60V v spojovacej krabičke

El. inštalácie, NN a VN rozvody, El. stroje

Moderátori: Drakoush, Moderátori

jaro445
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 19 Okt 2007, 00:00

60V v spojovacej krabičke

Príspevok od používateľa jaro445 » 08 Nov 2016, 18:06

Dobry den prosím o radu, prerabal som doma elektroinstalaciu, dorabal som dalsie svietidla a v spojovacej krabicke som nameral na jenom rozpojenom vodici 60V pricom na jedom aj druhom konci bol rozpojený ampérmetrom som nenameral ziadny prud medzi N a týmto vodicom ale prakticky nejaky zanedbatelny prud tam predsa prechadza a ja neviem si vysvetlit co je jeho zdrojom, moze to byt prebijanim z druhych vodicov ktore idu rovnobezne s tymto vo flexibilnej trubke?
0

Patriky
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 377
Dátum registrácie: 31 Júl 2015, 11:25
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: 60V v spojovacej krabičke

Príspevok od používateľa Patriky » 08 Nov 2016, 18:27

Moze to byt indukcia...
0
Patrik Dedík - elektrikár na tpp popri tom
- živnostník- elektroinštalácie a projektovanie

miroL
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 28 Máj 2008, 00:00
Bydlisko: TRNAVA
Vek: 53

Re: 60V v spojovacej krabičke

Príspevok od používateľa miroL » 08 Nov 2016, 18:48

Ak si to meral multimetrom, alebo nejakou ledkovou skusackou, tak si kludne mohol nemerat nejake indukovane napatie. Skus to odmerat "vadaskou", ktora ten merany obvod trosku viac zatazi a zrejme nenameras nic.
0

jaro445
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 19 Okt 2007, 00:00

Re: 60V v spojovacej krabičke

Príspevok od používateľa jaro445 » 08 Nov 2016, 21:16

Rozmyslal som aj nad tym ci by to mohla byt indukcia ale teoreticky by sa ten vodic tvaril ako sekundarne vinutie a kedze ani jeden koniec vodica nieje pripojeny k zemi tak prud by tlejivkovou skusackou alebo klasickym multimetrom ako som to meral ja nemal prechadzat zo skusacky cezo mna do zeme nie ?
A nameral som to aj na inom obvode minule ked som doplnal krizovy vypinac medzi dva schodiskove
0

Napísať odpoveď