Zapojenie cievok asynchronneho motora

El. inštalácie, NN a VN rozvody, El. stroje

Moderátori: Drakoush, Moderátori

denky
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 02 Jún 2013, 21:35

Zapojenie cievok asynchronneho motora

Príspevok od používateľa denky » 27 Jún 2020, 18:04

Zdar. Zhorel mi 2,2kW 1400 otackovy motor v cerpadle Sigma.... Podarilo sa mi zohnať druhý a čerpadlo už ďalej funguje, ale ten zhoreny motor tak smutne na mňa v tej dielni pozerá, až som sa rozhodol ho premotat. Drôt, navíjačku mám..chýba mi akurát izolácia a lak, čo nie je problém dokúpiť. Chcel by som sa opýtať, či niekto nemá zapojenie cievok. Stator ma 36 drazok.
Vopred ďakujem.
0

Dolfi
Power user
Power user
Príspevky: 11657
Dátum registrácie: 17 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: Prešporok (BA)
Vek: 71

Re: Zapojenie cievok asynchronneho motora

Príspevok od používateľa Dolfi » 27 Jún 2020, 23:04

Asi ti otázka utečie bez odpovede. No ani já ti neporadím. Už dávno som to zabudol a problematika to nie je triviálna, ak ju chceš aj pochopiť. Takže, len dve rady:
1. Stator toho motora sa dá pekne pomaly "odstrojovať" (rozoberať vinutia), odbandážovať čelá vinutí, porozpájať vinutia, všetko si pokresliť, spočítať počty závitov na cievku, odmerať hrúbku drôtu, ... Potom si spraviť šablónu na cievky, navinúť všetky cievky, vyložiť drážky izoláciou, "nasypať" tam vinutia, zapojiť podľa poznámok, vyviazať, zakompaudovať vinutia, vypáliť ich a je to ...
2. Alebo, najskôr si nájdi potrebnú literatúru, napríklad: vypocet-vinutia-asynchronnych-motorov-t37316.html , naštuduj problematiku a sprav to, čo je napísané v bode 1. Teraz budeš aspoň trochu chápať, čo robíš ... :wink:
0
Druhotriedny nadriadený si nikdy nevyberie prvotriedneho ale treťotriedneho podriadeného.

denky
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 02 Jún 2013, 21:35

Re: Zapojenie cievok asynchronneho motora

Príspevok od používateľa denky » 28 Jún 2020, 00:31

Vďaka dolfi.
Literatúru som samozrejme zháňal. Zatiaľ bez výraznejšieho úspechu.
Pri všetkej úcte k vám všetkým, vážne nestojím o omackove reči okolo. Takže ak nie je odpoveď k téme, tak sa prosím ani neunuvajte.
Vdaka
0

denky
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 02 Jún 2013, 21:35

Re: Zapojenie cievok asynchronneho motora

Príspevok od používateľa denky » 28 Jún 2020, 08:39

No hurá, podarilo sa mi nájsť v českom technickom antikvariate knihu od Rudolfa lisacka - opravy vinuti malých motorov. Takže zrejme problém vyriešený.
Vdaka
0

Používateľov profilový obrázok
zdeno6505
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1524
Dátum registrácie: 04 Aug 2010, 00:00

Re: Zapojenie cievok asynchronneho motora

Príspevok od používateľa zdeno6505 » 28 Jún 2020, 09:10

0
Amatéri postavili Noemovu archu, profesionáli Titanic.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok