Vývoj android aplikácie Svetelektro

Odkážte nám čo by ste chceli zlepšiť na našej stránke

Moderátori: zawin, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
zawin
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2639
Dátum registrácie: 17 Júl 2006, 00:00
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Vývoj android aplikácie Svetelektro

Príspevok od používateľa zawin » 27 Jún 2012, 09:53

Ahojte,
android telefony sa v poslednom case dost rozsirili, preto som zacal uvazovat o vytvoreni aplikacie Svetelektro prave pre tento OS. S naprogramovanim aplikacie by nebol problem, chcem vas vsak poprosit o napady ake funkcie by ste v aplikacii privitali.
Ja som zatial rozmyslal o vyhladani v amaterskych radiach a KTE a zisteni najblizsej predajne s elektrosuciastkami na zaklade vasej polohy.
0
Sú dve veci, ktoré sú nekonečné - vesmír a ľudská hlúposť. Ale s vesmírom som si ešte nie celkom istý. /Einstein/

neznamy

Re: Vývoj android aplikácie Svetelektro

Príspevok od používateľa neznamy » 27 Jún 2012, 11:24

tak to sa budeš musieť snažiť aby si prekonal elektrodroida :) :) Škoda že ti nemám ako pomosť :(

Používateľov profilový obrázok
zawin
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2639
Dátum registrácie: 17 Júl 2006, 00:00
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Vývoj android aplikácie Svetelektro

Príspevok od používateľa zawin » 27 Jún 2012, 12:22

No uvidime, ja skor hladam napady, co by bolo uzitocne z elektrikarskeho hladiska mat v mobile :)
0
Sú dve veci, ktoré sú nekonečné - vesmír a ľudská hlúposť. Ale s vesmírom som si ešte nie celkom istý. /Einstein/

Používateľov profilový obrázok
jaromir
Power user
Power user
Príspevky: 4538
Dátum registrácie: 08 Júl 2011, 00:00
Vek: 40

Re: Vývoj android aplikácie Svetelektro

Príspevok od používateľa jaromir » 27 Jún 2012, 12:30

Internetove pripojenie :)

Ja som mal takychto aplikacii viacero, teda dve minimalne, ale vzdy to skoncilo tym, ze som sa cez to prelistoval a zistil som, ze podstatnu cast tychto veci viem aj tak alebo si ich viem rychlo vygooglit, kde su informacie cerstvejsie; pripadne zratat nrychlo v hlave, clovek si pocvici mozog. Ako hracka je to pekne, ale neviem si predstavit taky elektrodriod ako denne pouzitelnu vec.
0

Používateľov profilový obrázok
MacGyver
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1434
Dátum registrácie: 01 Júl 2007, 00:00
Bydlisko: Ruzinov
Vek: 35

Re: Vývoj android aplikácie Svetelektro

Príspevok od používateľa MacGyver » 27 Jún 2012, 14:56

Ahoj Zawin

Nechcem ta odradzat, ale tvoje usilie by moholo vyjst zbytocne nazmar. Bolo by vhodnejsie pouvazovat nad odclenenim bazarovej sekcie a vytvorit nejaky inzertny modul, pripadne poriesit existujuce problemy, ziadosti. Ked uz bazar tak odclenit aj temu pochvalte sa svojimi fotografiami a miesto toho pridat moznost, aby mal user nejaku vlastnu galeriu....Aplikacia bude sice fajn, ale lepsie by bolo naplno spravovat stranku.

Ale aby som sa vyjadril vecne aj k teme, tak apliacia by mohla IMHO obsahovat listovanie fora, clankov, rychle vyhladavanie, kontakty, pripade moznost opytat sa niekoho online a cosi niekto potrebuje narychlo a je mimo domu a PC..Mozes pouvazovat nad informaciami pred radioamatermi, notifikaciou o burzach a pod.

Jednu vec viem urcite, nechcem v apliacii relamy. Na samotnej stranke je ich dost, vratane reklamy priamo medzi clankami, ked reklamy je viac jak clankov samotnych, ale mam pre to ciastocne pochopenie.
0
/home sweet /home ..
Canon EOS 60D owner

Split

Re: Vývoj android aplikácie Svetelektro

Príspevok od používateľa Split » 27 Jún 2012, 15:24

zawin napísal:No uvidime, ja skor hladam napady, co by bolo uzitocne z elektrikarskeho hladiska mat v mobile :)
vies co by bolo uzitocne? Aspon pre najbeznejsie pouzivane suciastky spravit katalog zapojenia vyvodov a hlavne parametre. JE to mozno trocha zlozite (alebo aj nie? ). Fungovalo by to bud tak, ze by si nahodil nazov suciastky, a vyhladalo by ti ju, alebo by si nahodil parametre, a vyhodilo by ti suciastky, ktore mozes pouzit. Popr. moznost hladat alternativu k danemu tranzistoru atd.

Používateľov profilový obrázok
Peťus
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3940
Dátum registrácie: 07 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: Praha
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Vývoj android aplikácie Svetelektro

Príspevok od používateľa Peťus » 27 Jún 2012, 15:53

K čemu aplikaci, která se bude připojovat k netu, když se rovnou můžu na ten net podívat???

Sorry, ale jak zde bylo psáno, na tohle se vykašli a věnuj se raději stránce...
0
https://chiptron.cz - novinky ze světa elektro (Arduino, Raspberry Pi, STM32, ESP8266, ESP32,...)

Používateľov profilový obrázok
zawin
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2639
Dátum registrácie: 17 Júl 2006, 00:00
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Vývoj android aplikácie Svetelektro

Príspevok od používateľa zawin » 28 Jún 2012, 20:29

A co tak spravit aplikaciu na evidenciu suciastok? Objednane suciastky vacsinou pridu aj s ciarovymi kodmi a smartfon ciarove kody citat vie, takze by sa mohla takto viest evidencia suciastok.
0
Sú dve veci, ktoré sú nekonečné - vesmír a ľudská hlúposť. Ale s vesmírom som si ešte nie celkom istý. /Einstein/

Používateľov profilový obrázok
Peťus
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3940
Dátum registrácie: 07 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: Praha
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Vývoj android aplikácie Svetelektro

Príspevok od používateľa Peťus » 28 Jún 2012, 20:31

to už je lepší nápad :-)
ale používají se i QR kody a poslední době častěji než čárové
0
https://chiptron.cz - novinky ze světa elektro (Arduino, Raspberry Pi, STM32, ESP8266, ESP32,...)

Používateľov profilový obrázok
zawin
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2639
Dátum registrácie: 17 Júl 2006, 00:00
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Vývoj android aplikácie Svetelektro

Príspevok od používateľa zawin » 28 Jún 2012, 20:41

To je v podstate uz jedno, ide o to ze ked si objednate suciastky tak vam pridu obycajne aj oznacene ciarovym kodom. To by zjednodusovalo pracu nakolko keby si chcel upravit pocet suciastok stacilo by iba nasnimat kod a zmenit mnozstvo :)
0
Sú dve veci, ktoré sú nekonečné - vesmír a ľudská hlúposť. Ale s vesmírom som si ešte nie celkom istý. /Einstein/

marek181818

Re: Vývoj android aplikácie Svetelektro

Príspevok od používateľa marek181818 » 28 Jún 2012, 20:53

Peťus napísal:K čemu aplikaci, která se bude připojovat k netu, když se rovnou můžu na ten net podívat???

Sorry, ale jak zde bylo psáno, na tohle se vykašli a věnuj se raději stránce...
Ta aplikacia co by nasla nahrady suciastok, ci zapojenia vyvodov a co tak spravit ab y to neslo cez net ale napr priamo z mobilu, ved keby to malo aj desiatok ci stovky MB ved, pamatove karty ma hadam kazdy v hentakych mobiloch, ja som mal b obycajnom mobile samsung 8gb kartu mal som nan nej max 500mb, teraz som tam dal 4gb

Používateľov profilový obrázok
Peťus
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3940
Dátum registrácie: 07 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: Praha
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Vývoj android aplikácie Svetelektro

Príspevok od používateľa Peťus » 28 Jún 2012, 20:55

tak to jsi ty... a ne všichni jsou jako ty ;-)
0
https://chiptron.cz - novinky ze světa elektro (Arduino, Raspberry Pi, STM32, ESP8266, ESP32,...)

marek181818

Re: Vývoj android aplikácie Svetelektro

Príspevok od používateľa marek181818 » 28 Jún 2012, 21:17

tak to je pravda, tak mi povedz ked ma plny fon co tam mas typujem ze pesnicky a tak a uricte z toho 3/4 ani nepouzivas :wink: :wink:

Používateľov profilový obrázok
Peťus
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3940
Dátum registrácie: 07 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: Praha
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Vývoj android aplikácie Svetelektro

Príspevok od používateľa Peťus » 28 Jún 2012, 21:25

momentálně: celkem 2GB, 200MB písničky, 700MB fotky a video a asi 200MB v pdf... ale já mám v telefonu jen to co používám, ale vím o lidech kteří jsou opravdu "závislí" na hudbě a poslouchají ji... ale zanechme OT
0
https://chiptron.cz - novinky ze světa elektro (Arduino, Raspberry Pi, STM32, ESP8266, ESP32,...)

mundokl
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 19 Mar 2014, 20:41

Re: Vývoj android aplikácie Svetelektro

Príspevok od používateľa mundokl » 19 Mar 2014, 20:42

ahoj vies robit rôzne aplikacie pre android? ak ano mal by som iny napad
0

Používateľov profilový obrázok
BFX
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2506
Dátum registrácie: 04 Sep 2013, 19:41
Bydlisko: Košice
Vek: 50

Re: Vývoj android aplikácie Svetelektro

Príspevok od používateľa BFX » 19 Mar 2014, 20:56

Ak by si dokazal ukocirovat nieco take, ze nasnimam kamerou ciarovy kod a vypluje mi datasheet tak ti budem ruky nohy bozkavat :D pripadne ti poslem basu nie piva ako Drakoushovi, ale rovno sampusu, pripadne dobreho tokajskeho :)

Ale je pravda ze je treba poriesit najprv muchy tohoto webu, napriklad sa mi stava ze otvorim urcitu temu v novom okne/zalozke a nic ... netusim cim to je, ale niekedy bez problemov inokedy na 4. krat. (pouzivam IE10 ak by si to chcel trosku ladit ;) )
0
“Nice looking” circuit construction doesn't always equate to good circuit performance.
http://www.arrl.org/files/file/Product% ... pter_1.pdf
Na predaj: p-bfx-predava-kto-zavaha-prerobi-t41148.html

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12406
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: Vývoj android aplikácie Svetelektro

Príspevok od používateľa boraicho » 19 Mar 2014, 21:01

ty použivaš IE?
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Používateľov profilový obrázok
BFX
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2506
Dátum registrácie: 04 Sep 2013, 19:41
Bydlisko: Košice
Vek: 50

Re: Vývoj android aplikácie Svetelektro

Príspevok od používateľa BFX » 19 Mar 2014, 21:04

boraicho: a ty pouzivas nieco ine? :D
0
“Nice looking” circuit construction doesn't always equate to good circuit performance.
http://www.arrl.org/files/file/Product% ... pter_1.pdf
Na predaj: p-bfx-predava-kto-zavaha-prerobi-t41148.html

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12406
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: Vývoj android aplikácie Svetelektro

Príspevok od používateľa boraicho » 19 Mar 2014, 21:17

ja som nikdy v živote IE nepoužil :) maximalne som pomocou IE stiahol operu to je fakt maximum. v počitači mam verziu IE 6.0 copyright 1995-2004 :D
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Používateľov profilový obrázok
BFX
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2506
Dátum registrácie: 04 Sep 2013, 19:41
Bydlisko: Košice
Vek: 50

Re: Vývoj android aplikácie Svetelektro

Príspevok od používateľa BFX » 19 Mar 2014, 21:24

boraicho: tak vidis to preto ze si ho nepouzil :P
A nezasierajme tu hlavnu temu, takze ked si chces vyjasnit nejake detaily, tak SS alebo nova tema :lol:
0
“Nice looking” circuit construction doesn't always equate to good circuit performance.
http://www.arrl.org/files/file/Product% ... pter_1.pdf
Na predaj: p-bfx-predava-kto-zavaha-prerobi-t41148.html

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok