Elektromer

El. inštalácie, NN a VN rozvody, El. stroje

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Ďuri12
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 677
Dátum registrácie: 10 Máj 2009, 00:00
Bydlisko: Novosad
Vek: 29

Elektromer

Príspevok od používateľa Ďuri12 » 03 Mar 2020, 20:28

Zdravím, riešim menši problém s elektromerom. V jednej budove mám elektrinu riešenú tak, že prívod ide na deón a výstup deónu na starý analógový elektromer. Z toho elektromera je zapojený istič 25A a za ním digitálny elektromer. Problém je ale ten, že za minulý rok ukázal digitálny elektromer o 100kWh menej ako analógový. Po vypnutí toho 25A ističa sa analógový elektromer stále pomaly točí. Má to tak byť, alebo by mal úplne zastaviť? Môže byť niečo s tým elektromerom tak, žeby sám zožral ročne 100kWh? Celé som to prešiel a nikde nie je nič zapojené mimo toho digitálneho elektromeru. Stretli ste sa s niečim podobným? Ďakujem.
0

Atlan
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1148
Dátum registrácie: 01 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice okolie

Re: Elektromer

Príspevok od používateľa Atlan » 03 Mar 2020, 20:36

Kedy bol naposledy ten analogovy elektromer na kontrole?
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6205
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Elektromer

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 03 Mar 2020, 20:42

nie je to v poriadku. ten analogovy sa ma po vypnuti istica uplne zastavit. ale je mozne, ze ked sa pomaly toci, tak mohol natocit za rok 100KWh.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Ďuri12
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 677
Dátum registrácie: 10 Máj 2009, 00:00
Bydlisko: Novosad
Vek: 29

Re: Elektromer

Príspevok od používateľa Ďuri12 » 03 Mar 2020, 20:45

No pravdepodobne nebol na kontrole nikdy. Ide o to, že nám to vychádza tak, že ten analógový ukazuje pravdepodobne správnu hodnotu a nevieme či ten digitálny ukazuje zle, alebo nám fakt niečo žerie ten analógový. Zajtra to plánujem merať, no zaujímalo ma, či je fakt možné, aby starý elektromer mal takú spotrebu. Predsa 100kWh je celkom dosť.

Edit: No teraz keď tak počítam, tak to až tak veľa nie je. Opravte ma ak sa mýlim, ale mne to vychádza iba na 11W čo by mohlo byť reálne.
0

Používateľov profilový obrázok
zipaj
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2900
Dátum registrácie: 13 Feb 2011, 00:00
Bydlisko: Vranov nad Topľou
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Elektromer

Príspevok od používateľa zipaj » 03 Mar 2020, 23:02

mali sme ten istý problém s elektromerom asi pred 15-timi rokmi po rekonštrukcii elektriky v dedine, boli prehodené prívody k elektromeru (nesprávne poradie fáz) elektromer za deň natočil naprázdno niečo okolo 1,2KWh, podali sme podnet na reklamáciu, VSE vymenili elektromer za nový analógový a aj ten sa točil naprázdno :-). Prehodil prívody a reklamáciu uznali, spolu aj s korekciou za posledné tuším 3 roky.
0
Základné parametre zosilňovača pre kapelu? - Nízka váha a veľký výkon, v tom hluku sa aj tak všetko stratí :-)

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10149
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Elektromer

Príspevok od používateľa 5ko » 04 Mar 2020, 08:38

Ak boli prehodené fázy, tak sa niektoré staré sa točili opačne,čiže odratávali.
Moja otázka je , že prečo máte tie dva elmery za sebou a ktorý je fakturačný?
Pokial fakturujú podla digitálneho,čo predpokladám, tak ťa tá spotreba pred ním na analogu vôbec nemusí zaujímať.
Jednoducho stačí ten analog vyhodiť a premostiť, ale to by musela urobiť distribučka, pretože je plombovaný,a to je zrejme ten dôvod, prečo ho tam nechali,lebo by museli vymieňať prívodné káble alebo tam dať plombovanú svorkovnicu.
Možno sa točí ten analog z dôvodu spotreby prepínacej cievky na dvojtarife,ale neviem to isto,ako je zapojená,už si to nepamätám.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Ďuri12
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 677
Dátum registrácie: 10 Máj 2009, 00:00
Bydlisko: Novosad
Vek: 29

Re: Elektromer

Príspevok od používateľa Ďuri12 » 04 Mar 2020, 17:21

Fakturačný nie je ani jeden. Analógový pokojne môže ísť preč. Zatiaľ mi to vychádza tak, že naozaj je na vine ten analóg, takže ho odpojím a počas toho to ešte raz premeriam.

-- Spojený príspevok 04 Mar 2020, 17:46 --

Tak som na to ešte raz pozrel a ten starý elektromer má označenie ET 404 BD3. Ide o dvojtarifný elektromer, takže to s tou cievkou možno bude nakoniec pravda. Keďže schéma sa z toho už vyčítať nedá, nenájde sa u niekoho? Pretože je dosť možné, že tá cievka je naozaj stále pripojená. Ďakujem
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok