Zapojenie zastrcky - uzemnenie

El. inštalácie, NN a VN rozvody, El. stroje

Moderátori: Drakoush, Moderátori

eston
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 28 Nov 2016, 12:33

Zapojenie zastrcky - uzemnenie

Príspevok od používateľa eston » 28 Nov 2016, 14:01

Dobry den.

Chcel by som sa poradit ohladom zapojenia zastrcky. Elektrikar mi robil rozvody davnejsie a uzemnoval v kupelni vodovodne baterie.
Teraz som chcel nahodit zastrcku ale neviem ako ju mam zapojit kedze mi trci zo steny na jednu zastrcku 5 uzemnovacich kablov.
Do tejto zastrcky na fotke idu 2 uzemnovacie kable z rozvodnej skrine a tri dalsie idu z tejto zastrcky do dalsej cez chranicku.

Neviem najst kontakt na povodneho elektrikara tak prosim o radu vas.

Dakujem pekne

Foto:

Obrázok
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10146
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Zapojenie zastrcky - uzemnenie

Príspevok od používateľa 5ko » 28 Nov 2016, 21:56

Vidím, že sa nikto nechytá,tak aspoň zhruba-najprv si oprav názov témy, lebo to čo chceš zapojiť nie je zástrčka ale zásuvka.
Zástrčka je na spotrebiči a tá sa zasúva do zásuvky,ktorá je na stene.
Potom, skús dať fotku, kde bude jasnejšie vidieť, ktoré vodiče odkial prichádzajú a ktoré kam odchádzajú,teda učeš to trochu prehladnejšie.
Pokial vieš ,tak ich popíš do fotky,prípadne popíš bližšie, čo je na tých ďalších zásuvkách pripojené.
Ale v podstate nič nepokazíš ked spojíš všetky zelené ,potom všetky modré a všetky čierne, len asi budeš mať s tým problém v tej krabičke to natlačiť a ešte z toho napojiť aj zásuvku, kedže do tej viac ako dva vodiče nepripojíš.Takže ti zostávajú napr.WAGO svorky,ale tie pospojovacie káble bude treba spojiť v spolahlivejšej svorke.
Keď to vidím, tak už viem, prečo ten eletrikár odtial ušiel. :lol:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
djwiktor
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 01 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: Šaľa
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Re: Zapojenie zastrcky - uzemnenie

Príspevok od používateľa djwiktor » 28 Nov 2016, 22:18

Daj prosim aj celu fotku aby bolo vidno ako je to cele umiestnene, lebo krabica hned za radiatorom je trosku ina kava - Ako pisal 5ko - hento vrabcie hniezdo v standardnej zasuvke nezapojis ani keby co.. A okrem waga tam sa nic nebude dat napchat.
Na tojom mieste by som si overil, ze hore nad tou krabicou nejdu ziadne kable ani rury s vodou, a vyvrtal tam dieru na dalsiu krabicu, do ktorej by sa dala zasuvka osadit. A pod zasuvkou by bola iba tato povodna krabica so spojmi vodicov.
0
Tlacim na 3D tlaciarni Felix 3.0 dual
Stormchasers.sk

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10146
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Zapojenie zastrcky - uzemnenie

Príspevok od používateľa 5ko » 28 Nov 2016, 22:29

Zrejme tam mala byť zásuvka pre ten rebríkový elektrický radiator,ale naozaj to tam narvať bude problém,takže záleží od hrúbky steny, či by som najprv skúsil prehlbiť tú krabicu ,tak že by som vysekal dno a urobil tam viac miesta, alebo tak ako píšeš, urobiť ešte jednu dieru na druhú zásuvku. A určite by som ju nedal nad rebrík, ale niekde dolu bližšie k prívodnej špirále.
/teda podla fotky to vyzerá ako elektrický radiator,či?/
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
Merak
Moderator
Moderator
Príspevky: 7696
Dátum registrácie: 10 Júl 2012, 22:04
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa
Vek: 44

Re: Zapojenie zastrcky - uzemnenie

Príspevok od používateľa Merak » 28 Nov 2016, 22:37

eston napísal:Do tejto zastrcky na fotke idu 2 uzemnovacie kable z rozvodnej skrine a tri dalsie idu z tejto zastrcky do dalsej cez chranicku.
vieš otvoriť tú ďalšiu zásuvku a skontrolovať, či naozaj všetky tri sú zapojené
niektoré s nich idú určite niekam inam
0
život je ako sínusovka, raz si hore, raz si dolu, a medzitým si dvakrát na nule
P.S.: skôr som vedel zapojiť vidlicu a zásuvku ako rozprávať

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10146
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Zapojenie zastrcky - uzemnenie

Príspevok od používateľa 5ko » 28 Nov 2016, 22:56

Zrejme sú to prívody od pospojovania batérií...takže asi nebudú v tej druhej zásuvke,ale si niekam odbehnú,len nechápem, prečo ich ťahal cez zásuvky a prerušoval.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
spin90
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4642
Dátum registrácie: 12 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice
Vek: 33

Re: Zapojenie zastrcky - uzemnenie

Príspevok od používateľa spin90 » 29 Nov 2016, 08:06

Ja by som sa pokusil tam dat najhlbsiu krabicku aku by som nasiel. Su aj nejake extra hlboke pokial viem. Teda, ak by to tam umoznovala stena. V takej krabici uz je mozne poukladat aj taketo "hniezdo".
0
"Je to smutná epocha, keď je ľahšie rozbiť atóm ako predsudky."
A. Einstein

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10146
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Zapojenie zastrcky - uzemnenie

Príspevok od používateľa 5ko » 29 Nov 2016, 08:13

Ja takéto prípady riešim tak, že vysekám hlbšiu dieru na dve krabice, jednu strčím dozadu a na prednej vyrežem dno , a zasádrujem ju do roviny zo stenou,takže nemám problém upratať tam aj takéto vrabčie hniezdo.
Ale jasné, že do 10ky Yporu je to takmer na druhú stranu. :wink:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
pixell
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 539
Dátum registrácie: 14 Feb 2012, 06:26
Bydlisko: Dolny Kubin
Vek: 41

Re: Zapojenie zastrcky - uzemnenie

Príspevok od používateľa pixell » 29 Nov 2016, 10:12

Neuveriteľne ako toto môže urobit elektrikár :axe:
0

Používateľov profilový obrázok
elmara
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: 10 Máj 2008, 00:00

Re: Zapojenie zastrcky - uzemnenie

Príspevok od používateľa elmara » 29 Nov 2016, 18:14

5ko napísal:Ja takéto prípady riešim tak, že vysekám hlbšiu dieru na dve krabice, jednu strčím dozadu a na prednej vyrežem dno , a zasádrujem ju do roviny zo stenou,takže nemám problém upratať tam aj takéto vrabčie hniezdo.
Ale jasné, že do 10ky Yporu je to takmer na druhú stranu. :wink:
Toto bude elegantnější...a ta hloubka by mohla stačit. Jen doporučuji autorovi příspěvku, aby tuto práci zadal zkušenému elektrikáři.
Prílohy
Krabice pod omítku.JPG
0

Používateľov profilový obrázok
Merak
Moderator
Moderator
Príspevky: 7696
Dátum registrácie: 10 Júl 2012, 22:04
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa
Vek: 44

Re: Zapojenie zastrcky - uzemnenie

Príspevok od používateľa Merak » 29 Nov 2016, 18:29

ja osobne si myslím, že miesta tam bude dosť aj bez toho, keďže je tam ešte asi 1cm omietky :biggrin:
0
život je ako sínusovka, raz si hore, raz si dolu, a medzitým si dvakrát na nule
P.S.: skôr som vedel zapojiť vidlicu a zásuvku ako rozprávať

Používateľov profilový obrázok
OHAJ
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 858
Dátum registrácie: 01 Máj 2010, 00:00
Bydlisko: OHAJ
Vek: 44

Re: Zapojenie zastrcky - uzemnenie

Príspevok od používateľa OHAJ » 29 Nov 2016, 18:39

hento by som veru nechcel zapájať, snáď ešte ten žvachel by sa dal schovať do povrchovej trojzásuvky
Obrázok
0

Používateľov profilový obrázok
spin90
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4642
Dátum registrácie: 12 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice
Vek: 33

Re: Zapojenie zastrcky - uzemnenie

Príspevok od používateľa spin90 » 29 Nov 2016, 18:41

Jak tieto trojzasuvky suvisia s temou ??
0
"Je to smutná epocha, keď je ľahšie rozbiť atóm ako predsudky."
A. Einstein

Používateľov profilový obrázok
OHAJ
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 858
Dátum registrácie: 01 Máj 2010, 00:00
Bydlisko: OHAJ
Vek: 44

Re: Zapojenie zastrcky - uzemnenie

Príspevok od používateľa OHAJ » 29 Nov 2016, 18:46

a tvoja otázka absolútne mimo, či hrabeš počet príspevkov ?
chcel zapojiť zásuvku a schovať ten žvachel, nie ?! tak povrchova zásuvka by to zvládla, nemyslíš :?:
0

Používateľov profilový obrázok
spin90
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4642
Dátum registrácie: 12 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice
Vek: 33

Re: Zapojenie zastrcky - uzemnenie

Príspevok od používateľa spin90 » 29 Nov 2016, 19:10

Ja mam dost prispevkov na to, aby som nieco potreboval hrabat :D Na fore som dlhe roky, ale to je jedno.

A iste, uz chapem, cize navrhujes dat do interieru vonkajsiu trojzasuvku v IP44 ? No sorry ze mi takato pozoruhodna vec hned nedosla :D
Ved hlboka krabicka je uplne standardne, normalne riesenie, ake trojzasuvky s IP44 ? 8O Zas tam toho neni az tak vela. Pri troche sikovnosti to mozno ulozi aj do toho co tam ma ...
0
"Je to smutná epocha, keď je ľahšie rozbiť atóm ako predsudky."
A. Einstein

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Zapojenie zastrcky - uzemnenie

Príspevok od používateľa Marek1975 » 29 Nov 2016, 19:11

Wago svorky do jednej krabice a z nej vytiahnuť draty do druhej a nasrobovat ich do novej zasuvky

Odoslané z Lenovo A2010-a pomocou Tapatalku
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Zapojenie zastrcky - uzemnenie

Príspevok od používateľa Marek1975 » 29 Nov 2016, 19:13

elmara napísal:
5ko napísal:Ja takéto prípady riešim tak, že vysekám hlbšiu dieru na dve krabice, jednu strčím dozadu a na prednej vyrežem dno , a zasádrujem ju do roviny zo stenou,takže nemám problém upratať tam aj takéto vrabčie hniezdo.
Ale jasné, že do 10ky Yporu je to takmer na druhú stranu. :wink:
Toto bude elegantnější...a ta hloubka by mohla stačit. Jen doporučuji autorovi příspěvku, aby tuto práci zadal zkušenému elektrikáři.
K dostaniu sú aj zasuvacie dvojkrabice, myslím žeby to bolo elegantnejšie riešenie

Odoslané z Lenovo A2010-a pomocou Tapatalku
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

Používateľov profilový obrázok
OHAJ
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 858
Dátum registrácie: 01 Máj 2010, 00:00
Bydlisko: OHAJ
Vek: 44

Re: Zapojenie zastrcky - uzemnenie

Príspevok od používateľa OHAJ » 29 Nov 2016, 19:19

Spin, a nemá to náhodou v kúpelke ? to by bol gól :rolleyes:
Hlavne, že tu silou mocou chceš niečo rieśiť a autor príspevku žiadna reakcia, ja padám ...
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10146
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Zapojenie zastrcky - uzemnenie

Príspevok od používateľa 5ko » 29 Nov 2016, 22:15

Keby jej tam namontoval tú vonkajšiu zásuvku,myslím, že by asi dlho nezasunul. :lol:

Neviem, či niekto pri robote počíta s takou alternatívou, že bude potrebovať aj hlbokú krabicu,aby ju hned kúpil,takže núdzové riešenie je odrezať dno.Ale pri troche zručnosti sa to poprace aj do malej ,veď svadba bola drahá,akurát potom to opravovať by som nechcel.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok