Ako vyriesit bleskozvod na dome kde je okolo same zabradlie?

El. inštalácie, NN a VN rozvody, El. stroje

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Patriky
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 377
Dátum registrácie: 31 Júl 2015, 11:25
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Ako vyriesit bleskozvod na dome kde je okolo same zabradlie?

Príspevok od používateľa Patriky » 26 Jan 2018, 14:43

Riesim takyto podorys, a fakt som sa s tym este nestretol. Poradte prosim ako to najlepsie spravit. Vidim to na vodic HVI, asi najlepsie po vnutornej strane objektu aby som sa vyhol zabradliu a samozrejme zabradlia pripojit na MET/ spravit im samostatne zvody.
Riesim to aj tu, tak chcem viac nazorov. Ak ro busdw zlozite, dam spravit projekt, alebo dam ruky od toho prec. Viac info tu:
http://diskuse.elektrika.cz/index.php/t ... cseen.html
0
Patrik Dedík - elektrikár na tpp popri tom
- živnostník- elektroinštalácie a projektovanie

alois

Re: Ako vyriesit bleskozvod na dome kde je okolo same zabradlie?

Príspevok od používateľa alois » 26 Jan 2018, 14:59

Zábradlie tohto rozsahu je automaticky náhodný zvod. Nakoľko prepokladám masív železo každého druhu, tak vyhovuje STN na tento účel. Pospojovať a do zeme s ním.

Dom už stojí? Ak áno, kde sú vývody z platne na zvody a koľko ich je?

Najjednoduchšie - daj tam aktívny bleskozvod, ten ti túto plochu ochráni s jedným zvodom..... :oops: PROSÍM ber to ako vtip! Ani nepriateľovi by som aktivák nedal.

Dala by sa dať plocha terás do ochranného pásma, ale chcelo by to viacero zachytávacích tyčí a dosť vysokých, čo by narúšalo dizajn stavby. (ale architekt kreslí pekne)

Patriky
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 377
Dátum registrácie: 31 Júl 2015, 11:25
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: Ako vyriesit bleskozvod na dome kde je okolo same zabradlie?

Príspevok od používateľa Patriky » 26 Jan 2018, 15:04

To ano ale jedna sa mi skor ako spravit zvody zo strechy? Ked vsade je terasa, teda podlaha, musi byt nejaka.ochranna vzdialenost s atd. Asi najlepsie spravit zvod skyty z hvi, a zabradlie ako si napisal pospojit navzajom a na MET, pripadne zviest a dat na zakladovy zemnic
0
Patrik Dedík - elektrikár na tpp popri tom
- živnostník- elektroinštalácie a projektovanie

alois

Re: Ako vyriesit bleskozvod na dome kde je okolo same zabradlie?

Príspevok od používateľa alois » 26 Jan 2018, 15:13

Áno skryté izolované zvody, ale treba si dávať pozor, aby sa ti tam nekrižovali žiadne NN a dátové rozvody vo vnútri budovy. (indukcia)

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok