Dajako sa to tu zasa serie...

Odkážte nám čo by ste chceli zlepšiť na našej stránke

Moderátori: zawin, Moderátori

Wicker

Dajako sa to tu zasa serie...

Príspevok od používateľa Wicker » 10 Júl 2012, 23:56

Zahrám sa na opakovacieho papagája... ale to tu nikoho zase neserie čo sa tu deje?

Narážam na momentálne témy a príspevky niektorých mladších užívateľov voči starším, je smutné, že táto "móda" sa nosí aj tu i keď ide iba o kritiku, možno niekedy trochu ostrejšiu a nikto s tým zase nič nerobí, ako aj posledne keď sme sa z tadeto viacerý zobrali a odišli.

To to v tedy bolo každému jedno? Aj keď sme sa vrátili (seba nepokladám ako nejaký prínos pre toto fórum), ale je vidieť, že dotyčný menej radia alebo sa radšej nevyjadrujú vôbec, to tu už vedenie chce aby sa na to vysral aj ten zvyšok, čo má pevnejšie nervy ?

A potom to tu bolo totálne o ničom? Je tu mnoho šikovných, ktorý by mohli prispieť článkami a pod., ale načo? Načo, keď výsledok je aký je... že si dáky sopliak dovolí vyskakovať na Nomena či Washu, toto by som si ja osobne nedovolil cez internet a osobne tobôž nie.

Taký spratek by mal asi moju odtlačku niekde na líci.

A preto s tým už konečne (zas a znovu) začnite niečo robiť, nech sa toto fórum už konečne niekam pohne a nie nech ide dolu vodou, ani ja sám tu už nenachádzam cenné informácie či veci z ktorých by som sa niečo priučil... a na iné fórum sa mi nechce, zvykol som si tu.

To len tak pred spaním... tak šup - šup na to.

mjankovic
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1430
Dátum registrácie: 09 Mar 2008, 00:00
Vek: 29
Kontaktovať používateľa:

Re: Dajako sa to tu zasa serie...

Príspevok od používateľa mjankovic » 11 Júl 2012, 00:16

Suhlas. A pri vačšine tém si už nepripadám ako na odbornom elektrotechnickom fore , ale niekde na nejakom tuning fore kde tam stavbár, stolár a kuchár mudruju ako maju zapojit ledky do svojho nového vytuningovaného favorita. Neviem či má toto forum nejaké štatistiky, ale mohlo by byt zaujímave vidiet štatistiky do cca roku spat a teraz v počte napísaných príspevkov uživatelmi čo su tu viac ako trebárs 2 roky.
0
Nechcem byt jednotkou , lebo je blízko nuly.

Používateľov profilový obrázok
Robio
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5398
Dátum registrácie: 11 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Dajako sa to tu zasa serie...

Príspevok od používateľa Robio » 11 Júl 2012, 00:33

Kašli na to roman...nechaj tomu voľný priebeh...tak či tak sa proti tomu nedá nič robiť, reps. dá ale to by narušilo pekné štatistiky návštevnosti na fóre a to bože chráň.

Keď je problém, tak za tie roky už poznáme dosť ľudí a dá sa niečo doriešiť.

Osobne sem chodím už len kvôli pár ľudom a témam, nepozerám čo je nové, kto je nový.
0
Ponukam: 3D tlac, CNC frezovanie, Kalibracia teplotnych cidiel, pre viac info SS.

Split

Re: Dajako sa to tu zasa serie...

Príspevok od používateľa Split » 11 Júl 2012, 07:13

ignorovat... sak dotycny sa nauci chodit po kolenach ked bude chciet normalnu odpoved...

ale s nastrocnymi sa to serie nie len na tomto fore... ja dakedy ked vidim mladych si hovorim ci sa vobec dozijem dochodku a ak ano, kto mi ho bude platit... tato mlada cvarga mi nan urcite nezarobi...

Používateľov profilový obrázok
jaromir
Power user
Power user
Príspevky: 4538
Dátum registrácie: 08 Júl 2011, 00:00
Vek: 40

Re: Dajako sa to tu zasa serie...

Príspevok od používateľa jaromir » 11 Júl 2012, 07:49

Je zbytocne rozculovat sa, nic sa tym nezmeni.
Myslim, ze som uz viackrat pisal nazor na toto forum - je tu kopa ludi, co je super, na druhu stranu to ma kopu negativ. To, o com pise Wicker je jedno z nich. A to je aj dovod, preco je tento web povazovany za kinderforum a obavam sa, ze tento status sa v najblizsich rokoch nezmeni.
0

Používateľov profilový obrázok
zawin
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2639
Dátum registrácie: 17 Júl 2006, 00:00
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Dajako sa to tu zasa serie...

Príspevok od používateľa zawin » 11 Júl 2012, 08:31

Wicker - nemaj strach, motto to ma uz riadne nahnute na Banan, len som cakal ze sa este vyjadri k tomu co sme mu tam popisali. Mozno som naivne cakal ze si tie rady zoberie k srdcu....
0
Sú dve veci, ktoré sú nekonečné - vesmír a ľudská hlúposť. Ale s vesmírom som si ešte nie celkom istý. /Einstein/

Wicker

Re: Dajako sa to tu zasa serie...

Príspevok od používateľa Wicker » 11 Júl 2012, 10:07

Taktiež je zbytočné vysrať sa na to, či to ignorovať... iba sa to rozmohne a nie, že utíchne ako si myslíme. Príde kinder s otázkou a následne sem dokvitne ďalší kinder s odpoveďou, pravda nejaké blbosť. A týchto kinderov tu bude plná riť potom.

Alebo aspoň rozdeliť fórum na dve časti... pre začiatočníkov a pre tých pokročilejších.

Používateľov profilový obrázok
Gavin Milarrr
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2533
Dátum registrácie: 06 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: Liberec
Vek: 47

Re: Dajako sa to tu zasa serie...

Príspevok od používateľa Gavin Milarrr » 11 Júl 2012, 10:16

A to nemluvíme o některých známých firmách, které se pod novými nicky neustále vracejí. Když blbne patnáctiletej kluk, OK, ale když ty samý kraviny padají z pětadvacetiletýho chlapa, je to tragédie. Kromě toho jsou prázdniny a to znamená dva okruhy témat -- jak votunit hustokáru ze šrotiště a jak udělat co největší kravál při grilovačce, pokud možno z devítivoltové baterie. K tomu samozřejmě drzost a hrubost, kterou někteří mladí zaměňují za přímost a upřímnost.
0
Taky vás štve debilita a sopláctví? Na http://efis.tul.cz/forum běží experimentální odblbené fórum.

Používateľov profilový obrázok
jaromir
Power user
Power user
Príspevky: 4538
Dátum registrácie: 08 Júl 2011, 00:00
Vek: 40

Re: Dajako sa to tu zasa serie...

Príspevok od používateľa jaromir » 11 Júl 2012, 10:18

Hej, mas asi pravdu, ignoracia tiez nie je dobry napad.
To rozdelenie... fungovalo by to pre ne-blbcov. Blbci na akykolvek system kaslu, lebo su blbci. Na bordel su tu dedikovane diskusne vlakna (Zbytocne otazky...) ale nie vzdy tam koncia veci, ktore maju.
0

Wicker

Re: Dajako sa to tu zasa serie...

Príspevok od používateľa Wicker » 11 Júl 2012, 10:44

Ani tak - ani tak... zrejme preto, že to už tak je zabehnuté a teraz sa to bude ťažko obracať.

Nuž škoda...

mjankovic
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1430
Dátum registrácie: 09 Mar 2008, 00:00
Vek: 29
Kontaktovať používateľa:

Re: Dajako sa to tu zasa serie...

Príspevok od používateľa mjankovic » 11 Júl 2012, 11:20

Split napísal:ignorovat... sak dotycny sa nauci chodit po kolenach ked bude chciet normalnu odpoved...

ale s nastrocnymi sa to serie nie len na tomto fore... ja dakedy ked vidim mladych si hovorim ci sa vobec dozijem dochodku a ak ano, kto mi ho bude platit... tato mlada cvarga mi nan urcite nezarobi...
Nehádž všetkých do jedného vreca. Nemám to rád !
0
Nechcem byt jednotkou , lebo je blízko nuly.

Používateľov profilový obrázok
kubo150
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Bydlisko: Pri Bytči
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: Dajako sa to tu zasa serie...

Príspevok od používateľa kubo150 » 11 Júl 2012, 11:30

Ja mám nápad, čo tak pri registrácii spraviť povinné prečítanie aspoň základných pravidiel, a na konci bude z týchto pravidiel kvíz, pri čom systém kvízu bude navrhnutý tak, aby sa s človekom vyhral, a aby si aspoň čo to zapamätal. lebo naozaj, aj ja ak idem na nejaké iné fórum, po pravde serem na pravidlá a nečítam, ale snažím sa správať ako je vhodné, na tomto fóre to bolo rovnako.

Je to ťažko, ale taký bača z dediny si sem tiež možno chce zájsť pre radu, a možno nevie ako to na fórach chodí, tak sa správa ako sa správa. Nie každý človek má takéto vedomosti, a vedieť ako sa orientovať a správať na fóre nieje len tak prirodzenosťou každého človeka, a povedal by som, že prísť na to je po prvý krát dosť náročné.

Moždo by sa tu malo zriadiť niečo ako rýchle odpovede, bez registrácie sa zadá otázka, a dostane jednoduchú odpoveď, ale to asi neprejde, lebo by niektoré čísla nestúpali tak rýchlo, a niektoré sa zmenšili.
0
Som ten ktorý to vykoná.
Moje slovo:
Neverím na náhody,
Náhoda je len jedným, alebo skupinou ľudí nepochopená realita

Wicker

Re: Dajako sa to tu zasa serie...

Príspevok od používateľa Wicker » 11 Júl 2012, 11:32

mjankovic: Nikto nehádže nikoho do jedného vreca a nikto nepovedal, že aj Ty si taký. Aj ja som v generácii mladých a sám vidíš, že to je o inom. Mal som záujmy od mala, otec mi dosť povedal a pomohol...

V práci nemám problémy, od 15 som lietal po brigádach... keď som nastúpil do práce robil som los manualos a všetko možné, nerobilo mi problém sa niečo naučiť. Po mesiaci som šiel na technickú kontrolu (no čo ukázalo sa, že viem čítať technické výkresy, mal som na SŠ v prváku technické kreslenie), sám som sa napr. naučil robiť na sústruhu, len čo som odkukal, nedokážem tam síce urobiť niečo zložité, ale banality zvládnem. Možno by som zvládol vysústružiť aj kocku :P.

No je to od témy aj nie, pretože kopa mladých nevie ani toto, ako keď si v dobe PC a pod. nevedia fagani ani preinštalovať WIN tak to sme kde?

Ku tomu čo napísal pepkomas, tak každý nejako začínal, ja som v tedy tiež nemal internet, ale boli AR, PE, KTE a pod. Teraz je všetko na nete a furt sa tu opakujú veci ako predradný odpor k LED, ako zapojiť potenciometer hlasitosti.

Za ďalšie je pravda, že na nete je kopa konštrukcií od ktorých nevedno čo čakať, ale nieje tu 300x napísané, že TDA7250 či ako to je, je na hovno? Že TDA7293 je lepšie ako 7294?

Je tu kopa overených a dobrých konštrukcií... UNI50, UNI100, JPA100, LaDA2075, sú tu aj zdroje, je tu z čoho vyberať, tak kde je problém ?

V lenivosti...

Používateľov profilový obrázok
lise
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 201
Dátum registrácie: 15 Feb 2011, 00:00
Bydlisko: Kosice
Vek: 35

Re: Dajako sa to tu zasa serie...

Príspevok od používateľa lise » 11 Júl 2012, 11:40

amen. nic viac k tomu ani netreba vraviet.
0

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Re: Dajako sa to tu zasa serie...

Príspevok od používateľa Thales » 12 Júl 2012, 03:52

Poslouchej Zawin, já zastávám obvykle názor, že pokud to člověk fakt nepřežene tak by měl dostat ještě druhou šanci. Přeci jen nikdo nejsme dokonalý a někdy to člověku může ujet. Jenže teď jsem dočetl ten thread (asi všichni víme jaký) a Motto mi tedy vážně zdvihl mandle. Vždyť ten tvor (snad ani nebudu říkat člověk) je blbej až to bolí! Kdyby si ke mě dovolil to co si tam dovoluje k Washuovi a jiným tak by ho to bolelo i doslovně, takto bohužel jen mě když to čtu. Tady neváhám ani vteřinu a to je na jasný ban. Ondro jestli mu nedáš ban ty (protože ses účastnil diskuse a varoval ho) tak já ano. Už to mělo být dávno protože tyhle excesy z jeho strany tu nejsou poprvé.
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

Nomen

Re: Dajako sa to tu zasa serie...

Príspevok od používateľa Nomen » 12 Júl 2012, 06:35

Thales napísal:a Motto mi tedy vážně zdvihl mandle.
je mi to vsetko velmi divne , a na Vojtu ste zabudli ? , rozdaval urazky , a este aj rodinnych prislusnikov urazal , stahoval karmy , jeho vyjadrenia a "odborne" rady sa nejako nenapadne vymazali a odrazu je ticho ako keby sa nic nestalo , ja som si daval pozor co pisem , na to ze som spomenul ze zdroj je na hovno ked dava do skratu 0V a 10A , a stym ako sa nastavuje prudova ochrana tu urobil divadlo ako keby bol ten vyvoleny a najmudrejsi ,, samozrejme to moze byt , ale bez tych urazok a komentarov ., ako by dostal len take nenapadne varovanie , lebo po vsetkych urazkach co tu rozdal sa odrazu zacal tvarit milo a spokojne , mohol pourazat , stiahol karmy a odrazu ako keby nic sa nestalo .., zasa mi to vychadza len na jedno, co som komentoval a potom aj vymazal , ta rodu vernost , vsimol som si ze je to zbytocne pripominat ,..urcite tu budem nakukat , ved tu mam aj niektore veci co som slubil a aj predam a nakupujem ale uz sa obmedzim na vsetky komentare , kedze tu vladne ten dvojity meter ,, pekny den
Naposledy upravil/-a Nomen v 12 Júl 2012, 07:35, upravené celkom 1 krát.

clarion

Re: Dajako sa to tu zasa serie...

Príspevok od používateľa clarion » 12 Júl 2012, 07:18

Text bude obsahovať pár vulgarizmov, ale inak to nejde...

Piči*kom, ako "motto, PL509, vnblbster a podobne" treba dať okamžitý BAN. Bude fungovať ako okamžité zaucho, ktoré mali dostať od svojho fotra, aby s nich vyrástli slušní ľudia. Keď im nedokázal pridr*ať foter, tak to treba spraviť aspoň virtuálne cez net. A keď ani to nepomôže, tak treba investovať nejakú korunu do pohonných hmôt a pridrb*ať im jednu priamo u nich doma.

Ono, na podobných kret*énov nič iné, ako hrubá sila neplatí, a potrebovali by to ako soľ, aby konečne pochopili, že nie sú ani stredom vesmírú, ani najkrajší, ani najúžasnejší, ani najmúdrejší, dokonca ani nepostrádateľní... To, že im mamička navarí kakavko, pohladká po hlavičke a bude im opakovať, aký sú úžasní je síce pekné, ale vo výchove tragicky zlé.

Keď sa bude takým sviniam donekonečna ustupovať a čakať, že sa zmenia, tak s nich vyrastú ešte väčšie svine, ktoré sa nebudú báť nikoho a ničoho...

Minule som si pokecal telefonicky z Romanom o živote a o všehomíre, z toho fagana kričí pracovistosť, poctivosť a pokora. Smradi, čo sa navážajú do ľudí, ako je on, či ľudí, ktorých síce poznám len virtuálne, ale vážim si ich vedomosti ako Washu, Gavin, Milan, Dolfi, Grolmusovci, Nomen a mnoho ďalších (nedá sa vymenovať všetkých) im nesiahajú ani po stvrdnutú kožu na päte, len preto, lebo ich EGO je väčšie ako Ajfelovka a hlava prázdna ako pinpongáč si nič iné, ako poriadny preplesk nezaslúžia, Či už virtuálny cez BAN, alebo taký poriadky fyzický cez celú hlavu.

P.s.: Viem, že toto je súkromné fórum, ktoré je primárne určené na aktivity, ktoré vyhovujú majiteľom. Ale majiteľ by sa mal zamyslieť, či náhodou počet klikov od kret*énov nie je kontraproduktívny v súvislosti s tým, že na druhej strane klesá počet klikov od majiteľov nejakých vedomostí, ktorí to tu zabalia.

Používateľov profilový obrázok
lise
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 201
Dátum registrácie: 15 Feb 2011, 00:00
Bydlisko: Kosice
Vek: 35

Re: Dajako sa to tu zasa serie...

Príspevok od používateľa lise » 12 Júl 2012, 07:59

no ono domeokracia nie je ani v state, preco by mala byt tu? moderator nemusi cakat na ich dalsi krok vedla. ked bude chciet vsetko to tu precisti, vyhadze a je pokoj.
0

Používateľov profilový obrázok
TAZ
Power user
Power user
Príspevky: 939
Dátum registrácie: 12 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Ostrava
Vek: 55
Kontaktovať používateľa:

Re: Dajako sa to tu zasa serie...

Príspevok od používateľa TAZ » 12 Júl 2012, 08:16

lise napísal:no ono domeokracia nie je ani v state, preco by mala byt tu? moderator nemusi cakat na ich dalsi krok vedla. ked bude chciet vsetko to tu precisti, vyhadze a je pokoj.
To tu Zawin nikdy nedovolí, nic by tu nezůstalo
0
Elektrika je jak ženská, šáhneš kam nemáš a máš ji....

Zamknuté