Pohybový spínač na svetlo "pet friendly"

El. inštalácie, NN a VN rozvody, El. stroje

Moderátori: Drakoush, Moderátori

sollers
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 04 Mar 2010, 00:00
Bydlisko: VK

Pohybový spínač na svetlo "pet friendly"

Príspevok od používateľa sollers » 05 Feb 2018, 15:19

Zdravím, vedel by mi niekto dať tip na senzor vonkajšieho svetla, ktorý by nereagoval na mačky? Momentálne je tam niečo takéto http://www.conrad.sk/spinac-pohybu-spectra-140.k620765 a svieti to každú chvíľu. Našiel som len senzory na alarmy http://www.dipol.sk/pohybovy_senzor_bos ... _G3241.htm
Ďakujem
0

alois

Re: Pohybový spínač na svetlo "pet friendly"

Príspevok od používateľa alois » 05 Feb 2018, 15:28

Zober bielu pásku a podlep šošovku z vnútornej strany - spodok pásik cca. 4 mm a vyskúšaj...

Čidlo nereagujúce na 20kg je voľná vstupenka pre malého cigána na záhradu.

sollers
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 04 Mar 2010, 00:00
Bydlisko: VK

Re: Pohybový spínač na svetlo "pet friendly"

Príspevok od používateľa sollers » 07 Feb 2018, 16:02

spínač je vysoko cca 2,5m, ale problém je v tom, že dom je pod úrovňou cesty asi 2m, tak keď sa mačka objaví v bráne je skoro vo výške toho senzora
0

skapo
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 166
Dátum registrácie: 08 Jan 2016, 10:03
Vek: 56

Re: Pohybový spínač na svetlo "pet friendly"

Príspevok od používateľa skapo » 07 Feb 2018, 16:42

To máš problém, keďže senzor reaguje na pohyb "teplého" telesa a čím je bližšie, tým je signál silnejší, takže ani snímače s možnosťou nevidieť psa do 15/25kg v takomto prípade nefungujú.
Zo skúsenosti akýkoľvek bežný snímač ktorý je vonku nie je na 100% odolný voči falošným poplachom. Na tieto účely sa používajú dvojité snímače, kde každý z nich sníma priestor pod iným uhlom a len dostatočne vysoká osoba ich naruší oba súčasne. Znova je tu však problém už vyššie opísaný s nesprispôsobivým obyvateľstvom, ktoré napriek svojej verejne deklarovanej negramotnosti je žiaľ v tejto oblasti informované nadpriemerne.
0
Kto sa hraje, ten nehnevá!

elmoto
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3154
Dátum registrácie: 15 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 44

Re: Pohybový spínač na svetlo "pet friendly"

Príspevok od používateľa elmoto » 07 Feb 2018, 16:48

skús objednať https://www.ebay.com/itm/220V-5-8GHz-Mi ... SwzaJX5VBP

ja používam a zatiaľ spokojnosť. Dá sa nastaviť citlivosť, súmrak a čas trvania zopnutia.
0
nie som tu

sollers
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 04 Mar 2010, 00:00
Bydlisko: VK

Re: Pohybový spínač na svetlo "pet friendly"

Príspevok od používateľa sollers » 08 Feb 2018, 10:51

skapo napísal:To máš problém, keďže senzor reaguje na pohyb "teplého" telesa a čím je bližšie, tým je signál silnejší, takže ani snímače s možnosťou nevidieť psa do 15/25kg v takomto prípade nefungujú.
brána je asi 8m od senzora a potom sú schody dole k domu
elmoto napísal:Dá sa nastaviť citlivosť, ......
a nereaguje na zvieratká?
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10146
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Pohybový spínač na svetlo "pet friendly"

Príspevok od používateľa 5ko » 08 Feb 2018, 13:45

tou citlivosťou by sa malo dať nastaviť,na aký velký objekt reaguje.
Neviem, či niekto vyrába senzory rozlišujúce aj ,,farbu,, :wink:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

alois

Re: Pohybový spínač na svetlo "pet friendly"

Príspevok od používateľa alois » 08 Feb 2018, 17:13

5ko: po tme je každá ovca čierna..... aj keď je to o inom.



1. V Conrad návode máš nakreslené ako vymaskovať zóny, Ale ty potrebuješ orezať detekciu spodku, čiže vodorovný pásik. To som ti už písal.
2. Detekcia zvieraťa do 20 kg je síce funkcia pre užívateľa zaujímavá, ale rypák by sa spýtal, aký je rozdiel medzi 20kg psom a dieťaťom? Iba v teplote pokožky. Takže táto opcia "filtruje" nielen objem, ale aj určitú teplotu. A to všetko aj s úvahou o rýchlosti pohybu!
3. Tieto vonkajšie všeobecne spínané pasívne PIR detektory reagujú aj na prerušenie vysielaných lúčov inými predmetmi. Takže ak sa ti rozhýbe krík, tak máš tak isto diskotéku. Čiže nielen teplo.

PIR pre alarm má taktiež rôzne šošovky pre široký priestor, dlhú chodbu ako aj zvieratá. Tam je neúčinných 40-60 cm od zeme.

Jedine znížiť citlivosť, alebo zmeniť smerovanie šošovky. Náklon na kratší záber. Ale mačka na dvore asi urobí to isté. Sused tieto snímače kvôli mačkám zrušil.

martin3450
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 29 Júl 2013, 08:22
Bydlisko: žilina
Vek: 33

Re: Pohybový spínač na svetlo "pet friendly"

Príspevok od používateľa martin3450 » 08 Feb 2018, 17:51

A určite kúpil psa kôli mačkám.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok