Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • zdvihacia rolovacia br├ína

zdvihacia rolovacia brána

El. inštalácie, NN a VN rozvody, El. stroje

Moderátori: Drakoush, Moderátori

zdvihacia rolovacia brána

Odosla┼ąod eifel » 22 Sep 2018, 11:52

Dobr├Ż de┼ł, rie┼íim v pr├íci probl├ęm so zdv├şhacou br├ínou resp.by som to nazval ┼ípeci├ílnou po┼żiadavkou. Zdv├şhacia br├ína sa ovl├ída klasicky cez trojtla─Źitko (hore, stop a dolu), sta─Ź├ş jej impulz - nie je potrebn├ę dr┼ża┼ą tla─Ź├ştko po cel├║ dobu zdv├şhania alebo sp├║┼í┼ąania br├íny. Po┼żiadavka voz├şkarov je aby nemuseli zaka┼żd├Żm vystupova┼ą a nastupova┼ą na voz├şk kv├┤li ovl├ídaniu br├íny doplni┼ą " visiaci ┼ípag├ít" z ka┼żdej strany dver├ş, pr├şde pred dvere, potiahne za ┼ípag├ít a dvere sa otvoria, potom ako vojde dnu zatiahne za druh├Ż ┼ípag├ít a dvere sa za n├şm zatvoria bez toho aby musel vyst├║pi┼ą z voz├şka. Ur─Źite sme nevymysleli Ameriku ve─Ć vo ve─żk├Żch obchodn├Żch re┼ąazcoch som to videl-be┼żne to tam pou┼ż├şvaju na vstupoch do skladu z predajne. Poviete si pre─Źo neurobi┼ą paraleln├ę trojtla─Ź├ştka na dosah voz├şkara z kab├şny ale situ├ícia to nedovo─żuje :-( Zapojenie ovl├ídania je vcelku jednoduch├ę, spolo─Źn├Ż potenci├íl sa tla─Ź├ştkami sp├şna na tri vstupy, hore a dole cez sp├şnaciu jednotku a stop k├┤li bezpe─Źnosti cez rozp├şnaciu jednotku. Nenapad├í niekoho ako si poradi┼ą a neoslovova┼ą v├Żrobcu br├íny s po┼żiadavkou prerobi┼ą ovl├ídanie na x- br├ínach. ─Äakujem za va┼íe rady a n├ípady.
eifel
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 7
Zalo┼żen├Ż: 23.08.2016

Re: zdvihacia rolovacia brána

Odosla┼ąod Drakoush » 22 Sep 2018, 12:55

Najprv ot├ízka... Je br├ína vybaven├í optoz├ívorou, ktor├í sleduje priestor br├íny a v pr├şpade, ┼że sa v priestore pod br├ínou niekto / nie─Źo nach├ídza, zastav├ş jej chod dole?
Drakoush
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Moderator
Moderator
Pr├şspevky: 8673
Vek: 23.33
Zalo┼żen├Ż: 08.02.2012
Paragraf: 22

Odosla┼ąod josek » 22 Sep 2018, 13:09

─îi je br├ína vybaven├í ochrann├Żmi prvkami pod─ża Dragousha alebo nie, bez z├ísahu do ovl├ídania br├íny to ur─Źite nep├┤jde. Ak sa chce┼í vyhn├║┼ą osloveniu v├Żrobcu - z toho vypl├Żva ┼że nechce┼í s├ím zasahova┼ą do skriniek ovl├ídania bez vedomia v├Żrobcu, uv├ídza┼í nejako protichodn├ę po┼żiadavky.
─îi u┼ż pou┼żije┼í bezdr├┤tov├ę, dr├┤tov├ę alebo aj ┼ípag├ítov├ę DO, v┼żdy do st├ívaj├║ceho ovl├ídania zasiahnu┼ą mus├ş┼í.
Tak si predov┼íetk├Żm rozmysli ten z├ísah do teraj┼íej skrinky. Sign├íly pohybu hore/dolu a stop predsa mus├ş┼í vyvies┼ą von a tam sa u┼ż fant├ízii medze neklad├║. Ovl├ídanie ─Źo vytvor├ş┼í m├┤┼że by┼ą potom oddelen├ę rel├ę, aby si ─Źo najmenej zasahoval do p├┤vodn├ęho ovl├ídania. Mo┼żno by sa to cel├ę vo┼ílo do p├┤vodn├ęho ovl├ídania. Ak nie, tak svorkovnicu, k├íbel, ─Ćal┼íiu skrinku at─Ć. nakoniec m├┤┼że┼í da┼ą treb├írs aj ten ┼ípag├ít
josek
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 427
Zalo┼żen├Ż: 10.01.2012

Odosla┼ąod mr.dred » 22 Sep 2018, 13:24

t├║t├║...rel├ítka paralelne k tla─Ź├ştkam (stop je zrejme rozp├şnacie - tam do s├ęrie) ,do voz├şka na palubku prilepi┼ą ovl├ída─Ź.... ┼átvrt├ę tla─Ź├ştko pripoji┼ą na riadnu h├║ka─Źku, aby ostatn├Żch pobudili :finga:
Pr├şlohy
Bez názvu.png
Ne┼íikovn├ş elektrik├íri maj├║ ob─Źas tak├║ zvl├í┼ítnu iskru v oku.
mr.dred
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 2388
Vek: 53.35
Zalo┼żen├Ż: 17.08.2011

Odosla┼ąod Drakoush » 22 Sep 2018, 13:28

Josek, pokia─ż je br├ína po z├íruke a je v├Żslovn├Żm vlastn├şctvom majite─ża, ktor├Ż je z├írove┼ł zad├ívate─ż po┼żiadavky, je na br├íne opr├ívnen├í robi┼ą z├ísahy ak├íko─żvek osoba, ktor├í disponuje platn├Żm osved─Źen├şm pod─ża legislat├şvy, teda nemus├ş sa jedna┼ą iba o v├Żrobcu alebo distrib├║tora br├íny. V snahe u┼íetri┼ą nejak├ę peniaze si to teda m├┤┼żu prerobi┼ą aj sami.

Ot├ízka oh─żadom optoz├ívory bola polo┼żen├í preto, lebo v pr├şpade jej absencie sa ned├í namontova┼ą ┼ípag├ítov├Ż sp├şna─Ź z d├┤vodu ch├Żbaj├║ceho n├║dzov├ęho zastavenia br├íny. Na druhej strane by v┼íak nemohlo by┼ą pou┼żit├ę ani pulzn├ę otv├íranie br├íny - ak nie je vybaven├í optoz├ívorou, mus├ş by┼ą jej zdvih riaden├Ż po cel├║ dobu.

Mr.dred - DO s tak├Żm dosahom je kravina. Ak niekto stla─Ź├ş omylom zatv├íranie, je probl├ęm na svete. Toto zrejme nebude nejak├í smie┼ína gar├í┼żov├í br├ína.

Mimo toho ani nevieme, ─Źi je tam r├Żchlozdvih, alebo nie, ─Źo to je za br├ínu...

P.S.: majte na pam├Ąti, ┼że br├ína sp├ída pod vyhraden├ę technick├ę zariadenie a to hne─Ć elektrick├ę a zdv├şhacie!
Drakoush
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Moderator
Moderator

Odosla┼ąod Milos66 » 22 Sep 2018, 13:30

No ale pod─ża po┼żiadavky musia by┼ą na ka┼żdej strane po dva ┼ípag├íty a to ner├ítam nejak├║ stopku. Z ka┼żdej strany tej br├íny sa to predsa mus├ş da┼ą otvori┼ą aj zatvori┼ą.
Tie┼ż by som sa prikl├í┼łal rad┼íej ku rie┼íeniu doplni┼ą st├ívaj├║ce zariadenie o dia─żkov├ę ovl├ídanie.
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
Milos66
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 3701
Vek: 52.31
Zalo┼żen├Ż: 28.09.2013

Odosla┼ąod mr.dred » 22 Sep 2018, 13:53

Drakoush nap├şsal:DO s tak├Żm dosahom je kravina.
Mne sk├┤r pripad├í kravina to "┼ípag├ítov├ę" ovl├ídanie. U┼ż vid├şm voz├şk├íra ako sa triafa do ┼ípag├íta za jazdy s vyklonen├Żm telom z voz├şka aby na┼ł do─Źiahol... Jeho br├ína m├í impulzn├ę ovl├ídanie, tak predpoklad├ím,┼że pri zatv├íran├ş mus├ş ma┼ą nejak├ę blokovanie a za ─Ća─ż┼íie, indik├íciu chodu motora br├íny m├í sn├í─Ć aj t├í najblb┼íia gar├í┼żovka...
mr.dred
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod Drakoush » 22 Sep 2018, 14:02

To ┼ípag├ítov├ę ovl├ídanie sa pou┼ż├şva v priemysle, ale dia─żkov├ę som veru e┼íte nevidel a to som videl br├íny, ktor├Żch v├Ż┼íka bola aj cez 6m a mali r├Żchlozdvih. Tak┼że v prvom rade si treba pre─Ź├şta┼ą legislat├şvu, ako som p├şsal, je to VTZZ.

┼átandardne sa pou┼ż├şva jeden povr├ízok na ka┼żdej strane, zatv├íranie br├íny je automatick├ę. Na mieste autora t├ęmy by som kontaktoval v├Żrobcu / dod├ívate─ża br├íny.
Drakoush
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Moderator
Moderator

Odosla┼ąod otep69 » 22 Sep 2018, 14:13

Mna by ako prve zaujimalo co je to za riadiacu jednotku. Popripade ak k nej mas aj dokumentaciu. Doteraz vsetk RJ s ktorymi som robil mali moznost ovladania jednym tlacitkom t.j. stlacis ak je zavreta tak sa zacne otvarat a opacne a ked to stlacis pocas behu je to ako stop, alebo pri zatvarani povel na znovuotvorenie.
Te┼í├ş ma Peter.
F*ck me I am Famous ...
─îo nejde silou, p├┤jde silou e┼íte v├Ą─Ź┼íou.
otep69
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 187
Vek: 30.17
Zalo┼żen├Ż: 31.10.2008

Odosla┼ąod josek » 22 Sep 2018, 14:33

eifel nap├şsal: Nenapad├í niekoho ako si poradi┼ą a neoslovova┼ą v├Żrobcu br├íny s po┼żiadavkou prerobi┼ą ovl├ídanie na x- br├ínach. ─Äakujem za va┼íe rady a n├ípady.

Predov┼íetk├Żm pre toto som formuloval svoj pr├şspevok. ┼Że br├íny s├║ vyhraden├ę zariadenia, to dobre viem
josek
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 427
Zalo┼żen├Ż: 10.01.2012

Odosla┼ąod jezevec » 22 Sep 2018, 14:33

Drakoush nap├şsal:To ┼ípag├ítov├ę ovl├ídanie sa pou┼ż├şva v priemysle, ale dia─żkov├ę som veru e┼íte nevidel a to som videl br├íny, ktor├Żch v├Ż┼íka bola aj cez 6m a mali r├Żchlozdvih...

D├ílkov├ę ovl├íd├ín├ş se b─Ť┼żn─Ť pou┼ż├şv├í. Alespo┼ł tedy v ─îesku.
jezevec
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 803
Zalo┼żen├Ż: 22.08.2008

Odosla┼ąod eifel » 22 Sep 2018, 14:56

Drakuush: Optoz├ítvora nie je in┼ítalovan├í, rozm├Ż┼í─żal som na jej in┼ítal├íciou, opodstatnenie by mala ke─Ćide br├ína dole aby niekoho neprivrzlo, je in┼ítalovan├í ochrann├í tlakov├í hrana.Br├ína nem├í r├Żchlozdvih, je to pomalobe┼żn├í sek─Źn├í br├ína ak├║ vyr├íba viacero firiem, ELBA Kremnica,at─Ć.

josek: zasahova┼ą do skrinky budem len tak ┼że do nej nav┼Ľtam dieru na v├Żvodku, je tam pr├şprava na pripojenie extern├ęho trojtla─Ź├ştka/trojtla─Ź├ştiek z viacer├şch miest, na origin├íl skrinke s├║ tla─Ź├ştke pripojen├ę p├ískov├Żm vodi─Źom na riadiacu dosku, samozrejme by som to rie┼íil ─Ćal┼íou externou skrinkou ( len ma┼ą v hlave to zapojenie :-) )

mr.dred: dia─żkov├ę ovl├ídanie by som potreboval pre cca 15 voz├şkov a to je trocha .... nie, nie, touto cestou nechcem ├şs┼ą, ┼ípag├ít je pre m┼ła to spr├ívne a najpraktickej┼íie....

Milos66: Tie┼ż som rozmy┼í─żal nad kombin├íciou viacer├şch ┼ípag├ítov ale to by u┼ż nebolo z legislat├şvou, voz├şkar nepotiahne spr├ívny ┼ípag├ít a hotov├ę ne┼í┼ąastie na svete .... ako som p├şsal v hypermarketoch to funguje ( videl som to na vlastn├ę o─Źi v Kauflande ) tak u┼ż len to zapojenie ...

mr.dred: ┼ípag├ítovka je v pohode ... voz├şkar ┼ípag├ít netriafa za jazdy, zastane pred br├ínou na ─żavej strane, poodsunie okienko, vystr─Ź├ş ruku, potiahne ┼ípag├ít, br├ína sa otv├íra na maximum, prejde dnu alebo von, zastane, potiahne ┼ípag├ít a odch├ídza pre─Ź ... je na tom nie─Źo nepochopiteln├ę .... je tu aj vy┼í┼íi level ale ten vylu─Źujem lebo je nepou┼żiteln├Ż ... sn├şma─Ź pohybu voz├şka v podlahe

otep69: neviem presne poveda┼ą o ak├║ riadiacu jednotku sa jedn├í ( m├┤┼żem pozrie┼ą v pondelok ) ale pou┼ż├şvaj├║ ju viacer├ş v├Żrobci br├ín ... my┼ílienka riadeniaje spr├ívna : moznost ovladania jednym tlacitkom t.j. stlacis ak je zavreta tak sa zacne otvarat a opacne a ked to stlacis pocas behu je to ako stop, alebo pri zatvarani povel na znovuotvorenie
eifel
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod Milos66 » 22 Sep 2018, 14:59

Drakoush nap├şsal:To ┼ípag├ítov├ę ovl├ídanie sa pou┼ż├şva v priemysle, ale dia─żkov├ę som veru e┼íte nevidel a to som videl br├íny, ktor├Żch v├Ż┼íka bola aj cez 6m a mali r├Żchlozdvih. Tak┼że v prvom rade si treba pre─Ź├şta┼ą legislat├şvu, ako som p├şsal, je to VTZZ.

┼átandardne sa pou┼ż├şva jeden povr├ízok na ka┼żdej strane, zatv├íranie br├íny je automatick├ę. Na mieste autora t├ęmy by som kontaktoval v├Żrobcu / dod├ívate─ża br├íny.

Kravina jak voda v ko┼íi. M├íme 7 ve─żk├Żch br├ín v sklade. Ka┼żd├í na jednej nakladacej plo┼íine. V┼íetky sa daj├║ ovl├ída┼ą ako tla─Źidlami tak aj dia─żkovo. A ver tomu, ┼że ten manu├íl pou┼ż├şva m├ílokto. Dia─żk├í─Źe s├║ umiestnen├ę priamo vo zdvi┼żk├ích, tak┼że nikto nemus├ş vystupova┼ą. Zdvi┼żky m├íme zasklen├ę, vykurovan├ę Toyoty.
A ani jedna br├ína nie je VTZ, inak by som si za t├Żch 18 rokov v┼íimol, ┼że to chod├ş niekto obhliada┼ą.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
Milos66
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod mr.dred » 22 Sep 2018, 15:11

eifel nap├şsal:voz├şkar ┼ípag├ít netriafa za jazdy, zastane pred br├ínou na ─żavej strane, poodsunie okienko, vystr─Ź├ş ruku, potiahne ┼ípag├ít

v takom pr├şpade ti sta─Ź├ş prelo┼żi┼ą p├┤vodn├ę ovl├ídacie gomb├şky alebo ich zdup─żova┼ą
mr.dred
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod loksiklubos » 22 Sep 2018, 15:20

a co tak pred branu dat senzory ako nahle niekto cez nen prejde brana sa otvori. Vela bran ma aj funkciu automatickeho zatvorenie po nastavenom case staci pozriet manual ake funkcie RJ dokaze ovladat
loksiklubos
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 152
Zalo┼żen├Ż: 23.09.2013

Odosla┼ąod eifel » 22 Sep 2018, 15:23

mr.dred nap├şsal:
eifel nap├şsal:voz├şkar ┼ípag├ít netriafa za jazdy, zastane pred br├ínou na ─żavej strane, poodsunie okienko, vystr─Ź├ş ruku, potiahne ┼ípag├ít

v takom pr├şpade ti sta─Ź├ş prelo┼żi┼ą p├┤vodn├ę ovl├ídacie gomb├şky alebo ich zdup─żova┼ą

nie je miesto na trojtla─Ź├ştka ... museli by vysie┼ą volne na k├íbli ─Źo nie je asi ko┼í├ęr .... ve─Ć sme elektrotechnici a nie skade ruka , skade noha ─Źo robia ako ich napadne a ......

-- Spojen├Ż pr├şspevok 22 Sep 2018, 15:26 --

loksiklubos nap├şsal:a co tak pred branu dat senzory ako nahle niekto cez nen prejde brana sa otvori. Vela bran ma aj funkciu automatickeho zatvorenie po nastavenom case staci pozriet manual ake funkcie RJ dokaze ovladat

nie je miesto na senzory a ani situ├ícia to nedovo─żuje ... dvere by sa otv├írali aj ke─Ć by to nebolo potrebn├ę
eifel
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod Milos66 » 22 Sep 2018, 16:40

eifel nap├şsal: ... museli by vysie┼ą volne na k├íbli ─Źo nie je asi ko┼í├ęr ....

Je to ├║plne be┼żn├í vec na ovl├ídan├ş ku mal├Żm ┼żeriavom.
Milos66
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod Drakoush » 22 Sep 2018, 19:09

Milos66 nap├şsal:A ani jedna br├ína nie je VTZ, inak by som si za t├Żch 18 rokov v┼íimol, ┼że to chod├ş niekto obhliada┼ą.

S├║ len dve mo┼żnosti. Bu─Ć m├í menej, ako 2,7m, alebo na to podnik serie.
Drakoush
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Moderator
Moderator

Odosla┼ąod Feneon » 22 Sep 2018, 19:25

na ka┼żd├║ stranu jeden a je to.Obr├ízok
Feneon
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 191
Zalo┼żen├Ż: 17.08.2014

Odosla┼ąod 5ko » 23 Sep 2018, 00:21

V├Ą─Ź┼íina rolovac├şch br├ín m├í volitelny re┼żim ovl├ídania,bu─Ć samostatn├ę tla─Źitko na ka┼żd├Ż smer, alebo jedno na krokovanie.Ak m├í aj riadicu jednotku na DO tak funguj├║ paralelne.Vtedy mus├ş ma┼ą blokovanie pri prek├í┼żke v optoz├ívore pri smere dolu.Ak je zdvihova v├Ż┼íka menej ako 2,7m nepotrebuje ro─Źn├ę OPak to neudava v├Żrobca.
Tak┼że ak sa tam nedaj├║ urobi┼ą pohybov├ę senzory ,a nechcete lanka,tak jedine doplni┼ą RJ pre DO a v ka┼żdom voz├şku ovl├ída─Ź.Nie je to lacn├ę, ale vyrie┼íi to probl├ęm.Z├íle┼ż├ş na tomto ak├ę s├║ mo┼żnosti ├║prav bez straty z├íruky, ─Źi dodr┼żania BOZP .
Lenivos┼ą je matka pokroku.Leniv├Ż ─Źlovek rozm├Ż┼íla,ako by si robotu u─żah─Źil a tak nie─Źo vyn├íjde.
Ku ka┼żd├ęmu ─Ź├şnskemu v├Żrobku by mali pribali┼ą jedn├ęho ─Ź├ş┼łana, aby som ho mohol nakopa┼ą do ....,ked sa to pokaz├ş.
5ko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 8124
Vek: 62.71
Zalo┼żen├Ż: 18.02.2010
Paragraf: 23

Ďalšia

Nasp├Ą┼ą na Silnopr├║dov├í elektrotechnika

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 2 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist