Zapojenie na duchadlo

El. inštalácie, NN a VN rozvody, El. stroje

Moderátori: Drakoush, Moderátori

MirQo
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 08 Sep 2014, 13:30

Zapojenie na duchadlo

Príspevok od používateľa MirQo » 26 Jún 2017, 14:21

Dobrý deň, chcel by som sa opytat či by ste mi neporadili nejake zapojenie (schemu) na toto duchadlo (viď. foto). Neviem jake zapojenie by bolo najvhodnejsie a najednoduchsie .....
Za odpoved vopred dakujem

! Téma presunutá do správnej sekcie. presunul: 27.6.2017 mirosne !
Prílohy
received_1562446977113208.jpeg
0

elmoto
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3154
Dátum registrácie: 15 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 44

Re: Zapojenie na duchadlo

Príspevok od používateľa elmoto » 26 Jún 2017, 14:46

pekná fotka. Taká umelecká. Ja by som to zapojil do zásuvky. Podla foto ide z toho kábel ktorý azda je zakončený vidlicou a tú by som strčil do patričnej zásuvky. Prepáč veštecká guľa sa mi rozbila fňuk, fňuk.
0
nie som tu

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4319
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Zapojenie na duchadlo

Príspevok od používateľa misocko » 26 Jún 2017, 14:49

odfot štitok motora lebo ťa tu niekto zožerie (neskoro)
PS : to maš v tej bedni bez pristupu vzduchu (este aj nasavanie do motora je priskrtene zadnou stenou) ? - aka je očakavana životnosť ? my mame taketo vyvevy a hreje sa to jak sviňa
0

elmoto
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3154
Dátum registrácie: 15 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 44

Re: Zapojenie na duchadlo

Príspevok od používateľa elmoto » 26 Jún 2017, 15:24

vidíš oni to majú pekné biele žiadne pripečené :lol:
0
nie som tu

MirQo
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 08 Sep 2014, 13:30

Re: Zapojenie na duchadlo

Príspevok od používateľa MirQo » 26 Jún 2017, 15:35

Štitok to nema (preto sa aj pytam). A je to cele poodpajane preto to je tak ...... a schemu som myslel uplne od začiatku ..... od rozvodnej skryne
0

Používateľov profilový obrázok
alexandr
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 690
Dátum registrácie: 08 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58
Kontaktovať používateľa:

Re: Zapojenie na duchadlo

Príspevok od používateľa alexandr » 26 Jún 2017, 16:00

Týchto dúchadiel je veľké množstvo. Mienim podľa výkonu a napájania .
Niektoré sú úmyselne vyrobené na 200v - to chápem u japoncov je to norma, ale napr. 180V u heidelbergu...?
Jednoducho musíš tam dať ich regulátor inač ......nemako.
Vhodné by bolo ten štítok nájsť....bývajú to veľmi rozdielne parametre .. aj 5kW
0

elmoto
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3154
Dátum registrácie: 15 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 44

Re: Zapojenie na duchadlo

Príspevok od používateľa elmoto » 26 Jún 2017, 16:31

1- štítok na motory určite bude!
2- otvor tu krabičku na vrchu motora a daj sem fotografiu vnútra /iba detail vnútrajška nie že pošleš foto z dvoch metrov aj s tvojimi topánkami
3- od rozvodnice? Myslíš čo máš doma rozvodnú skriňu? Ak hej tak my neveme akú máš rozvodnicu. Ak myslíš tú na motory tak opäť nevieme aká tam je! Preto bod 2

Ešte páni pozor. Ak to chceš používať na komerčné účely a obsluhovať to budú aj iné osoby tak prosím koniec debaty a volaj elektrikára !

Možno to niekoho zabije a potom niekto teba! Ja by som tému zamkol toto je ako kocúrkovo. Veď on nieje ani len poučená osoba!
0
nie som tu

MirQo
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 08 Sep 2014, 13:30

Re: Zapojenie na duchadlo

Príspevok od používateľa MirQo » 26 Jún 2017, 17:51

Odfotim vnutro. Nie je to doma. A rozvodnice tam su kazdych 20 metrov. A za dalsie som poucena osoba ( mam 21& )
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Zapojenie na duchadlo

Príspevok od používateľa Drakoush » 27 Jún 2017, 00:01

Farba na farbu.
Vľavo fáza, vpravo nulák, kto ich spojí, ten je... (francúz)

Ale úplne najjednoduchšie je zavolať si elektrikára. Tým nemyslím osobu, ktorá má na toaleťáku natlačený paragraf, ale človeka, čo sa tomu rozumie. Pretože Ty máš problém sformulovať požiadavku do zrozumiteľnej reči, my si to pretranformujeme so značným skreslením a odpoveď bude rovnako so značným skreslením. Nieto ešte realizácia.

1. Chýba informácia o motore. Fotka štítka, svorkovnice - prípadne ak štítok nie je, tak odpory vinutí - nič si nám nedal.
2. Nepíšeš, ako si predstavuješ zapojenie. Najjednoduchšie je zapojiť na živé a pôjde to nonstop. Chceš to spínať? Má to bežať s niečím? Kto vie?
3. Aký to má príkon? Alebo to napojíme zvonkovým drátom?

Čiže zhrnutím:
Drakoush napísal:Ale úplne najjednoduchšie je zavolať si elektrikára. Tým nemyslím osobu, ktorá má na toaleťáku natlačený paragraf, ale človeka, čo sa tomu rozumie. Pretože Ty máš problém sformulovať požiadavku do zrozumiteľnej reči, my si to pretranformujeme so značným skreslením a odpoveď bude rovnako so značným skreslením. Nieto ešte realizácia.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

alois

Re: Zapojenie na duchadlo

Príspevok od používateľa alois » 27 Jún 2017, 05:36

2,2kW motor, torjfáz, z polygrafického stroja??? (dúchadlo zo znášačky, či falcáku ?)
Ale ak nevieš čo to je, tak nebuď prekvapený ak to nebude dúchadlo, ale "malá" vákuovačka...
Dúfam, že sa s tým zaobchádzalo jemnejšie, lebo ak ti praskli uhlíkové lamely pri transporte, tak to skončilo svoju pozemskú púť. Před prvým pripojením si skús ručne mechanický odpor motora. (otoč rotorom cez ventilátorovú mriežku) A hlavne OČISTIŤ!

Ak máš 21-ku, tak máš aj elektrotechnické vzdelanie a pýtaš sa základnú vec. Na víku motora z vnútra musíš mať základné zapojenie.

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Zapojenie na duchadlo

Príspevok od používateľa romiadam » 27 Jún 2017, 07:09

Asi tam nebol pritomny ked si robil &21.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

MirQo
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 08 Sep 2014, 13:30

Re: Zapojenie na duchadlo

Príspevok od používateľa MirQo » 27 Jún 2017, 11:36

received_1564577640233475.jpeg
Ale ja sa pytam na schemu zapojenia od rozvodnej skryne az po motor.... 5 kablikov ako zapojit by som sa nepytal.
Stytok to nema .... prikladam vyko ...
Prílohy
received_1564577653566807.jpeg
0

Používateľov profilový obrázok
pixell
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 539
Dátum registrácie: 14 Feb 2012, 06:26
Bydlisko: Dolny Kubin
Vek: 41

Re: Zapojenie na duchadlo

Príspevok od používateľa pixell » 27 Jún 2017, 11:51

No ved to máš zapojené v trojuholniku.
Ja tam vidim 4 žilový kábel.
Ale ako piše Drakous.nič nevieme ak to má bežat non stop čo asi isto nie.Tak tam pripoj vidlicu. :rolleyes:
Nevieme zase aku máš siet.
Načo to akože vlastne má byt určene? Akože duchat do pahreby či ?
alebo do čističky?
0
Naposledy upravil/-a pixell v 27 Jún 2017, 11:59, upravené celkom 1 krát.

elmoto
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3154
Dátum registrácie: 15 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 44

Re: Zapojenie na duchadlo

Príspevok od používateľa elmoto » 27 Jún 2017, 11:58

Podľa foto je to spojené do trojuholníka. Daj to spraviť elektrikárovi lebo 5káblov čo spomínaš je blbosť a nemáš ani šajnu čo robíš.

Čo vlastne chceš s tým 21paragrafom? Ak to je firme tak toto nemôžeš robiť. A nie to ešte doma na hranie.
0
nie som tu

MirQo
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 08 Sep 2014, 13:30

Re: Zapojenie na duchadlo

Príspevok od používateľa MirQo » 27 Jún 2017, 12:10

Tych 5 kablikov bolo pisane s miernou ironiu ..... precitaj si to znovu .....
Tu 21 riesite vsetci .... mna sa nepytaj preco. Najprv som bol amater bez vzdelania .... teraz som s 21 na toaletaku .... keby som mal 23 to uz by som bol chuj .....
Pytal som sa ba radu okolo motora a jedine co som sa dozvedel ze vsetci ste tu uzasny a strašne namakany .....
A štitook to nema !!!! Uz to pochopte ...
0

Používateľov profilový obrázok
pixell
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 539
Dátum registrácie: 14 Feb 2012, 06:26
Bydlisko: Dolny Kubin
Vek: 41

Re: Zapojenie na duchadlo

Príspevok od používateľa pixell » 27 Jún 2017, 12:17

NO tu je schéma, máš niekolko možnosti o ktorých nič nevieme ,lebo nám to tajiš.
Tak napr.
Pripojiš to napriamo
Alebo na vidlicu
Alebo cez vypinač
Alebo nejaký časovač,alebo netušiim.
Nerobime si z teba srandu. Aspon nám prezrad, či to chceš šturit rovno do zásuvky? alebo ako vlastne :pain:
Prílohy
Podruzne rozvadzace.dwg1-Model.pdf
(14.67 KiB) 48 stiahnutí
0

Dolfi
Power user
Power user
Príspevky: 11654
Dátum registrácie: 17 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: Prešporok (BA)
Vek: 71

Re: Zapojenie na duchadlo

Príspevok od používateľa Dolfi » 27 Jún 2017, 12:49

MirQo napísal: A štitook to nema !!!! Uz to pochopte ...
Pochopili sme !

No aj ty pochop, že my "namakaní" ti bez štítku nedokážeme poradiť. Motor je zapojený do trojuholníka. Ak to praskneš na 3 x 400 V a cievka je vinutá na 230 V, tak ti to určite zhorí ! Keby si aspoň vedel odhadnúť podľa rozmerov, či ten motor má 500 W alebo 5 kW ...

Dokonca aj elektrikár ti nedokáže poradiť. Ten tiež nie je jasnovidec. No môžeš skúsiť nasledovné. Prepoj motor do hviezdy, zober kus štvoržilového kábla s dobre zapojenou zástrčkou. Pripoj tri fázy na svorkovnicu a štvrtý, (PE alebo PEN) na kostru. A zapoj to ! Popočúvaj, či ten motor nehučí, (ak hej, cievka je potom na nižšie napätie ako 230 V). Ak nehučí, nechaj ho dlhšiu chvíľu bežať. Potom motor odpoj a skús rukou, či sa moc nezohrial. Zapamätaj si ten hladký zvuk, (ak nehučí), potom motor zapoj do trojuholníka a na pár sekúnd ho pusti. Ak začne hučať, tak ho rýchlo odpoj, lebo ti zhorí.

Ale upozorňujem ťa, že motor môže byť aj na nižšie napätie, povedzme cez trafák na 3 x 48 V. A potom ho na 3 x 400 V "BEZPEČNE" pošleš do večných lovíšť ! :?
0
Druhotriedny nadriadený si nikdy nevyberie prvotriedneho ale treťotriedneho podriadeného.

MirQo
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 08 Sep 2014, 13:30

Re: Zapojenie na duchadlo

Príspevok od používateľa MirQo » 27 Jún 2017, 13:33

Mal som predstavu ze to dam na 4 kolikovu vydlicu ..... a ku tomu motoru ( blizsie napr. Na ram ) by som dal vypinač :) ten "stiskom vypni-tahom zapni" ..... žeby to bolo sice na zasuvku ale zapinal vypinal by som to až pri stroji.
0

Používateľov profilový obrázok
pixell
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 539
Dátum registrácie: 14 Feb 2012, 06:26
Bydlisko: Dolny Kubin
Vek: 41

Re: Zapojenie na duchadlo

Príspevok od používateľa pixell » 27 Jún 2017, 13:33

0

elmoto
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3154
Dátum registrácie: 15 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 44

Re: Zapojenie na duchadlo

Príspevok od používateľa elmoto » 27 Jún 2017, 14:19

teraz pochop že tvoje predstavy stoja za chuja ! Nie my sme namakaní ale ty že sa do toho púšťaš. Ak musíš tak nám to napíš, potom je chujom firma a ty si poddaný nechuj a teda normál ako my. Očisť motor kompletne a odfoť z každéj strany aby bol celý nafotený. Neverím že tam nieje štítok !

Máš multimeter? Pozri si fotky obrázky zapojenie 3f motorov https://www.google.sk/search?q=3f+motor ... 80&bih=918 a zmeraj odpor každého vinutia. Ha samozrejme odpoj prepojky do trojuholníka a meriaš odpor medzi U1 a U2 , V1 V2 a medzi W1 a W2 . Daj sem rozmery motora. Napíš odkiaľ je zariadenie a kde sa prevádzkovalo.

dolfi ale keď ten motor je už zapojený do trojuholníka tak ako je otvorený bez zásahu tak ako mohol byť prevádzkovaný na 230V ????
0
nie som tu

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok