Zapojenie elektromera NP73E.2-18-1

El. inštalácie, NN a VN rozvody, El. stroje

Moderátori: Drakoush, Moderátori

kkdd
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 10 Okt 2008, 00:00

Zapojenie elektromera NP73E.2-18-1

Príspevok od používateľa kkdd » 08 Nov 2016, 19:12

Zdravím,
mám otázku o zapojení konkrétneho elektromera NP73E.2-18-1 dodávaného VSE
(http://www.transtech-sk.eu/dokumenty/NP ... -TT-sk.pdf)

Mám zapojený elektromer podľa obrázku a nemôžem sa pozrieť pod zaplombovanú nepriehľadnú svorkovnicu elektromera na zapojenie.
Moja otázka znie načo je tam pripojený vodič označený s otáznikom, keď pri vysokej tarife (VT) to nerobí nič.
Na čo to slúži? Chcem si dorobiť prepínač sp6 aby som mohol zopnúť vo výnimočných prípadoch aj pri VT ale neviem či to môžem urobiť aj keď tam je ten vodič.
Čo to spraví, keď to budem mať prepnuté aj pri NT? Ošetrím to dvojpólovým striedavým vypínačom?

A je možné aby cievka stykača bola istená na výstupe z elektromera? Lebo žiadny istič ani poistka vedľa nie je.
(pozn1. ide o starší dom a všetko je v jednom rozvádzači, t.j. elektromer, stykač a celá výzbroj istenia domu)
(pozn2. samozrejme sp6 a istenie náhradného spínacieho okruhu je navrhovaná úprava, teraz je to priamo spojené)
Prílohy
elektromer.png
0

laftek
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 12 Nov 2014, 09:35

Re: Zapojenie elektromera NP73E.2-18-1

Príspevok od používateľa laftek » 13 Nov 2016, 14:28

Bolo by najlepšie ak by si pridal aj reálnu fotku z RE. Okrem toho tá schéma sa mi nepozdáva napr. L1(vynimočné zapnutie) by som povedal, že to má byť skor N/PEN, keďže na A cievky ide N(hdo) ak tej schéme správne rozumiem. A to otáznikové spojenie mi nič nehovorí, no ja som zatiaľ veľa RE nevidel takže ostatní fachmani ti možno poradia.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok