete sa báť ľudí, že vám ublížia, pretože ak sa budete obávať života, nikdy nebudete žiť..."
Chester Bennington

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok