Wapka Karcher - pomoc

El. inštalácie, NN a VN rozvody, El. stroje

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Wapka Karcher - pomoc

Príspevok od používateľa Drakoush » 22 Apr 2018, 11:42

Zdravím,

idem trocha mimo elektro, ale je tam aj elektro. Výhodne (za 100€) som kúpil Karcher HDS797 Ci vysokotlakový čistič s naftovým ohrevom.
Problém je, že to dlho stálo, potrebujem aspoň základ, od čoho sa odpichnúť, je to troška väčšia strojovňa.
Ešte neviem, čo tomu je, ale lež to vôbec zapojím do siete, potrebujem vedieť základ, čo tam má byť.
Ako prvé potrebujem spojazdniť čerpadlo. Malo by to byť jednoduché, ale nie je :D

1. Je tam olej, ten treba asi vymeniť. To mi je viacmenej jasné, čerpadlo je uložené v lázni, aby sa mazalo, predsa to už nie je strojček na holenie. Na viečku je vyrazené "SAE80", takže podľa normy SAE80 tam nalejem olej. To mi je ako tak jasné.
2. Je tam nádoba na maglajz RM110. Na stránkach výrobcu som sa dočítal iba, že slúži na ošetrenie systému. To slúžil aj leukoplast na ošetrenie rany, ale keď mi odtrhne nohu, tak mi nepomôže... Vie niekto, ako to presne funguje? Je to uzavretý systém, stratové dávkovanie, alebo čo to hergot je? Tam je samozrejme nič, tak to treba doplniť.
3. Nádoba na chémiu mi je tiež jasná, ale je tam jeden nepripojený solenoid v zmysle hydraulického pripojenia. Neviem, či zatvára prívod do chémie, asi mi to bude jasné, keď sa dostanem k zapojeniu.

Budem rád za všetky rady. Prípadne ak je tu nikeot, čo sa venuje servisu niečoho takého, nech sa ozve, kľudne mu to aj donesiem, nech na to hodí odborný pohľad.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

clim-ber
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 477
Dátum registrácie: 28 Nov 2008, 00:00
Bydlisko: Rbk

Re: Wapka Karcher - pomoc

Príspevok od používateľa clim-ber » 22 Apr 2018, 11:55

No je to horucovodna wapka, tak treba nieco proti vodnemu kamenu.To riesi to RM-ko, ktore sa obcas posle do vody.
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Wapka Karcher - pomoc

Príspevok od používateľa Drakoush » 22 Apr 2018, 12:58

Aha, takže ten solenoid bude asi na to, aby raz za čas strekol RMko do systému... Tak môžeme bádať ďalej, vďaka! :)
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
enigma
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2507
Dátum registrácie: 24 Dec 2011, 15:21
Bydlisko: Nitra

Re: Wapka Karcher - pomoc

Príspevok od používateľa enigma » 22 Apr 2018, 15:04

na cca 150 - 200 metrov od domu máš servis ... Otto Hroba ml. zožeň si katalog náhradných dielov ( alebo o to ho požiadam ja ? ) a kopa vecí ti bude jasnejšia ....
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Wapka Karcher - pomoc

Príspevok od používateľa Drakoush » 22 Apr 2018, 16:50

Hroba robí servis? No paráda. Ja som to hovoril furt, tu sa svete žije, všetky dôležité obchody sú v dosahu pešej chôdze 10 minút...
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Wapka Karcher - pomoc

Príspevok od používateľa mato3000 » 22 Apr 2018, 18:37

Drakoush napísal:Zdravím,

idem trocha mimo elektro, ale je tam aj elektro. Výhodne (za 100€) som kúpil Karcher HDS797 Ci vysokotlakový čistič s naftovým ohrevom.
Problém je, že
no tých problémov je tam kopa, vynechám elektro .... je tam plno čidiel, aj snímanie prietoku, aj tlaku aj teploty ... ale keďže to stálo 100E, tak tam bude prerazená špirála ( nehali zamrznúť ) , alebo čerpadlo v pr**i . Ja si s wapiek robím ohrevy na malé reaktory, ale všetko vykuchám a nejdem do toho takým tlakom. Tieto nové sú ale úplne naprd. V prevádzke mám z nich asi 4 ohrevy a jednu WAP na umývanie + 1x vysokotlakový ohrev na nástrek do sušičky. Dajú za z tých starších robiť zaujímavé veci, ale táto tvoja ak má vadné čerpadlo, tak sa to neoplatí opravovať. Zisti mi prosím, či má nerezovú špirálu ( magnetom na tie trubky ) dík. Potrebujem jednu a viem že nejaký karcher ju má nerezovú, len neviem aký druh.
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Wapka Karcher - pomoc

Príspevok od používateľa Drakoush » 22 Apr 2018, 20:39

Zistím, vďaka za pripomienky.

Je vadné čerpadlo - blok čerpadla, strhnutý závit. Taktiež sú zodraté 3 ventily na ňom. Špirála je OK, kúriť nebude buď pre dávkovanie paliva, alebo zapalovač. Elektrika je celá OK.

Dám to naceniť, čo by stála oprava, škoda toho.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Wapka Karcher - pomoc

Príspevok od používateľa mato3000 » 22 Apr 2018, 22:01

ak chceš nadoma nejaký spolahlivý stroj, tak vezmi klasickú WAP - kovofiniš alebo ti následné ... ak má v poriadku špirálu, tak všetko ostatné spravíš za facku a doma. Hento čo máš ty je vhodné do šrotu ...., ja mám jednu podobnú, dostal som ju zadara, má v poriadku špirálu , tak som ju vzal
Tie kovofiniš , ešte aj sterimob a potom WAP 9xxxx neviem aké číslo, to sú večné stroje, piesty vieš doma upravovať a náhradné diely si vyrobíš .... na bazoši občas bývajú. ale rýchlo ich niekto vykúpi ... sam mám ako som písal 4 + 1 ks
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10146
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Wapka Karcher - pomoc

Príspevok od používateľa 5ko » 23 Apr 2018, 00:04

Ked som bol nedávno v Nitre,tiež som si všimol ten servis Kärcher,ale ak je to ten, čo mi opravoval vysavač že je neopravitelný kvôli popraskanému filtru a iba bol opálený konektor na motore, ale im sa ťažilo to rozobrať, tak by som tam nechodil. :wink:
Prípadne ich pozdrav odomňa... :ignore: :mrgreen:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
AndiCibula
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2494
Dátum registrácie: 29 Nov 2009, 00:00
Bydlisko: Brno
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Wapka Karcher - pomoc

Príspevok od používateľa AndiCibula » 23 Apr 2018, 22:50

Ako znela tá veta pred pár rokmi ? :D
Kärcher - hobby stroje za profi cenu. :D
0
Performance in nanospace.

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Wapka Karcher - pomoc

Príspevok od používateľa Drakoush » 24 Apr 2018, 10:20

Nie, k nim nejdem, až myslíš ten na Bratislavskej... Oni sú skúpi na slovo. Písal som im mail, či mi môžu zaslať návod na použitie (nechcel som servisný manuál, prostý návod) a slečna to úplne odignorovala, napísala mi, že servis je na Bratislavskej... Oni majú proste taký prístup k zákazníkovi, že kým nechceš kúpiť nový stroj, alebo dať zgenerálkovať starý, tak po Tebe ani nešteknú.

Tak pôjdem za tým Hrobom, ten býva ochotný. Nech si zarobí on. Opraviteľné to bude, čerpadlá sa nemenili nejak výrazne. Karcher celkovo je primitívne riešený, oni nič neriešia zložito a profi, celé je to len predražená sranda, človek to kupuje len preto, že sú dostupné diely. Predpokladám, že na horáku odišlo VN trafo (tiež sranda, podpaľovať naftu iskrou, čakal som žhavič...) a na čerpadle je strhnutý závit na blend v telese a zo tri ventily. Zvyšok je OK, špirála je v pohode, splachovač a dávkovanie RM110 tiež funguje a elektrika je tak primitívna, že tam sa nemá ani čo pokaziť. Čerpadlo je riadené obyčajným stykačom, cievka je do série s ochranou motora a tlakovým spínačom. No a ak zapneš bufík, tak termostat zopne iba ventil naftového podávacieho čerpadla a časovač dávkovania RM110. To je potom celé ešte blokované hladinou nafty v nádrži a snímačom viečka na RM110. Doslova a do písmena primitívna vec.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok