Napojenie kábla CYKY-J do prípojkovej skrine

El. inštalácie, NN a VN rozvody, El. stroje

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Tomdy
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 27 Nov 2015, 22:11

Napojenie kábla CYKY-J do prípojkovej skrine

Príspevok od používateľa Tomdy » 06 Okt 2017, 18:15

Čaute potreboval by som poradiť, chcel by som urobiť nejaké zásuvky v garáži a potreboval by som sa napojiť do prípojkovej skrine. V skrini je 2x istič a prúdový chránič. No mne tam treba napojiť fázu čo nie je problém ale problém vidím v tom že v garaži mám všetko riešene ako sieť tn-s. A tu sa chcem opýtať fázu by som napojil na prívod chrániča ale neviem či môžem vodič N a PE zapojiť na nulovu svorku chrániča pre nulak. (V zablombovanej časti je ochranný vodič pripojkovej skrine, viem že by to bolo najlepšie ochranný vodič pripojiť tam ale idem mi o to či by to aj po tejto stránke ako píšem bolo dobre) Ďakujem za odpovede. Prikladám ilustračný obrázok.
Prílohy
22324021_1706081049425328_1854633671_o.jpg
0

Používateľov profilový obrázok
Jirka84
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2493
Dátum registrácie: 21 Mar 2012, 20:30
Bydlisko: kousek na sever od Olomouce
Vek: 73

Re: Napojenie kábla CYKY-J do prípojkovej skrine

Príspevok od používateľa Jirka84 » 06 Okt 2017, 18:39

Pokud máš přístup ke svorkám chrániče (předpokládám, že je to Tebou značené jako "PI a vývod do domu" s přívodem z "istič 25A/3" ), pak bys měl mít přístup i ke svorce PE, kabelem směrem do domu.
Tím je vše pro síť TN-s k dispozici. Garáž máš (podle Tvého sdělení) v TN-S =5vodičů: 3x fázový,1x N, 1x PE.
Zapojením před chráničem si jen komplikuješ "život" a chceš mocímermo jít do garáže bez chrániče - PROČ?
Výstup z chrániče máš plnohodnotný v TN-S pro celý domek.
0
LAIK se DIVÍ, odborní žasne nad schopnostmi LAIKA...
...nejen tady jsi bastlíři doma... ...taky pro radost i poučení
Zábava pro naše polovičky - Církvice (Čáslav = ČR)
..mladí nedělají vždy , co se jim říká... :rock:

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10148
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Napojenie kábla CYKY-J do prípojkovej skrine

Príspevok od používateľa 5ko » 06 Okt 2017, 20:42

Do garáže jednoznačne zanechať TNS , teda aj tie zásuvkové obvody zapoj cez chránič.
Fázu, aj nulák cez chránič a PE pripoj pred chránč aj na tú svorku čo ide do chrániča, ak máš prístup iba k nej.
Aj tak nechápem, prečo by mala byť práve svorovnica PE neprístupná?
0
Naposledy upravil/-a 5ko v 06 Okt 2017, 21:50, upravené celkom 1 krát.
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Napojenie kábla CYKY-J do prípojkovej skrine

Príspevok od používateľa romiadam » 06 Okt 2017, 21:37

Vsak to vsetko odfot, uploadni sem tie fotky a ked sa na to odbornici pozru, hned ti budu vediet lepsie poradit. Z tej tvojej ilustracnej fotky napr nie je vidno ci mas pristup na svorky chranicka. Keby si sem dal fotky, tak uz ma odpoved.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Tomdy
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 27 Nov 2015, 22:11

Re: Napojenie kábla CYKY-J do prípojkovej skrine

Príspevok od používateľa Tomdy » 07 Okt 2017, 10:01

No na tom obrázku ten obdĺžnik kde je VSD, tak to cele je neprípustne. Čiže áno je tam vodič PE ktorý ide do domu ale svorkovnica PE a N je v zablombovanej časti. Ja sa viem dostať len na svorky prúdového chrániča alebo ističa tak ako to je v obrázku. Keď pôjdem na pozemok môžem tu dať foto.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok