Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Nový web SVETELEKTRO

Nový web SVETELEKTRO

Moderátor: Moderátori

Re: Nový web SVETELEKTRO

Odoslaťod maskrtnik01 » 08 Máj 2019, 14:07

josek napísal:A vyhovárať sa, že "lebo píšem z mobilu", tiež nie je najmúdrejšie. Tam sa správne slová doslova "podsúvajú" a o diakritike ani nehovorím. Myslím že každý mobil dnes umožňuje písať so správnou gramatikou, ak pravda majiteľ o tom vie. Písať iba v EN je až na malé výnimky ignorovanie vlastností zariadenia

Ani tomu priznám sa nerozumiem. Dnes už nie je problém písať na mobile s diakritikou. Jablko napríklad má hneď pri písmenách mäkčen a dĺžeň, to už väčšia otrava sú zátvorky.
maskrtnik01
Obrázok používateľa
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Vek: 22.5
Založený: 20.07.2010

Odoslaťod Drakoush » 08 Máj 2019, 14:14

To je iba lenivosť. Nič iné. Aj toto píšem z mobilu, mimochodom. Neviem, ako android, ale Apple to má vyriešené super, pretože mäkčeň a dĺžeň sú ako samostatné znaky, tak netreba mačkať každé písmeno, proste ho napíšem a v druhom kroku doplním dĺžeň alebo mäkčeň.
Drakoush
Obrázok používateľa
Moderator
Moderator
Vek: 23.92
Založený: 08.02.2012
Paragraf: 22

Odoslaťod Milos66 » 08 Máj 2019, 15:14

AlbertEinstein napísal:Fakt je ťažké stlaciť Alt+Shift ? ja mám na klávesnici predvolenú angličtinu a slovenčinu a kedykoľvek potrebujem tak iba Alt+Shift a je to. Ale častejšie takto trollujem manželku :lol: :lol:

Lenže keď je tá klávesnica aj fyzicky Egn, tak to proste magorí človeka. My vo firme máme iba Eng klávesnice a ani firemné maily nepíšeme s diakritikou. To by som sa naozaj asi zbláznil keby som to mal písať gramaticky správne.
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
Milos66
Obrázok používateľa
Ultimate člen
Ultimate člen
Vek: 52.9
Založený: 28.09.2013

Odoslaťod maskrtnik01 » 08 Máj 2019, 15:21

Keď človek vie aspoň ako-tak prstoklad(nemusí to byť žiaden štandard), tak mu je nápis na klávese “ukradnutý”. Pred jablkami som normálne používal Razerku s eng, a pritom v systéme nastavené sk tak ako som zvyknutý.

Kto chce, nájde si svoj spôsob ako písať gramaticky správne. Kto nechce, na všetko nájde výhovorku.
maskrtnik01
Obrázok používateľa
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen

Odoslaťod pocitujlasku » 08 Máj 2019, 15:48

josek: ja mam napr. na mobile to automaticke doplnanie a navrhy a neviem este co vypnute. jednak mi to dost casto dava nezmysly a len to zbytocne zdrzuje a otravuje. Ja sam najlepsie viem, co chcem napisat.
Co sa tyka diakritiky, tak su ludia, ktori su proste zvyknuti pisat na klavesnici bez, lebo je to rychlejsie a ked 12-14 hodin denne programujes, tak si proste tak zvyknuty pisat a sk klavesnica je nocna mora programatora. uz len pre absenciu roznych zatvoriek a specialnych znakov ktore pises stale.
Intel, Nvidia, Ubuntu, Firefox, Asus, Nissan, Jelinek 52%, Metal
---------------------------------------------------------------------------------------------
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.
pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Vek: 36.2
Založený: 20.07.2007

Odoslaťod maskrtnik01 » 08 Máj 2019, 15:52

To nie je pravda, Alt Gr+X,C,V,B,F,G,Q,W a kľudne môžete programovať.
maskrtnik01
Obrázok používateľa
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen

Odoslaťod medved » 08 Máj 2019, 16:17

Písať s diakritikou na mobile je nonsens, automatické dopĺňanie mám taktiež vypnuté, len to otravuje, píše sa pomaly.. jedná vec je i/y, čiarky a bodky to je o nervy.. ale mäkčene a dĺžne to je len detail, to mne osobne nikdy nevadilo a na mobile to len zdržiava. Podľa toho hneď viete aj či píšem od PC alebo mobilu :lol:
medved
Obrázok používateľa
Ultimate člen
Ultimate člen
Vek: 25.77
Založený: 02.12.2008

Odoslaťod josek » 08 Máj 2019, 17:26

Drakoush napísal:To je iba lenivosť. Nič iné. Aj toto píšem z mobilu, mimochodom. Neviem, ako android, ale Apple to má vyriešené super, pretože mäkčeň a dĺžeň sú ako samostatné znaky, tak netreba mačkať každé písmeno,

Android to má vyriešené inak, ale tiež logicky a prehľadne
josek
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Založený: 10.01.2012

Odoslaťod straciam » 08 Máj 2019, 17:48

https://sk.wikipedia.org/wiki/Netiketa

je rozdiel pisat bez diakritiky, bez interpunkcnych znamienok alebo gramaticky nespravne. vetu bez diakritiky precitam v pohode, pokial su ciarky, bodky a pravpois spravne. ale je tu par jedincov co nepoznaju ani slovosled a o interpunkcnych znamienkach ani nehovorim. to sa v takom pripade neda citat ani keby pouzil diakritiku.. ja pisem bez diakritiky ci na PC alebo mobile. kazdemu vyhovuje nieco ine.. kazdy nech si pise s diakritikou alebo bez nej.. ale nech sa to da suvisle precitat..
No password, no problem.
Ins-piration
straciam
Obrázok používateľa
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Vek: 33.62
Založený: 06.01.2009

Odoslaťod josek » 08 Máj 2019, 18:24

Mal som na mysli napríklad mladého človeka, ktorý sa chystá maturovať. Ako a kedy si vryje do pamäti pravidlá gramatiky, keď ju neovláda ani mesiac - dva pred maturitnou skúškou zo SJ? Potom už bude na to úplne ..... a okolie ho podporuje :(
josek
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Založený: 10.01.2012

Odoslaťod Tribec Zacks » 08 Máj 2019, 20:29

Chalani, ale v tomto vlakne sa namiesto gramatiky mohli riesit veci typu ako "kupit pivo" autorovi zaujimaveho clanku, alebo projektu atd. :idea:
Kreativita a motivacia je to, co prinasa originalne napady a myslienky, disciplina je to, co ich dokaze zrealizovat.
Tribec Zacks
Obrázok používateľa
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Vek: 36.74
Založený: 26.06.2010

Odoslaťod AnoNym1337 » 09 Máj 2019, 12:43

ahojte tak mi napadlo že možno by bolo super keď niekto píše do nejakej témy (napríklad) tak by bola možnosť ho "tagnúť" napríklad @jožkoferko , aby si ten dotyčný to pozrel a vyjadril sa ku konkrétnej téme? otázke? alebo pod... jasné že by som dotyčného označil keď viem že už mi v minulosti radil a veľmi mi pomohol tak by som tú pomoc možno potreboval zase od daného človeka (keď sa vyzná v konkrétnej téme ) a tým ako ho označím @jožkoferko tak mu príde upozornenie na svetelektro že bol spomenutý v tom a tom príspevku... poprípade tým, čo by to nevadilo dať aj v nadstaveniach účtu políčko na zaškrtnutie že dostávať upozornenia na mail že napríklad /janko123 vás spomenul v príspevku Prečo sa zem točí/ :D príklad.. bol by som rád čo si o tom ostatný myslia
AnoNym1337
Stály člen
Stály člen
Vek: 19.61
Založený: 02.06.2016

Odoslaťod zawin » 23 Máj 2019, 10:35

Priatelia,

chceli by sme Vás informovať o aktuálnom stave príprav nového webu svetelektro.com

Nakoľko je Fórum a komunika fungujúca na ňom pre nás veľmi dôležitá, tak sme sa rozhodli, že pri tvorbe novej grafiky začneme práve ním. Hlavnou motiváciou bolo vytvoriť responzívny design, tak aby bolo možné fórum pohodlne prezerať aj na mobilných zariadeniach. Taktiež sme chceli aby bola nová grafika čistejšia a mala modernejší design, ktorý by mal byť pre členov príjemnejší a prehladnejší.

Spätná väzba:
Chceme čím skôr vychytať všetky muchy nového webu, tak aby ste sa na ňom cítili príjemne. Preto je váš názor pre nás veľmi cenný. Prosím berte na vedomie, že fórum nieje ešte plne funkčné a má určité obmedzenia:
1) nefunguje nahrávanie príloh
2) niekedy nefunguje prihlásenie - problém vyrieši režim inkognito
3) databáza na novom fóre je stará 1,5 roka.

Prosíme teda o spatnú väzbu viazanú na vizuálnu stránku fóra, konkrétne funkcionality ešte budeme doľaďovať a meniť (v danej fáze určite spustíme ďaľšie kolo spätnej väzby).

Pripravili sme pre vás nástroj, pomocou ktorého nám na novom webe môžete zanechať spätnú väzbu (aj z mobilných zariadení):
1) v ľavom hornom rohu kliknite na tlačítko "Feedback"
2) Vyberiete možnosť "Leave feedback about a specific element on this page" - Vyjadriť sa k špecifickému prvku na stránke.
3) Spravíte dvojklik na prvok na stránke o ktorom sa chcete vyjadriť (napr. zle umiestnenie, chybné zobrazenie, výrazná farba a pod).
4) počkáte cca 10 sec po dvojkliku na zobrazenie hlášky
5) napíšete textovú odpoveď s vašim vyjadrením a mailovú adresu
6) váš feedback zaevidujeme a pokúsime sa čo najskôr reagovať

Nové Fórum 4.0 Beta:
http://wp.svetelektro.com/Forum/

Dúfame, źe sa Vám nový design bude páčiť a vopred ďakujeme za spätnú väzbu!
Sú dve veci, ktoré sú nekonečné - vesmír a ľudská hlúposť. Ale s vesmírom som si ešte nie celkom istý. /Einstein/
zawin
Obrázok používateľa
Administrátor
Administrátor
Vek: 29.47
Založený: 17.07.2006
Paragraf: 21

Predchádzajúca

Naspäť na Správy od administrátorov

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.

Forums ©
Autor stránky je Ondrej Závodský(zawin), o graficky design sa stará Ľuboš Fabo(BUFU).

TOPlist