Návrh: Značenie tém/odpovedí

Odkážte nám čo by ste chceli zlepšiť na našej stránke

Moderátori: zawin, Moderátori

Značenie tém/príspevkov

Značenie tém ako "vyriešené"
11
41%
Značenie odpovede s riešením ako "najlepšia odpoveď" alebo "riešenie"
8
30%
Hlasovanie za odpovede k témam, či sú "nápomocné"
5
19%
Topovanie odpovede s riešením pod prvý príspevok v téme
3
11%
Nechať všetko tak, ako je teraz
0
Žiadne hlasovania
 
Celkom hlasov: 27

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2434
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Návrh: Značenie tém/odpovedí

Príspevok od používateľa Edgar » 18 Nov 2019, 14:52

Ahojte, napadlo mi zopár vylepšení ktoré som zahliadol na iných (prevažne) zahraničných fórach.
Viem, že pre túto verziu fóra sú už asi bezpredmetné, ale pre novú verziu by bolo podľa mňa celkom dobré zaviesť značenie tém ako "vyriešené", v prípade že by ju autor za vyriešenú považoval a taktiež by sa mohli značiť jednotlivé odpovede ako "najlepšie" ak by mala najlepšiu výpovednú hodnotu vrámci danej témy. Rovnako by sa mohli takéto odpovede topovať aby boli priamo ako prvá odpoveď k téme.
Chápem, že by to ovplyvnilo politiku doterajšieho vytvárania tém, teda nevytvárať duplicitné témy ale v prípade novej otázky písať už do aktuálnej témy (ak existuje) pretože témy označené ako vyriešené dávajú zmysel iba vtedy, ak by boli po označení za vyriešené aj zamknuté. Tiež by bolo potrebné poriešiť vyhodnocovanie tých "najlepších" odpovedí, buď by to označoval samotný autor alebo by sa zaviedlo niečo ako hlasovanie (na iných fórach zvyčajne v podobe "Nápomocné?" a odpovede áno/nie alebo súhlasím/nesúhlasím). Avšak značenie najlepšej odpovede na niektorých fórach má na starosti moderátor.
Párkrát sa mi už stalo aj na tomto fóre, že som našiel už existujúcu tému na 4 strany o mojom probléme, ale odpovede som sa nedohľadal.
Inak povedané určite by to zefektívnilo hľadanie a riešenie tém pre ostatných (aj neregistrovaných) návštevníkov fóra.
Ak sa to tu už riešilo tak pardon za spam, ak nie tak som založil hlasovanie. Vybrať sa dá viacero odpovedí.
0

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2561
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: Návrh: Značenie tém/odpovedí

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 18 Nov 2019, 15:11

Sú fóra, kde sa zlučovanie vlákien na základe toho, že sa rieši rovnaký problém, považuje za kradnutie vlákien.
T.j. striktne jedna otázka, jedno vlákno. Keď máš rovnakú otázku, založ si svoje vlákno.

Potom takéto označovanie vyriešených nie je problém.
0

Používateľov profilový obrázok
lucky62
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1151
Dátum registrácie: 14 Feb 2012, 20:16
Bydlisko: Liptovský Mikuláš, SK

Re: Návrh: Značenie tém/odpovedí

Príspevok od používateľa lucky62 » 18 Nov 2019, 21:17

Hodnotenie odpovedí by som uvítal, ale som za zachovanie chronologického poradia, lebo diskutujúci reagujú nie len na prvý príspevok, ale aj na príspevky ostatných. Zmenou poradia sa môže stratiť zmysel, nemusí byť jasné, kto na čo reaguje...
Prípadne môcť zvoliť poradie a) chronologické b) podľa hodnotenia.

Podobne som za možnosť označiť vlákno za "Vyriešené", ale som proti zamknutiu. Niekto môže prísť s lepším riešením neskôr...
0
....môj bazar....

...Nikdy sa nehádaj s blbcom...

Používateľov profilový obrázok
Merak
Moderator
Moderator
Príspevky: 7695
Dátum registrácie: 10 Júl 2012, 22:04
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa
Vek: 44

Re: Návrh: Značenie tém/odpovedí

Príspevok od používateľa Merak » 18 Nov 2019, 22:55

Len potom, keď na jeden dosť podobný problém bude niekoľko tém, ako sa bude v tom orientovať ten, čo bude hľadať odpoveď na daný problém.
Som aj na Modrej Streche, kde by sa napríklad problém s pripojením varnej dosky riešil asi v 20-tich témach, keby si každý zakladal vlastnú tému.

EDIT: ja som dal, aby si zadávateľ označil, toto mi pomohlo nápomocné a zároveň aj toto mi pokojlo vyriešiť problém.
0
život je ako sínusovka, raz si hore, raz si dolu, a medzitým si dvakrát na nule
P.S.: skôr som vedel zapojiť vidlicu a zásuvku ako rozprávať

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2434
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Návrh: Značenie tém/odpovedí

Príspevok od používateľa Edgar » 19 Nov 2019, 15:25

lucky62 samozrejme existuje viacero riešení, niektoré fóra majú "najlepšiu" odpoveď topovanú (a farebne odlíšenú) a pod ňou sú ostatné odpovede už chronologicky (aj vrátane tej topovanej). Alebo "najlepšia" nie je topovaná, ale iba označená medzi ostatnými a pod prvým príspevkom je tlačidlo "prejsť na najlepšiu odpoveď" ktorým sa preskočí priamo na danú časť stránky alebo preklikne na danú stranu odpovedí.
Čo sa týka hlasovania "súhlasím/nesúhlasím", tak to má napríklad fórum na Živé.sk/Živě.cz a zároveň sú príspevky radené chronologicky plus navyše sú aj vrstvené konkrétne odpovede, čo by tu možno tiež nebolo zlé pretože tam sa dá najlepšie odlíšiť kto komu a načo odpovedal. (Chápem, to isté sa tu docieli citáciou častí príspevkov, aj to je dobré riešenie)
Týmto návrhom mi ide len o implementáciu aspoň niektorej z funkcie pretože aktuálne zobrazovanie odpovedí tu nie je prehľadné takmer vôbec... Hlavne ak čítam nejakú cudziu tému spred X rokov a X strán. Potom to vo výsledku aj tak dopadne tak, že sa založia podobné témy.

Merak áno máš pravdu, bolo by treba nájsť nejaký kompromis...
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok