Feedback na predajcov/kupcov

Odkážte nám čo by ste chceli zlepšiť na našej stránke

Moderátori: zawin, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Jurajko
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 647
Dátum registrácie: 31 Okt 2011, 21:39
Bydlisko: Slavnica
Vek: 40

Feedback na predajcov/kupcov

Príspevok od používateľa Jurajko » 15 Dec 2013, 11:32

na základe :
http://svetelektro.com/Forum/nedoveryho ... 33640.html
Možno by bolo dobré pridať funkciu alebo samostatnú sekciu pre tých, ktorý sa takto zachovajú, aby boli verejne označený ako nedôverihodný. Ak by sa každému niečo takéto stalo, jednoducho by ho označil...

/oddelené, psichac.
0
...som začiatočník - samouk
Na predaj: http://svetelektro.com/Forum/rozpredam-t28883.html

Používateľov profilový obrázok
granat322
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 271
Dátum registrácie: 15 Máj 2013, 18:30
Bydlisko: Prešov
Vek: 27

Re: Nedôveryhodné osoby, bezcharakterné hovädá, zmrdi ...

Príspevok od používateľa granat322 » 15 Dec 2013, 11:37

Ja by som bol za to aby sa do sekcie bazár pridalo vlákno " feedback " kde by ľudia hodnotili po každom nákupe alebo výmene daného člena fóra + na koho mimo fóra si dávať pozor. Príklad :

Janko Hráško 80% balík prišiel s meškaním , ale v poriadku.
0
Hádanka :Čo ako prvé napadne veriacemu elektrotechnikovi počas búrky ?
Odpoveď : Boh skúša svoj teslák :D

Používateľov profilový obrázok
psichac
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5097
Dátum registrácie: 27 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Feedback na predajcov/kupcov

Príspevok od používateľa psichac » 15 Dec 2013, 15:19

užívateľ má v profile "karma", môže síce byť braná ako ocenenie za vedomosti/výrobky/rady ale môže byť braná aj ako feedback,často sa stretávam (a aj ja to praktizujem) že po dobrom obchode predajcovi dám K+
v bazári je blacklist kam sú dopĺňaný práve takí užívatelia ako sa riešia vedľa - pokiaľ sa ich vina naozaj preukáže a hlavne pokiaľ to človek oznámi. Aj verejne ako vedľa.
A malo by byť psou povinnosťou každého kupcu že si zistí o predajcovi nejaké info (bydlisko v profile povinné, pozrie si karmu/blacklist), vyžiada si podrobné info/foto a dohodnú si platobné podmienky. Pretože neznalosť zákona neospravedlňuje!
0
zaujimáš sa o DVB-T alebo DXing všeobecne? klikni sem a dozvieš sa viac
-->FTP server<--||diskusia k FTP serveru||zase tie tvoje komentare...
Inak som Rado ;)

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Feedback na predajcov/kupcov

Príspevok od používateľa Milos66 » 15 Dec 2013, 16:12

Si to tu napísal ako keby mal niektorý zákon dosah na hociktoré fórum. Je to vždy len vec dohody a slušnosti.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Používateľov profilový obrázok
Jurajko
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 647
Dátum registrácie: 31 Okt 2011, 21:39
Bydlisko: Slavnica
Vek: 40

Re: Feedback na predajcov/kupcov

Príspevok od používateľa Jurajko » 16 Dec 2013, 01:05

Pod karmu v profile pridat dve tlacidla podobne ako u "karma" s nazvom "feedback" v %.
Obchod prebehne v poriadku, dam mu +, ak ma podvedie, dam mu -.
Preco takto? Bude to hned viditelne a prehladne uz v profile.
0
...som začiatočník - samouk
Na predaj: http://svetelektro.com/Forum/rozpredam-t28883.html

Používateľov profilový obrázok
mirosne
Moderator
Moderator
Príspevky: 5066
Dátum registrácie: 07 Sep 2009, 00:00
Bydlisko: BLUE STONE,VK

Re: Feedback na predajcov/kupcov

Príspevok od používateľa mirosne » 16 Dec 2013, 07:42

To nie je zlý nápad a ešte by som doplnil,ak % klesnú pod 50% dať mu BAN a keď pod 25% tak doživotný BAN.Ďalej by som zaviedol pre poctivých predajcov ako odmenu nový rank,ktorý by sa volal "SUPER PREDAJCA".Ale to len tak na okraj...
0
Pozdravuje vás Miro.

Používateľov profilový obrázok
psichac
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5097
Dátum registrácie: 27 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Feedback na predajcov/kupcov

Príspevok od používateľa psichac » 16 Dec 2013, 08:48

až tak? :D
na jednom(dvoch vlastne) fórach o pc sa to riešilo nepovolením vstupu do sekcie bazár.
Ale tak, je to na zawinovi.
0
zaujimáš sa o DVB-T alebo DXing všeobecne? klikni sem a dozvieš sa viac
-->FTP server<--||diskusia k FTP serveru||zase tie tvoje komentare...
Inak som Rado ;)

Používateľov profilový obrázok
jaromir
Power user
Power user
Príspevky: 4538
Dátum registrácie: 08 Júl 2011, 00:00
Vek: 40

Re: Feedback na predajcov/kupcov

Príspevok od používateľa jaromir » 16 Dec 2013, 10:40

Na fore je asi pol tucta predajcov, ktori aktivne predavaju (teda maju stalu ponuku a pravidelne dodavaju nove veci) a kopa takych tych drobnych, ktori sem-tam nieco hodia do bazaru. Podstatna vacsina uzivatelov bazaru su jednorazovi predajcovia.

Nie je to trochu vela prace kvoli tak marginalnej veci?
0

Používateľov profilový obrázok
petersno
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2774
Dátum registrácie: 06 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: ba
Vek: 63

Re: Feedback na predajcov/kupcov

Príspevok od používateľa petersno » 16 Dec 2013, 11:05

mozno je to okrajova vec, ale snad kazdy vacsi problem bol na svojom zaciatku iba marginalnou vecou. a iste vsetci vieme, v co zvycajne male problemy prerastu, ak sa neriesia :?
0

Nomen

Re: Feedback na predajcov/kupcov

Príspevok od používateľa Nomen » 16 Dec 2013, 11:58

niekedy tu na mna vselijaki nabliakali , ked som spomenul , hovno kseft poslat jednu diodu , lenze ja som posielal v obalke a v krabickach dost veci a to dolezite ..ze zadara .., nejake tie drobnosti , slubili ze mi aspon postovne vyrovnaju /myslim , ze len dvaja mi dali za to karmu /, samozrejme sa na to vysrali , ked tu niekto spomina nejaku drobnost ze by potreboval , urcite ju mam a mozem obetovat , ale ist na postu , zaplatit postovne par desiatok centov alebo ist niekde na stretko a niekto nevie potom ani podakovat , tak to uz ja neplanujem , tak som prestal posielat a vzdy som spomenul , ze si to mozu prist zobral osobne , hned tu bola na mna kritika a dotycný mal hned slubene obalky , a vyrovnaval im to s karmou , som zvedavy do kedy im to vydrzalo , posielat zadarmo , obetovat cas na postu a este aj davat svoj aj ked uz nepotrebny material , urcite viem , ze za to dostali prislubenu karmu , oprasim staru temu .. zruste karmu , pretoze karmu si tu niektori len nabaluju za sproste kydy od veci , za kucharske recepty a pod , za vtipy , a za nejaku diodu co poslu za slubenu karmu , za petolizacstvo a pod , cest vynimkam co ju zasluzia za odbornost , prave ze nie davat okienko na dalsiu karmu , ale zrusit aj tu doteraz a potom sa ukaze ich ochota a odbornost ..pekny den vsetkym :D
alebo teda len jednu a tu len za ochotu niekomu pomoct , za nieco nezistne a nie za recepty , vtipy a petolizacstvo :D

Používateľov profilový obrázok
Jurajko
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 647
Dátum registrácie: 31 Okt 2011, 21:39
Bydlisko: Slavnica
Vek: 40

Re: Feedback na predajcov/kupcov

Príspevok od používateľa Jurajko » 16 Dec 2013, 17:55

Dá sa všeličo, záleží na adminoch. Môžu niečo k tomu napísať..
0
...som začiatočník - samouk
Na predaj: http://svetelektro.com/Forum/rozpredam-t28883.html

neznamy

Re: Feedback na predajcov/kupcov

Príspevok od používateľa neznamy » 16 Dec 2013, 18:16

celkom uspesne funguje na viacerych forach to, ze do bazaru nemaju pristup uzivatelia pod isty pocet prispevkov. Tak by to malo fungovat aj tu, odstrania sa smejdi co si zalozia ucet len koli tomu aby nieco ponukli a potom sem uz nepachnu.

Asi by som uvital zmenit bazar na nejaku externu formu mimo fora (nie len ako prispevok), jeden cas to malo hojko tak, ze bolo nutne zadavat inzeraty cez akusi formu, kde bez vyplnenia vsetkych potrebnych veci ho nezalozilo, takze bola istota ze tam bude bydlisko,cena, obrazok popis a kontakt.


zawin asi teraz serie na cele forum ked spominal ze ma dolezitejsie veci, tak by aspon mohol menovat viac moderatorov nech na to neni psichac sam

Používateľov profilový obrázok
psichac
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5097
Dátum registrácie: 27 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Feedback na predajcov/kupcov

Príspevok od používateľa psichac » 16 Dec 2013, 18:29

lenže....veci okolo nových honotiacich systémov (tak to nazvem) alebo pridávania nových kategórií/fór, to môže len admin,mod nie. (aspoň som to nikde nenašiel)
a ja sám niesom ;)

a neviem či som to niekde napísal alebo som si to len myslel ale aj ja by som bol za povinné foto, nie typu foto na požiadanie.
0
zaujimáš sa o DVB-T alebo DXing všeobecne? klikni sem a dozvieš sa viac
-->FTP server<--||diskusia k FTP serveru||zase tie tvoje komentare...
Inak som Rado ;)

Používateľov profilový obrázok
zawin
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2639
Dátum registrácie: 17 Júl 2006, 00:00
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Feedback na predajcov/kupcov

Príspevok od používateľa zawin » 17 Dec 2013, 15:10

Ahojte,
skusime zacat teda tym, ze pridam novu temu "Feedback" do bazaru kde budu uzivatelia hodnotit priebeh obchodu. Taktiez pridam do pravidiel nutnost pridania obrazku ku pridavanemu vyrobku.
0
Sú dve veci, ktoré sú nekonečné - vesmír a ľudská hlúposť. Ale s vesmírom som si ešte nie celkom istý. /Einstein/

Používateľov profilový obrázok
jaromir
Power user
Power user
Príspevky: 4538
Dátum registrácie: 08 Júl 2011, 00:00
Vek: 40

Re: Feedback na predajcov/kupcov

Príspevok od používateľa jaromir » 17 Dec 2013, 15:49

Tema sa vola "Feedback na predajcov".
Moze sa tam pisat aj feedback na kupcov? :)
0

Používateľov profilový obrázok
zawin
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2639
Dátum registrácie: 17 Júl 2006, 00:00
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Feedback na predajcov/kupcov

Príspevok od používateľa zawin » 17 Dec 2013, 15:59

Okey doplnim :)
0
Sú dve veci, ktoré sú nekonečné - vesmír a ľudská hlúposť. Ale s vesmírom som si ešte nie celkom istý. /Einstein/

Používateľov profilový obrázok
troodon
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 529
Dátum registrácie: 04 Nov 2010, 00:00
Bydlisko: Nitra
Vek: 44

Re: Feedback na predajcov/kupcov

Príspevok od používateľa troodon » 17 Dec 2013, 16:37

tak ja to osobne vzdy pisem do karmy a tam to aj pisat budem, nemam cas vyhladavat nejeke special temy na to - zaroven ak od niekoho nieco kupujem tak si preverim vsetku historiu co ma v Karme, ak ma viac negativnych hodnoteni tak nekupujem od takych. Pripadne ak su to drahsie veci tak si cez SS vypytam nejake referencie.
Pisat to do karmy mi pripada logickejsie lebo je viazana k profilu kde si to rychlo viem overit, novy clenovia ked nesleduju velmi forum ani nemusia mat sajnu o special teme na to zriadenej.
0

Používateľov profilový obrázok
Wicker
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 849
Dátum registrácie: 05 Máj 2013, 17:26
Bydlisko: Kremnica
Vek: 33

Re: Feedback na predajcov/kupcov

Príspevok od používateľa Wicker » 17 Dec 2013, 17:13

zawin napísal:Taktiez pridam do pravidiel nutnost pridania obrazku ku pridavanemu vyrobku.
Lebo tam to určite bude k niečomu ;).

Daj to povinne pri zakladaní témy, bez toho ju proste nevytvorí.
0

Používateľov profilový obrázok
jaromir
Power user
Power user
Príspevky: 4538
Dátum registrácie: 08 Júl 2011, 00:00
Vek: 40

Re: Feedback na predajcov/kupcov

Príspevok od používateľa jaromir » 17 Dec 2013, 18:29

Este jedna vec - bolo by dobre zaviest do toho feedbackoveho topicu (spatnovazbovej temy) povinnost zdrzat sa komentarov a zaroven poverit moderatorov ostrejsim ockom na tuto temu, aby sa to nezvrhlo na frasku, kde bude 5 prispevkov s feedbackmi a 10 stran hadania sa kto mal komu co zaplatit. Ak v tej teme pojde o peniaze, tak je to inherentne nachylne na prusery, ludia su schopni nesmiernych animozit pre par drobakov.
A este - su tu jedinci, ktori vsade a s velkym potesenim kvakaju o nesmrtelnosti chrusta.
0

Používateľov profilový obrázok
Jurajko
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 647
Dátum registrácie: 31 Okt 2011, 21:39
Bydlisko: Slavnica
Vek: 40

Re: Feedback na predajcov/kupcov

Príspevok od používateľa Jurajko » 17 Dec 2013, 20:30

Ak správne chápem:

Odoslať od zawin » 17 Dec 2013, 16:10
Ahojte,
skusime zacat teda tym, ze pridam novu temu "Feedback" do bazaru kde budu uzivatelia hodnotit priebeh obchodu. Taktiez pridam do pravidiel nutnost pridania obrazku ku pridavanemu vyrobku.

Obrázok je fajn! Ale neviem si predstaviť ako tam budem hľadať tie referencie na toho predajcu/kupcu časom v takej kope...

Odoslať od troodon » 17 Dec 2013, 17:37
Pisat to do karmy mi pripada logickejsie lebo je viazana k profilu kde si to rychlo viem overit, novy clenovia ked nesleduju velmi forum ani nemusia mat sajnu o special teme na to zriadenej.

Nie každý to tam napíše a dávať karmu len za obchod?...ale súhlasím aby to bolo viazané k profilu

Odoslať od jaromir » 17 Dec 2013, 19:29
Este jedna vec - bolo by dobre zaviest do toho feedbackoveho topicu (spatnovazbovej temy) povinnost zdrzat sa komentarov a zaroven poverit moderatorov ostrejsim ockom na tuto temu, aby sa to nezvrhlo na frasku, kde bude 5 prispevkov s feedbackmi a 10 stran hadania sa kto mal komu co zaplatit. Ak v tej teme pojde o peniaze, tak je to inherentne nachylne na prusery, ludia su schopni nesmiernych animozit pre par drobakov.
A este - su tu jedinci, ktori vsade a s velkym potesenim kvakaju o nesmrtelnosti chrusta.

Súhlasím s jaromirom...ale tak čas by ukázal ako by sa to vyvinulo
0
...som začiatočník - samouk
Na predaj: http://svetelektro.com/Forum/rozpredam-t28883.html

Zamknuté