Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Pripomienky a vylepšenia

Pripomienky a vylepšenia

Odkážte nám čo by ste chceli zlepšit na našej stránke

Moderátori: zawin, Moderátori

Re: Pripomienky a vylepšenia

Odoslaťod technikus110 » 15 Nov 2018, 12:45

5ko: Ale o to neskôr pôjdeš do dôchodku. Stálo ti to za to?
technikus110
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Vek: 59.55
Založený: 28.06.2018
Paragraf: 24

Odoslaťod 5ko » 15 Nov 2018, 17:33

Už 5 mesiacov nadsluhujem. :thumbup:
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.
5ko
Obrázok používateľa
Power user
Power user
Vek: 63.37
Založený: 18.02.2010

Odoslaťod maskrtnik01 » 05 Feb 2019, 15:02

Vidím, že spamboti to tu majú radi. Nedá sa to nejako systematicky riešiť?
Aj kto si pozrie BANlist, väčšina nových oznamov sa týka práve spambotov.
Prílohy
Snímka obrazovky 2019-02-05 o 14.00.42.png
maskrtnik01
Obrázok používateľa
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Vek: 22.57
Založený: 20.07.2010

Odoslaťod josek » 27 Apr 2019, 09:18

Prečo sa nedá dať do prílohy ľubovoľný súbor, v mojom prípade .cdr ?
josek
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Založený: 10.01.2012

Odoslaťod zdeno6505 » 27 Apr 2019, 10:42

Skús zip, rar.
Prílohy
2020.7z
(1.25 MiB) Stiahnutá 9 krát
Amatéri postavili Noemovu archu, profesionáli Titanic.
zdeno6505
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Založený: 04.08.2010

Odoslaťod romiadam » 03 Jún 2019, 16:31

Ahoj Zawin,

bolo by dobre nastavit niekde v systeme, ze ak je uzivatel novacik (ma menej svojich Tem ako 10 alebo 20(nie prispevkov)), tak pred uverejnenim prispevku mu vyskoci obrovke okno kde bude napisane obrovskym pismom ze nech 100% definuje svoj problem a neh nezabudne na ziadne detaily, z dovodu aby odpoved bola co najlepsia/najvystiznejsia.
Taktiez tak ako ti co dostanu napomenutie svietia na ruzovo, tak isto by novacik mal svietit na napr. na zlto alebo na inu vhodnu farbu kym neuverejni 10-20 svojich tem. Ocakavam od tohoto, ze po 10-20 svojich presne definovanych tem sa uz nauci presne popisovat problem.
Alebo trosku komplikovanejsie ale naopak viac presnejsie namiesto 10-20 tem by ho mohli hodnotit bodmi od 1-5 samotni uzivatelia (to ze ako definoval svoj problem) a na na zaklade dosihnutia neakeho poctu bodov (kazde hodnotenie popisu problemu danej temy by sa zpriemerovalo t.j.) by statil status "Novacik" (zltu farbu). Ta Zlta farba by aj novacika motivovala do toho aby dostal dobre hodnotenie od uzivatelov/administratorov a prestal svietit na Zlto. Bolo by to nieco ako zbavit sa na aute samolepky "Z" zaciatocnik.

Priklad pre pochopenie: Hranica straty statusu Novacik je povedzme 3 body. Tema1, hodnotilo ho 5 uzivatelov, priemer hodnotenia 2 - ostava novacikom. Tema2, hodnotilo ho 8 uzivatelov, priemer hodnotenia 3. Zatial jeho hodnotenie z 2 a 3 je 2,5, este ostava Novacik. Tema3, hodnotilo ho 10 uzivatelov, priemer hodnotenia 5. Vysledny priemer z 2, 3 a 5 je 3,33 - Straca staus Novacik a presane svietit na Zlto.

Idealny priklad je tento ( https://svetelektro.com/modules.php?nam ... c269df03ab )

Precitaj si dotycneho prvy prispevok (02 Jún 2019, 13:19), potom moju reakciu na problem (02 Jún 2019, 13:19) a potom jeho reakciu na moju radu (02 Jún 2019, 13:56). Vsetko co som napisla bolo zbytocne. Este stoji za to si precitat moju reakciu nizzsie (03 Jún 2019, 15:16).

Dakujem za porozumenie.
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje
romiadam
Obrázok používateľa
Ultimate člen
Ultimate člen
Založený: 09.04.2008

Odoslaťod Dolfi » 03 Jún 2019, 19:05

5ko napísal:Už 5 mesiacov nadsluhujem. :thumbup:

Chápem, že utekáš od domácich povinností ... :wink:

Ale, treba isť skôr do predčasného dôchodku, ako nadsluhovať, (najmä ak sa živíš sám). Nemusíš platiť odvody a o to, o čo prídeš znížením dôchodku, sa vyrovná asi až po 17 rokoch. Budeme vlastne ešte toľko žiť ?
Druhotriedny nadriadený si nikdy nevyberie prvotriedneho ale treťotriedneho podriadeného.
Dolfi
Obrázok používateľa
Power user
Power user
Vek: 66.53
Založený: 17.08.2008

Odoslaťod zawin » 04 Jún 2019, 18:13

Ahoj romiadam,
ďakujem Ti za tvoj nápad s nováčikmi. Áno, súhlasim s tým, že treba lepšie nasmerovať nových užívateľov aby vedeli zrozumiteľne napísať svoju požiadavku na fórum.
Myslím že riešením by bolo lepšie informovať pri registracii ako postupovať pri zadávaní príspevkov na fórum, čo by mohlo byť súčasťou aj registračného mailu. Skúsim nad tým ešte hlbšie popremýšlať a prípadne to podopĺnať do procesu registrácie.

Nemyslím si že by bolo vhodné hneď po registracii užívatela nejakým spôsobom "nálepkovať". Nechcem aby mal pocit že po registracii je pod nejakým špeciálnym drobnohladom, čo bude viesť k tomu, že sa bude báť napísať aj vôbec niečo na fórum.

Ďakujem
Sú dve veci, ktoré sú nekonečné - vesmír a ľudská hlúposť. Ale s vesmírom som si ešte nie celkom istý. /Einstein/
zawin
Obrázok používateľa
Administrátor
Administrátor
Vek: 29.54
Založený: 17.07.2006
Paragraf: 21

Odoslaťod 5ko » 05 Jún 2019, 13:55

Farebné rozlíšenie užívatelov je predsa dané už teraz tými krúžkami.Nováčik pri registrácii by mohol mať práve zaužívanú zelenú ako greenhorn, ale tá je už použitá.
Bolo by však dobre upozorňovať pred písaním príspevku, alebo zadávaním novej témy, aby boli názvy čo najviac vystihujúce problém, a hlavne aspoň názov témy aby bol pravopisne správny,pretože to trhá nervy aj oči , keď už v názve témy je spústa pravopisných chýb.
Na to, že niekto nevie kde napísať mi a kde my sme si už zvykli,ale aj to svedčí o intelekte uživatela.
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.
5ko
Obrázok používateľa
Power user
Power user
Vek: 63.37
Založený: 18.02.2010

Predchádzajúca

Naspäť na Kniha prianí a sťažností

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

Forums ©
Autor stránky je Ondrej Závodský(zawin), o graficky design sa stará Ľuboš Fabo(BUFU).

TOPlist