Spotrebiče-napätie

El. inštalácie, NN a VN rozvody, El. stroje

Moderátori: Drakoush, Moderátori

p23a11s
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 91
Dátum registrácie: 31 Mar 2018, 11:05

Spotrebiče-napätie

Príspevok od používateľa p23a11s » 16 Okt 2019, 19:37

Ahoj,v obyvacej izbe máme tv Samsung.K tejto tv je pripojený HD box od digislovakia+hdd rekorder na nahrávanie z tv,a na prehrávanie cd,dvd,usb....Tento HDD rekordér je ešte scart káblom prepojený s hd boxom od digislovakia.HD box od digi je priamo do tv prepojený HDMI káblom,a taktiež ten HDD rekorder,je pripojený HDMI káblom k tv,no ako tak je to poprepájané,všetko funguje.No ale cca pred týždňom už neviem ani ako som sa dotkol,jednou rukou toho HD rekordéra a druhou rukou kolíka zásuvky a pocítil som jemné šimranie kopnutie,zobral som dig.multimeter a priložil som jeden hrot na kolík zásuvky a druhý na kovový kryt spotrebiča,ukázalo mi tuším viac ako 30 V,ale viac ako 50 to nebolo.Viem že dig.multimeter nie je 100%.Zásuvka,je ok,odpojil som od nej všetky spotrebiče,dotkol som sa ochranného kolíka,a nič nepocítil som žiadne jemné kopnutie,rozobral som aj zásuvku ,všetko ok.Sieť TN-C,hliníkové vodiče.... 2B.Ďakujem za rady
0

milansprlak
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 191
Dátum registrácie: 07 Feb 2014, 10:54
Bydlisko: Trstená
Vek: 31

Re: Spotrebiče-napätie

Príspevok od používateľa milansprlak » 16 Okt 2019, 20:03

Ten hd rekorder ide priamo do zasuvky, alebo este je medzi hd rekorderom a zasuvkou nejaka predlzovacka / roztrojka? Moze byt poskodena predlzovacka ale kludne aj sietovy kabel do hd rekorderu, pripadne porucha vtom rekorderi. Ak mas nejakeho znameno elektrikara alebo RT tak ho popros nech ti urobi (alebo pozicia pristroj na) reviziu el. spotrebicov a problem rychlo odhalis.
0

Ilija
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 305
Dátum registrácie: 25 Máj 2019, 11:59
Bydlisko: Srbsko

Re: Spotrebiče-napätie

Príspevok od používateľa Ilija » 16 Okt 2019, 20:34

To preto lebo sú nie všetky, alebo ani jeden s tých spotrebičov uzemené..
Nič nové...
0

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4318
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Spotrebiče-napätie

Príspevok od používateľa misocko » 16 Okt 2019, 20:54

Klasika
Len je zaujimave ze raz za cas toto niekoho napadne , chytit sa a potom merat. Tych tem je viacero, len sa kazda inac vola. Niekto uz meral aj prud
0

Používateľov profilový obrázok
amater63
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2632
Dátum registrácie: 02 Máj 2016, 16:02
Bydlisko: Morava-č.r.

Re: Spotrebiče-napätie

Príspevok od používateľa amater63 » 16 Okt 2019, 21:06

Odpoj vše co jde od antén,parabol atd ,.To co je doma nechej zapojené .Vše by mělo být O.K, šimrat tě nebude.
0

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4318
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Spotrebiče-napätie

Príspevok od používateľa misocko » 16 Okt 2019, 22:28

Ja myslim ze bude, co tie x kondenzatory v spinanych zdrojoch?
0

p23a11s
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 91
Dátum registrácie: 31 Mar 2018, 11:05

Re: Spotrebiče-napätie

Príspevok od používateľa p23a11s » 17 Okt 2019, 19:30

Spotrebiče sú napojené do el.predlžovačky Eaton čierna s prepeťovou ochranou.Je nová menil som ju minulý rok,predtým tam bola tiež predlžovačka s prepeťovkou.Ale tá,keď som niekedy pozeral telku,tak som na predlžovačke,kde sa zapína pozoroval ako mrká dioda,neskôr som pozrel na predlžovačku a kde sa zapína,bolo už málinko vyhorené.Neviem či ma to aj vtedy mierne šimralo,kopalo.Teraz asi som utieral prach neviem,jednou rukou pravačkou,prstami som sa dotkol ochranného kolíka a dlaňou alebo už ďalej HDD rekordéra.Možem ešte skúsiť odpojiť HDD rekorder a pripojiť ho do inej zásuvky,alebo si v práci od revízneho technika,požičať ten oný prístroj,neviem ako sa volá že či nie je vadný spotrebič HDD rekordér.V minulej práci sme ho mali.A ak sa nemýlim revíziu el.spotrebičov,môže robiť aj elektrikár s paragrafom 22,23.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok