Zmena zavesenia drotov NN na stlpe

El. inštalácie, NN a VN rozvody, El. stroje

Moderátori: Drakoush, Moderátori

24mato
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 301
Dátum registrácie: 09 Jún 2011, 00:00
Bydlisko: PD

Zmena zavesenia drotov NN na stlpe

Príspevok od používateľa 24mato » 14 Jan 2019, 13:26

Ahojte

Mam na okraji pozemka elektricky stlp. To mi nevadi. Chystam vsak vymenu strechy a trochu mi v tom brania droty NN ktore visia na tom stlpe.
Pozri obrazok.
https://imgur.com/a/o7VDsS3

Chcel by som poziadat o zmenu zavesenia drotov NN zo situacie aktualnej (obrazok, vlavo) na novu situaciu (obrazok vpravo)

Isto sa to musi dat , lebo par takychto zaveseni v dedine uz mame. Len neviem ze kam , komu poslat ziadost a ci vobec? A ak mate niekto skusenosti, ze kto takuto zmenu financuje? Ci ja ako ziadatel alebo distribucka?

Dakujem za rady
0
Darovanému tranzistoru sa na kremík nepozeraj.

joži
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 06 Júl 2014, 10:55
Bydlisko: Lazany

Re: Zmena zavesenia drotov NN na stlpe

Príspevok od používateľa joži » 14 Jan 2019, 13:50

neviem či som len ja taký nechapavy alebo čo ale čo ma ten obrazok znazornovať??? mas k domu NN pripojku vzdušným vedením? či čo si pod tým predstaviť?
0

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Zmena zavesenia drotov NN na stlpe

Príspevok od používateľa Milos66 » 14 Jan 2019, 14:05

Ved na tom obrazku su oba stlpy rovnake.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

rumik1
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 145
Dátum registrácie: 27 Máj 2014, 11:28
Vek: 43

Re: Zmena zavesenia drotov NN na stlpe

Príspevok od používateľa rumik1 » 14 Jan 2019, 14:17

Tych nechapavych je tu asi viac, lebo ani ja nechapem.
0
Rumik

Používateľov profilový obrázok
jezevec
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1767
Dátum registrácie: 22 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: JM

Re: Zmena zavesenia drotov NN na stlpe

Príspevok od používateľa jezevec » 14 Jan 2019, 14:24

Prostě chce aby ten sloup nepodepíral konzolu s dráty uprostřed, ale na kraji a vedení tak bylo celé nad sousedovým pozemkem.
0

Používateľov profilový obrázok
Merak
Moderator
Moderator
Príspevky: 7695
Dátum registrácie: 10 Júl 2012, 22:04
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa
Vek: 44

Re: Zmena zavesenia drotov NN na stlpe

Príspevok od používateľa Merak » 14 Jan 2019, 14:27

myslím že ťa energetici pošlú do :butthead:
jedine že by si si to celé zacvakal
ale to pochybujem
0
život je ako sínusovka, raz si hore, raz si dolu, a medzitým si dvakrát na nule
P.S.: skôr som vedel zapojiť vidlicu a zásuvku ako rozprávať

Používateľov profilový obrázok
rudko
Power user
Power user
Príspevky: 2339
Dátum registrácie: 28 Dec 2012, 08:33
Vek: 37

Re: Zmena zavesenia drotov NN na stlpe

Príspevok od používateľa rudko » 14 Jan 2019, 14:31

mato odfot to ako to vyzera a daj to sem. Ak su droty zavesene v tesnej blizkosti strechy tak myslim ze distribucka musi zabezpecit prekladku, teda ak je strecha v ochrannom pasme drotov. Ak nie moze byt problem. Idealne sa informovat pramo v distribucke.
0
Drink coffee. Do stupid things faster with more energy...

24mato
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 301
Dátum registrácie: 09 Jún 2011, 00:00
Bydlisko: PD

Re: Zmena zavesenia drotov NN na stlpe

Príspevok od používateľa 24mato » 14 Jan 2019, 15:15

Jezevec ma pochopil absolutne spravne. Len s malym detailom. Po prekladke by droty nesli ponad suseda ale ponad miestnu komunikaciu.

Odfotim a poslem foto. Len dnes ked pridem tak bude uz asi tma. Kazdopadne tu fotku sem dodam.
0
Darovanému tranzistoru sa na kremík nepozeraj.

24mato
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 301
Dátum registrácie: 09 Jún 2011, 00:00
Bydlisko: PD

Re: Zmena zavesenia drotov NN na stlpe

Príspevok od používateľa 24mato » 15 Jan 2019, 10:10

Tak prikladam fotky.
Vo finale mi tam zavadzaju aj kable pre miestny rozhlas. Na tom stlpe by som chcel aby konzola s dratmi nebola v strede stlpa ale aby konzola isla od stlpa nad cestu. Urcite to je mozne, lebo na par stlpoch na ulici to tak je. Len to som zase zabudol odfotit.

Obrázok
Obrázok
0
Darovanému tranzistoru sa na kremík nepozeraj.

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10144
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Zmena zavesenia drotov NN na stlpe

Príspevok od používateľa 5ko » 15 Jan 2019, 11:19

Daj fotky sem ako prílohu, lebo s tých všelijakých úložísk to nechce prehliadač otvárať, asi to blokuje fortík.

Myslím, že ak je to technicky možné, tak by to mohli povoliť,len to musíš dobre vyargumentovať,aby to urobili oni ,
ináč zrejme len na tvoje náklady.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

technikus110
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1153
Dátum registrácie: 28 Jún 2018, 10:40
Vek: 64
Kontaktovať používateľa:

Re: Zmena zavesenia drotov NN na stlpe

Príspevok od používateľa technikus110 » 15 Jan 2019, 11:39

distribučka ťa bude nútiť do zmeny odberného miesta a elektromer do plotu....aspoň ZDIS na 100%.
0

24mato
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 301
Dátum registrácie: 09 Jún 2011, 00:00
Bydlisko: PD

Re: Zmena zavesenia drotov NN na stlpe

Príspevok od používateľa 24mato » 15 Jan 2019, 11:43

technikus110 napísal:distribučka ťa bude nútiť do zmeny odberného miesta a elektromer do plotu....aspoň ZDIS na 100%.
To mi nevadi a s tym pocitam. Planujem tu strechu vymenit a ak sa podari vybavit povolenie tak aj zvysit podkrovie. Preto mi tam tie droty zavadzaju.
0
Darovanému tranzistoru sa na kremík nepozeraj.

kamilko
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 269
Dátum registrácie: 21 Okt 2017, 14:07
Bydlisko: kosice

Re: Zmena zavesenia drotov NN na stlpe

Príspevok od používateľa kamilko » 15 Jan 2019, 13:04

Nieje ten stlp na krivo ?
0

dudoo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 522
Dátum registrácie: 31 Júl 2014, 05:27
Bydlisko: Kusok od Cahnova, Brno
Vek: 42

Re: Zmena zavesenia drotov NN na stlpe

Príspevok od používateľa dudoo » 15 Jan 2019, 13:23

Ten stĺp tam snáď podopiera len ta rýna a káble miestneho rozhlasu. Možno ako argument použiteľný s obavy o vlastný majetok :pain: Inak predpokladám že energetika z vlastnej iniciatívy nepodnikne nič.
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Zmena zavesenia drotov NN na stlpe

Príspevok od používateľa romiadam » 15 Jan 2019, 14:25

No to podkrovie je dobrý argument.

Ináč ti tém stĺp zasahuje do obrysu domu. To by malI prelozit (si myslim). No nebude to za tyzden....

Čo tam bolo skôr dom alebo stlp?

To je celé divne odfotene, lebo tam je všetko na krivo aj stlp aj plot aj strom... Asi tam je silne bočné gravitačne pole zeme. :D a všetko sa tam naklana.... :biggrin:
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

24mato
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 301
Dátum registrácie: 09 Jún 2011, 00:00
Bydlisko: PD

Re: Zmena zavesenia drotov NN na stlpe

Príspevok od používateľa 24mato » 15 Jan 2019, 15:32

romiadam napísal:No to podkrovie je dobrý argument.

Ináč ti tém stĺp zasahuje do obrysu domu. To by malI prelozit (si myslim). No nebude to za tyzden....

Čo tam bolo skôr dom alebo stlp?

To je celé divne odfotene, lebo tam je všetko na krivo aj stlp aj plot aj strom... Asi tam je silne bočné gravitačne pole zeme. :D a všetko sa tam naklana.... :biggrin:
Ano ten stlp je aj krivo. Ako prvy tam bol samozrejme dom. Dom je este z obdobia pred prvou svetovou vojnou. V slavnom obdobi od 49 do 89, nehladeli na to, kde stlp postavia. To ze stlp je osadeny na mojom pozemku to sem ani nepisem. Ten naklon mi ani tak nevadi. Dom je rovno a je rovno uz 100 rokov takze kvalitka.
0
Darovanému tranzistoru sa na kremík nepozeraj.

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Zmena zavesenia drotov NN na stlpe

Príspevok od používateľa romiadam » 15 Jan 2019, 15:42

No tak ked ti komanci ten stlp nalepili rovno na dom, tak by energetici mali ten drziak drotov minimalne premiestnit na svoje naklady, ak nie prekopat cely stlp. Ale to sa im nebude chciet, lebo tam treba nove dlhsie droty, je to pracne, vykopove prace a podobne.... take sa budu vyhovarat.

Da sa to urobit, aj za jeden den od rana do vecera, len ludia budu pi...ovat, lebo nebude elektrika vyse pol dna.

U nas (tu v IRL) tak vymienali drevenny stlp NN, lebo bol stary. Oznamili par dni dopredu ze nebude elektrika, rano odpojili, kable hodili na zem, vykopali stary stlp, vybrali, dali novy a zakopali + udupali, dali novy uchyt kablov a napojili kable naspat.
Rano okolo 8 vypli elektriku a poobede okolo 5 uz zapli.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

24mato
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 301
Dátum registrácie: 09 Jún 2011, 00:00
Bydlisko: PD

Re: Zmena zavesenia drotov NN na stlpe

Príspevok od používateľa 24mato » 17 Jan 2019, 09:48

Tak nakoniec som bol osobne na SSD... v meste som nasiel len obchodne miesto, tam mi ale pani pekne povedala a dala kontakt na SSD distribuciu priamo do Ziliny.

Tak som volal do Ziliny, kde som cez telefon vysvetlil situaciu a dostal som odpoved ze kable posunu a mozno aj stlp ak to tak bude v projektovej dokumentacii k prestavbe / pristavbe RD. Ak to projektant uzna za vhodne tak to tak spravi do projektu a tento projekt pojde ako priloha k ziadosti na SSD o vyjadrenie k rekostrukcii existujuceho Energetickeho zariadenia (NN pripojka).
0
Darovanému tranzistoru sa na kremík nepozeraj.

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Zmena zavesenia drotov NN na stlpe

Príspevok od používateľa Milos66 » 17 Jan 2019, 10:09

Veď áno, v pohode. Oni ti to presunú, ale zaplatiť to musíš ty. A nie je to lacné, nakoľko energetici už niečo také nevykonávajú a najímajú si na to srdcublízke švagrovské firmy.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

joži
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 06 Júl 2014, 10:55
Bydlisko: Lazany

Re: Zmena zavesenia drotov NN na stlpe

Príspevok od používateľa joži » 17 Jan 2019, 13:58

niečo podobne som mal s plynom... Chcel som nahradiť susedovu jednoskrinu dvojskrinou pretože ju mal v spoločnom plote a vyšlo mi to rozumnejšia alternativa ako robiť novu pripojku. od plynarov som dostal vyjadrenie že mam novu pripojku spraviť. Potom som im to nafotil a nasledne poslali vyjadrenie že to može byť aj 2skrina. Išiel som na zakaznicke zo susedom nech demontuju plynomer aby sme mohli prehodiť skrinu, samozrejme chcel po nas projekt, inak nezdemontuju stavajuci plynomer..... takže aj ked som skrinu z regulatorom mal kupenu aj vyjadrenie že to možem prehodiť tak mi nedovolili odplombovať stavajuci plynomer. Nakoniec sa to riešilo kadejakou černotou stalo ma to 250€ k cene skrine ale chvalabohu sa podarilo.... a riešil som to 3/4 roka oficialna, nakoniec som nasiel firmu ktora mi to to prehodila, ohlasili sme unik plynu na odbernom mieste, prišiel tipek s SPP povedali sme čo je vo veci zaplomboval skutkovy stav, s tým ze sa na danom mieste oficialne menil regulator z dvovodu netesnosti/uniku plynu. a do tyždna som mal plynomer a kuril som.
Takže priprav sa na kopec byrokracie okolo toho ale najlepšie budeš mať aj tak sa popytať a dohodnut s nejakym obvodakom od SSE ....
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok