Bezzásuvkové pripojenie domácich spotrebičov

El. inštalácie, NN a VN rozvody, El. stroje

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Mego
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 771
Dátum registrácie: 07 Sep 2016, 12:07
Bydlisko: Svit
Vek: 31
Kontaktovať používateľa:

Bezzásuvkové pripojenie domácich spotrebičov

Príspevok od používateľa Mego » 12 Jún 2017, 09:04

Čaute, chcel by som sa spýtať, či je možné vstavané spotrebiče v kuchynskej linke pripojiť aj iným spôsobom ako do zásuvky? Tie spotrebiče väčšinou majú klasické zástrčkové koncovky, nedalo by sa to strihnúť a urobiť nejako inak?
0
Som skôr fyzik ako elektrotechnik.

Nestihne ťa nijaké nešťastie
a k tvojmu stanu sa nepriblíži pohroma.
Lebo svojim anjelom dá príkaz o tebe,
aby ťa chránili na tvojich cestách.
Na rukách ťa budú niesť,
aby si si neuderil nohu o kameň

martin knocik
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1639
Dátum registrácie: 23 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Trenčianska Turná
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Bezzásuvkové pripojenie domácich spotrebičov

Príspevok od používateľa martin knocik » 12 Jún 2017, 09:27

Odstrihni zastrčku a pripoj do svorkovnice. Možno prideš o záruku.
0
http://mkbci.com

FEL UNIZA 2015, Ing.

ľudstvo je vírus ktorý napadol Zem

nerobme si ťažkú hlavu z debilov čo nám ani po členky nesiahajú, buďme radi že my dačo dokážeme a smejme sa im akí sú sprostí

Používateľov profilový obrázok
budvar10
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 983
Dátum registrácie: 15 Dec 2014, 10:55
Bydlisko: Košice

Re: Bezzásuvkové pripojenie domácich spotrebičov

Príspevok od používateľa budvar10 » 12 Jún 2017, 09:46

Možno neprídeš o záruku. :)
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Bezzásuvkové pripojenie domácich spotrebičov

Príspevok od používateľa Drakoush » 12 Jún 2017, 10:03

Jedine, že by prišiel...

("Jedine že by tak...") :)

Svorkovnica na domácich spotrebičoch určených pre vstavanie býva väčšinou prístupná, avšak výnimku tvorí trebárs umývačka riadu. Tam by bolo možné len cviknúť zástrčku a otázne je, či naozaj nepadne záruka. Predsa je to zásah do elektrického príslušenstva prístroja... Mikrovlnka detto.

Takže moje odporúčanie je dať za linku zásuvku. Jednak pri tej umývačke je to aj výhoda, pretože pri poruche, kedy je nutné zaniesť ju do servisu, je jej demontáž ľahká. No a čo sa rúry týka, štandardne sa svorkuje, niektoré značky nemajú ani zástrčku, len trčiaci kábel (tzv. galusku na ťahanie), prípadne ani ten (ťahá sa za madielko dverí). Ale pokiaľ je jednofázová, tiež by som ju dal na zásuvku.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

joži
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 06 Júl 2014, 10:55
Bydlisko: Lazany

Re: Bezzásuvkové pripojenie domácich spotrebičov

Príspevok od používateľa joži » 12 Jún 2017, 10:27

spotrebiť, ktorý nemá svorkovú pripojnicu a je vyvedený iba vidlicovou zástrčkov tak zaruka sa vzdtahuje nha spotrebič ako celok a teda VRATANE PRIBVODNEJ SNURY kedže nie je oddelitelná. Odseknutím vidlicovej zástrčky porušuješ zaručné podmienky a prichádzaš o zaruku.

SPOtrebiče ako Varna doska, vstavaná rúra a iné, ktoré máju svorkovú pripojnicu možu byť pripojeníé napevno, bez vidlicovej zastrčky nako)lko tá nie je sučastou spotrebiča a zaruka na spotrebič ako celok končí pri jeho svorkovnici. Obvykle sa stane že pre povrdenie zaruky u predajcu je nutné mať potvrdenie o inčtalacii na elektrickú sieť, niekedy sám predajca pošle svojho technika ktorý tieto ukony vykonáva a potvrdzuje aj zaruku.

Potvrdenie o inštalalcii na elektricku sieť pevných pripodov sa vyžaduje aj pri poisteni spotrebičov v domacnosti.
0

Mego
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 771
Dátum registrácie: 07 Sep 2016, 12:07
Bydlisko: Svit
Vek: 31
Kontaktovať používateľa:

Re: Bezzásuvkové pripojenie domácich spotrebičov

Príspevok od používateľa Mego » 12 Jún 2017, 10:36

Celkovú revíziu aj tak budem potrebovať kvôli kolaudácií prístavby. Tú mi zrobí bratranec, takže azda by aj mohol prižmúriť oko niekedy.
Varná platňa je ževraj dvojfázová, takže tam o zástrčke nemôže byť reči... ibaže by som pustil do kolíka druhú fázu :D
0
Som skôr fyzik ako elektrotechnik.

Nestihne ťa nijaké nešťastie
a k tvojmu stanu sa nepriblíži pohroma.
Lebo svojim anjelom dá príkaz o tebe,
aby ťa chránili na tvojich cestách.
Na rukách ťa budú niesť,
aby si si neuderil nohu o kameň

maher
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 593
Dátum registrácie: 10 Sep 2008, 00:00

Re: Bezzásuvkové pripojenie domácich spotrebičov

Príspevok od používateľa maher » 12 Jún 2017, 10:53

do kolíka sa fáza nepúšťa, ale jeden fázový drát pripojíš na oboje svorky a potom sa modlíš, aby to ten drát a istič vydržali.
keď vravíš, že revíziu ti bude robiť bratranec, tak sa jeho spýtaj, ako to má byť, čo ti pustí a čo už nie
0

Používateľov profilový obrázok
budvar10
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 983
Dátum registrácie: 15 Dec 2014, 10:55
Bydlisko: Košice

Re: Bezzásuvkové pripojenie domácich spotrebičov

Príspevok od používateľa budvar10 » 12 Jún 2017, 11:03

Varné dosky sú väčšinou 2f, montáž napevno, v blízkosti by mal byť vypínač. Potom to pekne vychádza, napr. varná doska na 1.f, 2.f a rúra na 3.f. Istenie 16A. Nič sa nepreťaží.
0

Patriky
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 377
Dátum registrácie: 31 Júl 2015, 11:25
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: Bezzásuvkové pripojenie domácich spotrebičov

Príspevok od používateľa Patriky » 12 Jún 2017, 11:26

Ziadny vypinac pri varnej doske byt nemusi. Nevymyslaj hluposti.
Ja pouzivam toto:
http://vypinacezasuvky.sk/image/cache/d ... 00x500.jpg
Das to do klasickej krabice, ja davam KPR 68 tu extra hlboku kde dovediem kabel CYKY-J 5x2,5 a vyvod je uz na doske. Ked ma spotrebic vidlicu tak pripojim do zasuvky je to najjednoduchsie aj pri pripadnej vymene, poruche a nevymyslam kraviny.
Maher kto kde si videl hentak pripajat dosku?
Pekne do RH istic B16/ 3+N na varnu dosku. Keby cosi vypne sa v rozvadzaci vsetkt varne dosky maju uz rodicovsky zamok. Istic postacuje, aj vyrobca to pise takze este raz NENI treba vypinac no a zvlast istic B16/1 na trubu, ktora sa pripoji do zasuvky.
0
Patrik Dedík - elektrikár na tpp popri tom
- živnostník- elektroinštalácie a projektovanie

Mego
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 771
Dátum registrácie: 07 Sep 2016, 12:07
Bydlisko: Svit
Vek: 31
Kontaktovať používateľa:

Re: Bezzásuvkové pripojenie domácich spotrebičov

Príspevok od používateľa Mego » 12 Jún 2017, 12:19

A keby som zrobil tak? :
Mám istič 3XB16A, čiže tri fázy. Kábel mám CYKY 5x2,5mm, čiže keby som to urobil tak, že dve fázy na platňu a tretia na rúru, tak to môže byť v pohode ne? Nechumelí sa, či?
A mám tam ešte jeden 3F kábel (ja debil som si myslel, že aj trúba je na tri fázy), takže by som ho tiež vedel podeliť na akoby 3 jednofázové vodiče s tým, že spojím nulak? Čiže jeden nulak na všetky tri fázy. Tým pádom by som to mal vystarané, keďže do kuchyne ide kvantum káblov (svetelný, zásuvkový basic, umývačka riadu, chladnička, práčka, trúba a indukčná platňa + sračky ako digestor a plynová dvojplatňa ani nerátam [to zrejme veľmi málo odberá], takže to napojím už hocikde a hocijak).
0
Som skôr fyzik ako elektrotechnik.

Nestihne ťa nijaké nešťastie
a k tvojmu stanu sa nepriblíži pohroma.
Lebo svojim anjelom dá príkaz o tebe,
aby ťa chránili na tvojich cestách.
Na rukách ťa budú niesť,
aby si si neuderil nohu o kameň

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Bezzásuvkové pripojenie domácich spotrebičov

Príspevok od používateľa romiadam » 12 Jún 2017, 16:33

Neviem či vypínač treba alebo nie, ale ja ho mam A prišiel mi vhod. Minule mi zamrzol indukcny sporak. Neako som ho dokázal zblbnut. Bola tam aj voda, spina, hrnce...
Stačilo to vypnúť a zapnúť tým vypinacom. Nemusel som ist k rozvadzacu. Ďalšia výhoda je keď tam v elektronike náhodou niečo začne smrdieť alebo dymiet, ihneď to vieš vypnut.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10146
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Bezzásuvkové pripojenie domácich spotrebičov

Príspevok od používateľa 5ko » 12 Jún 2017, 19:18

Mego, to už nie je kuchyňa ale vývarovňa... :lol: tolko spotrebičov... zmeň si rovno podpis....som viac kuchár ako fyzik.... alebo ,kto vie ,čo tam budeš kuchtiť za chemikálie :wink: :ignore:
Podla názvu témy, som myslel , že chceš aj rúru a varnú dosku urobiť na WIFI- bezdrôtovo
:D omotať kuchyňu indukčnou smyčkou.... hotový Tesla.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Mego
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 771
Dátum registrácie: 07 Sep 2016, 12:07
Bydlisko: Svit
Vek: 31
Kontaktovať používateľa:

Re: Bezzásuvkové pripojenie domácich spotrebičov

Príspevok od používateľa Mego » 13 Jún 2017, 07:51

Podľa mňa normálne spotrebiče, ktoré má každá normálna ako-tak moderná kuchyňa... či? Pračka tam je preto, že do kupelni mi nevojde.
Či? Ty varíš na kachliach? Podkuruješ do peca?
0
Som skôr fyzik ako elektrotechnik.

Nestihne ťa nijaké nešťastie
a k tvojmu stanu sa nepriblíži pohroma.
Lebo svojim anjelom dá príkaz o tebe,
aby ťa chránili na tvojich cestách.
Na rukách ťa budú niesť,
aby si si neuderil nohu o kameň

martin knocik
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1639
Dátum registrácie: 23 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Trenčianska Turná
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Bezzásuvkové pripojenie domácich spotrebičov

Príspevok od používateľa martin knocik » 13 Jún 2017, 09:55

Zatial som nevidel vela domácivh kuchýň kde by bol súčasne indukčný sporák aj plynový šporák. Väčšina ludí si kupi asi jeden druh sporáka. Šetril si na stavbe a hladal rozumy na fóre a teraz ti nevadí kúpiť do kuchyne hlúposti typu indukčný sporák.
0
http://mkbci.com

FEL UNIZA 2015, Ing.

ľudstvo je vírus ktorý napadol Zem

nerobme si ťažkú hlavu z debilov čo nám ani po členky nesiahajú, buďme radi že my dačo dokážeme a smejme sa im akí sú sprostí

Mego
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 771
Dátum registrácie: 07 Sep 2016, 12:07
Bydlisko: Svit
Vek: 31
Kontaktovať používateľa:

Re: Bezzásuvkové pripojenie domácich spotrebičov

Príspevok od používateľa Mego » 13 Jún 2017, 09:59

jj, ale ja nebudem mať sporák, ale varnú platňu. Resp. dve varné dvojplatne. Indukcia je indukcia, to je moderné, to proste chcem. No a variť plynom je lacnejšie ako elektrikou, plyn je klasika, nikdy neomrzí.

A nakoľko som nenašiel kombinovanú varnú platňu plyn/indukcia (vždy je plyn/sklokeramika), resp. našiel, ale cena začínala na 600€, tak som sa rozhodol,ž e dáme dvojplatňu plyn a hneĎ vedľa dvojplatňu indukciu a vybavené.
0
Som skôr fyzik ako elektrotechnik.

Nestihne ťa nijaké nešťastie
a k tvojmu stanu sa nepriblíži pohroma.
Lebo svojim anjelom dá príkaz o tebe,
aby ťa chránili na tvojich cestách.
Na rukách ťa budú niesť,
aby si si neuderil nohu o kameň

martin knocik
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1639
Dátum registrácie: 23 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Trenčianska Turná
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Bezzásuvkové pripojenie domácich spotrebičov

Príspevok od používateľa martin knocik » 13 Jún 2017, 10:12

Indukcny varic v kychyni je genialnym prikladom toho ked namisto jednoduchsieho riesenia (odporova spirala v platni, obycajn6 vypinac a obycajny hrniec)pouzit zbytocne komplikovanejsie a drahsie zariadenie zariadenie (a teda aj s nizsou spolahlivostou a zivotnostou) vyzadujuce specialne hrnce len na to aby niekt9 ohrial polievku v hrnci. Vyhra marketingu nad zdravym rozumom. Ak by si chcel dima tavit kovy, tak by mozno ten indukcny ohrev mal aj nejaku pridanu hodnotu oproti spirale



P.s. co je na indukciom vareni moderne ?
0
http://mkbci.com

FEL UNIZA 2015, Ing.

ľudstvo je vírus ktorý napadol Zem

nerobme si ťažkú hlavu z debilov čo nám ani po členky nesiahajú, buďme radi že my dačo dokážeme a smejme sa im akí sú sprostí

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10146
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Bezzásuvkové pripojenie domácich spotrebičov

Príspevok od používateľa 5ko » 13 Jún 2017, 10:30

Ja mám radiator a teplého suseda. :D
alebo ako vraví klasik z ulice... my už nekúrime uhlom,my máme plyn. :D

Mego ,nič v zlom , len som srandoval, ked som videl tie rôzne spotrebiče,
ale každý vie, aká kombinácia energií sa mu hodí na fungovanie domácnosti.
Indukcia v kuchyni ... no na niečo to je dobré,na niečo nie, ale vždy vravím -čím zložitejšie zaridenie,tým viacej porúch a v dnešnej dobe samozrejme aj drahších. :wink:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Mego
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 771
Dátum registrácie: 07 Sep 2016, 12:07
Bydlisko: Svit
Vek: 31
Kontaktovať používateľa:

Re: Bezzásuvkové pripojenie domácich spotrebičov

Príspevok od používateľa Mego » 13 Jún 2017, 10:38

jj, ale na indukcii nie je nič až take zložite. Normalna cievka, cez ktoru tečie prud :D Jaka zložitosť? Ktovie ako je to s efektívnosťou. Hrnce, čo dnes kúpiš sú už aj tak všetky určené aj na indukciu, takže neni problém.
0
Som skôr fyzik ako elektrotechnik.

Nestihne ťa nijaké nešťastie
a k tvojmu stanu sa nepriblíži pohroma.
Lebo svojim anjelom dá príkaz o tebe,
aby ťa chránili na tvojich cestách.
Na rukách ťa budú niesť,
aby si si neuderil nohu o kameň

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6202
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Bezzásuvkové pripojenie domácich spotrebičov

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 13 Jún 2017, 10:43

martin knocik napísal:Indukcny varic v kychyni je genialnym prikladom toho ked namisto jednoduchsieho riesenia (odporova spirala v platni, obycajn6 vypinac a obycajny hrniec)pouzit zbytocne komplikovanejsie a drahsie zariadenie zariadenie (a teda aj s nizsou spolahlivostou a zivotnostou) vyzadujuce specialne hrnce len na to aby niekt9 ohrial polievku v hrnci. Vyhra marketingu nad zdravym rozumom. Ak by si chcel dima tavit kovy, tak by mozno ten indukcny ohrev mal aj nejaku pridanu hodnotu oproti spirale
Indukcia ma hlavne vyhodu v tom, ze namiesto ohrievania spiraly, platne, hrnca ohrievas priamo hrniec, teda nemusis najskor vykurit tie prve 2 veci a az potom hrniec. Ten, kto varil na indukcii ine nebude chciet. a to nepocitam bezpecnost, das prec hrniec, tak sa sporak po par minutach vypina, a dost rychlo vychladne. Ked ho chces zapnut, tak najskor tam musis dat hrniec - teda aj ked by ho napr. dieta zaplo, tak sa nic nedeje - nebude nic hriat.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Mego
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 771
Dátum registrácie: 07 Sep 2016, 12:07
Bydlisko: Svit
Vek: 31
Kontaktovať používateľa:

Re: Bezzásuvkové pripojenie domácich spotrebičov

Príspevok od používateľa Mego » 13 Jún 2017, 10:57

To je tým, že indukcia vlastne nehreje. Indukcia mení EM pole a to je celá veda. Aj keď máš horúcu platničku, tak nie je horúca od špirály, ale od hrnca. Je to navyše oveľa rýchlejšie ako sklokeramika a vyzerá krajšie. No a hlavne vydáva zvuky, to mi lahodí :)
0
Som skôr fyzik ako elektrotechnik.

Nestihne ťa nijaké nešťastie
a k tvojmu stanu sa nepriblíži pohroma.
Lebo svojim anjelom dá príkaz o tebe,
aby ťa chránili na tvojich cestách.
Na rukách ťa budú niesť,
aby si si neuderil nohu o kameň

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok