Aku drazkovacku z tychto troch?

El. inštalácie, NN a VN rozvody, El. stroje

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Patriky
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 377
Dátum registrácie: 31 Júl 2015, 11:25
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Aku drazkovacku z tychto troch?

Príspevok od používateľa Patriky » 11 Aug 2019, 17:01

Mam troch adeptov.
Prvy: Bosch GNF 35
Druhy: Makita SG1251J
Treti: Milwaukee WCS 45

Mate niekto, skusenosti mozno aj z praxe s tymito drazkovackami? Zatial sa mi najviac pozdava ten milwaukee, len je to este malo pouzivana znacka u nas tak neviem ako bude makat.
Bosch je zasa bez kotucov. Rozhas sirka a hlbka drazky, vykon, cena.
Ak by som siel do 125mm tak by som siel do Makity, lebo sa mi zda ze ta cena a prislusenstvo v tej cene je top.
Len pre info vysavac mam Bosch gas 20
0
Patrik Dedík - elektrikár na tpp popri tom
- živnostník- elektroinštalácie a projektovanie

Používateľov profilový obrázok
tomel
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1369
Dátum registrácie: 19 Sep 2011, 00:00
Bydlisko: TV
Vek: 26
Kontaktovať používateľa:

Re: Aku drazkovacku z tychto troch?

Príspevok od používateľa tomel » 11 Aug 2019, 17:09

Ja mam tú Bosch. Drážka sa vedie výborne, výkonovo postačuje. Trošku je rozmerovo väčšia ale nejako mi to nevadí..
0

Používateľov profilový obrázok
E001
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: 18 Nov 2012, 19:05
Vek: 66

Re: Aku drazkovacku z tychto troch?

Príspevok od používateľa E001 » 11 Aug 2019, 18:39

S kolegom používame Makitu, je fajn a slúži už roky. Skôr by som sa zameral na kvalitný vysávač s oklepom. Máme Bosch s mechanickým oklepom a je to dosť otravné a zdržuje to občas.
0

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12406
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: Aku drazkovacku z tychto troch?

Príspevok od používateľa boraicho » 11 Aug 2019, 20:19

tá makita je kktina najhrubšieho zrna , tá sa netlačí ale ťahá, prideš o ruky! všetky dobre frezy sa točia tak ako je na kotučovej pile, čiže tá bosch alebo milw
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Používateľov profilový obrázok
Jirka84
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2493
Dátum registrácie: 21 Mar 2012, 20:30
Bydlisko: kousek na sever od Olomouce
Vek: 73

Re: Aku drazkovacku z tychto troch?

Príspevok od používateľa Jirka84 » 11 Aug 2019, 21:02

Patriku,
asi trochu z jiné kategorie spolehlivosti: já osobně mám od roku 2004 Hilti - jak drážkovačku , tak vysavač k ní, taky i příklepovou vrtačku a zatím bez jedoné poruchy k mé spokojenosti. To nemluvím o tom , co si odpracovaly společně na ŽL u klientů ! KOTOUČE i sekáče SAMOZŘEJMĚ ORIGINÁLY. Pokud chceš mít zdravé ruce (zápěstí) , pak jedině profi nářadí. Na občasné práce Ti stačí aspoň Bosch, ale ne made in China.
0
LAIK se DIVÍ, odborní žasne nad schopnostmi LAIKA...
...nejen tady jsi bastlíři doma... ...taky pro radost i poučení
Zábava pro naše polovičky - Církvice (Čáslav = ČR)
..mladí nedělají vždy , co se jim říká... :rock:

Používateľov profilový obrázok
trunek
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1777
Dátum registrácie: 17 Máj 2007, 00:00
Bydlisko: ZM

Re: Aku drazkovacku z tychto troch?

Príspevok od používateľa trunek » 19 Sep 2019, 22:00

Ja mám Milwaukee a môžem povedať, že mám od nich drážkovačku, vysávač, jednokotúčovú drážkovačku, 3x baterkový vysávač, 6x rázový uťahovák, 4x príklepka 2,5J, 1x príklepka 2,1J, 2x príklepka 1,1J, 2x príklepka 4,5J, 7,1J príklepku, 12J príklepku, 2x karbočka 1700W, 4x karboška 1000-1500W, 4x bezuhlíková AKU vŕtačka, 4x AKU karboška, pásovovú pílu, excentrickú brúsku, pištoľ na silikónové tuby, asi 8 druhov svietidiel, 2x kocúr na drevo, 1x kocúr na železo 3x chvostovku, vysávač na chrbát, račňu na baterky, asi 8x som kupoval pre známich vyhrievané bundy, mám od nich plátiky, fixky, metre a čo sa len dá...... Makita, Metabo, Bosh s týmto náradím nemôžeš porovnávať. Hilti je super ale iba v jadrodom programe. Vo všetkom ostanom je MWK o krok napredu.... Je to sakra drahé ale nedám na to dopustiť. Ak kuforv, ruxakov, taštičiek, 3x rádo, kopa packoutou, teplovzdušná pištoľ na baterky, letovačka, nitovačka.....proste všetko čo sa dá mať tak to asi mám. Môžem odporučiť tú drážkovačku. Nedávno som kúpil aj tú ich menšiu jadrovú vŕtačku.... NEdávno som bal na festivale náradia a predvádzací vozík nemal toľko vecí čo mám ja

Pracoval som so všetkými značkami a až na Hilti to bol všetko omyl. Jedna vec je ak nejakému majstrovi vydrží malá príklepka 4 roky a niečo iné je ak kŕmite partiu 8mich ľudí, stroje dostávajú záhul každý deň a keď 3ja ľudia robia komplet elektriku v 3izbovom byte za 2 max 3 dni s komplet vydrážkovaním.....keď sa nezastavia stroje.....potom je vidieť či by to vydržala Makita alebo niečo podobné. Ak to chceš sem tam do tehly, kúp si FERM :) ale ak to chceš vážne tak drážkovačku Hilti alebo MWK. Ja som brla MWK lebo som tým nakazený a mám od nich všetko. Keď si skúsite ruksak alebo oblečenie z balistickej tkaniny a nič sa neporežete potom zbadáte. Keď máte meter, ktorému sa nevie nič stať atď.....
0
učíme sa každý deň. Vidím to sám na sebe - ponuka výroby DPS http://svetelektro.com/Forum/ponukam-vy ... 25071.html

Používateľov profilový obrázok
marioo
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1112
Dátum registrácie: 15 Júl 2012, 12:28
Bydlisko: SVK
Vek: 50

Re: Aku drazkovacku z tychto troch?

Príspevok od používateľa marioo » 20 Sep 2019, 00:16

Pošli foto tvojej zbierky, radi sa pozrieme. :applause: :thumbup:
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Aku drazkovacku z tychto troch?

Príspevok od používateľa Drakoush » 20 Sep 2019, 01:26

Mne sa Milwaukee nepozdáva. Už len to, že ich predávajú väčšinou obchody, kde nájdete extol a pod. Proste tá politika predaja je divná, hiltku v drogérii nekúpiš. Nehovoriac o tom, že je to čínska značka, aj to ma znepokojuje.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4416
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Aku drazkovacku z tychto troch?

Príspevok od používateľa romiadam » 20 Sep 2019, 07:49

Trunek, aj som ti chcel napisat, ze si nakazeny, ale sam si to napisal.
Ale preco nie ked mas nato a hlavne vyuzijes to.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
trunek
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1777
Dátum registrácie: 17 Máj 2007, 00:00
Bydlisko: ZM

Re: Aku drazkovacku z tychto troch?

Príspevok od používateľa trunek » 24 Sep 2019, 22:56

Drakoush - nepoznáš pozadie. Obchodné zmluvy môže mať vždy iba jeden človek pre mesto. Nevidíš do toho až toľko. Hilti je super a nikdy som ho nehatil. No v baterkovom náradí je úplne ale úplne niekde nižšie ako pomaly akákoľvek konkurencia. Keby robím iba jadrové vŕtanie idem do toho ale v baterkovom náradí sú slabí. A to hovorím z osobnej skúsenosti. Ďalej kúpiš si klincovačku od Hilti, blikne ti tam servis a nespustíš ju a zahučíš 400e ani nevieš ako. Kúpiš niečo od MWK, zaregistruješ a máš záruku 3 roky. A ako sa rieši reklamácia? Zavoláš kuriéra, povieš mu kam má prísť a o koľkej, vyzdvihne náradie a do 5 dní to máš doma. Registruješ si to online a nepotrebuješ žiadne papiere. Proste super. Ako prvý prišli s 12Ah baterkou. Nezastavíš to....je to super.... Obchod pre celú európu rieši bohužiaľ poľsko ako distribútor. Áno, nejaké veci (neviem koľko) sa vyrába v číne ale to aj všetky jabĺčka a čo to znamená? Keby si môžeš vybrať robotníka, čo bude pre teba robiť za 14€ alebo taký istý dobrý za 7€ tak koho zamestnáš? Toto je vec nákladov a ekonomiky. Samsung sa robí v PRC atď....všetko čo kúpiš na Alze je v číne a čo sa deje? Nič. Hilti sa možno skladá niekde inde ale komponmenty myslíš, že si robia všetko doma? Neodsudzujem ale ani neobhajujem. Iba dávam na to iný pohľad.

Keď budeš riešiť seknutý kábel na prípojku vo výkope kde nie je elektrika a ty prídeš s AKU teplovzdušnou, robíš strechu a máš AKU reťazovú, vysávač na chrbát a riešiš úsporu času a nie koľko to stojí. Keď majú chalani nakázané, že 8čka vrták a 6ka vrták sa nevymieňa ale si vezmeš dva stroje potom to začneš riešiť. Karboška 230tka na baterku a nestaráš sa, zaletuješ, vyvŕtaš atď.... 2 roky najsilnejšia AKU-čka na trhu so 135Nm. Keď mአSDS max kladivo na 12J na baterku a chlap ti s tým robí 4h bez nabíjania.....máš 6-8 nabíjačiek a baterky nestihneš vybiť kým sa druhá nabije..... Prešiel som si Makitou. Pár domov postavila a na začiatku mi stačila. Mal som a mám aj dodnes Boshku a tiež pomohla, do dnešného dňa mám FERM drážkovačku...., ale nemôžeš robiť na Lidl náradí firmu..... Kedysi mi stačil multimeter a dnes je tým merákov viac.

No a keď som chcel niečo od Hilti, boh mi je svedok, že dotiahnuť obchoďáka ku mne sa nedalo....skúšal som to aj cez VIP hostí a nič.... poznám 2 firmy (z toho jedna má cez 100 zamestnancov) čo opúšťajú Hilit a idú do MWK a sú to firmy čo robia priemyselné haly......

Marioo - nejakú foto urobím a pošlem. len je toho veľa ale nájdem si na to čas.

Ak je niekto "malý" živnostník a chodí robiť sám, tak taká Bosch, Makita, Hitachi, Metabo si urobí svoje a v tomto štádiu by som do toho ani ja viac nedával. je hlúposť valiť do drahého náradia ak je niekto sám a vie si veci "šanovať" a dať na ne pozor, uprace si to, umyje, vyfúka, použije mazivo na sekácie atď....tak ak niekto urobí pár domov do roka nech si také niečo kúpi. Je to rozumná voľba. Vydrážkujete a aj vybúrate celý dom. Ale ak máte robiť 12 bytov za 45 dní a ak to nebude máte na krku zmluvnú pokutu atď.... tak v takom prípade musíte siahnuť po väčšom kalibre. je to normálny a prirodzený postup. Dlho mi stačili menšie AKUčky, ale ak som začal používať pol metrové hadovité vrtáky s priemerom 32mm tak potom potrebujete niečo, čo je sprevodované do sily
0
učíme sa každý deň. Vidím to sám na sebe - ponuka výroby DPS http://svetelektro.com/Forum/ponukam-vy ... 25071.html

Používateľov profilový obrázok
Robio
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5398
Dátum registrácie: 11 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Aku drazkovacku z tychto troch?

Príspevok od používateľa Robio » 24 Sep 2019, 23:47

makita + vysavac s oklepom, bez oklepu sa zachvilu zacpe.
0
Ponukam: 3D tlac, CNC frezovanie, Kalibracia teplotnych cidiel, pre viac info SS.

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Aku drazkovacku z tychto troch?

Príspevok od používateľa Drakoush » 25 Sep 2019, 09:22

trunek napísal:Drakoush - nepoznáš pozadie. Obchodné zmluvy môže mať vždy iba jeden človek pre mesto. Nevidíš do toho až toľko. Hilti je super a nikdy som ho nehatil. No v baterkovom náradí je úplne ale úplne niekde nižšie ako pomaly akákoľvek konkurencia. Keby robím iba jadrové vŕtanie idem do toho ale v baterkovom náradí sú slabí. A to hovorím z osobnej skúsenosti. Ďalej kúpiš si klincovačku od Hilti, blikne ti tam servis a nespustíš ju a zahučíš 400e ani nevieš ako. Kúpiš niečo od MWK, zaregistruješ a máš záruku 3 roky. A ako sa rieši reklamácia? Zavoláš kuriéra, povieš mu kam má prísť a o koľkej, vyzdvihne náradie a do 5 dní to máš doma. Registruješ si to online a nepotrebuješ žiadne papiere. Proste super. Ako prvý prišli s 12Ah baterkou. Nezastavíš to....je to super.... Obchod pre celú európu rieši bohužiaľ poľsko ako distribútor. Áno, nejaké veci (neviem koľko) sa vyrába v číne ale to aj všetky jabĺčka a čo to znamená? Keby si môžeš vybrať robotníka, čo bude pre teba robiť za 14€ alebo taký istý dobrý za 7€ tak koho zamestnáš? Toto je vec nákladov a ekonomiky. Samsung sa robí v PRC atď....všetko čo kúpiš na Alze je v číne a čo sa deje? Nič. Hilti sa možno skladá niekde inde ale komponmenty myslíš, že si robia všetko doma? Neodsudzujem ale ani neobhajujem. Iba dávam na to iný pohľad.
Nepochopil si ma. Ja som nikde nenapadol ich kvalitu, nakoľko s nimi nepracujem, iba ma znepokojilo, že to predáva kadejaký reťazec (firmy si dávajú pozor na to, s kým spolupracujú) a ďalej že je to čínska značka, t.j. nie vyrobená v číne, ale čínou vlastnená. Porovnávať to s jablkom, samsungom nemôžeš, pretože jablko je americká značka, samsung kórejská. To sú dve veci, ktoré ma znepokojujú. Ako vravím, nerobím s tým, takže o kvalite neviem nič. No premium reseller jablka sa nemôže stať OBI ani Kaufland, na to si dávajú pozor. A preto mi kole do očí, že MWK predáva niekto, kto má na pulte okrem nich už len samé čínske šmejdy v podobe extolu, ryoby a pod.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
trunek
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1777
Dátum registrácie: 17 Máj 2007, 00:00
Bydlisko: ZM

Re: Aku drazkovacku z tychto troch?

Príspevok od používateľa trunek » 25 Sep 2019, 10:29

to chápem. MWK je tiež americká značka a veľa vecí na európsky trh ani nepustia. Napr taký packout je u nás iba čierny a u nich iba červený a inak to nekúpiš. a aj také jablko sa robí v číne hoci je z USA :) ale viem čo si tým myslel. Ja napr kupujem u dvoch dodávateľov. Jednak sú väčší a tak mám lepšiu zľavu lebo viac nakupujem ale konkrétne u tejto značky MWK je jedno či to kúpiš v kvetinárstve alebo v naj remeselnom obchode, záruka je tá istá a aj servis. Zavoláš, prídu a hotovo. Mne napr vadí, že Hilti nemá nič také. iba obchoďáci a dosť. Keby boli skalné predajne, kde si to človek pozrie, oťažká tak super......hneď by to bolo o inom. Ale plne ti rozumiem, ja si v lidli nekupujem ani autoppoťahy, ani obuv a ani náradie ale chleba a maslo v kľudne. Tiež je to miešanie sortimentu.
0
učíme sa každý deň. Vidím to sám na sebe - ponuka výroby DPS http://svetelektro.com/Forum/ponukam-vy ... 25071.html

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Aku drazkovacku z tychto troch?

Príspevok od používateľa Drakoush » 25 Sep 2019, 10:52

Ešte raz, jablko je VYROBENÉ v Číne, VLASTNENÉ USA. MWK je VYROBENÉ v Číne (čiastočne aj inde) a VLASTNENÉ Čínou, spozoroval si tento rozdiel? :) Milwaukee je iba obchodné meno spoločnosti Techtronic Industries so sídlom v Hong Kongu. Resp. MWK bol odkúpený ako kopec iných značiek TTIčkom. A viem, ako dopadlo RYOBI, Homelite, Hoover... Aj týchto odkúpil tento gigant a kvalita šla do prdele. Tak neviem, či si MWK nechali ako vlajkovú loď, alebo čoskoro pôjde aj to dolu vodou. A o tom celý čas rozprávam, že toto ma znepokojuje :) Môžu byť akýkoľvek dobrí, o tom sa teraz nebavíme ani náznakom, písal som, že ma to ZNEPOKOJUJE. Opakujem, ZNEPOKOJUJE :)

Čo sa týka toho servisu, má ho aj Hilti, ale nie u nás. U nás nemá hilti bohviekaé predaje, lebo ako vidíš, väčšina slovákov sa naláka na reklamu a cenu, nie kvalitu, je XY remeselníkov, čo náradie kupujú v baumaxe, XY elektrikárov, ktorým sa zdá FLUKE predražený a kupujú multimetre na Ali, ale vo svete servis Hilti funguje ako spomínaš. Dokonca dostaneš rezervné náradie, kým máš svoje v servise. To, že zasvieti kontrolka a nerobíš, to prišlo z USA, je to interaktívny servis, pri telematike oni dokonca vedia, že máš mať servis a často sa dopredu ozvú, že sa blíži termín. Je to ich politika, že chcú, aby veci fungovali dobre, preto ich prehliadajú. O výhodách a nevýhodách sa baviť nebudeme, každý si vie zrátať, čo je pre neho lepšie. A keď sme boli pri tej reklame, opäť je to vec, čo sa mi nepozdáva, MWK spravili reklamu ako hovädo, presne ako ryobi, kde mi núkali za 300€ výhodný set 6ks náradia, niekoľko bateriek... Za 300€ to musí byť hnoj... Bošáci, hilťáci takúto reklamu nemajú. Aj keď boš išiel dolu vodou.

Samozrejme po kvalitatívnej stránke nemám výhrady, keď máš osobnú skúsenosť, že to náradie prežije aj krista, tak nie je nad takýto argument vytvorený z reálneho používania, aspoň to nie je marketingová omáčka, proti tomu naozaj teda nič nemám.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

dan21
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3016
Dátum registrácie: 11 Apr 2007, 00:00
Bydlisko: ZA

Re: Aku drazkovacku z tychto troch?

Príspevok od používateľa dan21 » 25 Sep 2019, 12:16

Ja poznam Milwaukee ako starsiu znacku z USA (1924). Mozno sa mylim.
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Aku drazkovacku z tychto troch?

Príspevok od používateľa Drakoush » 25 Sep 2019, 12:20

Prečítaj si CELÝ príspevok.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
marioo
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1112
Dátum registrácie: 15 Júl 2012, 12:28
Bydlisko: SVK
Vek: 50

Re: Aku drazkovacku z tychto troch?

Príspevok od používateľa marioo » 25 Sep 2019, 12:50

Kde núkajúu 6 ks naradia plus baterky za 300€??
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Aku drazkovacku z tychto troch?

Príspevok od používateľa Drakoush » 25 Sep 2019, 13:19

V lokálnom obchode prebiehala taká akcia. Je to asi rok dozadu, vtedy začali predávať ryobi.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
marioo
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1112
Dátum registrácie: 15 Júl 2012, 12:28
Bydlisko: SVK
Vek: 50

Re: Aku drazkovacku z tychto troch?

Príspevok od používateľa marioo » 25 Sep 2019, 13:33

aha Ryobi.. ja že MWK :)

P.S. Drak čakame na to video o nebezpečných merákoch z činy :)
0

Používateľov profilový obrázok
trunek
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1777
Dátum registrácie: 17 Máj 2007, 00:00
Bydlisko: ZM

Re: Aku drazkovacku z tychto troch?

Príspevok od používateľa trunek » 25 Sep 2019, 13:40

Drakoush - až toľko som to zase do hĺbky neskúmal. Je dosť možné, že to tak je..... To sa nehádam. Je to fakt potom politika toho predaju atď.... Veľa vecí sa ponúka na predaj, bežia letáky atď....a nakoniec čakáš 2 mesiace kým to naozaj príde na trh. Takže plne súhlasím. Poznám napr obchod, ktorý objednal cez 50 najsilnejších blootooth AKU-čiek a tým pádom vedia ísť cenou úplne niekde inde ako bežne v malom. Potom je otázka aj toho, či tá akcia za 300€ nebola slabá 12V uhlíková, alebo ich 18V bezuhlíková vlajková loď....to asi nie. Inak napr MWK je na 99,9% totožné s inou oranžovou značkou - AEG. Keď som si chcel objednať nejaký diel, kompletne všetky diely sedeli s tým, jediný rozdiel čo malo iné obj.č. bol obal :) kompletne všetko je to ako AEG. Povie ti to každý servisák. No a napr kupoval som sadu 6ks rázových. Na každom jednom do týždňa odišiel vypínač. Proste to nešlo. Dal som to na reklamáciu, prešlo 5 dní a tie rázové fungujú do dnes už veľmi dlhý čas a to podotknem, že robíme bežne plechové strechy s rozlohou v tisíckach m2 takže bežne našróbujeme cez 3t šróbov takže dostávajú zabrať. Ale asi sa jednalo o nejakú vadnú sériu. Potom sa problém neopakoval. Mal som ešte 2 veci na reklamácii ale proste pri veľkom množstve sa niečo pokaziť musí. To je normálne a nijako to tým neobhajujem. Určite som sa ale dozvedel pár nový info od teba.

Napr BOSH prišiel ako prvý s SDS a ujalo sa to všade. Bosh má patent na lasérové nivelačky a aj taký Hilti za 1t€ to má od nich.... Prvá príklepka bola zase od MWK dávno dávno keď to bolo ešte v amerike tá značka. Trojbrité vrtáky máju zase patent francúzsky Diager a je to fakt šupa. Aj cena ale aj výkon. Na makite sa mi nepáči, že prešli na iné baterky a hotovo. Staré nepasujú s novými. U MWK to nemáš. Napr ak dáš prehriatu baterku do Makiti nabíjať, hodí ti to do chyby a elektronika sa zablokuje tak, že ju už viac nenabiješ. Viem to zo servisov. Môžeš to vyhodiť. MWK napr v chlade ani nenabiješ. Má to ochranu. Je to rôzne a určite je veľa prvensiev pre rôzne značky. Napr kotúč čo mi fungoval v BA na armovaný betón tak nefungoval v Brezne. Povedal mi to aj obchodník z Reca. Niekde sa ťaží piesok z Váhu, niekde je viac betónu, niekde viac armovania tiež to nie je iba jednotvárne. Ale v každom prípade sú to dobré poznatky

Tak ale pre zakladateľa témy by som skôr poznamenal, že si musí zodpovedať sám otázku ako to bude používať a koľko s tým bude robiť. Podľa toho uvidí, či lacná FERM alebo drahá Hilti. Čo sa týka vysávača bol tu správny dotaz s oklepom. Nehovorím, že to musí byť topka na trhu, ale na jemný prach určite oklep. Tú FERM mám aj ja a mám ju do dnes. Mám ju asi 6 rokov. ALe robíme s tým iba ytong a dutú tehlu. Na betóne to nedá ani pol metra.....
0
učíme sa každý deň. Vidím to sám na sebe - ponuka výroby DPS http://svetelektro.com/Forum/ponukam-vy ... 25071.html

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok