prerabka RH + elektrokotol HDO

El. inštalácie, NN a VN rozvody, El. stroje

Moderátori: Drakoush, Moderátori

laftek
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 12 Nov 2014, 09:35

prerabka RH + elektrokotol HDO

Príspevok od používateľa laftek » 27 Sep 2016, 16:03

Zdravím, opäť prichádzam s problémom, ktorý si nie som istý ako vyriešiť. Budem robiť u známeho malú prerabku RH na chate okrem rozvodov + ide tam nový elektrokotol 9kW.
1. Len tak zo zvedavosti, v RH sú ističe zásuvkový 15A, svetelný 6A, 3f zásuvka 12,9A. Tie chcem zameniť za nové a nie som si istý prierezom svetelného okruhu a preto sa pýtam: Ak by šlo o revidovanie RH môžem namiesto 6A dať opäť 6A alebo musí tam isť 10A ?
2. Snažil som sa dopátrať v dokumentácii ako zapojiť HDO, či je treba beznapäťový kontakt alebo stačí "nula" priamo z RE. Na nižšie uvedených fotkách su všetky zmienky o HDO v dokumentácii. Len sa chcem uistiť, ja som to pochopil tak že na GND-HDO by som pripojil kontakt (relé) - beznapäťový alebo na daľší kontakt HDO nižšie pripojil HDO nulák priamo od hodín z RE.
3. Aký by ste zvolili prierez vodiča ktorý napája kotol. V dokumentácii je 5x2,5, no mne známy poradil 5x6 kvôli špičkovým prúdom, keďže sú to špirály.
4. V dokumentácii sa píše, že okrem ističa musí mať kotol aj vypínač. Myslíte, že ten vypínač je nutný pre potrebu pečiatky od servisáka ?
5. Akú charakteristiku ističa na kotol mám zvoliť, lebo v dokumentácii sa o tom nepíše.
Prílohy
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
0

Patriky
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 377
Dátum registrácie: 31 Júl 2015, 11:25
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: prerabka RH + elektrokotol HDO

Príspevok od používateľa Patriky » 27 Sep 2016, 21:14

1. Mozes dat aj kludne 6.
2. Mate to napisane, bezpotencialovy cize bud cez rele alebo stykac.
3. Ak vyrobca pise 5x2,5 tak dajte 2,5, ak bide niekde vo vate a dlhsi dal by som som 5x4. 5x6 ZBYTOCNOST a DRAHA.
4. Ano ak to vyrobca pozaduje treba ho tam dat. Dajte tam ,,sporakovku '' a je. Inak vam nemusi potvrdit zaruku
5. B
0
Patrik Dedík - elektrikár na tpp popri tom
- živnostník- elektroinštalácie a projektovanie

Používateľov profilový obrázok
pajky
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 954
Dátum registrácie: 03 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: Cadca

Re: prerabka RH + elektrokotol HDO

Príspevok od používateľa pajky » 28 Sep 2016, 09:02

Mam pocit ze vyrobca ma pri kotle pisane prierez pre lanko a iny pre drot. Dal by som asi 4mm2, jednak radsej a jednak ak je to dalej. Tieto kotle zapajam Hdo cez stykac spinaci kontakt. Je tam moznost pripojit aj priamo nulak z hdo, ale pre istotu... Naindukovany prud, blesk..
Svetelny podla kablov..
Hlavny vypinac som nedaval, ale rozvadzac som mal +-1m..
Charakteristika nieje v navode? Ja by som dal max. C a co som daval nepamatam.
0

laftek
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 12 Nov 2014, 09:35

Re: prerabka RH + elektrokotol HDO

Príspevok od používateľa laftek » 03 Okt 2016, 21:05

Diki páni za reakcie. Nakoniec som ako prívod dal 5x6. Hdo je riešené cez stykač - bezpotencialový kontakt. Charakteristiku som zvolil B aj keď stále neviem či to je dobre. Vypínač som zatiaľ nedával, uvidím podľa toho čo povie servisák.
Prílohy
IMG_20160930_170438_HDR.jpg
0

Napísať odpoveď