ESP32-CAM - Stream

Sekcia určená pre Arduino nadšencov

Moderátor: Moderátori

bibibo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 625
Dátum registrácie: 05 Nov 2009, 00:00
Bydlisko: Bratislavský kraj

ESP32-CAM - Stream

Príspevok od používateľa bibibo » 25 Apr 2019, 16:46

Ahojte,

mam modul ESP32-CAM a v nom nahrany CameraWebServer z IDE Arduino. Probllem je vsak, ze stream funguje v jednom case len na jednom zariadeni. Hladam nejake riesenie ako by som mohol pozerat stream na viacerych zariadeniach v rovnakom case. Skusal som na Linux server nainstalovat Home Assistant alebo Shinobi, ale nefungovalo to spolahlivo resp. takmer vobec. Tiez by som chcel vyriesit zaznam streamu. Mate niekto s tym skusenost ?
0

Používateľov profilový obrázok
Mat77
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 749
Dátum registrácie: 11 Nov 2012, 08:30
Bydlisko: Košice
Vek: 28

Re: ESP32-CAM - Stream

Príspevok od používateľa Mat77 » 25 Apr 2019, 16:56

Ahoj,

Ten príklad z knižnice je iba pre jedného klienta, možno keď pohľadáš, bude aj pre viac, ja som neskúšal.

Keď máš dostupný server, skús sa pozrieť na Motion + MotionEye https://github.com/ccrisan/motioneye/wiki
Vie to nahrávať a veľa ďalších vecí ako originál NVR.
0

bibibo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 625
Dátum registrácie: 05 Nov 2009, 00:00
Bydlisko: Bratislavský kraj

Re: ESP32-CAM - Stream

Príspevok od používateľa bibibo » 26 Apr 2019, 09:29

Ok. Idem pohladat a vyskusam ten Motion.
0

bibibo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 625
Dátum registrácie: 05 Nov 2009, 00:00
Bydlisko: Bratislavský kraj

Re: ESP32-CAM - Stream

Príspevok od používateľa bibibo » 28 Apr 2019, 14:50

Ahoj, takze pre dosku ESP32-CAm som pouzil Micro-RTSP a na Linuxe Motion + MotionEye. Za tia peniaze to funguje celkom dobre.
Mam vsak este dve veci, ktore by som potreboval vyriesit. Po restarte alebo zapnuti ESP32-CAM sa tento modul nikdy nepripoji na WiFi na prvy raz. Musim restartnut a potom sa pripoji. Mozno by sa to dalo programovo osetrit. S Arduinom iba zacinam, taze musim este dostudovat.
A este posledna vec, ak pozeram stream priamo z kamery resp. IP adresy modulu, tak ten obraz je plynulejsi ako ked pozeram stream zo servera Motion. Je to len detail. Mozno treba sa pohrat s nastavenim.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok