MERANIE

Odkážte nám čo by ste chceli zlepšiť na našej stránke

Moderátori: zawin, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
oravan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2993
Dátum registrácie: 13 Sep 2014, 01:43
Bydlisko: Martin
Vek: 59

MERANIE

Príspevok od používateľa oravan » 19 Jún 2015, 23:34

chlapi dajte nejaké vlákno o meraní množstvo ludí nevie vlastne ako a čo meria a to majú špičkovú techniku dik
0

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4317
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: MERANIE

Príspevok od používateľa misocko » 19 Jún 2015, 23:36

hej , mozno by nebolo zle pre zaciatocnikov napriklad to, ze prud v zasuvke neodmeria meracikom od cinanov prepnutym na "A" :lol:
0

Používateľov profilový obrázok
Merak
Moderator
Moderator
Príspevky: 7695
Dátum registrácie: 10 Júl 2012, 22:04
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa
Vek: 44

Re: MERANIE

Príspevok od používateľa Merak » 19 Jún 2015, 23:38

môže byť v meracej technike?
alebo pre každý obor zvlášť? ako napr pre audio bude samostatne meranie audia, pre elektro bude samostatne meranie ako pri revíziach atď?
0
život je ako sínusovka, raz si hore, raz si dolu, a medzitým si dvakrát na nule
P.S.: skôr som vedel zapojiť vidlicu a zásuvku ako rozprávať

Používateľov profilový obrázok
oravan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2993
Dátum registrácie: 13 Sep 2014, 01:43
Bydlisko: Martin
Vek: 59

Re: MERANIE

Príspevok od používateľa oravan » 19 Jún 2015, 23:49

to už ako to šefovia rozdelia len stretávam s meraním o kravinách ako aj o zhlukoch vlastne nerozumehú a nevedia čo ako kde a kedy merať ono sú na meranie a postupy čí sú staré 100rokov alebo dnešné no a či máš doma , v práci meracie pracovisko za stotisíc či za pár šupov je dvôležité ako to vieš pouťžiť a čo a akú veličinu meriaš tak preto by hádam neškodilo také niečo sem vložiť ,ak sa mýlim a to vravia aj iný členovia fóra tak nič nezaťažijte sa z tým dik ORAVAN

-- Spojený príspevok 20 Jún 2015, 00:03 --

spojený príspevok , som zvedavý ako sa odmeria jednosmerná zložka od striedaveho U to je len základ a toto NF tecnici čosa venujete zosikom by ste mali vedieť proste klasické merania a nie moderne skopy a kraviny písať viac sa neozvem k žiadnej téme a načo veď neviete ani cievku MF navinuť z obyčajného príjmača a moje chyby v písaní to neni nič proti vašej odbornosti česť odborníkom
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: MERANIE

Príspevok od používateľa Drakoush » 20 Jún 2015, 00:48

Dušan, myšlienka to je dobrá, ale už len s osciloskopom sa dá merať toľko vecí, že je nereálne publikovať tu akúsi "príručku", ako merať. A to nespomínam špeciálne meracie prístroje, napr. analyzátory siete, to je kapitola sama o sebe. Snáď len základné merania, tie by šli.

Inak aj mňa by zaujímali klasické meracie postupy, bez skopu a DMM. Koľkokrát som siahol po meraní napr. VA metódou pri odpore. Prečo? Lebo som si pustil prúd 10A a odmeral som to, čo by mi DMM s tým mikroampérom nikdy neodmeral.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

MrLama
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 176
Dátum registrácie: 24 Okt 2010, 00:00

Re: MERANIE

Príspevok od používateľa MrLama » 20 Jún 2015, 00:49

A měřil jsi aspoň v obou polaritách proudu? Jinak to stále mohlo být měření docela naprd...
0

dudoo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 522
Dátum registrácie: 31 Júl 2014, 05:27
Bydlisko: Kusok od Cahnova, Brno
Vek: 42

Re: MERANIE

Príspevok od používateľa dudoo » 20 Jún 2015, 15:57

Myšlienka je to perfektná, obávam sa však toho, že uzavrieť možnosti merania do nejakej 2000 stranovej príručky pre mladých svišťov bez určeného konceptu a autority dopadne ako Wikipédia. Na meranie niečoho existuje X metód, väčšinou rozhodujúcim faktorom je presnosť merania veličiny/ javu.
Súhlasím, že ak niekto nemá šajnu ako niečo odmerať, tak by pomohlo "nakopnutie" v podobe príručky, ale hlavne ide vždy o to vynájsť sa a aplikovať svoje poznatky (príručka) a aj tvorivosť (metódu).
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok